Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

tényleg nem lesz rossz
az usb mire való?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) elefant válasza Márton (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ha rádugsz valami smart kütyüt képes ellátni energiával

(#3) Patice


Patice
nagyúr

Ez tényleg jól hangzik. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) Jose73 válasza elefant (#2) üzenetére


Jose73
tag

Jah, pl egy ilyet. :K

(#5) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Egy ilyen kb. hány colos képet képes a legjobb minőségben vetíteni?

(#4) Jose73 : Ez meg mi szösz?! :F

(#6) Márton válasza SunMount3r (#5) üzenetére


Márton
nagyúr

Furcsa így a kérdés, mivel ez attól függ, honnan nézed.
3-4 méterről nézve 2-3 méter széles kép az általános manapság.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7) D.Va válasza SunMount3r (#5) üzenetére


D.Va
senior tag

Bomba ára van :R
kis szobába viszont annyira nem jó. Kicsi az OPTIKAI zoomja. Kb 3,5 m a minimum távolsága a vászontól (nagy fényerő miatt) és 3,5 méterről tud max kb 80" átlójú képet vetíteni. Na jó az sem kicsi, 2x akkora mint egy átlag TV, de ha már projektor akkor ne csak duplázzuk a képméretet hanem minimum négyszerezzük... ;]

Azért 3,5 méterről még használhatónak tűnik, de az a minimum táv...

Nekem 1800 lumenes a projektorom tehet nem pirítja meg a falat, de az enyém nem 3D-s, 3D-hez meg kell a nagyobb fényerő...

[ Szerkesztve ]

(#8) Lacok


Lacok
őstag

Ennyiért ilyen tudással nem rossz vétel.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#9) Akula válasza Lacok (#8) üzenetére


Akula
őstag

+1
Lassan el kéne dondolkodni a neves gyártóknak, hogy mit adnak mennyiért.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#10) tecsu válasza D.Va (#7) üzenetére


tecsu
addikt

"Ha már projektor akkor ne csak duplázzuk a képméretet hanem minimum négyszerezzük..."
FHD-ban?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11) D.Va válasza tecsu (#10) üzenetére


D.Va
senior tag

volt egy ilyen " ;] " a mondat végén, tehát volt némi trollkodás, illetve túlzás a mondatomban... :P

De ettől eltekintve én pl 3,5 méterről vetítek 110" átlójú képet (280cm) ez teljesen vállalható, nem pixeles a kép FullHD-ban. (max ha nagyon ráfeszül az ember állóképnél, de ha nem arra koncentrál az ember direkt akkor abszolút észre sem venni..., fél méterrel közelebb ülve viszont már látszik az LCD rács)

[ Szerkesztve ]

(#12) Tian66 válasza tecsu (#10) üzenetére


Tian66
senior tag

Nálunk 3,4m-ről nézünk 2,44m képátlót fullhd-ben és abszolút használható.
DLP a vetítő így még rács sincs.

(#13) Márton válasza Tian66 (#12) üzenetére


Márton
nagyúr

helyette kockacukrok
szintén dlp :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14) erik88


erik88
aktív tag

mi meg itthon nézzük a 32 colos tvt basszus... xd lépnem kell nekem is

(#15) Geller72


Geller72
veterán

..majd 700 dodóért 5000 órás üzemidővel jó vétel? :F :Y :U :(

(#16) Patice válasza Geller72 (#15) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen....

A lámpa üzemideje annyi max.on használva...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17) Márton válasza Geller72 (#15) üzenetére


Márton
nagyúr

8 évig minden nap egy film kevés? Hmm.
Ugye ezen alapvetően nem híradót nézünk :) Kb. 80 Ft/film.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18) IgnisFatuus válasza SunMount3r (#5) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Itt ki tudod kalkulálni, hogy mekkora lesz a képed:

http://www.optomausa.com/distancecalc.aspx?silverlight=false

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#19) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Elavult DC2-es chip. Valós kontrasztja vajon mennyi lehet? Zajszint magas. 200 rongyért inkább használtan sokkal jobbat vennék.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#20) pzolika9512 válasza erik88 (#14) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

mivan az 50 collos TV-del? :D

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#21) Geller72 válasza Márton (#17) üzenetére


Geller72
veterán

Napi egy film hétköznap még ok. De pl én külföldön melózom és a hétvégéink szabadok. Ilyenkor beülünk az 50"-os TV elé és gyakorlatilag egész nap filmet nézünk. Aztán az 5000 óra az egy elméleti maximum, amit elég ritkán tudnak valósan ezek az "égők". A 3000 már jónak mondható. Elég sok kacatot látok eladót ilyeneket, amiben "csak" egy égőt kell cserélni. :D. Én is sokkal jobban örülnék egy hordozható, mini - vagy legalább is kicsi - projektornak, ami mondjuk olyan LED-es, ami nem döglik meg de van fényereje is. :D Tudom, ez most még a megfizethető kategóriában hiú ábránd marad egy darabig. :D.

(#23) tecsu válasza Geller72 (#21) üzenetére


tecsu
addikt

Bár nem az én dolgom, attól még tanácsot adhatok: Tölthetnéd hasznosabban is az idődet. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#24) Geller72 válasza tecsu (#23) üzenetére


Geller72
veterán

Ó, ne aggódj. ;). Hét közben is és hétvégén is járunk kondizni pl.;). Hétvégén mindkét nap. Igaz, nem mindenki, de én mondjuk igen. De a filmnézés ettől még nem áll meg. :D.(Többen lakunk egy lakásban.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.