Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [K2]

Ennél a vonalnál a bekapcsolási zaj, ami zavaró lehet. Erre a célra talán jobb lehet egy USB porttal rendelkező MP3 modul, azok jellemzően meg tudnak hajtani egy hangszórót alapból. Itt egy olyan példa, amely gombokkal és soros kommunikációval is vezérelhető: [link]

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Kicsit "ágyúval verébre" eset :) ... fun meg minden, de tényleg kellett ez? :D

Mindenesetre akármi is a "kellett" részre a válasz, én pár dolgot módosítanék:
1, A külső doboz helyett inkább falon kívüli "csengő" kapcsolót használnék :)
2, A kábelt nem kívülről csatlakoztatnám hanem ezen csengőn belül
3, Kábelcsatornában vinném át a kábelt.
+1, De leginkább az egész egységet belül a lakásban tartanám (ott egy dobozban) és csak a nyomógombnak vinném ki a vezetéket a csengőbe.
+2, Ha van hajlamunk vésni, akár süllyesztett kapcsoló is lehet :)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) saja


saja
tag

Igen. Valóban kissé túl van komplikálva a dolog :) . Gyakorlásnak viszont nem volt rossz.

Köszönöm az ötleteket, a zaj annyira nem zavaró, de megfontolom a külön mp3 egység beépítését.

Át fogom alakítani, valóban belülre rakom a vezérlést inkább.
Illetve kellene egy megoldás, hogy a kert kapuhoz valami rádiós, nem sokat fogyasztó (esetleg kinetikus?) csengő gomb is hozzá legyen kapcsolva (egy kicsit eltérő audio fájlt játszana le hozzá).

Következő két pico project, amiről még készül egy-egy rövid írás:
- lámpa kapcsoló (ha még nem volt eléggé "ágyúval verébre" típusú megoldás ez is :DDD )
- LED szalag, szekrény díszvilágítás

[ Szerkesztve ]

keep calm and code erlang

(#4) [K2] válasza saja (#3) üzenetére

Áh, ez annyira nem komplikált. Ha egyszer végre megvalósítom a kapucsengő projektemet... na az lesz az :DDD

Ha komolyan fontolóra veszed az MP3 modult, szólj, van még itthon egy fölösben.

Kapcsoló a másik irányból: [link] - A vevő részben 12V-os a relé, emlékeim szerint csak amiatt kell neki 12V táp, 5V-os relével ennyiről is működhet. Most nem találom a vevőmet, nem tudom ezt megerősíteni. Ha ebben az irányban indulnál, akkor felkutatom.

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy egy-két tranzisztoros erősítő (akár készen ebay-ről, vagy Somogyi kit), meg egy Arduino is megtette volna :) Viszont azokkal a hangszórókkal gondolom a halott is felkel :D :C

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) DraXoN válasza hcl (#5) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ne keljen, de akkor jó az ilyen projekt ha mondjuk vizuális jelzés is kell (akár több helyiségbe), ha csenget valaki.

Mondjuk gondolkodtam pár éve, hogy a mikrómat átalakítom, hogy ne csipogjon ha befejezi, hanem játszon valami zenét :D (láttam videót japán mikroról, kb. csak bocsánatot nem kért annyit "dumált", "csipogott", "zenélt" a különböző műveleteknél :DDD).. Az ardurino-t akkor meg is vettem hozzá... azóta is "csak ottvan" a fiókban.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) saja


saja
tag

Belülre került a vezérlés. A kapcsoló input tüskéjéhez egy 100mF-os kondenzátorral még hozzá kellett kötnöm a földelést is, hogy a mindenféle elektromágneses zaj ne zavarjon be (ha hozzáértem akkor is érzékelt :D ).

keep calm and code erlang

(#8) DraXoN válasza saja (#7) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

(ha hozzáértem akkor is érzékelt :D ).
LoL :D

Már csak egy kábel csatorna kellett vola, ha már ilyen "szép új" kapcsoló lett berakva :)

Bár elnézve a szomszédban levő konektorba fixen dugott valamit, aminek a vezetéke egy U szeggel van "fixálva", mi az? :DDD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.