Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) gerner1 válasza FattyDove (#946) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, az a kiadott 'latest'. Az OTA update, sajnos több más -új- típus vonatkozásában sem müxik (egyik-másik esetében az a jelenlegi gond, hogy 'EUX' CSC kódra nem szolgálnak ki a szerverek..). Szóval, ahogy írtad, marad a PC -s SmartSwitch, vagy ODIN -nal telepíti az ember.

Ugyanakkor, ha mondjuk, például ezt figyelembe vesszük, akkor ez lehet magyarázat arra, hogy miként 'kerülhetett' a firmware -be. Amennyiben ez (⇑), valóban releváns, akkor mea culpa .

[ Szerkesztve ]

(#952) gerner1 válasza gerner1 (#951) üzenetére


gerner1
veterán

Tehát, mea culpa. Hivatalos feature: LINK

(#953) efi99


efi99
senior tag

Amúgy miért csak 2 fajta firmware van (THM és XEH) a 4 szolgáltatóra + független ? MIért nem 1 vagy 5 ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#954) efi99


efi99
senior tag

Ujjlenyomatos feloldás gyorsítása:
A com.samsung.android.biometrics.app.settings rendszeralkalmazáshoz akku optimalizálást meg kell szüntetni. Tényleg gyorsabbnak tűnik kb 30%-kal, amiből 10-et tulajdonítok a placebo hatásnak.
Vagy ez csak nekem új info?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#955) erahurka válasza efi99 (#954) üzenetére


erahurka
félisten

Wow ez tényleg beválósnak tűnik! Vagy lehet csak azért, mert itthon eleve fel van oldva?

(#956) gerner1 válasza efi99 (#953) üzenetére


gerner1
veterán

1 fajta van. Ennél a készüléktípusnál, nincsen külön XEH, se TMH. Az itthon forgalmazottakon, mindegyiken, ugyan az az OXM firmware (multi-CSC) fut.

(#957) efi99 válasza gerner1 (#956) üzenetére


efi99
senior tag

Nekem nem úgy tűnik

[ Szerkesztve ]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#958) gerner1 válasza efi99 (#957) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor, ellenőrizd a valóst : LINK

Tehát akkor, a tiéden (is), mi a firmware azonosító kódja ?

(#959) keszo válasza macilacus (#947) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm
Kényszerleállítottam

Attila

(#960) zzola válasza gerner1 (#956) üzenetére


zzola
félisten

Erre pont van TMH-s...

(#961) gerner1 válasza zzola (#960) üzenetére


gerner1
veterán

Te is ellenőrizted ?

(#962) zzola válasza gerner1 (#961) üzenetére


zzola
félisten

Nem, mert nekem nem Telekomos van. :DDD

Nekem furcsa lenne ha a THM és a XEh egy romban lenne, de persze semmi nem lehetetlen...

Google tárcsázóval meg lehet nézni hogy milyen CSC van egy adott romban.

[ Szerkesztve ]

(#963) gerner1 válasza zzola (#962) üzenetére


gerner1
veterán

No, pont ilyesmik miatt is, érdemes megnézni. Egyébként, tulajdonképpen még ez sem kell, mert minden típus + az ahhoz elérhető összes CSC kódját lehívva (a már fotóval is említett 'sammobile.com -on is..), a megfelelő helyen keresve, mindnél szerepel a firmware valós kódja.

(#964) V@ns


V@ns
aktív tag

Segítsetek kérlek valós tapasztalat alapján, hogy az A72-vel szemben az A52 5G-ben lévő erősebb HW a hétköznapokban tényleg megmutatkozik?
Gondolkodom egyik beszerzésén, de nem tudok dönteni. Nincs játék, csak fotó, zene, nyomorult social appok, waze, stb stb.
A szempontjaim alapján:
A72 - nagyobb akku, rendes tele kamera OIS-szel
A52 5G - 5G, erősebb HW

Félre tudom tenni az 5G-t, nem hiszem, hogy 4 év múlva az összes 4G tornyot egy gombbal kikapcsolják, számomra ez nem olyan fontos.
Gondolom a kis röccenések, hívás közbeni furcsaságok, egyéb dolgok azóta javításra kerültek vagy javítják folyamatosan.
(Nem vitát szeretnék kezdeményezni a kérdésemmel, tényleg érdekelne néhány vélemény.)

