Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pityu.


Pityu.
nagyúr

És ez nem vágja hamar gajra az akkumulátort?Mert értem én,hogy sebességi világrekordokat döntögetnek töltés terén de így tényleg hamar fog amortizálódni a telefon az akkumulátor végett.Tényleg az a cél,hogy ne tartson meg valaki évekig telefont csak cserélgesse?Én egyre jobban nem értem meg a fogyasztói társadalmi szarságot,hogy egyre rövidebb ideig használj valamit és termelj több szemet pazarolj.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2) Noukoum válasza Pityu. (#1) üzenetére


Noukoum
veterán

Még mindig nem árt neki.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) Pityu. válasza Noukoum (#2) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem többen is azt mondták,hogy a gyors töltés hamarabb amortizálja az akkumulátort.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4) Noukoum válasza Pityu. (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert népszerű ez a tévhit, de ez is csak egy a sok közül.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) Kawauso válasza Pityu. (#3) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A hőtermelés amortizálja az akkut. Ha azt nem tudják kezelni, akkor természetesen árt neki. De az ilyen irgalmatlan gyorstöltéseknél gyakran hoznak nyilvánosságra olyan hivatalos adatot, hogy tesztelték mondjuk 1000 feltöltéssel egymás után, és utána volt mondjuk 90%-os állapotban az akku. Tehát mondhatjuk, hogy ártani árt, de nem olyan drasztikus mértékben, mint ahogy egyesekben rettegést vált ki a bárminemű gyorstöltés.

Ellenben Mrwhosetheboss videójában az is elhangzott, hogy a lassú töltés ugyanolyan káros.

(#6) Pityu. válasza Noukoum (#4) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom de akkor pl szakértők is tévhitekben hisznek?Jó tudom létezik olyan megoldás,hogy kétfelé osztott akkumulátor máshogy döglik de mi van a sima aksival ahol nincs meg a ketté osztás?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7) HeadHunter98


HeadHunter98
tag

Nem vagyok jártas abban, hogy milyen kémiai folyamatok zajlanak le töltés közben. Viszont abban nagyjából biztos vagyok, hogy az energiacsere hővel jár, ami arányosan amortizál.

Szubjektívan nézve a dolgot hamarabb tönkre mehet az akksi. Szimplán csak amiatt is, hogy kevesebb idő kell a feltöltéshez. Extrém használat mellett akár 2 ciklust is bele lehet vinni egy nap alatt, így a számottevő/észrevehető gyengüléshez szükséges ciklusok száma viszonylag hamarabb jön el.

Értem én, hogy kell a fejlődés meg van olyan szituáció mikor kifejezetten jól jön, de ez sem segít megtanítani az embereket arra, hogy hogyan kell használni a telefont és hogy ne essenek bele az instant gratification problémájába.

[ Szerkesztve ]

A változás bent kezdődik

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akarok kukacoskodni (de) azt az akkumulátort nem lehetne 3-ba osztani csak 2-be? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#9) Kasya válasza HeadHunter98 (#7) üzenetére


Kasya
nagyúr

Elméleti töltési sebességet prezentálnak. Potenciálisan tudja, ha idle megy a készülék és az aksi hőmérséklete nem megy 40 fok fole, valamint 10-50% közötti a töltöttség. Legalabbis a legtobb gyorstoltos telefonnal ezek a limitalo tenyezok, hogy az aksi ne degradalodjon.

