Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) killzone1987


killzone1987
senior tag

Hali!
Jövőhét kedd-szerda körül (2012.11.20-21.) megérkezik a DELL U2312HM moncsim.
Így csatlakoznék én is a klubba! :)
Üdv

Ui: Nem tom h lett kettő hsz!
Sorry

[ Szerkesztve ]

(#102) killzone1987


killzone1987
senior tag

Ennyire kihalt ez a fórum??
Megrendeltem az U2312hm-et.
1-2 nap múlva megérkezik a moncsim,tehát tag leszek :D

[ Szerkesztve ]

(#103) neojohn


neojohn
csendes tag

Sziasztok!

Felesleges csatlakozni,mert február óta nem foglalkozik senki a témával. (Engem augusztus óta nem sikerült berakni) Szerintem be lehet zárni ezt a topicot...

(#104) Elemir


Elemir
csendes tag

Sziasztok!

Engem is írjatok a tulajok közé kérlek:)
17-es CRT után váltottam erre, az élmény megfizethetetlen! :)

Nagyon sokat olvastam fórumokat, teszteket, de ez a legjobb ár/érték arányban lévő monitor szerintem jelenleg a piacon! LIKE!:) :C :R

(#105) killzone1987 válasza Elemir (#104) üzenetére


killzone1987
senior tag

Sajna már nem foglalkoznak a topiccal...
Megj: a szobád pont úgy néz ki,mint ahol én laktam Törökszentmiklóson albérletben! :D
Ha egy kicsit balra fordulsz a kisszoba van,ha mégjobban balra,akkor a folyosó
Talált? :)

[ Szerkesztve ]

(#106) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Csáó

Péntek óta én is rendelkezem ezzel a szépséggel és szivesen csatlakoznék a klubhoz!

(#107) Pttypang


Pttypang
veterán

Nem nagyon akarják frissíteni a listát :(

Everybody lies.

(#108) Rodolffo


Rodolffo
csendes tag

Hali!
Én is ma szerváltam egy ilyet az Oázisban, kalibrálással + pixelgarival (akciósan 5000.- volt), nagyon jól szuperál, csak ajánlani tudom a terméket és a boltot is, nagyon segítőkészek voltak! A kép pedig egy kis érdekesség, hogy a PH!-t így kell olvasni :D

[ Szerkesztve ]

"Cogito, ergo sum"

(#109) Archanon


Archanon
őstag

Uff,

Ma bementem szemügyre venni a monitort, nem sokkal később már a drágaszággal távoztam... gyönyörű! :R

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#110) fenejyerek


fenejyerek
csendes tag

Én is itt vagyok!
Áldom a napot mikor mellette döntöttem azóta csak mozizás az élet:)

(#111) kolmi93


kolmi93
tag

Üdv!
72 Hz-es driverrel lenne egy problémám!
Feltettem a drivert ki is listázza a 72Hz-es lehetőséget, de mikor átállítom a kép elkezd remegni a felső része pedig csíkozódik.(50hz-el is ezt csinálja)
HD5770-es kártyára van rákötvel DVI kábellel, lehet, hogy DisplayPortal nem lenne ilyen gond?

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#112) S.Feri


S.Feri
őstag

Csatlakoznék én is klubhoz, igaz már több mint egy hónapja megvan a kicsike. :)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#113) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Baromi jó monitor lassan egy éve birtoklom 7870-hez kalibrált színprofilt tudna valaki adni? ;]

(#114) korcsi válasza ->Raizen<- (#113) üzenetére


korcsi
veterán

Színprofilt alapvetően egyedien a monitorhoz kell társítani, nem a videó kártyához.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#115) ->Raizen<- válasza korcsi (#114) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ebben tévedsz! [link]

(#116) korcsi válasza ->Raizen<- (#115) üzenetére


korcsi
veterán

Akkor elküldüm az enyémet azt légy vele boldog... Privibe jöhet egy mailcím.

Gyere a monitoros topikba, van ott egy-két boltos, kérd meg őket kalibrálják be a monitorodat a videokártyád típusának ismeretében, anélkül, hogy látnák a monitorodat.

Elkél a kártya márkája (nem típusa) a kalibráláshoz, de legfőképp a minitor kell hozzá.

Ha úgy lenne ahogy állítod akkor egy típusú monitorhoz lenne 20 profil a különböző videó kártyákhoz, de nem így van.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#117) korcsi válasza ->Raizen<- (#115) üzenetére


korcsi
veterán

Te tévedsz!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#118) ->Raizen<- válasza korcsi (#117) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Dehogy kell tőled semmi sem. Kártyához is lehet kalibrálni.

Már tegnap utána néztem és igen le kéne adni de hátha közel úgy működne egy kalibrált színprofillal az én monitoromon is mint annak a srácnak. Ezért is kértem volna el tőle de nem válaszol email-re sem na mind1.

