Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kzsolti97


kzsolti97
csendes tag

:Y nem semmi...

Csak a Windows 7 :)

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ez hogy került hozzád? :)

anno amd athlon és intel p3 procik korában volt a lesarkazás gyakori ... nekem mondjuk sose sikerült, de hallottam nem egy-két esetről anno...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) korcsi


korcsi
veterán

:W

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Milyen béna vga kártya, így már nem is működik? :) A háromnegyed része még jó a chipnek. Bezzeg ha a Skynet tervezte volna.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) rosejbli


rosejbli
senior tag

Hú, ez nagyon fincsi!
Nem értem miért ragasztóval próbálkozott, mikor mindenki tudja, hogy a nagymama lekvárját kell alákenni.

[ Szerkesztve ]

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Hibátlan sztori. :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) Dilikutya válasza DraXoN (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem se, de azért a lehetőség nagyon szépen benne volt még az Athlon XP idején is a gyári AMD hűtőben. Néha azon csodálkozom, hogy sose jött össze. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) 8th


8th
addikt

:D

(#9) Redmanus82 válasza DraXoN (#2) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

eBay-ről vettem :)

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#10) Redmanus82 válasza rosejbli (#5) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Na ha elkészül, akkor alákenek egy kis trágyalevet, nagyfaterom szerint az mindenre jó. :D

Hamarosan jön az update :)

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#11) ncc1701


ncc1701
veterán

Kár érte, kiváló ügynök volt.

(#12) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Gyönge gyerekszart tegyél rá. :)
Amúgy rendben van a sztori, igazi mekkelek volt a versenyző.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Venni kell egyet döglött RAM-mal, aztán lehet nekirontani forró levegővel vagy infrával.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Redmanus82 válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


Redmanus82
csendes tag






A donor:



Sajnos a Donor BGA zárja a VRAM-ot így polcra került, várja a kövi donort, nehézkes, mert XTR-es GPU megy rá ugye...(066 nem 038)

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#15) Jim Tonic válasza Redmanus82 (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nagyon szép munka, gratula! :)
Infrával vagy levegővel dolgozol?
Mit értesz azon, hogy a donor BGA zárja a VRAM-ot? Hibás a donor GPU? Remélem, azért találsz majd megfelelő alanyt. Amúgy miben más a két GPU verzió? Egyik magasabb feszültségre lett tesztelve?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) DraXoN válasza Redmanus82 (#14) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hmm... többféle gpuval készültek az RX580ok?
nem tudtam (nem gondoltam volna.. bár "hosszú" ideje gyártják, lehet közben revízió változás/finomítás).

a kártyát egyébként működőként árulták? (a lesarkazottat)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#17) rosejbli válasza DraXoN (#16) üzenetére


rosejbli
senior tag

Nemdohányzó, garázsban tartott, női tulajtól... :DDD

(#18) lacus83


lacus83
senior tag

Semmi gondja, csak a torka véres. ;] De te pont az ilyen kihívást keresed,de úgy látom ismét meg is találtad. :K

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#19) Redmanus82 válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Köszönöm, bár ez most hiábavaló volt :)

Levegővel / alul kerámiával.

A GPU-ban van a VRAM controller, és ha az hibás a GPU-n belül, akkor nagyon alacsony/zárlatközeli értékek mérhetők azon az áramkörön, ezt sajnos nem tudhattam előre, mert a donorkarinál lyukat vert a zárlat a PCB-n és nem tudtam eldönteni, hogy mitől maradt zárlat a karin, de így már egyértelművé vált...

Két verzió van piacon, ez, az XTR az újabb, magasabb órajelű, izmosabb változata elődjeinek, nem sok van belőle a piacon.

https://www.pcgamer.com/here-are-the-new-radeon-rx-580-graphics-cards/

@Lacus83: Na ja... :DDD

[ Szerkesztve ]

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#20) Redmanus82 válasza DraXoN (#16) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Nem, hibásként vettem természetesen.

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#21) DraXoN válasza Redmanus82 (#19) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hmm..
az a donor kártya egy powercolor? a színeiből ítélve..

de az jól "kilyukadt" ... de ahogy nézem volt ott valami próbálkozás a javításra az adott vrm áramkör(ök) megszüntetésével ... olyat lehet? :)

sajnos ilyen szinten már nem értek az elektronikához, nagyjából csak alapismereteim vannak (elektrotechnikai középiskolából).. de az össze eszközöm is egy Farenheit analóg forrasztópáka (nem igen akarom állomásnak nevezni :D ) és egy gázos "mobil" forrasztópáka aminek a fejét levéve tud forró levegőt adni magából (úgy 10-15 percig majd kifogy a gáz belőle és újra kell tölteni), egy másik fejjel meg csak "lángot" ad..

