Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lewzke válasza becsitibi (#50) üzenetére


Lewzke
őstag

A kontrasztot hagyd 75-ön és a fényerőt állítsd igényeid szerint, olvasásra 0, játékra 20, filmekhez 30 körül használom. Kalibrálás nélkül a Standard színösszeállítás megfelel a célnak.
Wondercsabo fórumtársunk publikált egy 72Hz-es drivert is valahol, jól fog a filmeknél és a gyorsabb játékoknál (alig észrevehető játékokban, de van pici javulás a gyorsaság tekintetében a 60Hz-hez képest)

(#52) becsitibi válasza Lewzke (#51) üzenetére


becsitibi
senior tag

Megfogadom tanácsod,köszi :R

(#53) Amacs válasza kicsiultra (#49) üzenetére


Amacs
aktív tag

Szerintem ezek alapján nekem se lenne szabad, hogy feltűnjön a jelenség, mert asztalinak egy ccfl-est használok, a laptopban led-es panel van, és egyáltalán nem látok vibrálást az asztalihoz képest a laptop kijelzőjén.

(#54) Amacs


Amacs
aktív tag

Valakinek pixelhibával volt problémája egyébként?

(#55) Nyugdíjas válasza Amacs (#54) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szokott lenni. Miért?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#56) #74459392 válasza Amacs (#45) üzenetére


#74459392
törölt tag

Én 72 hz-en használom a monitort, semmilyen hibát, vibrálást nem látok. Nagyon jó monitor!

(#57) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok ismét!

Van egy gtx580 vidókarim és egy ilyen monitorom,az lenne a kérdésem hogy melyik a legjobb kábel az összekötéshez a dvi-dvi,hdmi-dvi,hdmi-hdmi?? :F :F

:R

(#58) Nyugdíjas válasza becsitibi (#57) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pont tökmindegy:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#59) becsitibi válasza Nyugdíjas (#58) üzenetére


becsitibi
senior tag

Oké köszi!

(#60) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Na, itt is volnék. Teljesen kiment a fejemből ez a téma, elnézést is kérek. Csak amikor szólt valaki egyből a fejemhez kaptam. Na de azért kellemes volt 22 új tagot beírni :K Gyűltünk egy páran azóta :C

gölmétcsül ©

(#61) becsitibi válasza Ricardo128 (#60) üzenetére


becsitibi
senior tag

:B

(#62) kicsiultra


kicsiultra
tag

(#63) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!

Nekem ma lett meg a monitor!

A színprofillal kapcsolatban kérdeznék, hogy az U2311 beállításai jók ehhez is? 7/75/100/98/99? Köszi :R

Steam: marcias88

(#64) FR33


FR33
aktív tag

2312 tulaj lettem. Segítsetek a 72hz drivert belöni ! :(

[ Szerkesztve ]

(#65) Nyugdíjas válasza FR33 (#64) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Segitek. Már küldöm is az energiákat :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#66) FR33


FR33
aktív tag

:))))) kitallozom manuálisan a .inf driver fájlt és nem tudok ráokézni...mia f csinaljak :D

(#67) kicsiultra válasza FR33 (#66) üzenetére


kicsiultra
tag

(#68) northmahri


northmahri
tag

Sziasztok!
Immáron szerintem 2 hónapja ilyen monitor tulaja vagyok, iszonyatosan megvagyok elégedve, próbáltam kalibrálni, de szerintem nem nagyon kell, STANDARD preset-en és 65-ös CONTRAST-on van és tökéletes!
Annyi kérdésem lenne, hogy:
Felraktam a módosított drivert, meg is jelent több új opció: 71Hz és 72Hz. Ha a 72Hz-t választom, akkor 15mp-re elmegy a kép és írja a monitor, h ez a képfrissítési ráta nem támogatott. Ha 71Hz akkor azt engedi és nem ír ki ilyeneket. Jó ez 71Hz-en?
2. Játékokban mit kéne beállítanom ezek közül: 59, 60, 75,85,100Hz. Gondolom a 75Hz-t(mert az van a 71Hz-hez a legközelebb). Még nem nagyon kísérleteztem vele, de elsőre jónak tűnik úgy.
3. Az hogy "szakad" a kép, gyors mozgásoknál, gondolom annak a FPS és a képfrisssítési ráta a Hz közti különbséghez van köze. Hogy lehetne a legkevésbé érzékelhető kép szakadást elérni? V-sync-t még nem nagyon használtam, nekem sose vált be.
4. Gyárilag mért nem támogatott a 71 és 72 Hz?

Nagyon megköszönök minden nemü választ.

