Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Danex válasza bitpork (#47) üzenetére


Danex
addikt

És értékpapírral se fizethetem be az adót, de aranytömbbel sem, de ettől függetlenül nem illegális egyik sem, viszont mind a kettőnek van egy értéke így "átválthatod" Ft-ra.

Twitch-en is vehetsz dollárért virtuális twitch érmét, amit odaajándékozhatsz egy videósnak aki majd azt $-ra átválthatja, adót nem fizethetsz vele, de ettől még nem illegális.

De részemről off a téma, mert maga a topicban is off ez a kérdés,és amúgy is megvan ennek a maga topicja.

(#52) Thunder23 válasza koxx (#45) üzenetére


Thunder23
csendes tag

Nem mi innen :R http://www.napiarfolyam.hu/arfolyam/kriptovaluta/

(#53) t72killer válasza bitpork (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "hatóság" az xy csendes óceáni sziget kő és kagylópénzét se fogja elfogadni, mégse teper le a TEK, ha ilyet találnak nálad Ferihegyen.

#51: tudomásom szerint nem ellenőrzött tőkepiaci művelet a coinváltás, kb mintha tőzsdén kívül vennél részvényt Kiss Mariska zöldségesvállalkozásából - adófizetési kötelezettséged akkor keletkezik, ha az értékpapírt újra valódi devizára váltod. Pont úgy, ahogy normál részvénynél is: ha veszel 1db otp részvényt és 10év múlva eladod, a menetközbeni hullámzástól teljesen függetlenül 10év múlva kell adóznod utána.

#54: te mondtad, hogy illegális :F .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54) bitpork válasza t72killer (#53) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mert a kriptovaluta tulajokat leteperi? :U Bakker, azért sokról lemaradtam.

(#53) t72killer: aha... fel sem merült hogy végig a fizetőeszköz státuszáról beszélek, még az után az autó motor csere példa után sem... Inkább azt mondjad h mit vették a kriptovalutából a vontatáshoz?! ;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55) koxx válasza Thunder23 (#52) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Remek, és itt hol van az adózással kapcsolatos menüpont?

(#56) t72killer válasza bitpork (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fizetőeszköz státusza minden országban csak a helyben hivatalos pénznemnek van, különben próbálj Dél Afrikai Rand-ban Mo.-gon lakást venni és közjegyzővel aláiratni a szerződést.

Van amúgy ezekre jogi megoldás, ahogy pl eurót is törvényesen fogadhat el a magyar kereskedő, csak vagonnyi papírmunka. BTC ugyanez.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57) bitpork válasza t72killer (#56) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak a BTC egyetlen hivatalosan elfogadott ország hivatalos fizetőeszköze se. Nem. Se.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58) koxx válasza bitpork (#57) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem is kell, hogy az legyen.

(#59) t72killer válasza bitpork (#57) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami nincs betiltva az szabad. Idéznél valahol cserekereskedelmet tiltó rendelkezést? A körömvágó olló se elfogadott fizetőeszköz tudtommal, mégse lőnek ki dragunovval, ha a szomszédasszonnyal elcserélem egy tányéralátétre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60) bitpork válasza t72killer (#59) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Valóban nem, de ha a hasznát eszköz csere értéke meghaladja az éves 200k-t már jelentésköteles, 600k felett adózni is illik. Ha jól emlékszem. MOD és azt nem lehet másban fizetni mint a jmf-t v valami elfogadott cuccban.
És nem válaszol a kérdésre. Nem kell ökölbe szorítani a tekervényeidet. :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61) t72killer válasza bitpork (#60) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, és ha eléri ezt az értéket, akkor megvan a kötelező papírmunka. Tudtommal cserélhetsz lakókocsit ferrari-ra is, csak nem olyan egyszerű, mintha a hitelkártyáddal vennéd.

Az első mondattal mindent leírtam, ami nincs explicite tiltva, az nem illegális, ennyi. Azért kezdték el több országban is kifejezetten tiltani, hogy illegális legyen;)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62) bitpork válasza t72killer (#61) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nah jóccak! És még mindig lógsz a válasszal...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#63) GabN73 válasza bitpork (#47) üzenetére


GabN73
addikt

Tessék, itt már tudsz adót fizetni vele. Japánban évek óta elfogadják nagyon sok helyen, pl a rezsidet tudod fizetni vele.
2015-től pedig az EU is elfogadja mint hivatalos fizetőeszköz.

