Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daffchy


Daffchy
őstag

Nem gyenge a kicsike... :))

(#2) r4z


r4z
nagyúr

Az MSM8260 és 8660 között annyi lesz a különbség, mint a QSD8250 és 8650 között?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#3) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Elég "iparos" ez a készülék, de tetszik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) gaben88


gaben88
őstag

ilomilo Androidon??? Vagy netán WP7-es telefon is megkapja ezt az izomprocit? Esetleg a Nokia?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5) CHIPman válasza r4z (#2) üzenetére


CHIPman
nagyúr

MSM8260 1.2 GHz/1.5 GHz ARMv7 Dual-core Scorpion Adreno 220 45 nm 3rd Q3 2010 GSM, GPRS, EDGE, UMTS/WCDMA, HSDPA, HSUPA, HSPA+, MBMS ASUS Eee Pad MeMO, HTC Sensation

MSM8660 1.2 GHz/1.5 GHz ARMv7 Dual-core Scorpion Adreno 220 45 nm 3rd Q3 2010 GSM, GPRS, EDGE, UMTS/WCDMA, HSDPA, HSUPA, HSPA+, MBMS,
CDMA2000 1xRTT, CDMA2000 1xEV-DO Rel. 0, CDMA2000 1xEV-DO Rev. A, CDMA2000 1xEV-DO MC(MC-Rev. A), CDMA2000 1xEV-DO Rev. B HTC EVO 3D

Kicsi átláthatatlan, a lényeg annyi, hogy az amcsik WCDMA cuccait is támogatja a 8660.
forrás

Mondjuk azért befigyel, hogy egy sgs1-et/Moto Defyt nem mernek mellépakolni összehasonlításnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#6) CHIPman válasza CHIPman (#5) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ja, hogy odatettek egy "competitor dual core"-t. Azér kíváncsi lennék a specifikációra, elég hulladék downclocked cucc lehet.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Csak 2x-es grafikai teljesítménynövekedés az Adreno 205-höz képest?! :(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azért arra kíváncsi lennék, hogy az oprendszerek és alkalmazások mennyire vannak/lesznek optimalizálva a 2 magos működésre, mert anélkül mindegy, hogy 1 mag vagy 10.
Ugye még az asztali platformokon sem igazán rózsás a helyzet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) n0_gAboR válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Nagyon nagy +1.
Tul gyorsan jonnek az uj, egyre erosebb hardware-ek, de valahogy a szoftverek nem gyorsulnak veluk egyenes aranyban. (lsd.: LG Optimus 2x akadozo launcher-je).
Sokkal nagyobb hangsulyt kellene fektetni az optimalizaciora.

(#10) Xaels válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Xaels
félisten

Arról nem is beszélve, hogy az nV is beszállt és ahova ő leteszi a koffert az asztalra ott tudjuk mi történik....

Tegnap már kielemeztem ezt a 2 videót meg a hír nagy részét másik portálon. Komoly az a fejlesztői készülék amit mutogatnak de az az $1350 -es ár brutális pedig még külsőre is bejön bár ezt nem tudom megmagyarázni, hogy miért. A Sensation-t meg nagyon várjuk :K

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11) cqr válasza Oppenheimer (#7) üzenetére


cqr
aktív tag

Ugye, ha már a marketinges ezt mondja mi.. : d

Egyébként glbench-ben ez a tesztkészülék pont kétszer olyan gyors, mint az adreno205-el szerelt telefonok.. Hát így nemhogy az sgx543mp2, de a mali400 sem lesz meg..

Ami nagyon "vicces", hogy mennyire lehet releváns az a 3Dmark mobile tesztprogram, ha a saját marketingesük kétszeres sebességnövekedést mond (abban vagy négyszeres a gyorsulás.. mondjuk a 200 és a 205 között is xD )

[ Szerkesztve ]

(#12) NathanCullen válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Optimalizáció nélkül tényleg felesleges lenne a több mag, de még csak most lettek elérhetőek a vásárlóknak. Tehát szerintem hamarosan használni fogja a rendszer és a legtöbb program is. PC-n azért nem olyan rossz a helyzet, sok rendszer és program van ami használja a több magot, de elég késve. Ezekkel a 3, 4, 6, 8 magos procikkal meg tényleg nem igazán tudnak mit kezdeni, optimalizált programok és rendszer nélkül meg csodálhatja az ember a nyers erőt... Egy i5 Intel-nél komolyabb procit nem is érdemes venni, mármint középkategóriában, belátásom szerint persze.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#13) rep3at


rep3at
őstag

Optimalizáció, utána tessék csak 2 magban gondolkodni, addig csak parasztvakítás az egész.

Forward thinking. كرر

(#14) edward2


edward2
addikt

Érdekes ez a videó elgondolkodtatott...

A HTC Flyer ezt tartalmazná? Vagy a 1.5Ghz singlecore valami más lesz... lehet ez lesz a nyerő? Vicces lesz...

(#15) redmonk'


redmonk'
tag

Szerintem ha ez így lesz ahogy mutatják akkor nem lesz itt best-buy a 2X vagy S2.

!be hard, be ruthless!

