Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

popcornt kérek

(#2) haky válasza #06658560 (#1) üzenetére


haky
senior tag

:C

Aki másnak retyvetyutyu...

(#3) #41133696


#41133696
törölt tag

Plussz egy kérdés, a később megjelenő sp-ket itt sem lehet simán integrálni mint ahogyan a Vista esetében volt ?

(#4) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

ciki... :U Remélhetőleg minél hamarabb megoldják

sweetlou6.wordpress.com

(#5) Lenry válasza #06658560 (#1) üzenetére


Lenry
félisten

moonman épp 1 napos tempbanját tölti, úgyhogy még ráérsz a kukoricával, mert amíg vissza nem tér, addig nem lesz aki vitatkozzon a Windows-t fikázókkal (másnak meg úgyse lesz kedve hülyékkel vitázni ;] )

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jáj, mi köze az upgrade-hez a netszolgáltatónak?

https://www.coreinfinity.tech

(#8) Magimano


Magimano
aktív tag

hát ez aranyos :))

asszem várok még a vistás laptop upgrade-el :)

[ Szerkesztve ]

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#9) sztikac válasza Lenry (#5) üzenetére


sztikac
őstag

nem lesz aki vitatkozzon a Windows-t fikázókkal
elszórakoztatják azok saját magukat is :DDD

btw. már megint miért bannolták moonmant, melyik pistike b@szta fel az agyát?
szerk.: megvan.

[ Szerkesztve ]

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

kellemetlen :DDD

(#11) Lenry válasza sztikac (#9) üzenetére


Lenry
félisten

Mr. Apple Csőlátó Ulkesh kontra Mr. Redmond Moonman (nevek by Bog) legújabb vitájának ismétléseit itt tekinthetik meg a kedves érdeklődők

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Ez kb olyan mint mikor megjelent XP-hez az SP3!
Fogtam lekaptam rátelepítettem majd többet a büdös életbe nem indult el a rendszer! :W

(#13) Gorneck válasza Lenry (#11) üzenetére


Gorneck
titán

Végig olvastam. Ez nagyon kész volt... :D

Gorneck#1239

(#14) rennes6 válasza Misi 007 (#12) üzenetére


rennes6
tag

Az semmi. Én az SP3 telepítése után nem tudtam dudálni a Microsoft Train Simulatorban. :)

(#15) #54715584


#54715584
törölt tag

Nekem simán updatelet vistáról 7-re...bár ugyanolyan lassú is maradt...
Sztem nem kell erőltetni ezt az upgradet, szűz install és kész...

(#16) Major Major


Major Major
őstag

nem tudom mivel írhatták ki a CD képet, de azért egy CRC ellenőrzés nem ártott volna

(#17) fairi


fairi
addikt

Windowsnak lelke van,ezt nem tudta senki?
ha ő nem akar felmenni,akkor nem megy fel,ha őkegyelme úgy gondolja lefagy,akkor úgy marad.. :))

(#18) ]Phobos[ válasza rennes6 (#14) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Fűdedúúúúrvaa, azt a k...a :DDD
#11: na igen, de legalább jót röhögtem.
Az MS meg monnyon le. Végre megtörik a jég, amit a Vista-nak köszönhetnek, erre ez. Ha nem egy multi-milliomos társulat lenne, akkor mondanám is, hogy szegény embert ... de így?

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#19) Polesz válasza #54715584 (#15) üzenetére


Polesz
addikt

Sajnos a szűz install nem mindig járható út, mert egy agyontelepített céges gépet mire az ember újrahúz addigra a főnök kivágja lógásért :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#20) Polesz válasza sh4d0w (#7) üzenetére


Polesz
addikt

Ha nincs más, fogd rá a nyuszira! :P

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#21) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez ez kész gyerekek! :Y Én még tán soha nem telepítettem winre wint, csak tisztán installáltam.

(#22) Noddy válasza #54715584 (#15) üzenetére


Noddy
senior tag

Ezek szerint a win7 is képes a belassulásra? :K :O :W

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#23) #54715584 válasza Noddy (#22) üzenetére


#54715584
törölt tag

Upgrade után nem vettem észre gyorsulást...
2 órát tartott az egész, megvolt minden program, úgy ahogy vistán is, de én bezony nem gyorsultam...
Gondolom szűz installnál ez lehetséges, vagy az is lehet szar a gépem...?

