Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bratilla95


Bratilla95
tag

2 - 4 MB szerintem 2-4 Gb lenne

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#2) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ezeknek a kártyáknak a puszta léte megkérdőjelezi a háromventilátoros monstrumok létjogosultságát :)

(#3) Francia91 válasza Bratilla95 (#1) üzenetére


Francia91
veterán

Nem csak szerinted... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4) athomi válasza GAI (#2) üzenetére


athomi
veterán

Kérdés, hogy mennyire kell tekernie a kis bordán ennek az egy ventinek. :) Szóval egy normál méretű, csendes házba nem valószínű hogy ezek a kártyák beleillenének. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) Scholes9 válasza GAI (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Hang szempontjából már egyáltalán nem :) Ha totál néma a gépe az embernek nagyon odafigyel a vga kártya választásnál is :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#6) Ispy válasza GAI (#2) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem volt giga 1060 itx, na az minden csak nem csendes és nem hatékony. De a 2 ventis változata sem váltja meg a világot. Persze, ha egy jól szellőző házba rakod, akkor jó, csak az itx házak pont nem a sok helyről híresek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7) GAI válasza Ispy (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nekem volt 960 és 970 is, a 970 valóban elég hangos volt, de a 960 hangjával speciel semmi bajom nem volt, egy ideig használtam is saját gépben, pedig én is allergiás vagyok a zajra.

(#8) rodrigez válasza athomi (#4) üzenetére


rodrigez
senior tag

A jelentősen többet fogyasztó Fury Nano is tökéletesen elvan egy 15cm-es nyákon, egy ventivel, pedig az közel 200w-ig is elmegy fogyasztásban. A GTX1070 átlag 120-130w-al elvan, ezért én is osztom, hogy pazarló és elborul látvány egy 3 ventilátoros hűtés ezekre, mikor a dupla annyit fogyasztó Fury-n van annyi. :)

(#9) #56573440 válasza GAI (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

Whut?

- Szellősebb nyák aminél nem ül minden minden nyakán baj?
- A tripla ventis megoldás azonos hőmérséklet mellett is halkabb lehet jelentősen pusztán a nagyobb hőleadó felület miatt is...

Szerintem itt semmi nem kérdőjelez meg semmit, mert ha de, akkor a helyzet az, hogy ezeket a kártyákat is megkérdőjelezik az mxm változatok amiket notikba zsúfolnak be, esetenként jelentősen kisebb mérettel.

(#10) GAI válasza #56573440 (#9) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ha a kártyák tökéletesen lehűthetőek egy szimpla ventis hűtéssel, akkor egy dupla ventis hűtés megvalósítja azokat a szempontokat, amiket említesz (szellősebb NYÁK, halkabb működés), egy tripla ventis megoldás pedig az értelmetlen pocsékolás és parasztvakítás kategóriába csúszik.

(#11) fanti


fanti
addikt

Hát, nem hinném, hogy egy harmadára összetöpörített nyák, VRM, hűtés, stb., olyan lenne mint amilyennek lennie kellene......de sebaj, maradhat halk, majd lesz jó nagy throttling a meleg nyári napokon BF1 közben....de legalább a büszke tulaj elmondhatja, hogy ő milyen komoly VGA-n játszik a pinduri gépén.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#12) #56573440 válasza GAI (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tökéletesen lehűthető egy ventivel, kettővel halkabb, tripla ventivel még nagyobb hőleadó felület mellett akár félpasszív megoldás is lehet, lásd ASUS Strix 1060-as tripla ventis megoldása. Idle leállnak a darálók aztán annyi.

Mellette meg terhelésnél is halkabb lehet mint akár a dupla ventis társai jellemzően.

Eltérő igények. Nekem az ideális pc hangja ki és bekapcsolt állapotban azonos ha nem játszok. Innentől nekem komoly fegyvertény pl a strix. Mást meg nem zavar a hang, nekik is van a piacon ez meg az. Ezzel szerintem semmi gond nincs...

[ Szerkesztve ]

(#13) Vigneau válasza GAI (#7) üzenetére


Vigneau
félisten

Egyetértek, jelenleg is ilyen VGA-t nyúzok és egyáltalán nem láttam eddig hátrányát. Ráadásul olyan kis cuki is. A jövőben is hasonló méretet fogok keresni, ha váltok. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#14) tothja válasza athomi (#4) üzenetére


tothja
kezdő

Nekem Gigabyte GTX 970 mini-itx OC volt másfél évig, és nem hallottam a hangját. Teljesítményben ugyanúgy OC-zható volt tovább pedig csak 6pin-es volt a tápcsati 8 helyett.