most nézegettem ezeket a bga templateket, ebayen meglepően olcsók ... de bga forrasztást max úgy tudnék végezni (ha a gázos páka nem volna elég, és kétlem, hogy elég lenne) ha halogén autóizzóból csinálok valami hőterelős valamit... egy-egy alkalomra jó lehet, többre nem (szemnek se lenne jó).. bár anno youtubeon láttam videót aki a PS3 prociját cserélte ki egy hőlégfúvóval mert "csak" kíváncsi volt lehet-e, és mondta, ha nem veszi videóra ő se hinné el, hogy sikeresen sikerült kicserélni :DDD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22) Jim Tonic válasza Redmanus82 (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én más feszültséget kell "alátenni"? Azt kétlem, hogy más lenne a lábkiosztás. Ha a tápot nem kell módosítani, akkor megérhet egy próbát a másik GPU variáns is. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) Redmanus82 válasza Jim Tonic (#22) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Elképzelhető hogy működhet amit írsz, megfelelő BIOS-al, csak hát ugye minden "hőkezelés" kihat a forrpontokra (illetve a forrpontok körüli PCB festékre), biztonságosan kb 4 ilyen "kezelést" visel jó néven (külön számolva a le ill. felforrasztást), szóval 2 chipcsere fér bele kényelmesen.

Az azt követő levétel után már majdnem biztos, hogy festeni kell pár forrpont körül a PCB-t, az meg már időigényes egy kicsit.

Ettől függetlenül lehet hogy megpróbálom, ez lesz a Frankenstein-projekt 2. :D

Az első egy P106 és egy GTX1060 keveréke volt, de az eleve halva született projekt volt, csak hajtott a kíváncsiság :B

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#24) Redmanus82 válasza DraXoN (#21) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Igen, Powercolor Red Devil (volt) a krátert én csináltam, jól látod a cél az lett volna a zárlatos köröket megszüntessem, ez működőképes javítási forma egyébként - az Oroszok vérprofik ebben a témában :)

Alapvetően hőléggel dolgozom én is, csak ugye szabályozható hőmérséklettel továbbá manuális hőprofillal :B
Nem lehet csak úgy ráengedni pár száz fokot pillanatok alatt egy ilyen "kütyüre", mert az visszafordíthatatlan következményekkel jár szinte minden esetben.

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#25) Gyula84 válasza Redmanus82 (#14) üzenetére


Gyula84
veterán

:R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#26) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Haverom 10-15 éve, procihűtőt rögzített akaratlanul sziloplaszttal :D Gondolta az is jó lesz. A vége az lett, hogy egyéb híján úgy lett kitépve szegény P4 a foglalatból mert persze felhajtani a kis kart nem lehetett, de végül megúszta a lap és a proci is, igaz, élvezet volt eltávolítani a prociról a szilót. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#27) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez ismerős,csak én telefon kijelző cserénél találkoztam ilyennel.Az illető úgy gondolta kicseréli a kijelzőjét otthon úgy hogy szart az egészre.1 hónapos telefont ugye földre ejtette ami majd 100EFt volt,na mindegy vett egy kijelzőt hozzá és bele kezdett a műveletbe lefeszegette a hátlapot szépen ott még nem volt igazán kár,de aztán frankón lefeszegette a törött kijelzőt,még ott sem volt gond csak mikor az új kijelzőt be akarta ragasztani,én nem tudom milyen ragasztót használt de mintha valami pillanatragasztó féleséget használt volna,szóval a keretet is elbaszta,meg mérgében az új kijelzőt is összetörte+még egy két csavar is eltűnt.Szóval kerettel együtt kellett kijelzőt szereznem,hogy meg csináljam neki.
Na így volt körbe kenve,én is le voltam döbbenve mikor megláttam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28) DraXoN válasza Pityu. (#27) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

"megette a műanyagot", valószínű pillanatragasztó lehetett ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#29) Redmanus82 válasza Pityu. (#27) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

A kutya cicáját neki, így jár az, aki azt hiszi a bab is hús :DDD

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#30) Pityu. válasza DraXoN (#28) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na igen ilyen kókány emberek vannak,és röhögve adta ide a majd 100Eft os telefont ami csak 1 hónapos volt.Ha meg tudom csinálni kifizeti,meg is csináltam neki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Egyszer én is megpróbáltam ilyen kókányolást. Úgy emlékszem az volt a mobil baja, hogy amikor kihúztam a billentyűzetet, nem érzékelte, ezért mindig szoftverből kellett elforgatni a képet vízszintesbe, úgyhogy szétkaptam. Mire összeraktam már semmit sem érzékelt. :D

(#32) csoki46


csoki46
aktív tag

Le a kalappal nem semmi javítás!

(#33) Redmanus82


Redmanus82
csendes tag

Üdvözöljük újra XFX RX580 GTS Black Ed. XTR 8GB barátunkat az élők sorában :Y :DD

E örö, e bódottá.

