Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83) #72042496 válasza Cobra652 (#81) üzenetére


#72042496
törölt tag

Oázisban azt mondták, hogy a gyártók gyakorlatilag kispórolják a rögzítést/szigetelést a keret mentén, ezért szűrődik be a háttérvilágítás fénye. Ez például, én úgy értelmeztem, a gyártók hibája és nem az AUO-é. Az AUO-féle VA paneles LG-men pl. gyakorlatilag nincs bleed. Amiért az AUO felel, az a kommentek alapján elég gyakori pixelhiba, illetve panelből fakadó homogenitási gondok. De a legdurvább gondokért a gyártók spórolós összeszerelése és elektronikája a sáros, ahogy látom.

Kontrasztban a monitorok is hozzák amit a közepes tévés panelek, csak sokkal gyorsabbak. Az elektronika sem szívat global dimminggel, és némelyik tévé látványosan retek PC módjával ellentétben a monitorokat normálisan be lehet kalibrálni - mindkét ellenpéldával rád céloztam, Samsung, konkrétan a pár éve még félmilliós 43KS8000-re. De PC módban tudtommal pl. az LG OLED-ekben is máig bugos valami. Lehet, hogy csak HDR-ben a gamut mapping, utána kéne nézni.

Ebben a listában azért akad néhány ígéretes panel, főleg az AUO Mini-LED-re leszek főleg kíváncsi. Aztán ettől függetlenül ha lenne már kisebb és 4K@120-ra képes OLED és HDMI 2.1-es VGA hozzá, akkor a másik falamon is OLED lógna. Olyan sokat már talán ezekre se kell várni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.