Mi is pontosan a kérdés?

(#64) sugrath válasza GabN73 (#63) üzenetére


sugrath
csendes tag

De hát nem lehet vele fizetni Marika néninél ezért illegális és majd jól rád rúgja az ajtót a TEK. :))

(#65) bitpork válasza GabN73 (#63) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lehet én nem tok angolul , de nem arról szól a cikk hogy még elfogadásra vár? :U
Tényleg érdekel, ezért szívesen venném az EU val kapcsolatos törvényi helyet is :R
A rizsszeműeket nem tudtam, de ott fenntartás nélkül el tudom hinni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#66) t72killer válasza bitpork (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A civilizált világ ott tart, hogy lassan betiltja a kriptókat. Érthető, mert pénzfunkció ellátására teljesen alkalmatlanok*, ráadásul ugye ott van az ellenőrizetlen alvilági használat.

*smart contract meg egyéb nyalánkságokkal sokra megy az ember, ha olcsóbb repülőre ülni és kp-ben elvinni a pénzt, mint egy ilyen bukót besz{@}pni:

mostmár úgy tűnik, tényleg vége. A bányászok örülhetnek, az előző szezon többszörösét vihették haza, lassan itt az ideje, hogy az átlag civil is fejleszthesse végre a gépét.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#67) koxx válasza t72killer (#66) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"mostmár úgy tűnik, tényleg vége" azért ezzel még várjunk egy kicsit. Azért most sem fogják ellepni a HA-t 80ezres 1070-ek. A boltok pedig még nem követték le az árfolyamcsökkenést.

(#68) Zoli986


Zoli986
tag

Nem semmi mennyire buták az emberek.
Mindenki csak siránkozik ahelyett,hogy gondolkozna.
A január elején megugró áron ha bevásárolt volna minden gamer aki itt rinyál 1esetleg 2 kártyát és a nem játékkal töltött időben(alvás, suli/munka,egyéb időtöltés) munkára fogta volna,mára már közel annyit kitermelt volna neki a kártya,hogy anyagilag ott lenne mint ha normál áron vásárol.
Ez a legszomorúbb,hogy az emberek nagy része gondolkozni sem tud és ahelyett,hogy örülne,hogy lehetősége van úgy megvenni egy alkatrészt még ha drágábban is,hogy az kitermelje az árát az számukra felháborító,mivel fel sem fogják a benne rejlő lehetőséget és dögöljön meg aki csinálja.
Lehet itt kárörvendeni,csak abba gondoljatok bele balf.szkáim,hogy ha bedől az egész és olcsón lesznek eladva a vga-k, aki nem tegnap kezdett bányászni akkor sem fog mínusszal kiszállni,mert már megkereste régen a különbözetet,de legrosszabb esetben is minimum nullával száll ki.
Ti pedig megvehetitek a használt VGA-kat kárörvendve,hogy jól benyalták a bányászok és fogalmatok sem lesz róla,hogy is volt az a kártya használva 24 órában 50 fokon ment vagy 75-ön. 1 hetet bír majd vagy 2 évet még.
Valamint az sem elhanyagolható,hogy vártatok fél évet,hogy elinduljon a várva várt játék a gépeteken.
Persze amíg ennyire buták az emberek az csak kedvez a bányászoknak ugyanis legalább nem növelitek a difficulty értékét. :)
Véleményem szerint amíg a nagy embereknek megéri a bitcoin árát hullámzásban tartani,mert az árfolyam különbözetből tetemes hasznot termelnek az adás vétellel addig nem fog bedőlni ez az egész rendszer.
Lehet,hogy kifutnak az rx5xx és az nv 10xx szériával nyereségesen bányászható algoritmusok,mint ahogy korábban a BTC bányászat sem érte már meg VGA-val,de mindig lesz valami,ami megéri ha nem ezekkel a kártyákkal akkor újabbakkal.
Amíg nem tudtok felnőni gondolkozásban ehhez addig szívhatjátok a fogatokat,szidva a bányászatot,hogy miért nincs VGA.
Buta emberek mindig is lesznek,eszet nem adhatunk senkinek sem.