(#10) Pityu. válasza Kawauso (#5) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na most akkor ha az enyém 33watzos gyorstöltős és mondjuk egy 18wattosal töltöm akkor mindegy mert mind a kettőtől megdöglik?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#11) Pityu. válasza HeadHunter98 (#7) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én hálisten min 2,5-3 naponta ritkán 4 naponta töltöm a telefont.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12) Kawauso válasza Pityu. (#10) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Idővel mind a kettőtől. 5W is lehetne, az is degradálná. A 30-33W az egy remek aranyközépút, és ha jól emlékszem el is hangzik az említett videóban. [link]

(#13) dilajoska1 válasza Kawauso (#12) üzenetére


dilajoska1
őstag

Az az érdekes hogy én a telefonomat új kora óta lassú-normál töltővel töltöm és 2 év alatt alig veszített a teljesítményéből. Más aki gyorstöltővel használta már másfél év után drasztikusan romlott vagy új akkut kellet cseréltetnie. Ennyit hogy a gyorstöltés nem amortizálja a telefont. Jöhet nekem akárki akármivel, magyarázhat bármit ....... én a saját tapasztalatomnak hiszek!!!

Bocsi ez nem neked akart menni!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#14) HeadHunter98 válasza Kasya (#9) üzenetére


HeadHunter98
tag

Értem, köszi az infót. Így már világosabb a kép.

#11 Pityu: Akkor ez téged nem érint.

A változás bent kezdődik

(#15) joey04 válasza Pityu. (#1) üzenetére


joey04
titán

És ez nem vágja hamar gajra az akkumulátort?

de. amelyik gyártónál nem kikapcsolható, az szarul oldja meg. vészhelyzetben jó az extrém gyors töltés, de állandóan ezt használva nem egészséges. korábban az oppo egyik aktuálisan leggyorsabb töltését tesztelték, és mutatták ki, hogy gorsabban döglik a telep. Nem extrém gyorsan, de gyorsabban, mint a normál töltéssel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) klaya86


klaya86
senior tag

Sohasem értettem ezt a nagy remegést a gyorstöltés miatt. Higgyétek el,a mérnökök valószínűleg okosabbak, mint az itt fórumozók nagy része. Felesleges szerintem okosabbnak lenni. Mindig a gyári gyorstöltővel töltöm a telefonjaimat. 80%ban egész éjszaka azon csücsül. Több, mint egy évesen is 94%-os az a jelenlegi telóm aksi kapacitása. Egyrészt a felhasználók legalább kétharmada 2 évente biztosan lecseréli a telefonját. Ez idő alatt drasztikus romlás nem valószínű. Ha mégis, akkor ott a gyári garancia, mehet az aksi csere. No problem. Én örülök neki, hogy legalább ilyen téren feljődik a technika,ha már az akku technológia nem igazán. Felőlem lehet 200w töltés is, hogy 10 perc alatt fullon legyen az aksi,ha kell. Ha nem termelődik nagy hő, semmi baja nem lesz aksinak. Erre pedig figyelnek.

(#17) joey04 válasza klaya86 (#16) üzenetére


joey04
titán

Itt kellenek a marketingesek is. Ilyenkor meg kell nézni, hogy az új funkció, amit el lehet adni egy nagy számmal (az lehet most bármi) az milyen hátrányokkal jár, mennyire érezhető, mennyire magyarázható, stb, stb. Az ilyen döntések nem úgy születnek, hogy a mérnökök kitalálják, mert okosak. :)

btw nekem a xiaomi azért jobban melegedett az extra gyors töltéssel, mint amikor előkotortam egy régi töltőt.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) #40047616 válasza dilajoska1 (#13) üzenetére


#40047616
törölt tag

És erre van ellen példa is rengeteg. Eddig minden mobilomat a gyári (gyors) töltőjével töltöttem és nem vettem észre hogy annyival csökkent volna az akksi ideje. Op 8t-m lassan másfél éves és nem vettem észre hogy gyorsabban merülne mint új korában. Az az előtti p30-am is köszöni de nem szorul akksi cserére pedig már 2 és fél éves és a mai napig használatban van. Szóval akkor 1-1?

(#19) #61624064


#61624064
törölt tag

Az autó generátor 60-80A nagyjából 1000W
Ez nem árt az akksinak? Úgy 6-8 évig elmegy... :W

(#20) dilajoska1 válasza #40047616 (#18) üzenetére


dilajoska1
őstag

Ettől még az én tapasztalatom nem változik 😉!

klaya86:
Szerinted a mérnököket érdekli hogy esetleg hamarabb amortizálhatja az akkumlátorod? Sőt.

