Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ijk


Ijk
nagyúr

Rejtély még mindig számomra hogy a HDR esetén hogy lesz nagy kontraszt a fényerő miatt. Legfeljebb dinamikus kontraszt a nagy, azt meg ismerjük.
4k, HDR, csak épp a jelenlegi 99,9999%-nyi tartalom megjelenítése kompromisszumos. Olyan mint ha a MÁV mágnesvasútra venne szerelvényeket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2) tibaimp válasza Ijk (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

maximális :R az avatarodnak, az egyik kedvenc színészem volt -- bocs az offért

ezek a tv-k megdobogtatják a szívem, most még egy pana plazmát nyúzok, nagyon szép képe van, de ezek már azért szebbek. Mikor Belgiumban jártam kint tavaly, láttam egy állat 60 colos 4k-s tv-t ki volt állítva, hú baszki, nem volt semmi.
Az íveltség szerintem viszont csak megint egy marketing szarság lesz, mint a 3D.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Ijk válasza tibaimp (#2) üzenetére


Ijk
nagyúr

Milyen plazmád van?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4) elefant válasza Ijk (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

az engem is érdekel :D milyen plazmád van?

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

elefant: 21:9-es TV-k vagy kijelzők terén mi a helyzet? Erről a vonatról is leszálltak?

(2014-ben volt egy 105"-os UHD TV-jük promózva, most viszont nem láttam megemlítve ilyen TV-t, azért kérdem)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) elefant válasza Cifu (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nem volt 21:9-es (szerintem az az LG volt, akire te gondolsz, a Samunál nem rémlik ilyen). Viszont nem volt hajlítható tévé se például, pedig azt is nagyon nyomatták egy időben.

(#7) BITBOYS válasza elefant (#6) üzenetére


BITBOYS
addikt

Philips próbálkozott 21:9-es televíziókkal, borzasztóan magas áruk volt, nem vitték, feladták.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#8) tibaimp válasza Ijk (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Panasonic TX-P46S20E még 2011-ben vettem.
Nagyon szép képe van, egy TV esetében számomra meg ez a lényeg, nem tud 3D-t nem tud lejátszani, (szerintem a legjobb media lejátszó a PC :) nem egy TV) nem okos tv, stb.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) Cifu válasza elefant (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, a Samura gondoltam. A 2014-es CES-en mutatott be egy ilyen TV-t. Itten van videó is róla.

Csak azért furcsálom, mert monitoroknál ezt a régiót aktívan bombázza. Furcsa, hogy TV-k terén teljesen kihagyja...

BITBOYS: Igen, de a Philips nagyon "early adopter" volt, ha jól rémlik, talán két évig volt ilyen TV-jük, 2012-ben vonták ki őket. A Vizio is a kereslet elmaradása miatt dobta az ilyen terveit.

Számomra egyébként furi. 4K, HDR, stb., pedig a 21:9 többet adna hozzá az élményhez, mint ezek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) BITBOYS válasza Cifu (#9) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tökéletesen egyetértek. Volt pár eladó itt a PH!-n is, csúcsmodell Philips. Minden tekintetben tökéletes lett volna számomra, csak az áruk miatt nem tudtam bevállalni. Gondolom a gyártók még tartogatják ezt a formátumot, majd valamelyik következő lépésnél visszakerül a forgalomba.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#11) elefant válasza Cifu (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

bakker, igazad van, még mi is írtunk róla .

Hát ezt úgy tűnik elfelejtették.

(#12) elefant válasza Cifu (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

A Philips marketinggel nem nagyon támogatta meg a 21:9-es modelleket... viszont idén a CES-en a TCL kiállított egy ilyen modellt, lehet, hogy ők komolyabban gondolják majd.

(#13) xmaas


xmaas
őstag

Hat nemtudom de inkabb hasznos dolgokra koltenek a penzt nem hulyesegekre .ez az egesz iveltseg mizeria miert jo a felhasznalonak plane nagy kepernyo eseten csalad akar TV zni de mar eleve csak annak van jo elmenye aki a kozeppontban van .