(#69) t72killer válasza koxx (#67) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most még termelnek a kártyák, amíg nem megy kínai (~ingyen) áramárak mellett 2-3$/kari/nap alá a profit, addig nem kezdenek dőlni a piacra a bányászhardverek.

#68: a Januárban megrendelt 6-800EUR-s karid jó, ha a készlethiány miatt Februárban megérkezett volna, 7/24h termelsz a riggel összeomlásig 300EUR-t majd eladod a karit 300-ért és mázlistának mondhatod magad, hogy nem buktál az egészen, "csak" munkaidőt. Ráadásul még állítólag adóznod is kell a semmiből.

Ha megtartod játékra, akkor meg az életben le nem moshatod a kariról, hogy bányászkorszakban vetted és 1 év múlva is csak ultranyomott áron tudod majd eladni, uis a vevők (jogosan) feltételezik majd, hogy a 2018 tavasza előtt vett karik 99%-át agyonnyúzták a bányában.

Aki tavaly tényleg bedörrentette a rigjét az profitált, idén januárban én már a legtöbb karira 1hét feletti várakozási időket láttam - a horror árak mellett. Az árak mellett még kitartanak a boltok, csökkenni csak akkor fognak, ha megjelenik a dobozokon az első porréteg. Egyelőre örüljünk, hogy már van doboz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70) cinemazealot válasza Zoli986 (#68) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Buta emberek mindig is lesznek,eszet nem adhatunk senkinek sem."

Szívemből szóltál, barátom. :C Észt tényleg nem adhatunk senkinek, és kár, hogy Te sem látsz az orrodon túl. Engedtessék meg nekem, hogy még ha tisztában is vagyok a bányászatban rejlő üzleti lehetőségekkel, bosszantson, ha éppenséggel nem ebbe akarok befektetni, hanem a grafikai jellegű munkámat végezném, de csak veszteségesen tudom, mert egekben az árak. Hiszed vagy sem, ugyanis, VGA-kkal nem csak játszani, de dolgozni is lehet. Érdekellentétről van szó, nem balf.szoskodásról. Pont, mint amikor a mezőgazdász kiszorul az iparosodás miatt, mert az iparban nagyobb a biznisz és a képviselőik agresszívabbak, mint a paraszt. A paraszt nevében is én kérek elnézést. :(((

(#71) Danex válasza cinemazealot (#70) üzenetére


Danex
addikt

Tehát te is elveszed a kártyát a játékostól, ejnye, le a grafikusokkal ;]

Bányász is dolgozott vele csak máshogy, lehet megérte volna befektetni tavaly egy erősebb kártyába, éjszaka bányászott volna, nappal meg dolgozol vele.

Amúgy kb 200$-ig még pozitívban termelnek a RIG-ek Magyarországon.

(#72) cinemazealot válasza Danex (#71) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...le a grafikusokkal"

Oké, ez most betalált. :DDD Egyébként nincs bajom a bányászokkal, ahogy Te is írtad, ők is "csak" használják a VGA-t, a piac pedig ennek megfelelően alakult. Ellentétesek az érdekeink, de elfogadom, ez van. Amit elítélek, az az, amikor az érdekellentét a másik hülyének nézésével és személyeskedéssel párosul.

(#73) Zoli986 válasza cinemazealot (#70) üzenetére


Zoli986
tag

Nem tudom mi a grafikai jellegű munkád de ha annyi profitot termelsz vele,hogy a mostani vga árak mellett már veszteséges akkor szerintem azt a munkát nem éri meg elvégezni.
Feltételezem nem vásárolsz hetente a munkádhoz kártyát,így ha mondjuk évente veszel egy kártyát és havi 10eFt kiesés már minuszba lendíti a mérleget...akkor még bányászni is jobban megérné,de a te dolgod.
A bányászatra használt vga-k kifejezetten játékos kártyák,grafikus munkára van külön termék csoport pl nv quadro kártyák amivel nem bányászik senki sem.