1070-ből is ilyet akartam venni, de nem tudtam kivárni és vettem egy rendes 2 ventiset.

A legnagyobb különbség szerintem az, hogy a kis kártyákon nem megy át a hűtés passzívba 60 fok alatt, hanem mindig megy a venti valamilyen fordulaton.

Szerintem pszichológia a 2 ventis megoldás, mert így a vásárló azt érzi, kapott valami jó nagy dolgot a pénzéért ami szépen mutat a plexis házban. :D

(#15) .mf válasza Bratilla95 (#1) üzenetére


.mf
veterán

"2 - 4 MB szerintem 2-4 Gb lenne"

256-512 MB? :U
1 B = 8 b
Ha már másokat javítasz ki ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) meci77 válasza Vigneau (#13) üzenetére


meci77
tag

Szép géped van! :K És így gondolom én is. Picit hangosabb, mint egy dupla ventis. De hát kinek mi a fontos ugye, egyéni minden szitu. :R

(#17) tailor74


tailor74
őstag

Gtx970-em volt mini a gigabyte-tól, na az egyáltalán nem volt csendes. Azóta nem hiszek az ilyen mini megoldásokban.
Nagyon sok kis házban elfér 210-220mm-es vga, és azokon már rendeszerint a két ventilátor megoldja a hang kérdést.

[B]Vigi: csinos a masina. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#18) Bjørgersson válasza #56573440 (#12) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A kétventisek nagy része is félpasszív.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#19) HookR válasza tothja (#14) üzenetére


HookR
addikt

"A legnagyobb különbség szerintem az, hogy a kis kártyákon nem megy át a hűtés passzívba 60 fok alatt, hanem mindig megy a venti valamilyen fordulaton."
A hírben említett kártyák 50 fokig passzívak, amire az MSI marketing sziporka Zero Frozr-ként hivatkozik.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20) shteer válasza GAI (#2) üzenetére


shteer
titán

Ezeknek a kártyáknak a puszta léte megkérdőjelezi a csendes monstrumok létjogosultságát?

..szerintem jónak tűnik

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

Szerintem tök jó ez a hűtés, RX460/470-el venném is! :K
Kis hiba a táblázat utolsó sorában: GTX 1050 Ti Aero ITX 2G OC

Viszont a 1050-es változatok nem kaptak hőelvezető rézcsövet a hűtőbordára, és a gyári oldaluk sem említi, hogy félpasszívak lennének (1050, 1050Ti)! Ami elég meglepő, mivel azt az IDLE hőtermelést egy sima alu bordának is le kellene hűtenie, venti nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) subaruwrc


subaruwrc
félisten

na ha majd ezen is állva marad az az egy szem ventilátor mint a twin frozr kártyákon manapság a kettőből egy,az vicces lesz :D

(#23) Vigneau válasza tailor74 (#17) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha jól emlékszem, anno cikkben is kitértek rá, hogy a GTX 960 Mini halkabb, mint a GTX 970. Én Asus-t szerettem volna, de ez volt jó árban. Nem bántam meg. Mint írtam, most is hasonlót választanék, nem kell nekem hosszú nyák. Tetszetős az Inno3D egyventise is.

Viszont volt olyan, mikor rövid nyákot megtoldtak hosszabb hűtéssel, csak hogy komolyabbnak tűnjön a VGA. Nesze neked marketing... :DDD

meci77:
Köszönöm szépen Neked is! :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#24) tailor74 válasza Vigneau (#23) üzenetére


tailor74
őstag

Érdekes, mert mini 1070-nel a giga, és az evga màr előállt, és vegyesek voltak a tapasztalatok a fórumon. Volt aki panaszkodott, és volt aki elégedett volt velük.
Vélemenyem szerint itt sem mindegy a ház szellőzés kialakítása, ami nem is volna gond, ha nem kifejezetten kicsi gépekbe szánnák őket. Ott meg ugye vannak korlátok rendesen a házszellőzés variálásában.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25) Scholes9 válasza tailor74 (#24) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Meg van akit zavar a hang, van akit nem annyira :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#26) GAI válasza #56573440 (#12) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Írja a cikk, hogy még ezek az egyventisek is lekapcsolják a ventit 2D alatt

(#27) AxBattler válasza Vigneau (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

Egészen pontosan GAI írta, grats is hozzá, jó kis kártya!
Detto mindig a rövid kártyákhoz vonzódtam, ezek is maradtak nálam huzamosabb ideig: HD5670, HD6670, HD7750, GTX750Ti, GTX950, és most lesz egy XFX RX460 4GB Single Fan.

