Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Először kellene egy kevésbé bugos demót csinálni, hogy az ember kedve ne menjen el a vásárlástól... :U

(#2) hommeros


hommeros
őstag

Meg akartam venni, de ment a bojkott listámra.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#3) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Remek, ösztönözzenek csak mindenkit a tört verzióra. Abban bezzeg biztos benne lesz minden küldi. :(((
Ők is kezdik úgy látom a használt játék kiszorítását.
Hommeros: Egyetértek veled.

[ Szerkesztve ]

(#4) Apika


Apika
Közösségépítő

Azért kíváncsi lennék, hogy így többet tudnak-e eladni belőle, vagy még kevesebbet...

(#5) #52815360


#52815360
törölt tag

Lesz ez még 15 euró is a boltban :D

(#6) ldave válasza Nordic (#1) üzenetére


ldave
félisten

Ezzel kapcsolatban nyilatkoztak a fejlesztők, a demót nem ők készítették, hanem egy külső csapat és kb. egy fél évvel ezelőtti kód alapján dolgoztak, szóval a bolti kiadásban már nem lesznek benne a demó hibái.

A Slime draws near! Command?

(#7) Polllen válasza ldave (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

:)) marketing fail...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) wednesday válasza Ateszzero (#3) üzenetére


wednesday
őstag

Tört verzióra ösztönözni Xbox kapcsán azért kicsit körülményes. Akinek eddig origi boxa volt (főleg nyugaton) és használta rendesen a live-ot is, az nem hinném, hogy ennek hatására feltörné a boxot.

(#9) TazLeacher válasza Ateszzero (#3) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mi az, hogy ők is? Ők voltak ennek az egésznek az úttörői.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#10) kovsol


kovsol
titán

most úgy csináltok mintha ez nagy szám lenne, eddig multihoz volt ilyen kód most a DLC hez kell, nagy cucc semmi extra

May the Force be with you!

(#11) ldave válasza kovsol (#10) üzenetére


ldave
félisten

Nem baj, legalább van egy indok, hogy miért fogja inkább letölteni és úgy játszani.

A Slime draws near! Command?

(#12) kovsol válasza ldave (#11) üzenetére


kovsol
titán

xboxon teljesen mind1, aki flasheltet használ az nem fog egy eredeti játékot se venni, aki meg gyári boxot használ az meg nem fog egy írott játékot se használni
PC ahol megteheti szerintem :) PS3 -t nem ismerem

de amúgy meg szimplán annyi, hogy ez nem ingyenes DLC hanem ezzel a kóddal tudod megvásárolni, amit alapból adnak már hozzá a többiek meg megveszik külön

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13) TazLeacher válasza kovsol (#12) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

PS3-on kb. ugyan az van, mint Box-on. A okosítod, akkor nem megy fel a legfrissebb szoftver, ami miatt nincs Store meg stb. Kevés az olyan, aki ezt is, azt is vesz, általában valaki vagy eredetit vesz mindig, vagy warezol.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#14) #52815360


#52815360
törölt tag

Lényegében ez egy látszatintézkedés. PC eladásokat semmiben sem fogja befolyásolni, konzolokon aki első körben vette meg a játékokat premier áron ott sem változik semmi. Aki meg nem akarta premier áron megvenni, hanem jóval olcsóbban használtan az majd megvárja amig teljesen leárazzák, de annak már bevétel szempontjából nincs nagy jelentősége.

(#15) Mártógyurma


Mártógyurma
tag

Én tegnap próbáltam a demót, de ilyen pocsék kamerakezeléssel még nem találkoztam. Ráadásúl az egészen érződik, hogy ez eredetileg MMO-nak készűlt. Az desing szerintem baromi elnagyolt és stílustalan.

(#16) Silenzio válasza Nordic (#1) üzenetére


Silenzio
addikt

Egyetértek. Meg abban is, hogy mocskosul a wareznek fog kedvezni. Nekem se volna kedvem megvenni ezen patkány janiék újabb cselszövését...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#17) wednesday válasza #52815360 (#14) üzenetére


wednesday
őstag

PC-t azért se érinti mert (eddig) online pass ott nincsen. Ez csak a boxot érinti, pont azért, mert ott nem 2 kattintás beszerezni az alternatívákat. Ráadásul ott ez a befektetés (úgy gondolják) meg is térülhet, hiszen ott sokkal több pénzről van szó.
Viszont a leárazásoknak pontosan ez is gátat szabhat. Hiszen a konzol tulajdonosok drágábban juthatnak hozzá másodkézből a dolgokhoz, mint eddig. Játékár + 10 dollár az online pass-ra.

(#18) TazLeacher válasza wednesday (#17) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mi az, hogy nincs online pass? Már miért ne lenne? :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#19) wednesday válasza TazLeacher (#18) üzenetére


wednesday
őstag

Van? :F
Nemrég (fél éve) rákerestem az online pass-ra az EA oldalán a Boxnál hozta elő, PC-n ilyet nem láttam.