(#74) t72killer válasza Danex (#71) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja. Kétévente vesz 2db Quadro karit. A bányász meg fejenként hazatalicskázik évi 100db-ot, vagy annyit ami a polcon/raktárban csak van, ottmaradt Radeon 250-től kezdve a vizes GTX 1080 Ti-ig.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#75) Danex válasza t72killer (#74) üzenetére


Danex
addikt

Csak ti azokkal veszekedtek / vitáztok aki 6-12db-ot vett összesen. Azokat is tavaly, vagy már valaki mástól használtan.

Mostani árakon nem sokan vettek újban .

(#76) Zoli986 válasza cinemazealot (#72) üzenetére


Zoli986
tag

"Amit elítélek, az az, amikor az érdekellentét a másik hülyének nézésével és személyeskedéssel párosul."

Ebben van igazság,de el lehet azon is gondolkozni,hogy a bányászok hányszor szidták a játékosokat amiért vga-t vásárolnak.
Ha úgy vesszük amikor egy gamer kártyát vásárolt ő is hozzátett a kereslethez és ha nem is akkora mértékben de miattuk is növekedtek az árak.
Még sem olvasni sehol sem olyan hozzászólásokat,hogy le a gamerekkel,dőljön be az összes játék fejlesztő cég,hogy a bányászok olcsóbban vásárolhassanak kártyákat(még ha kis mértékben befolyásolná is a VGA piacot a kieső vásárló erő).
Hónapok óta megy az utálkozás és rosszindulat azok felé akik bányásznak,úgy gondolom senkinek sem volt megtiltva hogy csinálja.
Mikor játékokon függtem tini koromban ha lett volna olyan lehetőség amivel ki tudom termelni a hardver árát én boldog lettem volna,hogy idővel akár ingyen lehet az enyém a kívánt eszköz,ahelyett,hogy utálkoztam volna azok felé akik benne vannak ebben.
Lehet nyers voltam,lehet személyeskedő,de tartom magam ahhoz,hogy akik a bányászatot szidják és ülnek otthon vga nélkül nem tudják kihasználni a lehetőségeiket.

(#77) t72killer válasza Danex (#75) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én azokkal veszekedek, akik megpróbálnak másokat rábeszélni - lévén átéltem az előző bányaomlást és majdnem csúnya bukóm lett rajta.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78) koxx válasza t72killer (#77) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mikor bányásztál, melyik időszakban?

(#79) t72killer válasza koxx (#78) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2014, LTC volt a terv. Ki se próbáltam a riget és szabadulnom kellett a vasaktól mert kezdett bedőlni az egész. Nyárra már lepusztították a piacot az ASIC-ok. Az volt a mákom, hogy mindent használtban vettem elég jó alkuval, és még a nagy omlás előtt tudtam eladni az r9 290-es kazánokat. Egy marék kínai riser még a nyakomon van, kár, hogy a mostani hisztiben nem szórtam ki.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#80) DigitXT válasza Zoli986 (#76) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért az vicces, amikor a leendő vásárlóidat lebalfaszozod, hogy majd azt is jól
megszívják, hogy ha megveszik tőled a kártyákat, talán azok csak 1 hétig bírják
náluk, te meg ezen fogsz röhögni a markodba. Hát akkor majd nem veszik meg.

Kivéve persze, ha tényleg balfaszok. Ahogy azt állítod. És azért az tök aranyos,
hogy aki ellenvéleményt mer megfogalmazni, az csak hülye lehet. Vagy balfasz.

Ezen a "kitermelésen" még gondolkodnék a helyedben, mert "értékteremtés" az
vajmi kevés volt a sok shitcoin pörgetésében: más zsebéből okosan szivattyúzni
a pénzt, az megy. De értéket TEREMTENI, a semmiből? Az még véletlenül sem.

Amúgy az egész bejegyzés arról szól, hogy az aktuális lejtmenetben (ami nem
biztos, hogy a legvége a sztorinak) jött egy nagyobbacska eladási láz. So what.
Most akkor az a balfasz, aki árulja? Vagy az, aki annak ellenére, hogy kiárulják,
azaz már nem éri meg birtokolni a cuccot megveszi? Merthogy a 6-8 db kártyát
(csak egyben!) nem játékosoknak akarják eladni, az ziher. Egymás közt inkább.

