Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) polika válasza dchard (#43) üzenetére


polika
senior tag

Ez itt teljesen tudományos lapban van leközölve (a samsungons cikk). Ők 1 trillion (10^12-en) írás ciklust írnak 10 ns-es késlelteés melett mindezt úgy érték el hogy olyan anyagokat találtak amelyek sokkal kisebb ármmal kapcsolhatók és ezáltal az élettartamuk nőtt. Én úgy tudom hogy az MLC flashnak ~100000 (10^5-en) az SLC flashnak kb 1 milla =10^6-on írás ciklusa élettartama van, ehhez képest 10^6-on = 1 milliószor többet bír a samsung megoldása.

Kérdés hogy ha elpida és más cégek más anyagokkal kisebb életartamú cuccal jönnek ki és jön a samsung aki bedobja a tuttit akkor mekkora ár prémiumot tudnak rárakni hogy az emberek még őket vegyék. Szal szerintem nem feltétlen a roszabb technológia fog nyerni hanem a kereslet kínálat alapján beárazódik a jobb technológia és hiába ugyanannyiba kerül gyártani amíg nincs verseny addig mesterségesen drágábban adják majd. Verseny meg lesz, mert elég sokan fogtak neki ennek a témának és nem hiszem hogy HP, elpida, toshiba, samsung fű alatt kartelezni tudna extrém módon ami már csalás gyanús...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.