Hüpp. Az Arctic hűtéses Sapphire volt az igazi... PH-teszt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) tserrof77


tserrof77
senior tag

Kíváncsi leszek az árazásra, régóta várok valami rövid kártyára a közép kategóriában, max nem veszem meg azonnal. Várok még picit, mert elég hamar közel kerül majd az áruk a "normál" kártyákéhoz.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#29) tothja válasza HookR (#19) üzenetére


tothja
kezdő

Igaz, igaz, átsiklottam felette.

(#30) Raymond válasza tserrof77 (#28) üzenetére


Raymond
félisten

A nyolc kartyabol harmat siman eliminalhatnanak mert semmi ertelme azoknak a bolhafingnyi OC beallitasoknak foleg nem a Boost 3.0 mellett. Ez mondjuk nem MSI kivaltsag, ugyanez vonatkozik az Asus-ra es a Gigabyte-ra is. Rohej a termekpaletta mindegyiknel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) Lacok


Lacok
őstag

Végre kezdenek rájönni a gyártók, hogy nem csak a tégla méretű kártyákra van igény. :C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#32) Vigneau válasza tailor74 (#24) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, ahogy szokott lenni, elég szubjektív ez a történet.

Engem viszont személy szerint az kezdett el foglalkoztatni, hogy akkor mi is a helyzet az MSI VGA-kon levő garimatricával. Valóban lehet hűtőt levenni akár újrapasztázás végett és nem sérül a gari, vagy kamu az egész? Ha igen, akkor akár vissza is térhetek ehhez a gyártóhoz. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

Kell ilyen is, nem csak ezek a majd' 30 centis nagy szarok, mint ami most is van a gepben. :D
Bar az is teny, hogy a kartyamon nem tul sokat porog a venti, szinte csak passzivan megy.

[ Szerkesztve ]

(#34) Silenzio


Silenzio
addikt

Szegény 1050Ti-k memóriáját alaposan megnyirbálták. Sebaj, a 4MB talán elég lesz a Resident Evilre. Az 1997-es PC-s kiadásra. ;)

Amúgy nekem is miniITX-es házam van, CM120, mégis belefért egy R9 380. Van vagy 33 centis. Mondjuk elhűteni nem tudta, levett tetővel működött csak rendesen.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#35) Barthezz2 válasza #56573440 (#12) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Gigabyte GTX1060OC-m van, ITX verzióban, 1 ventivel. 50 fokig passzív ez is, eddig csak játékok alatt kapcsolt fel a venti.
25-27 fokos szobában simán bírja akkor is, 1x futottam throttlingba, mikor elfelejtettem visszakapcsolni a hűtésvezétlést silent-ről, akkor is 80 fokon táncolt, és egyszer-egyszer vett vissza pillanatokra. Normál módban eddig nem.
Igaz ami igaz, terhelve nem halk, de akkor meg nem nagyon érdekel.
Hozzáteszem olyan házban van, hogy kvázi kívülről kap levegőt. (FD Node 304)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#36) Vincent_ válasza fanti (#11) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Próbáltál már ITX-es kártyát? Mert nem ártana szerintem, mielőtt ilyeneket írogatsz.

Nálam amúgy 970-es ITX-es kártya megy (backplate-es), és semmi hangosságot nem érzékeltem.

Viszont a Prodigy házamban nem lehet túl hosszú (és melegedő) VGA kártya, mert beér a HDD-k mögé, így felfűti azokat rendesen. Az ITX-es kártya viszont tökéletes megoldás erre (sőt, igazából csak az).

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#37) v.gyuri


v.gyuri
csendes tag

A gigabyte volt az első a jelenlegi nvidia fronton a mini itx kártyáival, majd a zotac. Külföldről kellett rendelnem gtx 1070 mini oc gigabyte-ot, mert itthon jóval drágább volt, és kapni sem lehetett stabilan a boltokban.

Tapasztalataim:

Gigabyte GTX 1070 mini itx oc - m van egy cooler master elite 110 házban (a legrútabb, legkisebb kockában).
Nem sok plusz hely van a kártya körül, ennek ellenére eddig jól érzi magát. Alapvetően WOT-ozom, filmezek, néha Total War-ozom.

A kártya stabil, masszív cucc, fel vannak hűtőzve a hátlapi áram betáplálós részei is (nem tudom a szakszerű alkatrész neveket, bocsánat). A gyárihoz képest a giga rádobott plusz egy árambetáplálást a kártyára - szóval eddig szerintem okés.