Bazsikak1234:
Azért egy aztó akkumlátorát ne hasolnítsuk egy mobil akkumlátorhoz. Nekem már a 18W-s töltőmtől is forró volt a telefonom. 39-40C°

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#21) Pityu. válasza Kawauso (#12) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én azzal tisztában vagyok,hogy bármilyen töltés degradálja csak az nem lenne mindegy mennyi idő alatt vagy lehet e a telefonba olyan minőségű aksit szerezni mint benne van ,mert nem mindegyikhez lehet és mondjuk nem biztos,hogy 1 évig vagy 2 ig szeretném használni a telefont hanem tovább.

#dilajoska1

Hány wattal töltöd?

#HeadHunter98

Próbálom nem állandóan nyomkodni,mondjuk van asztali gépem is mellette de mondjuk sok mindent amit asztalin csinálok telefonon nem tudnám,vagy max kicsiben azt meg annyira nem szeretem csak ha muszáj.

#joey04

Biztonság kedvéért szereztem azért egy 18 wattos töltőt.

#klaya86

Fogyasztói társadalomról már hallottál?Mikor a mérnököknek is olyan feladatokat adnak ki,hogy megtervezett élettartam,xy ideig bírja egy dolog ami amúgy sokáig is bírhatná de akkor nincs elég profit. Szóval én annyira nem bízok a mérnökökbe mert látom mennyire egyre kevésbé bírják a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#22) #40047616 válasza dilajoska1 (#20) üzenetére


#40047616
törölt tag

A tapasztalatod az hogy normál töltéssel nem romlott az akksid. Honnan tudod hogy mennyit romlana gyorstöltéssel ha ki sem próbáltad? :F Ok hallottad, esetleg láttad hogy van ilyen de én is tapasztaltból írtam hogy semmi akksi teljesítmény csökkenést nem tapasztaltam gyors töltéssel. Ne érts félre nem vitázni akarok.

[ Szerkesztve ]

(#23) dilajoska1 válasza #40047616 (#22) üzenetére


dilajoska1
őstag

Idézem "Más aki gyorstöltővel használta már másfél év után drasztikusan romlott vagy új akkut kellet cseréltetnie" Olvass bele a Mi 9 fórumába kicsit. Mikor megvettem én is a gyorstöltővel használtam 1-2 hónapot csak nem tetszett hogy forróaodott tőle a telefonom. Azóta egy régi Samsung Galaxy S4 töltőjét használom ezzel csak langyos és 2 év alatt kb fél órával csökkent csak a kijelzőidőm ugyanolyan használat mellett.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#24) #40047616 válasza dilajoska1 (#23) üzenetére


#40047616
törölt tag

Ezek szerint a huawei és a Oneplus jobban megoldotta ezt a gyorsöltés dolgot mint a xiaomi. Ott nincsenek tele a fórumok ilyennel. Az én 8T-m max langyos töltés közben. Inkább a hálózati adapter melegszik és nem a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#25) dilajoska1 válasza #40047616 (#24) üzenetére


dilajoska1
őstag

Lehet hogy ők jobban megoldották de ha estleg cserélek is telefont inkább maradok ennél a szokásomnál.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#26) #40047616 válasza dilajoska1 (#25) üzenetére


#40047616
törölt tag

Nincs is ezzel semmi baj. Mindenki úgy tölti a mobilját ahogy szeretné.

(#27) klaya86 válasza Pityu. (#21) üzenetére


klaya86
senior tag

Nincs ezzel gond. Mindenki úgy használja a telefonját, ahogy épp szeretné. Felőlem aztán nézegetheti bárki a százalékokat,hőmérőzheti a telefont, babusgatja, hogy 2 év múlva 1 óra képernyő idővel többet bírjon. Én egyszerűen csak használom, mert azért van. De tapasztalataim alapján semmi értelme az akku töltés túlgondolásán.