[ Szerkesztve ]

(#119) korcsi válasza ->Raizen<- (#118) üzenetére


korcsi
veterán

És az enyém miért nem jó?

Ha tőlem nem kell, menj monitoros topikba és kérj ott egyet, ott elég sok embernek ilyen monitora van, majd ott elrendeznek...

"Kártyához is lehet kalibrálni" ez így nem igaz, a kártya is kell a kalibráláshoz.
A VGA kimeneti hibája ideális esetben kisebb mint a monitor megjelenítési hibája.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#120) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

beléptem a klubba, de két gondom is van
1, 72 hz-es driver nem megy fel (win7)
2, a kép szélén körbe 2-3 centis üres csík van, azaz kisebb a kép, mint amekkora lehetne... ezt nem értem

- no es importante -

(#121) Sixkiller6 válasza Sixkiller6 (#120) üzenetére


Sixkiller6
őstag

hm, megoldottam mindkettőt,
felerőszakoltam a drivert, 75 hz-en nem engedi a monitor, 72-n szépen megy, és amint átkapcsolt 72 hz-re azonnal eltűnt az üres csík körben.
de nem értem, hogy natív windows módban miért nem működik jól

- no es importante -

(#122) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Én is csatlakozom, ma jött meg az új moni !
Dsub kábellel kapcsoltam a KVM switchhez, tudom megköveztek, de ez van.
A kérdésem, hogy d-sub használata esetén is lehet- e 75 Hz en használni ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#123) reggimon válasza Core2duo6600 (#122) üzenetére


reggimon
csendes tag

Üdv!

Most vennék, de a hivatalos honlapon se magyar leírást, de főleg XP drivert nem találok, csak 7, 8 és Vista van.
Ezek szerint XP-vel nem tudom használni?

Meg még azt nem értem, ugyanebben a kategóriában Fujitsu, Asus, ViewSonic nem 50 körül van, hanem 70 körül, igaz ebben nincs hangszóró. Szóval miért lehet így?

(#124) dodoroli


dodoroli
tag

Üdv!
Imádom ezt a monitort,gyönyörű képe van egy Tn hez képest!

(#125) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok !
Boldog tulajdonosa vagyok eme gyönyörűségnek,úgy hogy csatlakoznék a táborhoz!

(#126) Archanon


Archanon
őstag

Amúgy a lista nem bővül? :DDD

Még mindig imádom a monitorom. :))

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#127) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Kérnék egy C betűs bekezdést, meg a nevemet oda, és az avataromat. Bitang jó ez a monitor. :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#128) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni. :)

(#129) RichieTri


RichieTri
senior tag

Sziasztok!

+1 klubtag.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#130) orko


orko
tag

nekem is ez van

(#131) pvt.peter


pvt.peter
őstag

+1

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#132) reggimon válasza pvt.peter (#131) üzenetére


reggimon
csendes tag

Nekem is van, de szomorú vagyok, mert a felső részén van egy 1-2 mm-es fekete csík. Na most vagy a képernyő nem működik ott, vagy a műanyag keretet nem pontosan tették rá, ugyanez kicsit igaz a jobb szélére is. Ez engem nagyon zavar és remélem ki fogják cserélni.

Másnak ilyen hibája van?

(#133) orko válasza reggimon (#132) üzenetére


orko
tag

Nálam is van,de észre sem vettem volna,ha nem írod..

(#134) pvt.peter válasza reggimon (#132) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nálam is ue a helyzet, sztem ez gyárilag ilyen.
Ez amolyan "feature" :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#135) reggimon válasza pvt.peter (#134) üzenetére


reggimon
csendes tag

Engem nagyon zavar. Pontos munkára használom és sokat nézem a geometriát és különben is ennyire nem lehet pontatlan egy keret, ez hiba, csak az a baj, ha mindenkinek ez van, akkor mire fogják kicserélni?!

Ez nagyon gáz. Pedig azt hittem a Dell az jó márka és más termékeket is akartam venni tőlük, de ezek után nem. Esetleg, ha nagyon jól állnak majd a csere problémához.

(#136) pvt.peter válasza reggimon (#135) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hogyha úgymond a hasznos kijelzőt takarja tehát ha pixel(eke)t takar az tényleg hiba.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#137) reggimon válasza pvt.peter (#136) üzenetére


reggimon
csendes tag

Titeket nem zavar? Komolyan? Viszitek fel az egeret és mindig ott a fekete csík.
Hogy lehet így elmérni valamit?!

