Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52) b. válasza Cobra652 (#38) üzenetére


b.
félisten

Valóban esporta van. Az igazi az lenne, ha lenne VA panel -1 ms-100+Hz és mellé valami sync és 4 K. sajnos nagyon drágák jelenleg ezek még. Én nem akarnék már visszaváltani 144 Hz alá,mert egyszerűen kiesik a szemem a 60 Hz-s akadástól, könnyű megszoknia jót,.és ez miatt a képminőség rovására kell kompromisszumot kötnöm.Mondjuk annyira nem rossz a Képe, nekem Lg van, de hát azért nem egy tervező- képszerkesztő monitor, az tény.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#53) Aprósólyom válasza #72042496 (#28) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszi a linket és az infót! :R

Jevons paradox

(#54) Synthwave válasza Cobra652 (#38) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Simánfolyva látod azt már 60hz is, de legyen 100hz. Annál simábbanfolyni minek."

Neked. A magam részéről 20 éve vagyok quaker, utóbbi években versenyszerűen is (néhány EU title is van a tarsolyban, szóval legalább nem luftra, hehe), ősidőktől kezdve 125/250 fps-sel játszom (QW-t 500 fps-sel), képfrissítés szintúgy 20 éve nem volt 100 alatt, de mivel tizenplusz évig használtam 640 x 480-at ingame, így bőven hozzászoktam a 160 Hz-hez, ennek következtében szerintem alapjaiban tér el a definíciónk arról, hogy mi folyik és mi nem. Például a fogalomba beletartozik az is, hogy harap az egér, és azonnal reagál minden apró pöccintésre - ami 60 Hz-en eleve kizárt. Single, multi, műfaj egyre megy - ez itt mindig a legelső alapkövetelmény.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#55) Synthwave válasza HEMP (#49) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, ha nem DP-vel kötöd a gépre, akkor az audio jack csak dísznek van rajta.

A sync-kel kapcsolatban meg már ahogy korábban is írták, nincs.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#56) Aprósólyom válasza Cobra652 (#29) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én monitorról beszéltem és nem a játékosról. Aki játékkal játszik, mind játékos, vagy nevezzük gamernek. A problémám azzal van, ha csinálnak egy 144Hz-es elektronikát és betesznek egy 4ms-os GtG panelt, (Vagy pl. az LG IPS-eket, amiknek alsó átlaga, ha jól emlékszem szintén 7-8ms körüli, merssze nem 1ms, mint ahogy hirdetik. De javítsatok, ha tévedek, már má régen néztem a teszteket...) ami átlagban mondjuk 8-14ms közötti színváltással teljesít, az mese habbal.. kb hasonló kaegória, mikor a legolcsóbb TV-k egyikét megveszed és mesés 200Hz-800Hz frissítéseket írnak rá. :DDD A panel képtelen azt teljesíteni és jön a szappanopera effektus.

Jevons paradox

(#57) Aprósólyom válasza Synthwave (#54) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Vannak fent gameplayeid? Vagy Fragmovie?

Ui.: Szerintem meddő vita, győzködni egy olyan játékost, aki még sosem játszott egy pörgős quake TDM-t vagy nem az ő világa. Még CS GO-n/PUBG és hasonszőrűeken is csak ritka pillanatokban vagy élvezhető előnye a magas képfrissítésnek. Aki single playerezik (valaki hozta a whitcher példát), stratégázik, rpgzik stb... az azt sem tudja, hogy egy quaker miről beszél, mikor régen te (meg anno én is) direkt kis felbontáson, CRT-n 120Hz-200Hz (Kinek milyet engedett a pénztárcája) között játszottunk már a 90-es években 200-300 feletti fpsekkel...
Azóta sem értük még el ugyan azt az élményt. Bár még nem próbáltam 240Hz monitort. De tudomásom szerint a jelenlegi monitorok legfeljebb 144Hz-en tudják a lightboostot vagy hasonló technikát. Én arra várok, mikor majd 240Hz-en is megjelenik ez a tech....