(#28) Graphics válasza Noukoum (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt mondjuk azért célszerű lenne valami valós információval is alátámasztani.

@Bazsikak1234: Hát igen, pont ugyanúgy néz ki egy autóaksi, pont akkora a felülete is, és épp ugyanakkora készülékházba van zárva... Jaaaa neeeem... :U

Üdv itt a Mobilarénán, eddig még nem is láttunk.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) dilajoska1 válasza Pityu. (#21) üzenetére


dilajoska1
őstag

Most 10W-s töltővel.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#30) A.K. válasza dilajoska1 (#23) üzenetére


A.K.
tag

Nem tudhatod, hogy az a másvalaki valójában hogyan használja a telefonját csak abból indulsz ki, hogy gyorstöltővel. Lehet, hogy 3x annyit használja és ennek okán gyakrabban tölti mint te. Ez is okozhatja az akkumulátor teljesítményének a csökkenését. Az is lehet, hogy rendszeresen kint hagyta valami forró helyen ami ugyanúgy árt a telepnek. Sok oka lehet.

[ Szerkesztve ]

(#31) pusszycat válasza dilajoska1 (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak a melegedéssel van gondod, töltsd egy cooler padon. Nem hiszem, h úgy is melegedne. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#32) dilajoska1 válasza pusszycat (#31) üzenetére


dilajoska1
őstag

Sajnos attól még az akkumlátor forrósodik és amortizálódik.

A.K.
Én is sűrűn töltöm. Van olyan hogy naponta többször is ráteszem mert éppen kell a telefonom és csak pár perceket tudom tölteni. Töltés közben is rendszeresen használom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#33) joey04 válasza #61624064 (#19) üzenetére


joey04
titán

facepalm

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Pityu. válasza klaya86 (#27) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én már rég kilőttem a százalék mutatót mert csak idegesített.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35) neopeti


neopeti
tag

Sose értettem ezt az akkumulátor pánikot :-))

Egyesek szopatják magukat 2 és fél évig éjszakai töltésekkel, 40-80 ig 5 watton, csak 3 naponta tölt, kint az erkélyen ha hideg van, este 10 reggel hatig tölt, akku optimalizáló programok tudatjait vetik be az appok kilövésére , csa 96 % ig tölt mert az 0.6 ciklus stb agymenések

Én lesz@om ezt az egészet, töltóm.amikor kell, gyorsan, 100 % ig azt kész.

2.5 évig simán megy egy akksi, max15% ot veszit, kit érdekel?
Ha meg 5 évig akarod használni (ugysem fogos)

Veszel egy akksit 5 rugóért, mert 5 rugóért szopatjátok.magatkt 2 évig

:-))

(#36) klaya86 válasza neopeti (#35) üzenetére


klaya86
senior tag

9 :) Ennyi, ugyanígy gondolom

(#37) A.K. válasza dilajoska1 (#32) üzenetére


A.K.
tag

Nem ugyanaz hogy valaki naponta ratolt kicsit vagy haromszor lemeriti (nem tenylegesen csak annyival tobbszor es tobbet kell toltenie). S ha tobbet hasznalja a telefonjat nagyobb terhelesnek teszi ki az akkumulatort. Arrol viszont fogalmad sincs, hogy ez mekkora elteres.

(#38) Noukoum válasza Pityu. (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Azoknak a szakértőknek a munkáit kérlek linkeld be akik arra a megállapításra jutottak hogy a felhasználó ne töltse nagyobb teljesítményű töltővel a telefonját mert azzal tönkreteszi az akkumulátort.
Két akkumulátor a gyorsabb töltés miatt kell, nem a tönkretétel elkerülése miatt.