(#965) Nordik válasza V@ns (#964) üzenetére


Nordik
őstag

Én is gondolkodtam a kettő között, de mivel a fotózás nem annyira lényeges számomra, hozzáteszem ez is nagyon jó képeket csinál, én az A52 5G mellett tettem le a voksom a kicsivel erősebb hardver miatt. A másik a méret. Volt régebben A70 ami nekem már túl nagy volt, igaz az A52 se sokkal kisebb de szerintem kényelmesebb telefon a mindennapokban. :U

A frissítések pedig szépen javítják a telefont, nemrég kapott egy frissítést nekem ettől ezek a roccenesek megszűntek. Sajnos én is éreztem minimálisan, de szerintem csiszolják szépen a szoftvert. :)

[ Szerkesztve ]

(#966) Doki42 válasza V@ns (#964) üzenetére


Doki42
őstag

Szia!
Ha csak arra használod amit írtál teljesen mindegy melyiket választod. Napi szinten nem venni észre különbséget.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#967) V@ns


V@ns
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat! Fotózás terén mi a helyzet a RAW/DNG állományokkal? Lehet ilyet lőni vele? Ha igen, melyik kamerákkal engedi?

(#968) PiszokAlfréd


PiszokAlfréd
tag

Üdv!
Vettünk a páromnak egy A52-t és minden kép negatívban látszik amit megjelenít! Amit a memkártyán lát, amik alapból benne vannak, de még ha a kamerát megnyitjuk, az is negatív :F
Gyári hiba lehet ez, vagy mi? Hardveres esetleg?

(#969) PiszokAlfréd válasza PiszokAlfréd (#968) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Jahh, meg is oldódott... :B

(#970) Doki42 válasza V@ns (#967) üzenetére


Doki42
őstag

Raw nincs ebben.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#971) V@ns válasza Doki42 (#970) üzenetére


V@ns
aktív tag

Esetleg GCammal? Vagy nincs (még) rá?

(#972) walter70 válasza PiszokAlfréd (#969) üzenetére


walter70
tag

Mi volt a megoldás?

(#973) Doki42 válasza V@ns (#971) üzenetére


Doki42
őstag

Gcam az van hozzá, de ott nem tudom van e.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#974) V@ns válasza Doki42 (#973) üzenetére


V@ns
aktív tag

Köszönöm a segítséget, szerintem valamelyik Media Marktba bemegyek és szórakozom egy kicsit a GCammal :D

(#975) Doki42 válasza V@ns (#974) üzenetére


Doki42
őstag

👍

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#976) efi99 válasza walter70 (#972) üzenetére


efi99
senior tag

Gondolom Kisegítő lehetőségek, láthatóság fokozása, színek invertálása.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#977) walter70 válasza efi99 (#976) üzenetére


walter70
tag

Oké,köszi.

(#978) PiszokAlfréd válasza walter70 (#972) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Vatta új telefon, mégis inverzbe volt rakva a színkezelés valamiért. :U
Visszaállítottuk és minden ok.

(#979) walter70 válasza PiszokAlfréd (#978) üzenetére


walter70
tag

Köszönöm.

(#980) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni.
Tapasztalatok olyat, h a telefon nem csöng ki?
Be van kapcsolva, BP közepén jó a térerő, de megcsörgetve a telefont: tájékoztatjuk, h a hívott szám nem elérhető... Majd 1 perc múlva jön sms, h nem fogadott hívásom volt, viszont a tárcsázóban ennek semmi nyoma.
Telekom és telenor simmel használom, google tárcsázó appal.
Köszönöm.

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#981) Nordik válasza zotosz (#980) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem szokott olyan lenni, hogy mintha eldobna a hálózatot. Látszólag nincs probléma, de se hívás se mobilnet nem megy. Aztán van, hogy észhez tér.

Inkább olyan helyeken fordul ez elő ahol gyakori, hogy váltogatja a hálózatot, mondjuk autóba utazás közben.
Ilyenkor egy repülő mód be-ki segít. Remélem javítják, mert nagyon idegesítő... Azthittem csak nálam fordul elő, de ezek szerint nem egyedi eset. :U

[ Szerkesztve ]

(#982) kutga válasza zotosz (#980) üzenetére


kutga
nagyúr

Ilyen még nem volt. Mikori a sim kártya?

Let the Zone take me if I am.

(#983) gerner1 válasza zotosz (#980) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben ki tudod zárni, hogy ilyenkor VoLTE van-e/ vagy nincs, akkor közelebb léphetsz a legvalószínűbb okhoz.

Amennyiben az adott helyen és időpontban nincs VoLTE, akkor CS-fallback van, és a fallback -kel együttjáró hívás hibák lehetősége erősen előtérbe kerül.

Nem túl gyakori, de nem is 'újkeletű' ez a "hiba", és más gyártók típusait is érintette eddig is, most is.. ~Kb azóta jelen van, mióta van 4G...

