Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wolverine


Wolverine
félisten

Jól összefoglalt, korrekt írás, grat :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#2) Kobe


Kobe
veterán

a kommunizmus nem szűnt meg, csak virtuális térbe helyeződött. Nekem ez ugrott be a cikket olvasva. Azokban az időkben volt szokás papírral és ceruzával járni....Hofi is megmondta, hát hogy tudjon mivel feljelentést írni. Neten hasonló folyamat megy, csak perelnek és jogdíjakra hivatkoznak.

(#3) Cathfaern válasza Wolverine (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csatlakozom :R

Illetve a dolghoz még ez is hozzátartozik, igaz ez a DRM témakör, de az is a szerzői jogok védelmében tett próbálkozás, szóval ide kapcsolódik: [link]
(angolul nem tudóknak: arról szól a comic, hogy ha megveszel egy védett művet, akkor ha megváltoznak a körülmények (pl. oprendszert cserélsz), akkor lehet, hogy többet nem fogod tudni hallgatni/olvasni amit megvettél (pl. mert arra az oprendszerre nincs ilyen védelemmel rendelkező fájlt lejátszó program). Természetesen ha a védelmet feltöröd, akkor megsérted a szerzői jogokat, tehát ott vagy, mintha simán letöltötted volna az adott művet. Ha nyomtatásbeli példát akarnék hozni, akkor ez kb. olyan lenne, mint ha egy könyvet csak egy adott típusú lámpa alatt olvashatnál, másmilyen alatt nem tudnád elolvasni)

(#4) #95590400


#95590400
törölt tag

pár dolgot hiányoltam. a fene nagy szerzői jogvésősdi mellett konkrétan elfeledkeztek a fogyasztói jogokról. tudtok mondani még egy kereskedelmi ágat, ahol a fizető fogyasztó, vendég, vásárló, stb. ennyire semmibe van véve?
a másik pedig az a letöltés=lopás féle sötétség a fejekben... itt kellene pici világosságot is gyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#5) Sanya


Sanya
nagyúr

döggggggöljön meg mindenki aki a csipp-csipp-csókát dúdolja!!! levédettem!!!!!!!!!!!!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) sh4d0w válasza #95590400 (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj, hogy 10 év háború után jutottunk el oda, hogy a bírók már gyanakvással kezelik a jogvédő szervezetek beadványait - de igazából nem fog történni érdemi változás, amíg a médiacégek / kiadók nem látják be, hogy a jelenlegi üzleti modell életképtelen már és ez a helyzet számukra csak rosszabbodni fog. Nyilván a politika felől kevés támogatásra számíthatnak a fogyasztók, hiszen egy politikus kampányait többek között ezek a médiabirodalmak finanszírozzák. Nem véletlen az sem, hogy anno Itáliában megpróbálták a thepiratebay blokkolását, hiszen a miniszterelnöknek - Berlusconinak - médiabirodalma van. Más tészta, hogy ezt mind a fogyasztók, mind a thepiratebay akciói ellehetetlenítették, ezáltal bírva rá a hatóságokat a blokk feloldására.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) shtml válasza sh4d0w (#6) üzenetére


shtml
őstag

Ezen nem szabad csodálkozni, hiszen a bíróság jogalkalmazó, nem törvényhozó szerv. Ez még akkor is igaz, ha egyes országokban a precedensjog miatt ez gyakran nem látszik olyan tisztán. Vajójában az a meglepő, hogy a bíróságok egyre több helyen (lásd pl. Németország) gyakorlatilag felülírják a meglévő törvényeket, éppen a jogalkalmazás ellehetetlenülése miatt ill. a joggal való visszaélés elkerülése végett.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#8) Polesz válasza Sanya (#5) üzenetére


Polesz
addikt

Most már tudom, hogy miért fetrengett a sok óvodás a földön tegnap azután hogy elkezdték a csipp-csipp-csókát. Én hülye ételmérgezésre gondoltam :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Ha felhív valaki és meghallok valami zenét a háttérben én feljelentem szerzői jogok megsértése miatt!

Emberek:
1: peer to peer != kalózkodás! Csak felhasználni lehet erre a célra, de miért az általánosítás? Az kalózmásolatokat tartalmazó ftp rendszereket mért nem emlegetik folyton? Főleg, hogy az azokra kapcsolódásért tudtommal fizetni is kell.
2: Hogy is van az, hogy sírnak itt minden fele, hogy jövedelemkiesés a szerzőknek, mégis bizonyos rétegben nem hiszem hogy nagyon sok náluk (itt most bizonyos amerikai "szerzőkre" gondolok, akiknek a legtöbb "zenéjüket" megveszik, ugyanakkor nekik lopják is a legtöbbet) gazdagabb ember rohangálna a Földön. A South Park-ban volt erről egy jó rész, ahol szegény előadónak kisebbre kellett cserélnie a magánrepülőgépét a kalózkodás miatt, a másik meg nem tudott magának aranyszobrot csináltatni, várnia kell még egy hónapot... vagy valami ilyesmi. Szerencsére engem az ő zenéjük hidegen hagy, így nem is érint ez a probléma, viszont szerintem túl sokat kérnek a zenékért. Ne értsetek félre, nem kritizálni akarom őket, de azért hatalmas aranyláncok és egyéb ékszerek, durva drága kocsik, stb. minden klipben... elgondolkodtató.