Egyik balfasz eladja a másiknak és a másikat nézi hülyének... Mi a különbség?
Leginkább a hit, hogy mire lesz jó ez a jövőben... Végül is: lottót is lehet nyerni,
a lottónyertes meg balfaszozza a "nemjátékosokat", hogy miért nem játszottak!
Az nem jut eszébe, hogy ha más is eltalálja a számait, osztódik a nyeremény?

(#81) t72killer válasza DigitXT (#80) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk alap, hogy játékosként nem vennék bányában szolgált karit. Esetleg 10edáron, ami már nem számít, ha feldobja a talpát (minimum egy csapágyazás lesz...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#82) Zoli986 válasza DigitXT (#80) üzenetére


Zoli986
tag

Nem atótl lesz valaki bf,hogy bányász kártyát vesz hanem attól,hogy ha olyan kártyát fog használni ami bányászként futott használhatna olyat is amivel ő bányászott és úgy használta,hogy vigyázott rá nem pedig valaki szét hajtotta főzte,csak azért,hogy csendesebben menjen a sarokban.Mindemellett már rég játszhatna a játékkal amihez szükséges ahelyett,hogy siránkozik.
Ki lehet forgatni mindent,de ez akkor is így van.
Az,hogy maga a bányászat mennyi értéket teremt szerintem ebből a szempontból teljesen mindegy.Ezen csak azok lovagolnak akik a kriptok ellen vannak.
Ha te 3 hónap alatt kibányászol x ezerFt-nyi kriptot és átváltod neked igenis ott lesz a zsebedben/számládon az a pénz és annyival olcsóbb volt a kártyád.
Amíg az emberek látnak benne fantáziát és igény van rá lesz értéke.
Az,hogy ki kinek mit ad el és mekkora mértékben szerintem nem tartozik a hozzászólásomhoz,de nem csak egyben hirdetett vga-k vannak a hardverapron.
A hozzászólásom nem a cikkre válasz,így tehettem volna off-ba is,egyszerű válasz az itt utálkozó embereknek.

(#83) Zoli986 válasza t72killer (#81) üzenetére


Zoli986
tag

Akkor jelen pillanatban csak új kártyát vehetsz.
Honnan tudod megmondani,hogy mit csináltak korábban az adott kártyával ha használt.

(#84) t72killer válasza Zoli986 (#82) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Árazás kérdése. 100EUR-ért hajlandó vagyok egy bányában nyúzott de hibátlan gtx 1080 ti-t megvenni. 200ért már nem, akkor inkább majd megveszem az 500ast vadiújan, garival.

#83: így van, ha a számla 2018 március előtti, akkor eleve feltételezem, hogy bányásztak a karival. Lényegtelen, hogy egy gémer "optimalizálta" az egyetlen kártyája költségeit, vagy egy többszázkaris farom robotolt. De egyelőre úgyis kivárok, a Volta/Amper előtt én már karit nem fogok venni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#85) GreatL


GreatL
őstag

Miután mindenki bebukta, most próbálnak belőle úgy kiszállni hogy keressenek rajta... vicc.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#86) tom120514 válasza GreatL (#85) üzenetére


tom120514
őstag

Nem bukott be senki semmit eddig, csak eléggé kitolódott a megtérülés. A hirdetési árak mondjuk tényleg viccesek.

Never go full retard.

(#87) t72killer válasza tom120514 (#86) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, ahogy látom az ETH bekacsintott 400 alá. Pápá bánya:))

Aki nagyon prédikált a smartcontract meg egyéb "vívmányokról" remélem jól bevásárolt januárban, 1000 fölött...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#88) tom120514 válasza t72killer (#87) üzenetére


tom120514
őstag

Lehet hogy vége lesz, remélem találsz más témát ahol a kárörömöt kiélheted, látom nagy szükséged van rá :))

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#89) t72killer válasza tom120514 (#88) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak ritkán vetemedek ilyenre, a tudatlan nép teleszájjal szédítése - pláne, ha a mezei hardvervásárló konkrét anyagi kárára teszik - kb az egyetlen viselkedésforma, amire így reagálok:R. Bőven voltak crypto-próféták a PH fórumokon, mostanában nemigazán látni a 3-4 hónapja még all-in-re bíztatókat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#90) tom120514 válasza t72killer (#89) üzenetére


tom120514
őstag

Örülök ha nem lételemed, ettől még nem szép. Persze ez is csak egy vélemény :) Nem kezdeném itt is a gamer vs. bányász dolgot, sok helyen sok felesleges harakiri ment már, de nem hiszem hogy a bányászok szeretnek drágán vásárolni, szóval egy oldalon vannak mind a vásárlók, csak szerintem a bányász megveszi drágábban is, mert bevételt csinál vele, így pár hónap után ugyanott van, mintha olcsón vette volna.
Aki meg all inre biztat, nyilván hülye, nem kell hallgatni rá, a neten sem kattintasz mindenhova ahol örök életet meg méteres @-t ígérnek :)
Peace :)

