Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shing


Shing
őstag

Miért MH/s adatokkal és "bányász/mining rig"-ként reklámozzák ha már nem éri meg bányászni? Úgy látom összetojta magát a kriptopiac, legfőképp az ethereum. Még akkor sem kezdenék most bele a bányászásba ha ingyen adnák ezeket a kártyákat.

(#2) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Alig várom, hogy tudjak gépet fejleszteni!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Rohogok karorvendve azokon akik minden penzuket ebbe fektettek es most buknak egy jo nagyot. A legszebb orom a karorom. Na most irkaljatok a lambo igy lambo ugy maszlagot. 😂

[ Szerkesztve ]

(#4) LattilaX


LattilaX
tag

Ez okozhat a közeljövőben videókártya ár csökkenést akkor?

(#5) ->Raizen<- válasza LattilaX (#4) üzenetére


->Raizen<-
veterán

130 ert is van mar agyon hasznalt banyasz kalapacs 1070 apron.

Az uj vga karik meg a kapzsi kereskedok miatt nem lesz olcsobb egy jo darabig

[ Szerkesztve ]

(#6) Youri válasza ->Raizen<- (#5) üzenetére


Youri
veterán

annyiért vettem újonnan 2016 végén

RTX ON

(#7) marositech


marositech
senior tag

Naaggyyon jó. Ez így tökéletes. Csak így tovább. ;]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8) Kisgépkezelő válasza LattilaX (#4) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Kizárt dolog. Annyira azért nem bolondultak meg, hogy magukra döntsék a VGA piacot.

(#9) Silεncε


Silεncε
őstag

Na csak megértük. Nyugodtan borulhat be az egész ;]

(#10) Narxis válasza Silεncε (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ámen. :C

Thanos was right.

(#11) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Ne most boruljon már! Most akarok eladni gépet :) (Igaz, csak 1050 Ti, de most a legolcsóbb helyen is 20e-el drágább, mint amennyiért én vettem)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#12) ->Raizen<- válasza TheLázs (#11) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De boruljon nem kell majd 1000 dollarert kozepkategorias nv nekem... Adjak olcsobban.

(#13) Doze


Doze
aktív tag

Várható volt..... ezt a piacot csak a "Hit" mozgatta, nem volt igazán mögöttes tartalom, (vagyis volt, de nem úgy mint mikor GDP-t termelnek), most egyre kevesebben hisznek.... de már ez a hatalmas volatilitás is durva, össze-vissza rángatják, majd belövik az árfolyamot ezerre oszt kalap-kabát...

(#14) Shing válasza Doze (#13) üzenetére


Shing
őstag

Azért nem kell annyira ünnepelni. Bárki behozhat egy új kriptovalutát ami épp jól bányászható... ennek ilyen alapon sohasem lesz vége. Az embereket pedig nem kell félteni, ők abban fognak "hinni" amibe ők is becsatlakozhatnak bányászással... az ethereummal is ez történt.
A bitcoin pedig majd feljebb megy, most is "csak" 2017 novemberi szintre esett, ami még mindig rengeteget jelent.

(#15) ->Raizen<- válasza Shing (#14) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De vege lesz mint az elso alkalommal. Az asic akkor is felnyomta a difficulityt az egekbe. Az egesz meg fog ismetlodni. Az aramot se birjatok majd kitermelni. Tele lesz memoriaval az uj asic mint koztudott memoria savszel es sebesseg nagyon fontos a banyaszashoz.

[ Szerkesztve ]

(#16) Narxis válasza Shing (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Bukni fogtok.

Thanos was right.