- Lekaptam a BGA-t, felraktam a 038-as XTX-est, rátettem egy XTX-es BIOS-t, nem indult vele a gép, másodlagos kártyaként ahogy a rendszer feltette a drivert az alaplapi kimeneten is sötét lett

- Lekaptam a 038 BGA-t
- Lekaptam az összes RAM-ot, mert volt közte pár gyanús a hőkamera alapján, cserélve a komplett VRAM

- Felraktam vissza a 066 BGA-t
- Még mindig nem megy... :(
- Leszedtem az összes directfet-et, mind tökéletes, visszatettem őket
- Még mindig nem megy... :(
- Csere IR3567B...
- Tádáááááám :)

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#34) DraXoN válasza Redmanus82 (#33) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

te is jó sokáig fent vagy :D

cool hogy túlélte ezt a sok ide-oda forrasztást :)

mi lesz a kártya sorsa?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#35) lacus83 válasza Redmanus82 (#33) üzenetére


lacus83
senior tag

Mondtam én a kihívás. :K
Akkor Mission Impossible Completed.
:R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#36) Pityu. válasza Redmanus82 (#33) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó lenne így vágni a témát

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#37) Redmanus82 válasza DraXoN (#34) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

DraXoN:
Ilyenkor nyugi van, tudok mókolni :)
Ha precízen tudsz forrasztani, megvannak az eszközök stb, akkor nem tudsz kárt csinálni, maximum ha figyelmetlen vagy.
Alapvetően eladásra szánom, de mindenekelőtt bedobom az otthoni gépbe játszadozni, ha napokig nem csinál "butaságokat" akkor nyugodt szívvel válok meg tőle.

Lacus83: Úgy van, mission is possible :P

Pityu.: Évek, rengeteg pénz a kukába, folyamatos tanulás, fejlődés... de legfőképpen kitartás...

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#38) Gyula84 válasza Redmanus82 (#33) üzenetére


Gyula84
veterán

az igen :R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#39) ncc1701 válasza Redmanus82 (#33) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon szép munka, gratula. :)

(#40) mephi666 válasza Dilikutya (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

az volt akkor a szép, hogy a mag akkora volt, mint egy kisujjon a köröm, imádott melegedni, előszeretettel pakolt fel az ember fop32 körüli hűtőket böszme bordával, aminek a sarkai nem voltak alátámasztva, így feszegetés-erőltetés közben lazán összejött a sarkazás :D ...nekem sem sikerült szerencsére... a másik szép dolog: szerettek ilyen szép csillogó (fémtartalmú) pasztát adni mindenhez: ismerős azzal olyan jól megkente a procit, hogy jutott a cache-ekre is, majd első indításnál rövidzárlat, proci kuka :C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) Pityu. válasza Redmanus82 (#37) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Gondolom ilyen elektronika dolgot tanultál.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#42) Gyula84 válasza Pityu. (#41) üzenetére


Gyula84
veterán

nem feltétlen kell ilyent tanulni iskolában hogy így tudjon valaki valamit :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#43) Pityu. válasza Gyula84 (#42) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó tudom,fotózni én is netről tanultam magamtól,meg pl számítógép szerelés ilyesmi,de az elektronika ilyesmi valahogy nem feküdt annyira sosem,hogy mit hogy meg ilyesmi.Pedig elég jó dolog lehet érteni hozzá.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44) Jim Tonic válasza Redmanus82 (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az a tápegység PWM vezérlője. :)
Jó, hogy volt alapanyagod. Gratulálok a kitűnő munkához. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) kenwood válasza DraXoN (#2) üzenetére


kenwood
veterán

Az tervezesi hiba volt.
Ugyanugy,mint az intel alaplapokon a foglalat a socket 775 ota.
Hulyebiztosra kellene csinalni.
Nem (volt) az.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#46) DraXoN válasza kenwood (#45) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

igen..

azért van egy plusz kupak a cpun manapság, de hatékonyabb lenne mondjuk ha csak keret lenne mint a GPUk esetén, de CPU-t ügyfél is piszkál így nem lehet csak azt, így marad a hatásfokvesztés a plusz kupak miatt...

de előre senki se tudhatta mivel jár ha ügyfélre bízzák a kényes részt..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) Redmanus82 válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Jim Tonic:
Igen, tisztasor - van még pár darabom belőle :P
Köszönöm az elismerést (mindenkinek) :R

Pityu.:
Iskolában nem tanultam. 15 évesen már a forrasztópákával "játszottam", előtte már 13 évesen C64-en gépi kódban logika alapján módosítottam az 576 KByte által kiadott "Long Life" és "Bburago Rally" indítófájljait, hogy átugorja a 32 variánsos 8 karakter hosszú indításhoz szükséges szimbólumsorozatot - az egész onnan indult, hogy egy másik városból hoztam a lemezeket, de az indítókód füzetek ott maradtak így ki kellett találnom hogyan tudnám elindítani anélkül - a szükség nagyúr :D

Ez érdekel - valahol egy "kicsit" fanatikus vagyok :)

DraXoN:
Mint tudjuk, ma már egyszerűen lehet kupaktalanítani bármit, továbbá már rendelhető egy speciális keret, hogy kupak nélkül lehessen használni a CPU-t: [link]

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#48) Pityu. válasza Redmanus82 (#47) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Engem is érdekeltek hasonló dolgok,de forrasztgatás csak alapon ment,ez a kódolósdi meg kínai nekem meg bonyolultnak érzem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.