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#69) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Holnap érkezik nekem is a Dell UltraSharp U2312HM :U Kíváncsian várom, hogy megérte -e LG IPS236 helyett ezt bevállalni, mondjuk LG D2342P 3D -t szerettem volna, de lebeszéltek ennek a monitornak a javára :U :B

(#70) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#69) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Hi @ all!

Segítene valaki, hogy honnan tudnám leszedni a 72/75Hz drivert :F

[ Szerkesztve ]

(#71) Johnny001 válasza HoReSz1975 (#70) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

67-es hozzászólás, csak eggyel feljebb :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#72) HoReSz1975 válasza Johnny001 (#71) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Felraktam, de nem engedi bekapcsolni, a monitor hibát ír ki, valami olyasmit, hogy ehhez a bemenethez 1920x1080 60Hz tartozik, vagy ilyesmi :F

(#73) kicsiultra válasza HoReSz1975 (#72) üzenetére


kicsiultra
tag

A DVI-hoz és a Displayport-hoz is más a driver. Szedd le a másikat :R

Kávé?

(#74) HoReSz1975 válasza kicsiultra (#73) üzenetére


HoReSz1975
őstag

megoldva.... :K

(#75) Alg


Alg
veterán

Jelen, beléptem én is, most ismerkedünk :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#76) pbalint1


pbalint1
újonc

Hali mindenki. Az új dell 2312esem jövő hét pénteken érkezik, gondoltam nemárt ha regelek ide hátha okosabb leszek majd valamivel

(#77) pbalint1


pbalint1
újonc

A LEGJOBB!

[ Szerkesztve ]

(#78) kicsiultra


kicsiultra
tag

Valaki tudna valami segítséget adni abban, hogy mivel takarítsam a képernyőt? Az eddigi módszerek nem váltak be :(((

Kávé?

(#79) Nyugdíjas válasza kicsiultra (#78) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mikroszálas törlőkendp+valami monitortisztító folyadék.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#80) lucky07


lucky07
aktív tag

Engem is fel írhatsz! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#81) FeroxX


FeroxX
csendes tag

Hali, engem is felírhattok! Ma szereztem be a kicsikét, csodálatos monitor :)

Én 2002-es LG CRT-ről váltottam, és szerintem ami a legnagyobb dícséret, h betudtam úgy lőni a Dell-t h ugyan olyan jók legyenek a színek, mint egy CRT-n valamint a betekintési szögek miatt is minden "maradt a régiben" számomra, ami nekem mind abszolút pozitívum, mert én azért nem akartam évekig CRT-ről váltani, mert a TN panelek egyszerűen közelébe se értek a CRT képminőségének (kontraszt, színhelyesség, betekintési szög), ami nekem grafikai feladatok miatt elég létkérdés volt.

Ezért most h végre itt ez az e-IPS tech, megérettnek láttam az időt h váltsak és nagyon örülök, h végre beérte a TFT monitorok képminősége a CRT-ket

poztivium: hihetetlen jó az állítható állvány-talp, bárhogy betudod állítani, pivot mód is nagyon jó, USB csatlakozók hasznosak tudnak lenni az oldalán, hatalmas-nagyon szép éles kép, én input és bármiféle képbeli késést egyszerűen nem tapasztaltam, pedig mondom egyenesen CRT-ről jöttem! ez még engem is megdöbbentett. kis osd kalibrálással nagyon CRT szintű színhelyes képet kaptam (neten találtam a beállítást, amit valaki egy kalibrálás során lőtt be, ami a következő : R97, G89, B100, Brightness:63, Contrast:66, ezzel kicsit hűvösebb és kevésbé arcbamászóak a színek, de higgyétek el CRT-ről jőve így tűnik messze a legszínhelyesebbnek a kép, és a szemnek is jobb, mert valahogy kevesebb így a fényerő (na meg a feketéknek is), ill ha valaki túlszaturált, extra színeket akar még mindig ott vannak a presetek szal nincs semmi veszve :)

negatívum: AG coating tényleg elég erős, erről sokat olvastam előtte, és eléggé pánikoltam, de haszálat közben valójában elhanyagolható, de való igaz nagy világos színű felületeken valóban látszik az AG coating, olyan mintha zsíros kézzel összetapicskolták volna a képet kicsit (CRT-ken legalábbis akkor volt ilyen hatása a képnek), ez nem jó dolog, de legalább nem egy tükörrel nézünk farkassszemet, valamint ha nem figyel rá az ember akkor nem zavaró, "IPS glow" is valóban látszik a sötét képekkor, de távolabbról nézve a képet ez nagy mértékben csillapodik, valamint CRT-k hez képest a teljesen fekete képernyő valóban nem "fekete", hanem sötét szürke.. viszont a színekkel körül ölelt fekete legalább teljesen feketének hat (bár ez valszeg az ember szemének az érzékelése miatt van csak így, de a lényeg h úgy a feketék is királyak ha amúgy nem teljesen fekete a környezet :) )

szóval ez a pár negatívum van, ami valódi negatívum egy CRT-hez képest még mindig, de ez már az a szint ami bőven belefér az előnyök miatt (alacsony fogyasztás, nagy kép, vékony test, nincs képernyő frissítés->kíméli a szemet, full HD, stb stb), tehát összességében teljesen elégedett vagyok, ajánlom mindenkinek aki CRT-ről szeretne már végre váltani.