(#17) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hé, sosem árultam riget, főleg nem kerítésen át! :D

(#18) KISDUCK válasza FoxiestFox (#17) üzenetére


KISDUCK
addikt

(#19) bitpork válasza Shing (#14) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Most még jónak tűnik. De amikor majd Davosban megállapodnak a nagyok hogy pon'most volt elég , és minden állam adóhivatala elkezdi elővenni a kripto deviza tulajokat... na akkor lesz majd ajvékolás.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20) Doze válasza Shing (#14) üzenetére


Doze
aktív tag

"Majd feljebb megy".... vagy nem, vagy dupla ennyit fog érni, vagy egy nagy 0 lesz az értéke... ez nem üzlet, vagy valami Fundamentális alapokon nyugvó "valami", ez csak úgy van, lóg a semmibe...

Az utóbbi időben megfigyeltem hogy nagyon "hiszek" az alapja mindennek..... mintha holnap nem is lenne, mintha nem lett volna egy dotkom lufi, vagy mintha nem lett volna hitelválság alig 10 éve...

A "hiszek" dolog apró életű, esetleg rövid távon busás haszonnal kecsegtető... de a lakásravalót, vagy a gyerek egyetemi tandíját nem ildomos belerakni

(#21) D1Rect válasza Doze (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért az továbbra is tény, hogy már 1000 dollárnál is temették a bitcoint.
A 20k teljesen irreális ár volt, de tényleg bármi lehet.

(#22) #56573440 válasza Doze (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ez az egész addig megy, amíg van új beszálló, vagy van a régiek közül aki valóban pénzt adjon a a virtuális eszközért. Tudom hogy vannak még akik hiszik, és vallják, hogy a kánaán majd a smart contract és társai megvalósulása után eljöhet, és végre bárhol fizethetsz btc-vel, csak arra nem jönnek rá, hogy nem a fizetés átfutásának ideje, hanem a brutális árfolyamkockázat miatt szállt ki pl a steam is a buliból. Arra meg jelenleg semmilyen megoldás nincs, hiszen pont ez a lényege, hogy ne lehessen.

Páran már a btc topikban is látják, hogy már régóta a nagy halak billegtetik az árakat, innentől ki lehet találni, hogy ez kinek lesz jó. De bezuhanni nem igazán fog szerintem, ha elfogy a lendület a nagyhalak meg tudják pörgetni az árakat megint, és beindul a buli újra...

(#23) AxBattler


AxBattler
félisten

E'se hiszem! ;]

Emlékeim szerint tavaly ilyenkor 65-70k HUF volt az RX570/4GB... majd ha 7/24-es használt bányászkalapács lemegy 50-55k HUF-ra, akkor elgondolkodok egy fejlesztésen; 100k HUF-ért inkább PS4 Pro-t veszek.

Egyébként meg egyék meg, amit főztek. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24) t72killer válasza Shing (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha vége a hitnek, ami alapján USD-t meg EUR-t fizetnek ezekért a szarokért, édesmindegy, mennyire lesz "könnyen bányászható" egy kriptoszar. Bányászhatsz 10 trillió gigahash-el is, ha senkinek nem kell a kibányászott éter.

Amúgy extra hosszú bányaszezon volt, kb csak azok buktak pénzt rajta, akik vagy rajta ültek 1000-es ETH-s érték óta a bányászott javaikon, vagy akik a tavalyi év legvégén szálltak be.

Mindenesetre örvendetes, még pár ilyen hónap és tényleg lesz értelmes árú VGA. Azaz egy "értelmes" árgörbének megfelelő 500€ körüli 1080 Ti.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) t72killer válasza t72killer (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenesetre tény, hogy a karik kriptodevizában mért ára egyre magasabban van, pl a fent linkelt 1080 Ti decemberben 1 ETH-ba került, ma 2-be. Remélem 3-as értéknél elérjük végre azt a szintet, hogy kínai lopott áramból se legyen értelme riget üzemeltetni és összeomlik az egész...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26) Dexar007


Dexar007
veterán

Give me your cum,bull!

(#27) LLam válasza Dexar007 (#26) üzenetére


LLam
senior tag

:))

olvasom ezt a sok kárörvendő, irigy, fogalmatlan, stb. nímandot és csak röhögök...

csórik.