[ Szerkesztve ]

(#984) Dilikutya válasza Nordik (#981) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hálózat mód automatikus 5G-ről fix 4G-re állítva? Nálam egy céges A52 5G modellnél volt ilyen, hogy látszólag minden rendben, mégis a mobilnet még gyökkettővel se ment. A fix 4G mód megoldotta a problémát. Mondjuk a hívással tudomásom szerint nem volt probléma.
Nem probléma átállítani, úgysincs sehol 5G, ha meg lesz, addigra talán javítják a szoftverben ezt, meg a készülék is kikopik a használatból. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#985) Nordik válasza Dilikutya (#984) üzenetére


Nordik
őstag

Telekomos vagyok, viszont a csomagomba nem elérhető az 5G. Lehetséges, hogy valóban ezzel van a probléma. Allitsam át úgy, hogy ne lépjen fel 5Gre?

(#986) kutga válasza Nordik (#985) üzenetére


kutga
nagyúr

Egy próbát megér.

Let the Zone take me if I am.

(#987) Nordik válasza kutga (#986) üzenetére


Nordik
őstag

Megpróbálom így, hogy csak 4Gig engedem fel. Tegnap Balatonon voltam, ott egyszer kiírta, hogy 5Gre csatlakozott aztán nem is ment a mobilnet. Lehet megpróbál felcsatlakozni, de mivel a csomagom szerint nem elérhető utána nem tér észhez ha visszamegy 4Gre. :U

(#988) kutga válasza Nordik (#987) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, 5g-hez ugye olyan csomag is kell.

Let the Zone take me if I am.

(#989) Telda


Telda
addikt

Hali!
Tudok működő Gcam-et a telefonhoz?
Amit én találtam azt sajnos FC-zik.
Amúgy van értelme használni?

(#990) Dilikutya válasza Nordik (#985) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, eddig stimmel, nálunk is Telekom volt, de nem 5G csomag. Itt megoldódott a probléma ezzel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#991) Doki42 válasza Nordik (#987) üzenetére


Doki42
őstag

Szia! Azt hogyan? Nincs ilyen lehetőség

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#992) kutga válasza Doki42 (#991) üzenetére


kutga
nagyúr

LTE/3G/2G.

Let the Zone take me if I am.

(#993) Doki42 válasza kutga (#992) üzenetére


Doki42
őstag

Az ok, de nem fix 4g lesz, ott is ugrálhat...

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#994) kutga válasza Doki42 (#993) üzenetére


kutga
nagyúr

Megpróbálom így, hogy csak 4Gig engedem fel.

Nem fix 4g, hanem max 4g.

Let the Zone take me if I am.

(#995) Doki42 válasza kutga (#994) üzenetére


Doki42
őstag

Ok, én is tesztelem

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#996) Dilikutya válasza Doki42 (#993) üzenetére


Dilikutya
félisten

De a gond nem az ugrálás, hanem maga az 5G valószínűleg. Minden ugrál, nekem is befigyel itt-ott a 3G, vagy még kevesebb is, ha olyan helyen járok. A baj azzal lehet, hogy a díjcsomagja nem 5G. Az okát nem tudom, de nálam ezt a net elmenős problémát ez oldotta meg az 5G-s A52-nél, hogy a max. LTE/3G... lett beállítva. Mivel se a díjcsomagban, se a környéken nincs 5G, így hátrányt nem okoz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#997) gerner1 válasza Doki42 (#993) üzenetére


gerner1
veterán

Így van. Akkor "ugrálhat", ha épp nincs VoLTE. Ha van, akkor marad 4G -n a készülék, és nem vált le tovább (4G -ről: CS-falback van..), amellyel kifuthat a hívásfelépülési idő ⇒annak limitjéből.
Az 5G ignorálásával annyit lehet nyerni (és ebben jót javasolt Dilikutya), hogy az 5G -ről ⇒4G -re leváltással (EPS-fallback) sem megy +idő.

[ Szerkesztve ]

(#998) Doki42 válasza Dilikutya (#996) üzenetére


Doki42
őstag

Köszi mindenkinek! Tesztelem, mint írtam. Bár eddig is 5g automata volt állítva és nem volt gondom.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#999) Dilikutya válasza Doki42 (#998) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az nem jelent semmit, nálunk is így kezdődött.
A jelenség pedig a max. 4G-re állítással meg is szűnt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1000) ghiottone válasza Telda (#989) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Itt van apk és xml is a sima a52-höz, de gondolom az 5g-hez is jó lesz mert a lencsék ugyanazok: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.