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#58) #72042496 válasza Aprósólyom (#56) üzenetére


#72042496
törölt tag

"a legolcsóbb TV-k egyikét megveszed és mesés 200Hz-800Hz frissítéseket írnak rá. :DDD A panel képtelen azt teljesíteni és jön a szappanopera effektus."

Ezek már kimentek a divatból, de a 120 Hz fölötti frekvenciák tudtommal a háttérvilágítás villogtatására vonatkoztak, semmi közük nem volt a panelhez.

A szappanopera-effektet pedig az interpoláció okozza, mikor a 24p filmeket köztes, nem létező képkockákat számolva magasabb framerate-re konvertálja a készülék. Ezt ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#59) snecy20 válasza Synthwave (#54) üzenetére


snecy20
veterán

Én tényleg szemészhez küldeném aki nekiáll vitázni 60FPS vs 120/144/165/240 FPS témában :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#60) Synthwave válasza Aprósólyom (#57) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az aláírásomban lévő linken (YT) van pár playlist saját gémekkel (meg pár streammel, jellemzően orosz kommentárral). Főleg TDM (van pár ligameccs meg practice war is a tdmpickupok mellett) és FFA. Egy kevés CTF-et szintúgy találhatsz (ctfpickup) ott, meg még kevesebb duelt is. Javarészt sajna csak igmdb renderek, de 4 kattintásból nem tudok jobbat. Ha a lustaság fájna.. ;]

Fragmovie az nem van, de egyszer lesz: amikor a 30+ GB-nyi demón átverekedem magam. Az biztos, hogy ha odakerül a sor, lesz benne némi CPM DeFRaG is. : >

Nem kell az a Lightboost, csak input lagot ad.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#61) DooMbo


DooMbo
tag

Úgy úgy, vigyétek vegyétek a 240hz 2K meg 4K monitorokat és akkor kell hozzá a jó erős kártya ami kihajtja a játékot hozzá értelmes szintre, így a földi halandók mint én már egy középkategóriás kártyával is simán tudunk futtatni mindent magas minőségben fullHD ben 60FPS el :D Mert ugye a bika flagship kártyákat ezekhez a 4K g-synces csodákhoz kell igazítsák :P

[ Szerkesztve ]

(#62) Synthwave válasza DooMbo (#61) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy milyen tévhitben él a fél világ azzal kapcsolatban, hogy

1) a framerate-nek egyeznie kell a képfrissítéssel

2) csak ultrán lehet játszani

Egyrészt a 40 fps is sokkal élvezhetőbb azon a 240 Hz-es kijelzőn, mint egy 60-ason, másrészt nem csak a legújabb játékokat csutkára húzva lehet játszani magas képfrissítéssel. Vannak régebbi címek is és/vagy Video Options menüpont is a kivánt framerate elérésének érdekében.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#63) #16939776


#16939776
törölt tag

Mindenki ki tudja választani a magának megfelelő monitort, aki tudja mit kell nézni a produkcióján.

FHD 24"-os-IPS-ről váltottam 40"-os FHD TN TV-re, mert kényelmesebb fotelből órákat játszani, majd mikor éjszaka sokat lelőttek/megharaptak mert szart se láttam, egy tisztességes és gyors 24,5"-os FHD TN-re váltottam.
A piacon még mindig nincs tisztességes mondható minőségű 27" WQHD monitor, akár TN, akár IPS panellel. Ha lenne ilyen, akkor kipróbáltam volna, hogy a magas felbontás, vagy a magas frissítés adja a nagyobb játékélményt számomra.

(#64) Synthwave válasza #16939776 (#63) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

[link]

Teszt róla: [link]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#65) #16939776 válasza Synthwave (#64) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nincs egy patika tisztaságú képe: [link] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#66) Synthwave válasza #16939776 (#65) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én azé elsírdogálnék vele.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#67) Aprósólyom válasza #72042496 (#58) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szappanoperán működik, mikor ezek a 200-800-1600hz-es csodákat aktiválja az ember... Nekem még olyan tv-m van. De az új 4k LG-n is van ilyen fos opció, bár azt lehet már másként hívják, nem tudom.
Nem ondtam, hogy a panelhez köthető a lightboost és hasonló elnevezésű technikák... A monitorhoz kötöttem. A bajom viszont az, hogy egyelőre, csak olyanról hallottam ami 144-ig engedélyezi, annál nagyobbnál nem, szóval még mindig nem vagyunk a 10 évvel ezelőtti 160hz-200hz CRT szintjén, de legalább kevésbé fárad a szemünk.

