Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haddent


haddent
addikt

Ez jónak igérkezik. Nem tökéletesnek és feledhető is, de az előző része is nagyon kellemes volt egyszeri végigjátszásra

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

A játék marketingesei nem igazán végezték el a házi feladatukat. A gerilla harcmodor nem egyénekre bontva működik, hanem kisebb (irregurális) csoportok minimalizált harci érintkezéseket alkalmazó harcmodorja (szabotázs, üss-és-fuss taktika, stb.).

Ha egy egyén csinálja, az orgyilkos, szabotőr, stb. :)

Amúgy látványos, de ahogy nézem, nem nagyon térnek el az előző Tomb Raider tematikától. Ami nem rossz, de ahogy nézem itt is egyre fontosabb a harc... (Action Lara...)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) lofagi válasza Cifu (#2) üzenetére


lofagi
addikt

Remélem,hogy ez csak az összeválogatás miatt volt, mert azért jobb lenne ha nem csak a harcról szólna az egész. Az előző rész tetszett, nekem megfelelő volt az egyensúly, de itt most nagyon rámennek a harcra, legalábbis a videó alapján.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#4) Aron1988


Aron1988
tag

Lineáris QTE nyomkodós "mozi", gears of wars-al vegyítve.
Én is toltam az előző részt is, értem én, hogy "jó volt", de játékmenetileg egy nagy nulla volt. Persze, érződik rajta a nagy költségvetés, de sajnos se a túlélős, se a régi tomb rider feelingje nincs meg. Kövezzetek meg, de szerintem ez az új 2 rész is csak a triplaA-s fröccsöntő gépezet terméke, ami max egyszeri végigjátszást (bocsi, mozizást) nyújt, de semmi többet.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#5) ViZion


ViZion
félisten

Lara MacGuyver... :D
Érdekes így, de ha van lőszer, akkor nekem elég a spray and pray... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) Cifu válasza Aron1988 (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem is a történet és a QTE miatt nem tetszett a Tomb Raider reboot. Hiába nézett ki jobban Lara haja, ha a Tomb Raider II. vagy akár az Angel of Darkness is szórakoztatóbb volt.

Kár, hogy ilyen irányba mentek el... :\

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

A tomb raider addig élt, amíg ez a két szó önmagában eladható cím volt.
Most kábelkanálisos szinten van a 66-ik évad huszonnyócadik epizód második híradós-reklám utáni részénél.
Nem mutat újat, de legalább régit se. Rókabőr.
Lara Croft az anyaméhben keresi a köldökzsinórt....

(#8) bepken


bepken
veterán

kalandozás Lara "Manhunt" Croft kisasszonnyal, John Rambo fogadott lányával.

azt a betyár mindenit neki....miért nem lehetett egy normális kalandjátékot csinálni? az már nem menő, ha kincsek után kutatva múmiák elöl kell menekülni? tudom, hogy volt már...de mészárolni küldeni egy ilyen karaktert....

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9) Gainka


Gainka
őstag

Erről szol a video. :W Nekem ám így tetszik jobban, Harc nélkül csak egy hegymászó játék lenne. Nem tudom én a Tomb Raider filmekre is úgy emlékszem hogy van benne lövöldözés stb, azért van a két stukker a combján, nem fog kefe meg ecset.

De am csak meg kell nézni 1-2 videot [link]és máris látszik hogy nem csak lődözés lesz benne, jó lesz ez főleg a mai játékokhoz képest. Az előző rész grafikája is köröket ver még a sok utána kijött "nagy" játékokéra is. Arról nem is beszélve hogy nem volt nagy a gépigénye, remélem ezt is jol el találják.

(#8) bepken A TR-nek ez a lényege, rambó nő. ....

(#7) ethernith Nem mutat újat? Hát ha az előző részt össze vetjük a többi játékkal igen is kiemelkedő cim volt és még most is az.

[ Szerkesztve ]

(#10) bepken válasza Gainka (#9) üzenetére


bepken
veterán

igen, volt lövöldözés régebben is. mint mondtam, például múmiákra :) (nem játszottam az összes résszel, nagy fan sem vagyok egyébként)

viszont van különbség aközött, hogy akció közben lelősz egy csapat rád támadó akármit (akár embert), és hogy egy egész tábort módszeresen levadászol....értsd: hátulról leszúrod, fejbe lövöd, felgyújtod...kivégzed.
ezt egy rambo karakterből simán kinézem, de Lara nem az a karakter....és ez a játék se erről szólt korábban.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#11) jupp008 válasza bepken (#10) üzenetére


jupp008
senior tag

Nekem személy szerint jobban tetszik ez a fajta megközelítés, hogy több akcióra van lehetőség az új részekben.
Én is játszottam a régi részekkel, mondhatni azokon nőttem fel, de néha ott voltak olyan érzéseim, hogy egysíkúak és hosszadalmasak voltak a sziklamászós, barlangba be és kijutós egyéb felkutatós elemek.