Graphics: Előbb tegyünk értékelhető bizonyítékot a vád alá.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) dilajoska1 válasza A.K. (#37) üzenetére


dilajoska1
őstag

1 napot bír ki mint álltalában mindenkinek és én szinte csutkára le is merítem max 9-10% marad. Utánna fel is rakom töltőre de valamikor csak 50-70%-ra tölt és még aznap megint töltök rá. De van olyan hogy ha kell a telefon és lehúzom mondjuk 80%-ról akkor aznap megint rádugom. Változó. Sokszor van hogy egy nap 3-szor is rádugom és közben használom. Rengeteget használom rajta a Zoomot, Vibert, Messengert, Videó, Youtube ....... még töltés közben is.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#40) dilajoska1 válasza dilajoska1 (#39) üzenetére


dilajoska1
őstag

De sokszor van olyan is hogy feltöltöm 30-40%-ra utánna teljesen lemerítem akkor megint feltöltöm. Akár naponta töbször is. Tehát rendesen használom a telefont.

Bár miui rendszerben van egy érdekes fájl is ami az xda-s srácok szerint szándékosan csökkenti folyamatosan az akkumlátor kapacitását.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#41) Pityu. válasza dilajoska1 (#40) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Milyen fájl az?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#42) Noukoum válasza Pityu. (#41) üzenetére


Noukoum
veterán

Valószínűleg olyan ami arra készteti a készüléket hogy tönkrevágja az akkumulátort a gyorstöltés miatt. :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43) Pityu. válasza Noukoum (#42) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Apropó gyors töltés,a kábeltől mennyire függ a töltés sebessége vagy csak a töltő fejtől függ?Csak nézem,hogy az enyémnek az usb-je piros színű vagy az usb3 kompatibilitást jelenten?RN8 Pronak pl fehért volt az usb rész,vagy mit jelölnek a színek?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44) A.K. válasza dilajoska1 (#40) üzenetére


A.K.
tag

es ettol tisztaba vagy vele hogy a gyorstoltos illeto mennyit es milyen modon hasznalja a telefonjat, hogy levond azt a kovetkeztetest, hogy a gyorstoltes az oka?

(#45) Noukoum válasza Pityu. (#43) üzenetére


Noukoum
veterán

Mivel sokféle gyorstöltés szabvány van így az egyediekhez kifejezetten csak a gyári kábel és adapter jó. Van pl. a PD szabvány melyet több gyártó is használ, ott szabad átjárás van. Színek nem jelentenek semmit, design.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#46) dilajoska1 válasza A.K. (#44) üzenetére


dilajoska1
őstag

Én így gondolom. Lehet hogy ha 27w-os töltővel tölteném mint sokan a mi 9 forumon, lehet már nekem is akksit kellet volna cseréltetnem. Még egyszer leírom hogy nekem már a 18W-s töltőtől is nagyon meleg volt az akkumlátor és nem akksi vagy egyéb hiba miatt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#47) Pityu. válasza dilajoska1 (#46) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most én is szereztem egy állítólag 18wattos töltőt bár ahogy utána néztem ezt a típust hamisították is de nekem is elég meleg volt most a töltő próba töltésnél.Azért vettem,hogy lassabb töltés legyen mert eddig 1óra vagy max 1óra 5 perc alatt töltött fel az aksi gondoltam kímélem de ezzel az állítólag gyengébb töltővel szint úgy kiírta gyors töltés és 1óra 12perc alatt töltötte fel a telefont vagyis 7 perc eltérés mintha adtam volna a szarnak egy pofont...

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48) dilajoska1 válasza Pityu. (#47) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem gyári 18w-s töltőm van amit a telefonhoz kaptam de én egy régi Samsung töltővel töltöm.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#49) dilajoska1 válasza Pityu. (#47) üzenetére


dilajoska1
őstag

Úgy tudom hogy azok már QC szabványúak és azért írja ki. Nekem a Samsung töltővel csak simán töltést ír.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#50) Pityu. válasza dilajoska1 (#49) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát majd szerzek egy másikat ami állítólag 10watott tud bár az is írja a gyors töltést de 10wattal csak tán nem lesz olyan gyors.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.