Jevons paradox

(#68) Aprósólyom válasza Synthwave (#60) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Nem kell az a Lightboost, csak input lagot ad." Tudom, de próbáltam a különbséget 144Hz és 120Hz-en Motion240-ben (nálam így hívják a "lightboosot"), nem lesz zavaróan nagyobb az input, viszont gyors mozgás közben minden sokkal élesebb. Bár ennek az LG-nek alapból is nagyon alacsony az input lagja. 10ms 60hz-es

Jevons paradox

(#69) snecy20 válasza #16939776 (#65) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudom hogy egy ilyen kívülről felvett, majd youtubra feltöltött felvétel - ami még csak nem is 60FPS videó - mennyire tudja visszaadni a valóságot.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#70) HEMP válasza L4mie (#50) üzenetére


HEMP
aktív tag

Köszi a választ, eléggé lelomboztál, mert nem vettem észre, hogy nem tudja a Freesyncet.. na sebaj, legalább tudom, hogy nem kell DP kábelt vennem hozzá! :D

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#71) Synthwave válasza HEMP (#70) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak akkor nem kell venned, ha nem zavar, hogy az audio jackek dísznek vannak rajta - tekintve, hogy a DVI-D nem viszi a hangot.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72) Banano


Banano
tag

Esportolokon kivul ki veszi meg oket,mikozben ennyi penzert mar lassan 40-50"-os tv-ket is lehet kapni?

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#73) marcarc válasza Banano (#72) üzenetére


marcarc
senior tag

Én például. Nem játszom napi 8 órát, de amikor hétvégén nekiülök akkor az legyen fullos élmény ha már kidolgozott a belem.

(#74) snecy20 válasza Banano (#72) üzenetére


snecy20
veterán

Totálisan két különböző felhasználási területet hasonlítasz össze.
Egy TV - nagy átlagban - hol tud értelmes képfrissítési frekvenciát és jó válaszidőt adni? Sehol.
Arra alkalmas hogy rákösd a PS4-et és küldj rajta valami játékot 30FPS-sel, de ettől még a gamer célokat nem fogja kielégíteni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#75) #31600896


#31600896
törölt tag

Mert mindre ráirják már lassan, hogy Gamer.

(#76) Dyingsoul válasza Banano (#72) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Miért vegyek még egy 50'-os TV-t mikor egy már ott van a gép felett konzollal felfogatva? :U

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#77) Synthwave válasza Dyingsoul (#76) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hogy kettő legyen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#78) #72042496 válasza Banano (#72) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam a tévé el se férne az asztalon, de ha elférne se tudna G-Syncet. Illetve egy tévém nekem is van már a nappaliban. (Ráadásul egy komolyabb készülék, amely után nem néznék egy tipikus gamer monitor árában megvehető 40-50"-os alapmodellt.)

[ Szerkesztve ]

(#80) Synthwave válasza Cobra652 (#79) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A képminőségnek igen ordas része a képfrissítés is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#82) Synthwave válasza Cobra652 (#81) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A kulcsszó az "is". Nem ez vagy az.

A monitort tévével összehasonlítás meg alma és körte. Egyáltalán nem ugyanabba a környezetbe és ugyanannak a feladatnak az ellátására tervezték őket, és az irántuk támasztott igények sem azonosak.