(#138) korcsi válasza reggimon (#137) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem nincs ilyen, mindenhol látom a teljes képernyőt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#139) reggimon válasza korcsi (#138) üzenetére


reggimon
csendes tag

Én is teljes képernyőt látok, de a tetején van egy 1,5-2 mm-es feketeség, és egy kicsi a jobb oldalon is. Olyan, mintha ott nem működne, de mégsem valószínű, mivel az Windows ablakok teljesen megjelennek, viszont azt sem tudom elképzelni, hogy a képernyő szélén, magán az lcd-n van egy plusz keret, amiben nincsenek pixelek. Szerintem a káva rosszul lett tervezve, nagyobb lett és ezért nem akarták visszahívni a termékeket, gondolták úgysem veszi észre senki.

(#140) korcsi válasza reggimon (#139) üzenetére


korcsi
veterán

Ja hogy úgy, azt hittem van olyan képernyő részlet amit takar a káva, szerintem amiről te beszélsz az teljesen normális, hiszen kell valamennyi holtjáték a káva illesztéséhez, mert ha nem, lenne lenne olyan képernyő ahol kitakarná a hasznos pixeleket.

"magán az lcd-n van egy plusz keret" nem keret, de a kijelző nem az aktív kijelzett pixelek után "végződik".

Más monitorodon nem volt ilyen?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#141) reggimon válasza korcsi (#140) üzenetére


reggimon
csendes tag

Nem, ezelőtt egy HP volt, még a hagyományos képarányú és 9 évig gond nélkül ment és tökéletes volt az illesztés és a kerete se volt olyan, amilyen itt, hogy szerintem pár év múlva már annyira deformált lesz a műanyag keret, hogy undorító lesz, már most pár hónap után a közepén kicsit be van hajolva, tizedmilliméter, de ez csak rosszabb lesz.

Nagy csalódás ez nekem, pedig utánanéztem, hivatalos kereskedőnél vettem (ráadásul az egyik fő forgalmazó, nagybani, akinél a gari lenne nem találta a monitor azonosító számát meg a rendszerükben, tehát esélyes, hogy hiába hivatalos viszonteladó, lehet, hogy valamilyen csalás van a dologban, pl. nem itthon vette, esetleg áfa csalás, stb, és ezért hozzá kéne visszavinnem, ami messze vidéken van, interneten vettem és szállíttattam.

Durva az egész.

Persze nem fogom hagyni magam, nehogy már, ha a Dell honlapjáról választok ki kereskedőt, még én szívjak!

(#142) brd


brd
nagyúr

Én is-én is! Maximálisan elégedett vagyok vele, egyedül az Overdrive zavar kicsit, bár legalább kisebb problémák mellett kikapcsolható.

The only real valuable thing is intuition.

(#143) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
A mai napon én is tulajdonosa lettem ennek a gyöngyszemnek!
Valaki letudná írni szájbarágósan,hogyan tudom aktiválni a "71"Hz-t és milyen hatással van?
Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#144) bl0ck


bl0ck
tag

Üdvözlet.

Szeptember közepén rávettem magam egy új monitorra. Kizárásos alapon u2312hm lett a kiválasztott.
A tegnapi nap délutánjáig egy rossz szavam nem volt rá, most viszont bele tudnék térdelni a közepébe.
Délután leültem gép elé, megnézek 1-2 dolgot....olyan furcsa a jobb fele, mi lehet az? Állítgattam, összekötőt megnéztem. A jobb oldala, úgy a kép 1/4-e zöld árnyalatot vett fel, vibrál, és csíkos is. :W
Egy kicsit morcos lettem, hogy 2 hónaposan megzavarodik. Pénteken lesz bolt, ahonnan vettem, megnézik mi a nyűgöm, talán hétvégén kijönnek garanciát intézni, vagy nem, utóbbit esélyesebbnek érzem. Majd január közepére talán lesz monitorom megint, addig meg nem tudom mit fogok lesni.

Valaki járt már így, vagy hasonlóképpen?

(#145) gghrtz


gghrtz
őstag

+1.

(#146) smiti


smiti
addikt

Ejnye, hogy ezt még csak most vettem észre. Jelentkeznék én is a listára! :R

(#147) Great_Muta


Great_Muta
tag

Ma kaptam meg, kalibrálással együtt. Ég és föld a különbség a volt Samsung p2450-em után! :C

(#148) orko válasza Great_Muta (#147) üzenetére


orko
tag

megosztanád a beálításod?! :)

(#149) dandy91


dandy91
tag

Üdv
én is beszereztem egy darabot ebböl a monitorbol és arra lennék kiváncsi hogy tudom felturbozni a frekvenciát 72-75 hz-ra?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#150) kicsiultra


kicsiultra
tag

75Hz driver. Felrakod, átállítod, örülsz.

saját monitorhoz csináltatott kalibrációs file Brightness 0

2 és fél év telt el a vásárlás óta. Még mindig üt a cucc. :)

Kávé?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.