Hang - melegedés. A kártya bár kicsi, de kellőképpen nehéz - tehát van a hűtésében fém rendesen, ami azt sugallja, hogy nem lesz komoly baja a hőelvezetéssel. Tényleg nincs neki ezzel problémája. A ventilátor valami egyedi lapátkialakítású dolog - közelebbről kell ehhez megnézni. A kártya hűtés-vezérlése már más, mint a gtx 970-esé volt, ez már félpasszív. 50-60 fok körül kapcsol be csak a ventilátor, ez alatt a hőfok alatt teljesen passzív, de 60 fok körül beindul a venti rendesen, s a hangja is megjön.

A parkettán van a házikó, semmi rezgéscsillapítás sincs alatta, ha sokat megy a gépecske, akkor kellemes búgó hanggal jelzi azt, hogy most meleg van. A hátlap felé toja ki a levegőt, ami körülbelül 34-38 fok lehet, mert kellemesen meleg, de nem forró. A hangja először hangosnak tűnt, de alapvetően a méreteket elnézve nem az. A házban dolgozik a processzoron egy olcsóbb cosmo-cool hűtő, aminek alapból van egy hangja (nem olyan halk, mint a schyte ninja 2 volt), az FSP aurum 450 wattosa teljesen hangtalan, meg sem nagyon pörög a ventilátor benne ennél a konfignál (i5 6500; 2x4Gb ddr4; gigabyte gtx 1070 mini itx oc; 1 ssd, 1 noti hdd; gigabyte z170n wifi ).

Komolyabb játékozgatás és nyúzás után a processzorhűtő és a videokártya hűtője hangban összeadódik, de együttesen sincs nagyobb zajuk, mint egy p4 478-asnak egy codegen tápos házikóban anno. Szóval elviselhető a hang a kis méretű teljesítménybombához mérten.

2-3-1 venti???

1.
HA mini itx - akkor nincs más választás, ezek a kártyák maradnak a méretkorlát miatt. Egyébként a Zotac GTX 1070 minije 2 ventis - s a kettő ventilátor nem egyforma átmérőjű.
2.
Ha nincs méretkorlát, akkor a 2 ventis modellek között biztosan vannak csendesebbek is, hűvösebbek is.
3.
Nagyon sokféle hűtést lehetne tervezni ha optimálisan csendes kártyákat szeretnének a gyártók. Ez azonban profitorientáltan nem kivitelezhető (nem éri meg a gyártóknak), minden egyes kártyacsaládra külön kellene mindig hűtést tervezni a lehető leghalkabb üzem miatt. Ezért megoldották egyszerűen - s ezzel rövidre is vágták az ilyen vitákat - vehetsz kisebb teljesítményű videokártyát passzív hűtéssel (bár ez is egyre ritkább), vagy nagy teljesítményűt és rápakolod a "vízhűtést".
Az meg egy másik dolog, hogy a megfizethető játékoskártyák vásárlórétege a kettő között van valahol - hát, ott meg maradt nekünk a borda, meg a hőcső, meg a ventilátor. Szóval, mindenképpen van kompromisszum mindig a vásárlói oldalról is.

Szóval, ha mini ugyanaz a kártya, lehet, hogy hangosabb is, ha azonban jobban kapja el a gyártó a hűtést, akkor lehet, hogy a mini sem hangosabb vagy forróbb a nagytesóknál. Nem tudom mennyi a kártya árából a hűtés a gyártónak - hány %, de valószínűleg a jobb, komolyabb hűtés többe kerül, mint a kevésbé erős.

Ami egyébként most engem meglep: Ha a felső házban az AMD RX400 szériája is 150 Wattra van optimalizálva - hasonlóan az nvidia gtx 1000-eseihez, akkor a vörös oldalról miért nincs még most sem mini itx-es RX 470 vagy RX480? Mert őszintén azt vártam, hogy lesz, és akkor nem kell 1070-et vennem 50%-kal többért. - Mert valahol mindig jobban szerettem a vörös oldalt - nem beszélve arról, hogy a free sync monitorok sokkal olcsóbbak a g-sync - eseknél (bár nincs ilyesmiben tapasztalatom, s fogalmam sincs nem e valami jó kis marketingduma csak az egész G-sync, Free-sync).