Látom, nagyon szeretsz azonosulni a "gamer" jelzővel, pontosabban fogalmazva kiforgatni azt. A magam részéről annak ellenére, hogy '93 óta játszom, és kb. 2005-ig bezárólag szinte minden lényeges játékkal nyomultam - több platformon is - (mára jelentősen lanyhult a lendület), kvékeket '96 óta tuszkolok (és meg versenyzem is), egyszerűen gyűlölöm a "gamer" szót (pont a ráragadt sekélyesség miatt - ami nem az a sekélyesség, amire most te gondolsz) vagy azt, ha engem így azonosítanak. Amikor meghallom, lelki szemeim előtt materializálódik egy kiskorú, olvasási és értelmezési nehézségekkel küzdő Vér Pista, aki villogó RGB fényesőben a filléres és gagyi (de nagyon játékosnak kinéző) perifériákkal 60 Hz-en noskill tuszkol valami trendi, fantáziátlan, csicsamicsa tizenkettőegytucat stuffot, miközben prónak érzi magát. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#83) #72042496 válasza Cobra652 (#81) üzenetére


#72042496
törölt tag

Oázisban azt mondták, hogy a gyártók gyakorlatilag kispórolják a rögzítést/szigetelést a keret mentén, ezért szűrődik be a háttérvilágítás fénye. Ez például, én úgy értelmeztem, a gyártók hibája és nem az AUO-é. Az AUO-féle VA paneles LG-men pl. gyakorlatilag nincs bleed. Amiért az AUO felel, az a kommentek alapján elég gyakori pixelhiba, illetve panelből fakadó homogenitási gondok. De a legdurvább gondokért a gyártók spórolós összeszerelése és elektronikája a sáros, ahogy látom.

Kontrasztban a monitorok is hozzák amit a közepes tévés panelek, csak sokkal gyorsabbak. Az elektronika sem szívat global dimminggel, és némelyik tévé látványosan retek PC módjával ellentétben a monitorokat normálisan be lehet kalibrálni - mindkét ellenpéldával rád céloztam, Samsung, konkrétan a pár éve még félmilliós 43KS8000-re. De PC módban tudtommal pl. az LG OLED-ekben is máig bugos valami. Lehet, hogy csak HDR-ben a gamut mapping, utána kéne nézni.

Ebben a listában azért akad néhány ígéretes panel, főleg az AUO Mini-LED-re leszek főleg kíváncsi. Aztán ettől függetlenül ha lenne már kisebb és 4K@120-ra képes OLED és HDMI 2.1-es VGA hozzá, akkor a másik falamon is OLED lógna. Olyan sokat már talán ezekre se kell várni.

[ Szerkesztve ]

(#85) #72042496 válasza Cobra652 (#84) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kíváncsi leszek majd az új LG panelekre is. Az LG 34GK950G már elérhető, finoman szólva se problémamentes sajnos az első vélemények alapján. Azért ha az Asus-om ilyen homogén lett volna (ld. backlight leakage), akkor egy szavam nem lenne. A kontraszt az IPS miatt gyengébb, azzal kalkuláltam. De a BLB egy rettenet.

[ Szerkesztve ]

(#87) b. válasza Synthwave (#82) üzenetére


b.
félisten

ennél jobban megfogalmazni magam sem tudtam volna azt amit ezzel a szóval kapcsolatban érzek.
Az a gond, hogy ezt mindig minden egyes hírnél, amiben megemlítődik a 144 Hz vagy bármi el kell magyarázni és le kell ugyna ezeket a köröket futni.
Ennél jobb már csak a Nintendo Switch híreknél az első 3 kommentben "beeső szar a hardver, gyenge fos" állandó táblácska.
Jön a TV 30-60 ms válaszidővel, és a mérettel, mintha 3 méterről nézve egy 50 " tv jobban betöltené a teret mint 60 cm ről egy 27 " méretű monitopr. Ráadásul Enemy Territory-s időszakomban mikor versenyekre jártam még ezt is észrevettem az egéren ha nem 1000 Hz-n frissített. persze jött az urban legend és a kamu jelző felém, de aki Quake vagy ET alatt nőtt fel az érti és megérti mit jelent a mai 1 órát fekszek a bokorban sniperrel játékokkal szemben egy gazi Aréna shooter és a smooth képfrissítés. Anno Iiyama képcsöves monitorom volt amit egy Nokia tervező váltott a maga 100+ Hz frissítésével. na azóta se játszottam olyan smooth monitorokkal, mint azok voltak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#88) #72042496 válasza Cobra652 (#86) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Van mindnek hovafejlődni.. "

Teljesen egyetértek.

