Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) lapa válasza ddekany (#45) üzenetére


lapa
veterán

a rendes gépeket ugyanúgy tudod magad szerelni. alkatrész is van, meg doksi is.

egyébként használtan vettem, az alapgép 110 körül van aprón. hogy mikor veszel bele 30-ért egy kis rencör ssd-t vagy egy terás vinyót, az innentől a lehetőségekre van bízva. nekem a napi munkához "elég" (haha a 100000x1000000 fos tn helyett) a 12" 1280x800 ips. a nagyobb képernyők ugyanilyen ppi-vel vannak, csak a látható tér nagyobb. persze monitor az asztalihoz is kell. billzetet ha akarnék sem tudnék jobbat, tapi vagy pöcök meg gyorsabb, mint az egér.

ez nem ultrabook, nem válik sugárhajtóművé terheléskor sem.

mint ahogy minden, ez is kompromisszum. de sokkal boldogabb és hatékonyabb vagyok vele, mint anno akármelyik szénné farigcsált vagy szó szerint összelegózott korábbi asztalimmal. persze ahogy teszkó pécék is vannak, úgy notiban sem a konzumer egybehulladék a megoldás. de az üzleti gépek normálisan megtervezett, tartós jószágok. a kiválasztás nyilván sokkal nagyobb körültekintést kíván, mert például a hűtést valóban nem tudod cserélni. de alapesetben nem is akarod, mert jól meg van csinálva.

monitort egyrészt az említett workstation tematika miatt, másrészt az üzleti notiknál alap "dokkolós - külsőmonitoros" használat miatt mindig lehet majd kapni. ezek le fogják fedni az olcsótól drágáig szegmenst is, nem gazdaggrafikus árban lesz csak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.