Lehet hogy az egész csak NSINC :) breeehhh :C

(#38) Janesz2323


Janesz2323
csendes tag

Az Inno3D mérnökei is kipróbáltak 1-2 illegális szert mikor ezt létrehozták...
https://ipon.hu/webshop/product/inno3d_c1060_1sdn_l5gnx_gtx1060_3gb_gddr5_x3_pcie/1533007
Amúgy szerintem 1060 6GB-ig elég lenne (személyes véleményem szerint) az egy/ventis megoldás, de 1070- illetve rx480-nál (és természetesen felette) már szerintem kevés, de persze ezzel mint minden mással lehet vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#39) Ispy


Ispy
veterán

Nem baj, ha kicsi, csak legyen elég játékos ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40) fanti válasza Vincent_ (#36) üzenetére


fanti
addikt

Teljesen igazad van, nem próbáltam még, de a fórum olvasása alapján kénytelen vagyok visszavonni a fentebb tett kijelentésemet, és csak az elismerésemet kifejezni hogy ilyen brutál teljesítményt le lehet hűteni egy ventivel. Őszintén megmondom, nem gondoltam volna, de alaposan utánaolvastam és igazatok van.
Csak azon vagyok meglepődve, hogy pl. volt nekem egy MSI 290X Lightning kártyám, három ventis, másfél kilós hőcső és bordakomplexum, teljesítménybe még bele sem tudott karcolni ezen MSI 1070 aljába, de a fogyasztása volt a háromszorosa, a termelt hő meg.....ki tudja, 80 fok környékén.

És akkor itt ez a pindurpandur kártya, ami egy ventis, lényegesen erősebb, és alig fogyaszt és hőt is keveset termel. Hát mi más ez mintsem komoly fejlődés!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#41) HookR válasza tailor74 (#24) üzenetére


HookR
addikt

"Érdekes, mert mini 1070-nel a giga, és az evga màr előállt..."
Az EVGA 1070 Mini-hez tudnál linket adni? Mert csak 1060-ast látok náluk. Illetve 1070-esből Galax és Zotac féléről tudok még.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#42) tailor74 válasza HookR (#41) üzenetére


tailor74
őstag

Jogos, az evga az 1060-as, az én bűnöm, elírtam. :B
Pletyka szinten volt róla szó evga fórumon még tavaly nyáron, de azóta sincs 1070, csak a 60 - lehet innen ugrott be.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#43) Komplikato válasza HookR (#41) üzenetére


Komplikato
veterán

Zotac a GTX1080-ból is adott ki Mini-t, azt hiszem 211 mm?
Az vajon mennyire forró?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#44) J.J. András válasza Vincent_ (#36) üzenetére


J.J. András
őstag

nekem is Bitfenix Prodigy házam van, de a GTX1070-es Gigabyte OC elfért benne simán..., esetleg aze xtra hosszú 3slotos ASUS monstrumok nem....

üdV :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#45) HookR válasza Komplikato (#43) üzenetére


HookR
addikt

Zotac GeForce GTX 1080 Mini Review - bit-tech.net

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46) Vincent_ válasza J.J. András (#44) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Félreértesz, belefért a 290-es is, csak az annyira átmelegedett fél óra alatt, hogy a mögötte lévő HDD-k és az SSD 48-49 fokra felmentek, hiába volt levéve a ház oldala, és a ház elejében egy 23 cm-es légkavaró (igaz, az csak 5V-ról ment). Eddig járt már benne sok VGA, de az a 290-es nagyon durván felmelegedett (80-85 fokra). Kész szerencse, hogy csak tesztelésre lett betéve.

Ezek a 10x0-es kártyák tényleg elég jók lettek fogyasztás/teljesítmény arányban. Régóta szemezek a 1060/1070-es ITX-es Gigákkal már én is.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#47) dugo_ válasza Vincent_ (#46) üzenetére


dugo_
veterán

hogy a mögötte lévő HDD-k és az SSD 48-49 fokra felmentek

Tehát bőven a meghatározott üzemi hőmérsékleten belül maradtak.

(#48) Vincent_ válasza dugo_ (#47) üzenetére


Vincent_
aktív tag

50 fokos SSD? Hát sok sikert annak, aki így üzemeli hosszú távon...

szerk: [link]

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#49) shteer válasza Vincent_ (#48) üzenetére


shteer
titán

Köszi! :)

..szerintem jónak tűnik

(#50) dugo_ válasza Vincent_ (#48) üzenetére


dugo_
veterán

Tovább kéne olvasni:
Debunked: Your SSD won't lose data if left unplugged after all

Az SSD-k tartós üzemi hőmérsékletére általában 70°C, HDD-k esetében a legtöbb modellre 60°C van előírva. Semmi baja nem lesz attól, hogy időszakosan (hiszen gondolom nem 24/7 pörög a vga maxon) felfűtöd 50°C-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.