Stay hungry!

(#28) Thunder23


Thunder23
csendes tag

GoToMoon :R :R :R
Ez az egész shitcoin eléggé undorító lett. Az egész mögött a fekete piac áll, és a sok piramis játék.
Még 2010 környékén az egyik ismerősöm mondta hogy ő nem kapcsolja ki a gépét éjszaka, mert csákányol vele. Már akkor sem érdekelt igazán. De akkor még nem ez volt. Ami most van.
Félre értés elkerülése végett engem nem zavar a helyi 4-6 kártyás csákányoló, ez még az amiről az elején szólt a dolog.
Két év pc kihagyás után, én is szerettem volna egy kis fejlesztést. Viszont a 2-3x árak miatt csak pár alkatrészt vettem. A proci+kártya pedig még várat magára. De remélem nem kell már sokat várnom ;]

(#29) haxiboy válasza Shing (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Megéri bányászni, csak a sok fosti gyerek be van tojva hogy úristen nem lesz Lamboja 2 nap alatt :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30) Danex válasza Thunder23 (#28) üzenetére


Danex
addikt

fekete piac, piramis játék :DDD . Na menj olvass még kicsit a dolgok után és visszajöhetsz :K :U

(#31) Dexar007 válasza Danex (#30) üzenetére


Dexar007
veterán

Na ezt mar nem birom.. :DDD :DDD

Give me your cum,bull!

(#32) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Srácok!

Van közöm a kriptóhoz, viszont sosem bányásztam... 1 dolgon kellene elgondolkoznotok :) .

Azon rúgóztok, hogy mittudomén 1k dollárral drágább 1 adott vga a bányászok miatt. Nézzétek el nekem, hogy nem tudom a pontos difit, régóta laptopot használok.

Szerintem sekélyesebb annak az élete, aki 1k dolláron így rugózik... mert ugye lehet, hogy buknak a bányászok, de nekik legalább van miből bukniuk... (a hitelre vásároló bányászokat hagyjuk, az más tészta)

Viszont én inkább bukok több pénzből, mint hogy relatíve kis összegeken kelljen feszengenem (és pls ne gyertek azzal, hogy elvből nem adtok többet 1 vga-ról ELVBŐL... biztos van közöttetek ilyen is, de a magyar nép inkább árérzékeny, mint, hogy ilyen elvek lennének).

Ps: én sem vagyok gazdag (én is árérzékeny vagyok), félre ne értsétek, csak érzékeltetni próbáltam, hogy miért aggályos amit itt előadtok

(#33) Thunder23 válasza Danex (#30) üzenetére


Thunder23
csendes tag

Csak azért mert te érdekelt vagy ebben a témában?
Nem hiszem hogy az a sokk cikk ami erről szól mind kitaláció lenne. De nem is akarok ebbe belemélyedni. :))

(#34) WarCow


WarCow
csendes tag

nekem már kijött a lambóm

(#35) Dr. Romano válasza WarCow (#34) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Gyenge vagy, én a napi bevételből vagy 4-et tudok venni komám.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36) Danex válasza Thunder23 (#33) üzenetére


Danex
addikt

Már én sem mondanám magamat érdekeltnek, de láttam a bányász és kis részben a trader oldalát is a dolgoknak.

BTC-nek kisebb részét használják illegális javakért, mint sem a készpénzt. És igen a nokiás doboz is illegálisnak számít.

A legtöbb cikk írója is kb annyit tud mint te, feketepiac, lufi, piramis. Mint ha a Blikket olvasva szeretne valaki leérettségizni, talán szökő évente idéznek olyat is aki ért hozzá az utolsó oldal eldugott sarkában.