Vagy eleve az a celjuk hogy minden csaladtagnak adjanak el egy TV t hogy normalisan tudjanak TV zni :N

A masik az IoT nyomorusag hat kinek a francnak kell nemtudom eddig is megvolt a vilag anelkul hogy a hutoje vagy "okos vibratorra" a vilaghalora legyen kotve meg egymas kozott kommunikaljon a tobbi haztartasi "szarral" na meg persze a nagy marketing testverrel a ceg szerverein aki mar mindent fog tudni rolunk ,mit eszunk/mennyit eszunk ., stb , stb , mennyi hamsejt esik le naponta rolunk , mikor fingunk eppen , szep uj vilag ele nezunk lassan a sajat othonodban se lez privat szferad

Azt a tengernyi penzt inkabb orvosi muszerek /gepek/technologiak fejlesztesere forditanak amik megtudnak valtani a vilagot hosszabb egeszsegesebb eletet biztositva nem ilyen baromsagokra amik nelkul koszonjuk megvagyunk

(#14) BITBOYS válasza xmaas (#13) üzenetére


BITBOYS
addikt

A Samsung előszeretettel költ/fejleszt a hadiiparban is, szóval nem kizárólag az otthoni szórakozást fejleszti.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15) Komplikato


Komplikato
veterán

A Samsung RINK Vr irányítóról semmi infó? :U
A videók alapján nem úgy nézett ki, hogy csak telefonhoz lenne jó.

Más. 21:9 téma. Anno egy kollégám vett Sony 16:9-es TV-t CRT-ből, akkor és ott az sem volt egy sikerszéria. Viszont a monitor ipar eléggé ráugrott most a 21:9-re, így várható, hogy nem is távoli jövőben picit több ilyen TV is lesz, nem?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#16) BITBOYS válasza Komplikato (#15) üzenetére


BITBOYS
addikt

Pazar látvány az biztos: [link] 105 col, 21:9...szállíthatóság? :D hajlított vonalat nyugodtan hanyagolhatják.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17) Peat;)


Peat;)
veterán

Az ember kezdi azt hinni, hogy alapesetben a tv-k meggörbülnek a gyártószalagon és és a sík képernyő előállítása a nagyobb kihívás...

(#18) Viszlát


Viszlát
addikt

A Samsung is elérhetővé teszi idén tavasszal saját Blu-ray asztali lejátszóját, tehát a cég úgy véli, és ezzel én is egyetértek, hogy van még erő a Blu-ray technológiában.

Elvileg következő hónapban már kapható is, de fizikailag nem volt jelen a kiállításon? Semmi info róla?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19) elefant válasza Viszlát (#18) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

de ott volt, már tavaly írtunk róla (linkeltem is az anyagban)

(#20) Viszlát válasza elefant (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt láttam és a cikket is olvastam, de reméltem esetleges konkrétabb európai megjelenési időpontot például...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) DithenS


DithenS
senior tag

Interjú tetszik!
"Azaz magyarul"
Szerintem magyarul nem tud rá válaszolni :D

(#22) K0vasz


K0vasz
aktív tag

pedig pont a 21:9-es képaránynak lenne is értelme (nem úgy, mint a hajlított kijelzőnek meg beépített webböngészőknek meg hasonló hülyeségeknek), ha már egyszer házimozi-rendszer, ugye...

(#23) elefant válasza Viszlát (#20) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Elvileg márciusban már a boltokba kerül.

(#24) Segal


Segal
veterán

A 21:9 arány nekem is bejönne mert ez a fekete sáv a filmeknél katasztrófa...
Viszont én sajnálom hogy elengedik a 3D támogatást. Persze elég kevés filmnél jön ki igazán a plusz tartalom de megfelelő méretű tv-nél én igenis szeretem.
Viszont főleg annyiból lehet bosszantó hogy a mai napig kaphatóak a 3D filmek így simán több tucat is lehet valakinek otthon aki kifizette az árát és utána meg nem fogja tudni megnézni az új tv-n...
Tehát itt még csak nem is az mint pl dvd hogy lejátszható csak van már belőle jobb verzió hanem konkrétan kidobhatja a kukába a tartalmat az ember.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#25) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Erről a minden mindennel kapcsolódik dologról a South Park - Irattartó című rész jut eszembe :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

Tényleg robbantottak! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.