Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#441) osonte válasza RoBos (#435) üzenetére


osonte
senior tag

Szia RoBos!

Még csak ismerkedek vele, tegnap vettem. Igazából vegyesek az érzéseim, nincs olyan érzésem, hogy előrelépés, de azt sem mondanám, hogy visszalépés lenne. Inkább olyan szempontból előnyös a váltás, ha az ember szeret időnként telefont cserélgetni, mert ez új. A hardver szerintem gyorsabb a Redmi Note 8 Pro-nál (Jól sikerült az az MTK processzor), annál "pattogósabb" volt a rendszer, főleg ha az animációk ki voltak kapcsolva. A 9S sem lassú és annyira kicsi a különbség, hogy szerintem pár nap múlva már ezt el is felejtem. Lehet ez még szoftveresen is fog fejlődni. Én Global (QJWMIXM) rommal kaptam a telefont (nem EEA), fel is frissítettem 11.0.1.0 -> 11.0.6.0-ra, sajnos a Digi kártya eldobálta a kimenő hívást, mellette van egy Vodás kártya az jó volt. Így ráerőltettem manuálisan 11.0.7.0 verziót, aminek pont valami modem javítás volt a tartalma. Ezután már ment mind a két kártyán jól a hívás és VoLTE/VoWiFi-t is be lehetett élesíteni. A sim tálca előrelépés, mert a két kártya mellé bemegy a microSD kártya is. A telefonálás hangereje/minősége talán egy lehelettel a 8 Pro-nál jobb volt, de így is tökéletes. A csengő hangszóró az ugyanolyan, vagy talán picit jobb a 9S-nél. Fejhallgató kimenet szépen szól, lehet aktiválni PowerAmp-nál a Hi-Res kimenetet (ez ment a 8-nál is), viszont a hangereje jóval gyengébb. Van egy 150 ohm-os fejhallgatóm azt szépen hajtotta a régi telefon 50-70% hangerő, de a 9S-nél maxra kell tenni a hangerőt. Viszont a kis agybadugós fülhallgatómmal (32 ohm) tökéletes, talán még erőteljesebbek is a basszusok (nem használok equalizert sehol). Más a hangja a kettőnek, de nem mondanám, hogy egyértelműen valamelyik jobb. Az NFC nincs, abban gyengébb az új. Ujjlenyomatolvasó, nekem nagyon bejön, hogy jobbra van és pontosabbnak is érzem (lehet csak nálam, mert a sok kézfertőtlenítő miatt szárazabb a kezem). Az értesítésjelző led erősebben világít, de oldalról nehezebben látszik, kicsit mintha mélyebben lenne. A gyári tok végre felemeli annyira a telefont, hogy a kamera nem ér az asztalhoz amikor lerakom a telefont, a réginél nem így volt. Nincs benne MIUI naptár, helyette gyárilag Google naptárt használ, ennek én örülök. Ettől függetlenül több gyári alkalmazás volt rajta előtelepítve (pl.: játékok is), persze ezt gyorsan lehet orvosolni. A kijelző felbontása nagyobb, ez kicsit kisebb betűméretet eredményez, amit lehet állítani. Annyi, hogy 8-nál eggyel nagyobb betűre tettem és az tökéletes volt, a 9S-nél az eggyel nagyobb betű még mindig enyhén kicsinek tűnik, de a kettővel nagyobb az már túl batár, úgyhogy maradt az eggyel nagyobb, majd hozzászokok. A szelfi kamera szerintem jobb minőségű képet csinál, szobai fényviszonyoknál is, gondolom kint napon még jobb lehet. Jobban néz ki a telefon, ha feketére van állítva az értesítési sáv, mert kicsit fura ott középen a fekete lyuk. A hátlapi kamera is jónak tűnik, de azt tényleg majd egy kirándulás alkalmával tudom érdemben tesztelni. Néha jó volt a 64mp felbontás, jól bele lehetett nagyítani, de erre ritkán volt szükség. Ennél csak 48mp, de van rá baromi jó GCAM (8-ra is van, de az nem annyira tűnt extrának), ami meglepően jól működik és azzal viszont beltérben nagyon jó képeket lehetett készíteni, jobbakat mint a 8-al. Van egy pár funkció a rendszerben, ami kicsit más mint a 8-nál. Az akksi az bika lesz és a processzor is nagyon keveset fogyaszt (reggel vettem le a töltőről és most 92%-on van dualsimmel). A kijelzőn kicsit szürkésebb a fehér alacsony fényerőnél, de ez lehet a Global rom miatt is. A 8 Pro-nál is az EEA romnál fehérebb volt a fehér kis fényerőn, mint a Global romon (mondjuk ezt nem értem, de így volt), tehát lehet itt is így reagálna, ha tennék rá EEA romot. A fényérzékelő szerintem jobban van hangolva a 9S-nél. A mérete és súlya rendben van, féltem tőle kicsit, de a 8 Pro után nem nagy ugrás.

Így hirtelen ezek a gondolataim a váltással kapcsolatba, lényegében nem bántam meg, főleg hogy mindenképp nagyobb belső tárhelyre volt szükségem, mert a régi 64GB volt, ez meg 128GB.

Bocs a hosszú leírásért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.