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#91) Z_A_P válasza t72killer (#84) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nade ha van ra meg pl 2 ev gari, akkor nem mindegy mire használták? Ha kibirja azt, akkor kibirja utana barmeddig. Ha nem, akkor kapsz gariban egy Vegat az 580 helyett

OK

(#92) Zoli986 válasza tom120514 (#90) üzenetére


Zoli986
tag

ki-beb@szott savanyú az a szőlő a kedves fórumtársnak.
örülök,hogy rámutattál a lényegre,hogy senki sem szeret drágán vásárolni,csak van akinek megéri,mert kitermelteti a kártyával a többletet,amit ugyanúgy megtehetnének a játékosok is,de egyszerűbb sírni mint feltelepíteni 2-3 programot.
Most vegyetek vga-t mert még olcsó,de ha helyreáll a dolog és megugranak az árak lehet törölgetni a szemeteket anyu szoknyájába,hogy nincs olcsó gamer kártya...

[ Szerkesztve ]

(#93) Dexar007 válasza t72killer (#87) üzenetére


Dexar007
veterán

:( :O

Give me your cum,bull!

(#94) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Ideje volt már, remélem ez lenyomja végre a közép kategóriát is. ;]
Egyébként ki az a marha, aki a széthajtott VGA-t megveszi?
Mert nem gondolom hogy a 7/24 full hajtás túlzottan jót tett neki..ez nem az ipari szegmens, hogy 150-200%-kal túl van tervezve a FET és egyéb áramkörök 5-10 év garival.

[ Szerkesztve ]

(#95) Danex válasza angyalpc2 (#94) üzenetére


Danex
addikt

Kevésbé káros maga a kártyára a bányászat, mint az, hogy pistike suli után 2-től hajnal 1-ig megállás nélkül játszik.

Egyedül a ventilátorok azok amik egy gondos gazdánál többet kapnak egy gamer kártyával szemben. Nyilván mint mindenhol itt is vannak kivételek, de a többség nem széthajtani vette a kártyákat.

[ Szerkesztve ]

(#96) CoDWaW07 válasza angyalpc2 (#94) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Mégis mivel károsabb az hogy folyamatosan 60-70 fokon jár, mint az ha vérpisti berakja játszani a zárt házba és naponta ingázik szobahőmérséklet és 90 fok között a kártya?

Max a venti adja fel hamarabb, az meg párezres tétel.

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#97) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nem értem hogy lehet eladni egy bányász videokártyát mióta ezt láttam.

(#98) Dr. Romano válasza angyalpc2 (#94) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én voltam olyan marha hogy gamingre tavaly tavasszal "széthajtott" RX 290X-et vettem (ami azért nem 55 fokon ment egész életében mint a modernebb társai).
Köszöni szépen ma is szépen, csendesen üzemel -70mv mellett és játékra nekem még most is elég.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#99) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Én is inkább bányász kártyát vennék, mint ex gamert. Még csak gondolkodni sem kell rajta, max a venti az, ahogy fentebb is írták, ami instant csere.

(#100) Thunder23


Thunder23
csendes tag

A pofátlanság netovábbja amit itt egyesek művelnek. A gyártók miért írják azt hogy ha bányásztál a kártyával akkor a gari ment a levesbe. Mert annyira jó a 24/7??? Amiket írtok azon már nevetni sem lehet mert szánalmas. A tuningoló VérPistikéket is kerülte mindenki a használt piacon.
Azok a hirdetések pedig amik ilyen szöveggel vannak fent ˇˇNem eladó minden áron addig is bányásznak tovább :) ˇˇ. Akkor bányász vele tovább hagy termelje neked a hasznot ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.