Tény, hogy az volt a játék alapkoncepciója, de ugye ez is ízlés kérdése.

(#12) fityere


fityere
senior tag

Tomb Raider mint cím egyáltalán nem is illik hozzá, hisz már nem is arról szól a játék, valószínűleg ha "Lara az amazon" lenne a címe ugy már nem bírták volna eladni. Nekem alapból nem tetszik mert csak agyatlan gyilkolásról szól, de manapság erre ugranak.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#13) Cifu válasza Gainka (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Tomb Raider régen sem csak a hegymászásról szólt, hanem a különféle logikai feladványok/megoldások is szerepet játszottak benne. A "régi" Tomb Raiderben is volt két Beretta 92-es a kisasszony combján, sőt, akár felhúzös sörétes puska (pump-shotgun) vagy akár szigonypuska, de ha jól rémlik az első pár részben szinte csak állatok (tigris, medve, stb.)meg olykor még emberekre is kellett lövöldözni. De az arányok teljesen eltértek ettől, ami itt van.

Viszont nem igaz, hogy a TR erről szól, Lara soha nem volt női Rambo, hanem inkább női Indiana Jones!

Pont ez a baj, hogy Indiana Jones egyre kevésbé (=nyomokban) fedezhető fel, ehelyett inkább lassan olyan, mintha egy Bourne-filmet néznék. Ami nem rossz, de a Tomb Raider nem erről szólt!

Oké, reboot, nem kellenek ezer köbcentis mellimplantátumok, viszont kell (?) mindenféle hülye QTE, meg lövöldözéses akció, természetesen megvegyítve mindenféle csapdákkal, vegyületekkel, és a többi. Lara előzményjátéka már nem arról szól, hogy lett kalandornő, hanem hogy lett profi hidegvérű orgyilkos...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Gainka válasza Cifu (#13) üzenetére


Gainka
őstag

Megértelek, és jobban tetszene nekem is ha csak ilyen túlélős nincs más választás lelövöm akciók lennének benne, nem ilyen mortal combatos "gyilkoló kombók" :)

Ez van van sajnos, nekem igy is bejön, mert bármennyire próbálom erőltetni pl az assassins creedeket, vagy a Witchert, egyszerűen a már 2x kijátszott TR jobban leköt.

(#15) Cifu válasza Gainka (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Technikai szempontból nekem nincs bajom a reboot-al, csak a történet / játékmenet terén... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Shing


Shing
őstag

Mindent elmond a hozzáállásukról, hogy ilyen videokkal akarják eladni a játékot. Legalább a főhőst nem változtatták volna meg ennyire, mert amit eddig láttunk továbbra is egy teljesen középszerű karakterrel aki végignyög, siránkozik mindent.

(#17) jupp008 válasza Shing (#16) üzenetére


jupp008
senior tag

Legalább nem arra mentek rá, hogy "mellesleg" űbereljék az előző szériákat :)
[link]
[link]

Bár ugye itt megint az van, hogy kinek mi a lényeges a karakterbe.

(#18) Cifu válasza jupp008 (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

A régi karakternek volt valami "ütős" vonása. Az új karakter viszont nagyon hétköznapi lett. Ez egyfelől érthető (emberközelibb, könnyebben azonosulhat vele a (női) játékos), másfelől viszont ez olyan alapvető változtatás, ami a rajongóknak vagy bejön, vagy nem - de mindenképpen felrázza a rajongói közösséget (a negatív reklám is reklám átültetve a modern időkbe).

A Marvel ugyanezt játszotta / játsza el a női Thor-al vagy a fekete Amerika Kapitánnyal.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) Šolaire


Šolaire
veterán

Lehet régimódi vagyok. Nekem az első két rész hangulata jött be anno. Akció helyett a felfedezésen volt a hangsúly nekem az volt az igazi Tomb Raider :R

“Praise The Sun” \[T]/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.