Polesz:no igen, az már kicsit húzósabb... :)

[ Szerkesztve ]

(#24) #06658560 válasza rennes6 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Még jó, hogy kürtölni szokás a vasúton. :DDD

(#25) wolfman válasza Polesz (#19) üzenetére


wolfman
veterán

Nyílván a windowst nem munkaidőben kell újratelepíteni/upgradelni.

Amúgy én sem értem ezt az upgrade mizériát. Legyen már les.@rva a Vista, ne is próbáljuk elvárni hog valami jól működjön vele meg gyorsan, főleg ne akarjuk a leendő jófjata Win7-ünket rátelepíteni! Bazinagy formatálás a windows meghajtónak majd szűz install. Amúgy se települ sokáig!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26) Csakénvagyok válasza Lenry (#5) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Ő még azért bejelentkezhet. Ha nem akkor kénytelenek vagyunk kivárni moomant ;]

Amúgy meg fogalmam sem volt hogy valahol szoftveresen van tárolva a korongon egy CD/DVD írási sebessége

[ Szerkesztve ]

(#27) t72killer válasza #54715584 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A profilodnál szereplő gépen repülnie kell. Hacsak nem valamelyik driver vacakol, érdemes körülnézni, írnak-e rosszat vmelyik driveredről a fórumokon (sokat szüttyög bootoláskor, stb).

A témánál maradva: a DVD-s és a netszolgáltatós kérdés jogos, csak inkább arra kellett volna rákérdezni: hogy az isot a mellé kapott checksummal leellenőrízte-e és a kiírt DVD-t az író szoftverrel lecsekkolt-e írás után.

Amúgy megér egy próbát, van egy tippem, hogy a tiszta install gyorsabb lesz. Én személyszerint sose upgradelek, linuxnál sem. Ha már összeraktak a srácok egy új OS-t, adjunk neki egy tiszta esélyt.:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) Joe.36


Joe.36
addikt

Még mindig..... :))

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#29) martonjj70


martonjj70
csendes tag

Sziasztok!
Az még hagyján, hogy leáll upgrade-nál, de amint újraszeretném húzni a Expanding Files résznél mindig más és más %-os készültségi szintnél is lefagy. 64 bites W7 OS; AMD 5200; 4 GB RAM; nVidia alaplap. Jaj nekem:(((

(#30) Zolás válasza martonjj70 (#29) üzenetére


Zolás
addikt

Tuning van? Arra allergiás elég keményen...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#31) Lauda


Lauda
félisten

Komoly a helyzet emberek ms a csucson.... :O :W Es meg mik fognak elojonni, komolyan mondom meg akartam venni, de varok meg par honapot, ha addig nem robbanik fel a gep akkor johet. :C

[ Szerkesztve ]

(#32) madarasz92


madarasz92
őstag

Ez egy kicsit durva! ;]

(#33) t72killer válasza martonjj70 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

legújabb BIOS van a gépen? a telepítő egészséges? (SHA/MD5 check, megbízható DVD-re/pendrivera írva?)

SATA driverproblémák szoktak még lenni, ha pl a DVD-olvasó, amiről telepíted, annak a SATA-vezérlőjét nem szereti a beépített driver ->megoldás: USB-s telepítés.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) aram01 válasza martonjj70 (#29) üzenetére


aram01
nagyúr

ajaj,akkor még várunk

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35) bobsys


bobsys
addikt

ha nem megy az update azert meglehet oldani hogy a Vista elinduljon [ez van linkelve a cikkben is]
valamint van vagy 10 user akinek nem megy
sot az egyik csokanak a clean install sem sikerult joparszor, ott azert lehet nem az oprendszer a szar hanem valami hw hiba van (ami szinten elofordulhat a tobbieknel is)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#36) #19617792 válasza #06658560 (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

sztikac: Én kicsit sajnálom moonmant, persze Ő sem egy angyal, a winportal.net-et szerkesztette, meg egy ideig saját Windows-os blogja volt (amit sajnálom, hogy nem folytatja, mert tartalmas volt), ami egy nagyon jó oldal volt, szóval tényleg elismerésem, nagyon sokat tud, csak nem mindig szalonképesen adja magát elő. Néha flamekeltő, de inkább a flamek áldozata, mert ha egyszer flame tör ki, túlságosan benne van és megissza a levét.

[ Szerkesztve ]

(#37) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

sudo apt-get win7-upgrade :DDD

<-ƘƘ->

(#38) t72killer válasza Kendek (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LOL:DDD szóval ez a 9.10es ubuntu egyik rejtett újítása :))??