Kisebb előadóknál pedig ki lehetne hagyni a kiadókat (mindegyiknél ki lehetne, de a "nagyok" túl nagy "sztárok" az ilyesmihez). Ők értékesíthetnék saját maguk is az interneten keresztül, így egyrészt lényegesen olcsóbb lenne, és jó eséllyel többen vennék meg, másrészt az a pénz közvetlenül hozzájuk futna be, meg merem kockáztatni, hogy többet keresnének a jóval olcsóbban kínált zenéjükkel.
Ezeket az előadókat kéne rávenni a váltásra, a törvényeket meg nem feltétlenül a politikusok alkotják, tudtommal miénk a hatalom.

Egyre többször futok bele ilyen cikkekbe... meddig tart még ez az egész és hová fog vezetni? Nincs elég sz@r ebben a világban az ilyen apróságok nélkül is? Tényleg annyira fontos ez az egész?
Mikor jutunk végre el oda, hogy a művészet művészet lesz és nem piaci árucikk????

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#10) sh4d0w válasza Rickazoid (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Senki nem állította, hogy a p2p = kalózkodás - szerintem. Lessig is csak azt mondja, hogy a p2p kalózkodás elleni harc felesleges és értelmetlen.

Fontos hangsúlyozni egyébként ezeket a dolgokat, hiszen a totális megfigyelés elleni harc része, máskülönben az USA-ban nem lehetett volna beperelni többtízezer felhasználót. Ezenkívül pedig a kiadók harca semmibe veszi a fogyasztók jogait pl. a fair use használatra, a biztonsági mentés készítésére vonatkozólag, pusztán azon az alapon, hogy nekik több pénz áll rendelkezésükre a jogi ügyek elindításához és végigviteléhez. Ezenkívül pedig semmibe vesz bizonyos iparági szabványokat pl. a CD-re vonatkozólag - nem véletlenül jelentette ki anno a Philips, hogy pl. a CDS-védelemmel ellátott lemezek nem szabványos CD-k és aki ezt a rendszert használja, lesz szíves nem CD-nek nevezni a produktumát.

Azért is fontos rámutatni ezen háború kapcsán a visszásságokra, mert profitorientált szervezetek állami, közpénzből fenntartott forrásokat vesznek igénybe a harc fenntartásához. Ez viszont így már nem kapitalizmus, hanem szocializmus. El kell dönteni, melyikben kívánunk élni; ott, ahol a piacképtelen elhullik, vagy ott, ahol az állam mondja meg, mit csinálhatsz és mit nem.

https://www.coreinfinity.tech

(#11) Doom


Doom
aktív tag

A példának felhozott Youtube-os esetet a másik oldalról is lehetne vizsgálni szerintem, konkrétan, hogy reklámoz. Valaki megnézi a videot (elég valószínű, hogy a gyerkőc, és nem a Prince szám miatt), nem ismerte a Prince-t, megtetszik neki a szám, elmegy a boltba, megveszi az albumát, stb. Ilyenkor nyertek vele egy új rajongót (vevőt) nem? Ezt az oldalát nem kellene nézni a dolgoknak esetleg?
Kicsit ugyan extrém az eset, de volt már, hogy én is fragmovie-ban hallottam először egy zenét, és kezdtem el utánanézni az előadónak, mert tetszett. És kétlem, hogy a fragmovie készítője megvette a jogokat :D

(#12) shtml válasza Rickazoid (#9) üzenetére


shtml
őstag

a törvényeket meg nem feltétlenül a politikusok alkotják, tudtommal miénk a hatalom

Te kis naiv. De majd jön az ébredés és a bili... :(

(#10) sh4d0w:
profitorientált szervezetek állami, közpénzből fenntartott forrásokat vesznek igénybe a harc fenntartásához

Ez jól hangzik, de nem teljesen igaz, hiszen az igazságszolgáltatás a cégek befizetett adójából is működik. A visszaélés ott van, és ezért lép fel a jelenség ellen pl. a német ügyészség, hogy magánperek indításához használják fel az ügyészség révén beszerzett adatokat (IP -> előfizető adatai). Ha büntetőpert kezdeményeznének ismeretlen tettes ellen, akkor egy szót sem lehetne szólni a dolog ellen, és az ügyészség ingyen köteles lenne beszerezni az IP-hez tartozó előfizető adatait, csak hát a büntetőperből meg nem lenne semmi.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) iknight


iknight
senior tag

Pont az ilyen hozzállás ami miatt kevesebb cd-t veszek... Bassza meg az universal, most miért volt olyan tragédia neki? Meg a prince meg áá két nappal később tudja igy lecserélni a mercijét mert szerencsétlen kisgyerek táncolt a youtube-n mocskos szarházi az összes ilyeneken akarnak élősködni... Szivesen vásárolnám én is az eredeti lemezeket, de enm a pénz miatt teszem, hanem azért mert pofátlanok és felháborit az egész hozzállás, a nagy sztárok kinnyukban már azt sme tudják mire költsék a pénzüket, aztán ilyen kisgerekeken élik ki magukat undoritó...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#14) sh4d0w válasza shtml (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Well, így pontosabb :R

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.