Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biscuit


biscuit
aktív tag

Ez azért kedves tőlük!!!! :C

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#2) joghurt


joghurt
addikt

Mivel én nem nagyvállalati környezet vagyok, vásárlás után helyből letakarítottam az összes ilyen bloatware-t. Jól tettem.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) ddekany válasza joghurt (#2) üzenetére


ddekany
veterán

Amúgy ha nem tekered az UAC (Felhasználói fiók felügyelet) szintet maximumra, és a felhasználód Rendszergazda (és otthoni gépen szinte mindenkinek az), akkor mindegy is, mert akkor simán lehet adminisztrátorra váltani a rákérdezés felpattanása nélkül. Csak a jóindulatú programok fárasztanak azzal a felpattanóval (azok nem veszik a fáradságot, hogy megkerüljék). Szóval ezért is csak céges gépeknél van ennek jelentősége, mert otthoninál 99.99%-ban eleve ott van erre a Windows részeként a közismert rés.

[ Szerkesztve ]

(#4) joghurt válasza ddekany (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Hiába céges a gép, ha az egész biztonsági modell figyelmen kívül hagyja a fejlesztőket. Igen, bakker, én mindenféle aláíratlan, a bináris adatbázisotokban nem található vackot akarok futtatni. Mert én írtam/fordítottam, most.
Meg mindenféle file-okat akarok írogatni hülye helyeken, meg a registry-be turkálni.
(Aki a virtualizációját kitalálta, azt falhoz állítanám, és csak akkor úszná meg, ha az általa kreált katyvaszból kitalál.)

A tej élet, erő, egészség.

(#5) drotsztyuart válasza joghurt (#2) üzenetére


drotsztyuart
tag

Az szep es mindenki ezt csinalja akinek van esze, csak a koros cucc nem ott van ha jol tudom.
De lehet rosszul tudom.
Ja rosszul ...

[ Szerkesztve ]

(#6) ddekany válasza joghurt (#4) üzenetére


ddekany
veterán

Nem értem, ez miért arra reakció amit írtam. De mit fejlesztesz, ahol ilyen gondok vannak? (Én nem fejlesztek Win-es dolgokat, szóval nem tudom, MS hogyan korlátozza pl. a registry írását ott.)

(#7) joghurt válasza ddekany (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Azt a remek ötletet találta ki valaki a Microsoftnál, hogy ha a programnak nincsen joga írni egy könyvtárat/registry ágat, akkor ne hibát adjon a hívás, hanem ún. virtualizált könyvtárba/registry ágba kerüljön a dolog. Szóval azt hiszed, sikerült a HKEY_LOCAL_MACHINE alatt beállítanod valamit, de lótüdőt, csak a saját felhasználód virtuális registryjében. Vagy kiírtál egy file-t, amit mindenki láthat, de fenét, mert igazából a te virtuális könyvtáradba került.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) ddekany válasza joghurt (#7) üzenetére


ddekany
veterán

Aha, ezt már tapasztaltam, mikor valami régivágású program a Program Files-on belüli könyvtárába írná a konfigurációját. Ez ott egy visszafelé kompatibilitás hack is, mert régen ilyet még engedett a Windows (9x alatt biztos, XP-t már nem tudom). Azt nem tudtam, hogy ez registry-re is kiterjed, de gondolom ott is van mögötte hasonló megfontolás. Viszont azt gondolnám ez fejlesztésre pont megfelel. Hacsak nem valami rendszer szoftvert fejlesztesz, de akkor gondolom a cég is kitalál valamit, mint pl. virtuális gépet ad amiben kedvére vandálkodhat a fejlesztő.

(#9) joghurt válasza ddekany (#8) üzenetére


joghurt
addikt

A virtuális gépen futó Windowson belül pont ugyanez az idétlenség történik. ;)
Nem annyira "rendszer" szoftvert fejlesztek, de pl. telepítőt össze kell rakni hozzá. Ami viszont (a jellegéből adódóan) írogatna mindenfelé.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) ddekany válasza joghurt (#9) üzenetére


ddekany
veterán

Mármint úgy értem, hogy virtuális gép ami csak tesztelésre való, rendszergazda vagy rajta, tudsz snapshotra visszállítani, stb, de persze nem éri el a hálózatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.