Monitorba egyébként minek hangszóró? Az Asusban is volt, és tényleg nem értem, mi a töknek. A "gamer" úgyis headsettel tolja, ahogy olvasom. Vagy ez külön hangszórók helyett, "azért szóljon valami ha nincs bedugva a headset" jellegű dolog? :)

(#87) b.: Az 1000 Hz-et én is észreveszem, mert attól összefossa magát az Excel 2016 és 2019 is. Másodperceket késik, ahogy mozgatnám az ablakot. :D

Lehet, egyedi hiba, de 100%-ban reprodukálom otthon, kétféle egérrel is. W10-em van.

[ Szerkesztve ]

(#90) b. válasza #72042496 (#88) üzenetére


b.
félisten

Hát valószínűleg nálad van a hiba :D

Cobra652: 55" 60 centiről nem hinném, hogy élmény lenne :D
Egyébként megértem az érveidet, egyszerűen mások a preferenciáid.
Persze vannak már 11-13 ms tv-k a legújabb( 2017 -2018) modellek , [link]de elég drágán. De ott meg nincs 60 Hz+ valami Syncel .Szóval a Tv vel is kompromisszumot kell kötnöd. Egyéni beállítottság kérdése szerintem, kinek mi fontos. Én már annyira megszerettem és megszoktam a 144 Hz-t és a törésmentes képet, hogy ebből nem szeretnék lejjebb adni már, még akkor sem ha cserébe jobb képminőséget kapok.
Az lenne az igazi, ha jönnének a TV-k sync támogatással és 144 Hz-vel, IPS-VA panellel elfogadható áron. Akkor már én is elgondolkoznék rajt, bár 50 " túl nagy lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#92) #72042496 válasza Cobra652 (#91) üzenetére


#72042496
törölt tag

Idei Samsung QLED-ek tudnak 1440p@120-at, van bennük VRR is. A 2160p@120-ra szerintem a HDMI 2.1-ig, azaz valószínű 2020-ig kell várni majd, még ha chroma subsampling mellett a HDMI 2.0 is elég lenne hozzá.

De a CES-en nemsokára úgyis kiderül ez-az.

[ Szerkesztve ]

(#93) Banano válasza snecy20 (#74) üzenetére


Banano
tag

Miert nem? 60hz-et mindegyik tud,cserebe ha veszel egy 55"-os OLED-et akkor ott a vegtelen kontraszt,plusz nem utolso sorban ott van az 55" is,ami mellett egy "gamer" monitor olcso jatekszernek tunik,hiaba tud csillio fps-t.
Valaszidovel,es input laggal sincs problema tobbnyire.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#94) snecy20 válasza Banano (#93) üzenetére


snecy20
veterán

Még a végén kiderül, hogy nincs is szükség monitorra, mert a TV jó mindenre....

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#95) Banano válasza snecy20 (#94) üzenetére


Banano
tag

Nem mindenre,de jatszani szerintem sokkal jobb. Bongeszni,dolgozni mar viszont nem.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#97) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A 40" vagy nagyobb méretben azért elég siralmas a helyzet. Ott a monitorként árult kijelzők paneljei nagyjából a tv-k szintjén mozognak. Nekem 43" G-Sync lenne az ideális, 60-75 Hz mert multi nem érdekel. Hajlított kizárt.

(#98) b. válasza MeszesKPT (#97) üzenetére


b.
félisten

G-syncnél nincs 144 Hz alati ha jól tudom. Ez az alap működési tartománya, 30-144.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#99) L4mie


L4mie
veterán

nahát jól elszontyolódtam,
volt egy célom 27" WQHD IPS 144Hz+ G-sync....
ilyen áron más kocsit vesz én meg játékra használnám.
Lejebb adtam az igényeim, mert ott van a nagyon jó képminőségű DELL U2312 átfordulok arra ha szép kép kell, de most már az éppen kinézett Acer TN-estől is elmegy a kedvem ezeket a sorokat olvasva. :( hihetetlen hogy nem lehet értelmes G-sync monitort venni vagy lehet csak kompromisszum több lesz mint élvezet.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#100) snecy20 válasza b. (#98) üzenetére


snecy20
veterán

4K GSync is van, 40-60Hz között.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.