(#16) Pete55555


Pete55555
addikt

És ezt akkor fél naponta kell tölteni? Vagy óránként? Fejlesztik a hardvert mert reklámba sokkal jobban el lehet azt adni, hogy 4 mag meg 6000 mhz, azt tényleg nehezebb lenne reklámozni, hogy "jól optimalizáltuk a rendszert" . Szoftverfejlesztésre, és akkumulátor fejlesztésre kéne költeni, egy sgs hardver szerinte bármire elég lenne mobilos területen, csak birná az akksi, meg lenne egy gördülékeny rendszer rá.

...Szeretem leracsniztatni...

(#17) Cyberpunk válasza redmonk' (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen nem fog sokáig ülni az SGS2 a trónon :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) DemonDani


DemonDani
addikt

és hol van már egy telefon ami ezt meg is kapja? esetleg aksi ami el is viszi 1napig? mert itt most tényleg 1,5ghzről beszélünk ami jelentős az 1ghzhez képest azért

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20) t72killer válasza DemonDani (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az SGS2 1.2 GHz-éhez képest érdekelne inkább, hogy muzsikál. Ebben a kategóriában sztem a GPU már sokkal többet nyom a latba, lévén ahova kraft kell, az a grafikus igénybevétel: film/flash, játék, 3D megjelenítés (navi). A Mali 400-at meg nem hinném, hogy nagyon verné...

#15, 17: lehet, hogy "trónon" nem fog sokáig ülni, de ráduplázni nem fognak teljesítményben. Normálisan optimalizált szoftverek mellet az 1.2GHZ-nek BŐVEN röccenés nélkül kell mennie a rendszernek - ha meg vacak a rom, sz@rik megvenni a gyártó a drivert (előfordult már:@), akkor core i7 is lehet benne...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21) DemonDani válasza t72killer (#20) üzenetére


DemonDani
addikt

és a Samu vezet eddig optimalizálásban szerintem... bár nem rossz a HTC sem, de a samu lassabb cuccal is képes hozni a 3 betűs gyártó termékeinek sebességét

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#22) cqr válasza t72killer (#20) üzenetére


cqr
aktív tag

Nem sok részletes teszt van, de ami van abban a mali400 erősebb

2D (Quadrant): több mint kétszer

3D (Glbench-egypt): kb 7%-al..

@Trónfosztás.. mi fogja trónfosztani? adreno220 gyengébb, sgx540@oc (optimus 3d) szintén, tegra meg aztán pláne..

(sgx543mp2 erősebb (25-30% glbenchben), de ez meg melyik i5-ön kívül hova fog jönni?..)

[ Szerkesztve ]

(#23) Oppenheimer válasza DemonDani (#21) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Tapasztalataim szerint ez pont fordítva igaz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#24) redmonk' válasza DemonDani (#21) üzenetére


redmonk'
tag

Ez azért merész kijelentés szerintem...

!be hard, be ruthless!

(#25) Pete55555 válasza DemonDani (#21) üzenetére


Pete55555
addikt

Maradjunk annyiban, hogy optimalizálásban minden gyártó egy kalap ....... legalábbis az én elvárásaimnak nem felelnek meg. De hozzá kell tenni, hogy ez részben android rendszer sajátosságai miatt van.
Ha optimalizált rendszer kell akkor WP7 vagy iOS...

...Szeretem leracsniztatni...

(#26) Flash86 válasza DemonDani (#21) üzenetére


Flash86
tag

Ezzel vitatkoznék, sztem a Samsungnál nem nagyon hallottak még az optimalizálásról... Ezt egy HTC legend vs Galaxy I551 után mondom...

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#27) Zoli0726 válasza Pete55555 (#25) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

bocsi ez csak véletlenül lett válasz.

nevetséges ahogy azt mutatják, hogy az ő mobiljuk milyen faszán viszi a 720ps videót , más gyártó kétmagosa meg kegyetlenül akadozik. sztem akármelyik kétmagos piacon lévő mobil megbírkózik az 1080pvel is.
egyébként is a h264-et nincs is értelme két maghoz mérni, mivel csak egy magot tud kihasználni a dekódoló.

[ Szerkesztve ]

(#28) Depression válasza Pete55555 (#25) üzenetére


Depression
veterán

Optimalizálni nem olyan egyszerű, androidon ezt fôzött romokkal lehet leginkább elérni. Itt ugye azért naponta/hetente jelennek meg az egyre jobbak. Ez egyben előny és hatalmas hátrány is.
Viszont az androidban leginkább az fogott meg, hogy mindent kipalok widgetként, és ikonokként a főképernyőkre, ha egyszer belaktam, onnantól kezdve em kell többet a menübe lépnem, és akkor felőlem annyit akadozik, amennyit nem szégyell. Ezért vagok úgy vele, hogy ha jönnek ezek a sok magos procik, akkor is sokkal fontosabb, hogy a widgetek/progik/home screen-ek legyenek optimalizálva, az android elég, ha csak kernel szinten támogatja ezt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) t72killer válasza Zoli0726 (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

sztem a hd videókat nem a cpu, hanem a gpu-részleg viszi, ha ütős GPU van az SOC-n, akkor 1 CPU-mag is elég lehet.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30) AMD Power


AMD Power
titán

Miért nem fekszenek rá inkább a jobb aksikra min a 2*** Ghz mobil cpu-ra? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31) redmonk' válasza AMD Power (#30) üzenetére


redmonk'
tag

+1

!be hard, be ruthless!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.