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Én is szívtam a Win 7 telepítéssel, mert először nem jött le az MSDNAA-ról teljesen az iso (megszakadt). Ki akartam írni DVD-re a letöltött iso-t, de nem ment. Akkor letöltöttem újra és kiírtam újraírható DVD-re. A DVD-ről bootoláskor hiba üzenetet adott. Kiírtam még egyszer, de akkor se bootolt be. Ekkor elmentem és vettem egy pendrive-ot és kerestem egy leírást, hogyan lehet róla feltelepíteni a Windowst. Mikor ez megvolt, utána már minden villámgyorsan ment.

Alapvetően csak egy problémám van az újratelepítésekkel és migrációval, hogy nincs lehetőség arra, hogy elmentsük az adott program aktuális beállításait, plugin-jeit és miután az új rendszerre feltelepítettük, visszaállítsuk az így elmentett beállításokat. Kb. olyansmire gondolok mint a MozBackup Firefox és Thunderbird esetén.

(#40) #19617792 válasza Eszleny (#39) üzenetére


#19617792
törölt tag

Némelyik programnál megoldható ez, ha eleve Portablet használsz, de a többinél tényleg kérdéses.

(#41) bobsys válasza Eszleny (#39) üzenetére


bobsys
addikt

nincs lehetőség arra, hogy elmentsük az adott program aktuális beállításait
erre talaltak ki a user state migration tool nevu cuccost

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#42) P00By


P00By
nagyúr

Netszolgáltatók? :U ...ja... :D

(#43) westcoastog


westcoastog
veterán

na de ez az upgrade tényleg mire jó?lusta embereknek akik nem képesek minden egyes programot egyenként felrakni? :D

(#44) Lauda válasza P00By (#42) üzenetére


Lauda
félisten

Nekik mi kozuk ehhez? :DDD

(#45) #19617792 válasza westcoastog (#43) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ez otthoni környezetben annyira nem macerás, de gondolj bele, ha sok szoftvert használsz munkához, egyébhez, ezeket már szépen a magad formájára alakítottad, mindent újratelepíteni nem nagy dolog, de újra belakni, az már más. De előfordulhat olyan is, hogy vettél notit Vistaval, ha jókor vetted, akkor ingyen Win7 upgradet kaptál (amivel alapból csak frissíteni lehet a meglévő telepítést, de mint mindent, ezt is meg lehet kerülni, de ez nem ide tartozik), és már használhatod a friss rendszert. Példának okáért az Acer buzdít arra, hogy ha minél hamarabb frissíts.

(#46) rennes6 válasza bobsys (#35) üzenetére


rennes6
tag

Nem igazán hiszem, mert ez csak az egyik ilyen fórum, a nemzetközi sajtó más eseteket is ismertet, én ezt választottam ki (ahogy néztem, a többi túlzottan is valamilyen disztribútorra van kihegyezve). Másik: ennyien vannak, akik jelzik, a tapasztalatok azt mutatják, hogy ennek a többszöröse szokott érintett lenni. De ne legyen így.

[ Szerkesztve ]

(#47) Kolondrum


Kolondrum
félisten

fél 1 éves OS-t újratelepíteni rémálom, ezért kell vigyázni a meglévőre. Nem a win install sok hanem az utómunkálatok, tegyük fel feltol 10 gigát a win7 xyz, de további 20 giga kerül telepítésre kis 100-200 magás csomagokban, itt az arányra akarok rávilágítani! Régen gyorsan ment minden, de ma már ez sok kellemetlenséget tud okozni..... Én még nem találkoztam össze olyan géppel ahol a frissítés vagy valamiféle mentés utólag 100%-osan működött volna. Én egyszer akartam frissíteni a win7-et xyz-ről xyzz-re, de csak megszivatott.

(#48) Eszleny válasza bobsys (#41) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Én egyszer akartam használni, de pont az Office-t nem telepítette át. Lehet, hogy ha feltelepítettem volna ezután az Office-t akkor a beállítások is megmaradtak volna. Csak nem jutottam addig el.
Valahol ez nem a operációs rendszer feladata kellene legyen, hanem az adott programé.

(#49) westcoastog válasza #19617792 (#45) üzenetére


westcoastog
veterán

értem :R

(#50) lionhearted válasza Eszleny (#39) üzenetére


lionhearted
őstag

Valójában megoldható.
Egy furmányos módon a [link] alkalmas lehet rá. Persze sosem használtam, de elméletben megoldható. (De sztem ez is max pista és win7 között)

Tegnap még működött...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.