..::]Impossible is Nothing[::..

(#82) FeroxX


FeroxX
csendes tag

jah és még egy darab negatívum..

a rovarok-bogarak jobban mennek rá webezéskor a sok nagy fehér felület miatt :D

llooooooooooll

..::]Impossible is Nothing[::..

(#83) FeroxX


FeroxX
csendes tag

hu, na pár nap használat után én végül ezekkel a beállításokkal maradtam meg (lagom lcd test után kalibrálva)

48brightness, 65contrast, Custom color: R98, G96, B96, Sharpness 40!

arra jutottam, hogy full felbontáson 40-nél nagyobb sharpnessel nem valami jó szöveget olvasni a neten, fehér hátteren fekete betűvel, és a lagom sharpness test-nél is 40 körüli értéken jött ki a legjobb eredmény.

:C

..::]Impossible is Nothing[::..

(#84) zeus26


zeus26
csendes tag

+1

kalibrálva, a PH is megváltozott eme cuccon keresztül :D

Üdv zeus!

(#85) tojaaji


tojaaji
aktív tag

Jelentem mostantól énis tag vagyok de nem tudom leszedni a 72hz-s drivert ezt adja ki.

(#86) kicsiultra válasza tojaaji (#85) üzenetére


kicsiultra
tag

jobb klikk, mentés másként.. :)

Kávé?

(#87) neojohn


neojohn
csendes tag

+1

Sajnos XP-n nem működik a 72HZ trükk. A DVI verziót szedtem le. DVI kábellel van összekötve,újraindítottam a gépet,ki-bekapcsoltam a monitort.A driver feltelepült hibátlanul,de továbbra is csak a 60HZ-et lehet választani...

(#88) tojaaji válasza kicsiultra (#86) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Köszi akkor csak elmentem a vinyómra és a catalyst-ban beállítom hogy 72hz legyen a képfrissítés?

(#89) Gerambaday


Gerambaday
csendes tag

Sziasztok!

Új tulaj vagyok én is. Éljen a fogyasztói társadalom! :D

Az után érdeklődnék, hogy hogyan tudom érvényesíteni online a jótállásomat. (őszintén bevallom, nem találom sehol a service tag-et)

előre is köszi!

(#90) Nyugdíjas válasza Gerambaday (#89) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem kell semmit ktiválnod. Majd ha gebasz van, fel kell a DELL-bácsit hivni, aztán bediktálod az s/n-t, meg a Work Order-t, azt csók.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#91) Gerambaday válasza Nyugdíjas (#90) üzenetére


Gerambaday
csendes tag

Thx nagyúr! :)

(#92) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Csatlakoznék a társasághoz :) Pár napja rendelkezem egy ilyen példánnyal. és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve :K

(#93) korcsi


korcsi
veterán

Erre esetleg valaki, nálam ilyen.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#94) Pttypang


Pttypang
veterán

Ma hozta a futár a drágaságot, így hát belépek a klubba :)

Everybody lies.

(#95) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Üdv.

Csatlakoznék! :K

(#96) V.Dave


V.Dave
senior tag

nálam is itt figyel a monitor :)

Xiaomi mi 8 6/128

(#97) Predator2


Predator2
addikt

2012.10.31.-től és is U2312HM tulaj vagyok :D
Szeretnék a listára felkerülni.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#98) korcsi válasza Predator2 (#97) üzenetére


korcsi
veterán

Én is ;]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#99) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Én is U2312HM tulaj lettem, mert a 2311-em jobb oldala elkezdett "foltosodni".
Felhívtam a Dell ügyfélszolgálatot, elmondtam a bajom és kiküldtek egy új 2312-t a régiért meg elvileg majd jön a futár és elviszi. Ezt nevezem supportnak.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#100) killzone1987


killzone1987
senior tag

Hali!
Jövőhét kedd-szerda körül (2012.11.20-21.) megérkezik a DELL 2312HM moncsim.
Így csatlakoznék én is a klubba! :)
Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.