Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) Joco_77 válasza marcarc (#2) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Mindenféle flémkeltés nélkül:

" Jól kalibráltan nem annyira vészesen szar a TN hacsak nem akarsz jaték mellett grafikusként is tevékenykedni."

Hagyjuk már ezt....de tényleg srácok, és nem te vagy az első sem a második aki ezt vagy majdnem ebben a formában írja ezt.. Én elhiszem, hogy aki ezt írja annak TN monitora van és azzal próbálja magát becsapni, hogy IPS úgyis csak grafikára van...Munkahelyen 2 monitoron dolgozom, egymás mellett van.
(Az most más kérdés, hogy egyáltalán nem kértem a 2. monitort mert világ életemben 1et használtam és a másikon csak a háttért bámulom), az egyik monitor IPS a másik egy TN és zongorázni lehet a különbséget képminőségben, nem kicsi. Nem ez az első alkalom amikor IPS t volt szerencsém TN monitor mellett nézni ugyanazzal a képpel.
Nem egy ligában vannak képminőség tekintetében, és kb sejtem, hogy kapok majd "Tévedsz mert az új csoda Gsynces, gamer TN paneles monitorok már sokkal jobbak stbstb..."

Érdemes olvasni a 2 panel közötti különbségről egyébként technológiai szinten, bár nem ma olvastam így a pontos részletekre már nem emlékszem (nekem ezek addig információk amíg ki nem választok egy terméket utána hajlamos vagyok felejteni) de meggyőző írások vannak a 2 paneltípus közötti különbségről.

Röviden: IPS nem csak grafikus szemmel szebb mint a TN és nem kicsit.

(#103) Synthwave válasza Joco_77 (#102) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

TN és TN, IPS és IPS közt is van különbség. Sokszor nem is kicsi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#104) Banano válasza Synthwave (#103) üzenetére


Banano
tag

Amit en hasznalok laptopon az olyan,hogy 2 centit arrebb mozditom a fejem,es mar torzul a kep.:D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#105) L4mie válasza Banano (#104) üzenetére


L4mie
veterán

ok, ez tény.
Laptop TN ek az igazi hányás szemétre való panelek -.-' azért a desktop TN en még nem nagyon tapasztaltam azt amit írtál.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#107) #16939776 válasza Cobra652 (#106) üzenetére


#16939776
törölt tag

Álló kép esetén így van. De kezdj el egy kontrasztos ábrát mozgatni az IPS-en, a gyönyörű színek összekeverednek mint a vízfesték az ázott papíron és eltűnnek az apró részletek.
Ha bekapcsolod az OD-t, akkor még olyan színeket is láthatsz amik nem is voltak a képen.

[ Szerkesztve ]

(#108) snecy20 válasza #16939776 (#107) üzenetére


snecy20
veterán

Én ezt leteszteltem most, (4K IPS, LG43UD79), nem láttam a szín-összekeveredés jeleit. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#110) Synthwave válasza Cobra652 (#106) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A legjobb TN paneleknek talán van olyan képe mint egy alsó-közép ips-nek vagy VA-nak...Talán..."

Na, örülök, hogy ezt ki tudtam csikarni belőled. Végre.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#111) #72042496 válasza L4mie (#99) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem is volt olyan indíttatásom, hogy inkább a képminőség felé megyek, de a Dell 2312 nem erről szól, hanem inkább az alacsony árról és hogy emellett azért IPS. Ha a játékos monitorokat feladod, szerintem beszélj az Oázissal, és nézz meg egy korrektebb 27"-os 4K IPS-t.

Ami nem játékos kijelző, és nekem nagyon tetszik netről gyűjtött adatok alapján, az a magasabb kategóriában levő ASUS ProArt PA328Q/PA329Q (ezeket futólag élőben is láttam), illetve LG 34WK95U-W.

[ Szerkesztve ]

(#112) #16939776 válasza Cobra652 (#109) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem nehéz átugorni ezeket mozgókép minőségben:
[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]
Ja, kész kabaré, hogy mi megy itt.

[ Szerkesztve ]

(#113) #00137984


#00137984
törölt tag

Játékos gamer monitorokról beszélünk, akkor szerintem az 75Hz-240Hz képfrissités és az alacsony input lag fontosabb mint a tökéletesen szinhelyes megjelenités. Ezt most mivel valósitják meg az a monitor gyártokon áll vagy bukik. Lehet tökéletesen jó megjelenitő panel piszok drágán, de ha kispórolnak olyan funkciókat amivel a panelt nem hajtod ki arra a szintre amire képes lehetne... :F Egy másik monitorban megfizeted ezeket, de annak meg nagy ára van. Viszont egy újabb TN panelt meglehet úgy valósitani, hogy játékban és filmnézésre nem a panel tipusát nézed, hanem a látvány gyönyörködtet. Szerintem ezeket okosan adagolják a gyártók, hogy a legyártott alkatrészek ne maradjanak raktárban. Még mindig lehet 1366x768 monitort kapni 60Hz és 5ms válaszidővel. Régen ilyenekkel is játszottunk, de úgye a gamer igények fejlődnek. Most a 4K/60Hz és a FullHD/144-240Hz végletek között lehet vergődni. Szerintem IPS, VA vagy TN nem számit, ha majd úgy gondolják adják olcsóbban a G-SYNC támogatást. Addig meg az igényeknek megfelelő monitort kereshet mindenki a bővebb választékból. :D Azért ehez egy igen erős PC is kell, főleg a videókártya teljesitménye még mindig lekorlátozza a 4K gyorsabb terjedését. Na majd egyszer a PS5 konzolhoz veszünk egy olyan 10-12bit paneles, HDR+ mindenes 4K monitort... Ha majd nyerünk az ötöslottón. :)

[ Szerkesztve ]

(#114) snecy20 válasza #00137984 (#113) üzenetére


snecy20
veterán

A túrót...Pár év és olcsó lesz ezeket gyártani, sztenderddé válnak. Ami most a 7-900.000-es csúcskategória (4K-HDR1000-GSync-144Hz), az 2-3 év alatt lemegy a középkategóriába is fele / harmad árért.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#115) #00137984 válasza snecy20 (#114) üzenetére


#00137984
törölt tag

Úgy legyen... :) PS5 konzolhoz majd egy ilyen 4K kijelző. Utána hosszú évekig jó lesz az gamerkedni. :D

[ Szerkesztve ]

(#116) MeszesKPT válasza b. (#98) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Felőlem akár lehetne 144 Hz-es is, ha nem akarnának aránytalan felárat fizettetni érte (úgyis akarnak). 60-75 Hz nekem azért is lenne elég, mert jellemzően ennyi fps-em van 4K-ban.

(#117) Synthwave válasza MeszesKPT (#116) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól még sokkal fluidabb lesz 4K@144 Hz-en, hiába csak 60 meg 75 fps.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.