(#37) bitpork válasza Danex (#36) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Addig illegális míg legalább egy Világbank v WTO nem áll mögötte. Ennyi. Kár magyarázni hogy mi merre legális, mert nem az.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38) L4mie


L4mie
veterán

Hello mi! :) :DD
kici occó VGA jöhet!! :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#39) t72killer válasza bitpork (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Illegálisnak épp nem illegális a legtöbb országban, mert nem tiltották be. Az persze más kérdés, hogy a korábbi kockázatos dollártranzakciók helyett fotelből megoldja a ransomware-író, hogy soha ne nyomozzák le a bevételét.

A nagy felfutás mögött meg ugyebár a kínai lakosság nagy pénzkimentő-akciója húzódik meg, ők ugyanis nem utalgathatnak csak úgy dollárezreket-milliókat a nagyvilágba+a jüan sem konvertibilis, azaz hiába vagy jüanmilliárdos, abból a pénzből nem lesz egykönnyen USA ingatlan.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) bitpork válasza t72killer (#39) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A tiltás hiánya nem egyenlő a hiány tiltásával! Attól hogy nem kifejezetten tiltott, a monetáris alapok minden országban le vannak fektetve és egyik sem emlékszik meg a kripto valutákról :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#41) t72killer válasza bitpork (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudtommal elég kevés országban büntetik a cserekereskedlemet, a törvény erejével a hagyományos pénzfajtákra kényszerítve az állampolgárt. A coin-kereskedelem ilyesmi. Magyarországon is gründoltak már pár pénzhelyettesítőt.

Kérdés az "értékpapír" sorsa és felhasználása. A bitcoin egyfajta "paypal helyettesítőként" indult. Viszont az izgága árfolyam teljesen alkalmatlanná tette mainstream fizetőeszköznek (=vennél fel hitelt olyan eszközben, amiért 2 hónap múlva másfélszer annyit kell fizetni? Fogadnál el fizetést olyanban, ami fél év múlva harmadát se éri?), inkább egy extrém spekulatív részvényre hasonlít.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) bitpork válasza t72killer (#41) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A magyarok már harcoltak a németek mellett is...
Ami nincs megadóztatva és regisztrálva az nem létezik az elismert valuták között.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43) Danex válasza bitpork (#42) üzenetére


Danex
addikt

Adót kell fizetned rá (tradeléskor árfolyamnyereség után(mint ha tőzsdéznél), bányászáskor EHO + szja).

pl 220volt.hu-nál is lehet vásárolni vele és bankautomata is van hozzá az országban. Tehát teljesen legális utakon lehet kezelni a dolgot.

Innentől kezdve nem illegális, maximum nem elfogadott, de a kettő között óriási a különbség.

(#44) bitpork válasza Danex (#43) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kérlek citáld a vonatkozó adójogszabályt - és ezt most komolyan kérem, mert szeretném tudni miért viszik el az ismerőseimet :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45) koxx válasza bitpork (#42) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Te is a blikk.hu-ról tájékozódsz? :U

(#46) Danex válasza bitpork (#44) üzenetére


Danex
addikt

Igazából inkább átirányítanálak Kriptovaluták és az adózás topicba ahol a témában jártasabbak az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#47) bitpork válasza koxx (#45) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nos, javaslom a nagyon jól ismert és működő kriptovalutával próbálj meg adót befizetni. Utána majd újra átbeszélhetjük ;)

(#46) Danex: különböztessük meg a vagyonszerzést és a kriptovaluták fizetőeszközként való felhasználását. Attól mert én elcserélem a kocsimat két motorra aminek az értéke nagyobb mint a kocsimé, még JMF-ban kell az adómat fizetnem és nem első lengőkarokkal.
Lehet velem vitázni, de nincs benne se a mi jogszabályainkban sem máshol hogy a hatóság elfogadja és elismeri a kriptovalutát - tudtommal.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Trollpork. :D

(#49) bitpork válasza FoxiestFox (#48) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igazam van vagy igazam van? :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50) FoxiestFox válasza bitpork (#49) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem tudom, nem értek hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.