(#20) wikings2


wikings2
őstag

Ha kedvez neki ha nem, az itt írogató fórumos társaság több mint fele is az első legjobban seedelő torrentről fogja beszerezni... Függetlenül attól hogy Online Pass vagy semmi... :U :U
Tudom az ember magából indul ki, de ez már régi duma :U

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#21) TazLeacher válasza wednesday (#19) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

EA-nél? Persze. A Dragon Age, a Mass Effect, meg a legtöbb új játék ugyan így működik, egyszer használatos kód van benne a DLC-khez. Az újabbak meg már annyira fixek, hogy nem a DLC-khez, hanem a játékhoz. A Mass Effect 3-at is majd accounthoz kell regelni, tehát nem lehet majd eladni egyáltalán.

wikings2: régi duma ide, vagy oda, még mindig igaz...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Úr Isten,ennyi rinyát :Y
A sok warez-matyi úgyis letölti torrentről, aki meg meg akarja venni úgyis megveszi.
Bizonyos fokig érthető a kiadó hozzáállása, vevő oldalról meg egy indok, hogy miért szedik le inkább warezba (ami persze csak egy hülye indok,hogy magát igazolja az ember,hogy " na most jól megmutattam nekik").

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23) wednesday válasza TazLeacher (#21) üzenetére


wednesday
őstag

Értem. Akkor nem tudom miért ezt írják róla:
"It is currently only used on PlayStation 3 and Xbox 360 games. Games for the PlayStation Vita and Wii U will also use the online pass system. Due to its used of fighting used game sales (A market nearly non-existent for the PC) rather than piracy and the ability of a pirated copy to include the downloaded content alongside the game, the system is not used for PC games. The Wii is also exempt for this system, due to it's lesser online features."

(#24) TazLeacher válasza wednesday (#23) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

PC-n csak a neve más szerintem.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#25) #52815360 válasza wednesday (#17) üzenetére


#52815360
törölt tag

Van PC-n is online pass. Egyébként multiplatformoknál (pár kivétellel) piszok gyengék az eladások PC-re, ezért sem fog nagy vizet zavarni. Meg milyen leárazásnak szab gátat? Eltellik X idő, bolt leárazta és kész. Ennek semmi köze a másodkézhez.

(#26) banhammer


banhammer
veterán

Örülök neki, hogy a világ kevésbé trágya felén úgy gondolják, hogy a használt játék az ördögtől való dolog...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#27) Polllen válasza mcwolf79 (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csak azok szívnak, akik használt játékot akar venni, gondolom feltűnt. Akik eddig is warezoltak vagy eredeti játékot vettek, azoknak sájszegál...

Szóval itt pont nem warezpistiről van szó, hanem arról, aki eddig szerette olcsón beszerezni a játékokat, csereberével.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) mcwolf79 válasza Polllen (#27) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ezért mondtam, hogy bizonyos szempontból érthető a kiadó próbálkozása.
Én azt mondtam,hogy a sok kis buzi warez-matyinak lesz mire fogni,hogy miért nem veszi meg a játékot. Nem,nem konkrétan az online-pass miatt, hanem mert "köcsög kiadó,most jól kibaxok veled"!
Száni a köbön :(

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#29) Polllen válasza mcwolf79 (#28) üzenetére


Polllen
nagyúr

Warez matyinak mindig van ideológiai magyarázata, miért teszi, amit tesz. A maradék warezoló pedig szépen csinálja, de nem veri a mellét.

A kiadó viselkedése meg semmilyen formában sem érthető...Sztem...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30) wednesday válasza Polllen (#29) üzenetére


wednesday
őstag

Az ő szemszögükből teljesen érthető. Profitorientált társaságnak folyamatosan növelnie kell a bevételeit (stagnálni se szabad), így lesz "sikeres". Először kiterjesztették a játékosok körét, minél szélesebb legyen a vásárlóréteg. Aztán jöhet a fizetős DLC, online pass. A másodkézen alapuló cserébe dollár milliók vannak számukra. És nem hiszem, hogy leállnak vele, hiszen bevált nekik:
"Az EA nagy lépésre szánta el magát, mikor bevezette az EA Online Pass-t, de úgy tűnik, jól jártak. Az Online Pass ugyanis 10-15 millió dollár közötti összeggel dobta meg az EA költségvetését." (2011)

[ Szerkesztve ]

(#31) Polllen válasza wednesday (#30) üzenetére


Polllen
nagyúr

Fogyasztóként nem érdekel az ő szemszögük. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) Ilsyde válasza Polllen (#29) üzenetére


Ilsyde
őstag

Hozzá kell szokni, most már mindenhol ez lesz. Konzoloknál is bevezették.

Olyannak meg nem hiszem hogy nagy újdonság aki egyébként is Steamrol meg Originrol vásárol.

(#33) wednesday válasza Polllen (#31) üzenetére


wednesday
őstag

Ezzel nincs is baj. :) A világvége akkor jön el mikor már a fogyasztók is előrébb helyezik a cégek érdekeit a sajátjukénál.
Azért írtam úgy, az ő szemszögükből, van ennek értelme.

(#34) Wolverine válasza banhammer (#26) üzenetére


Wolverine
félisten

Valahol érthető a kiadó döntése, mert a használt játékok kereskedelméből ők nem részesednek (az USA-ban viszont a játékokat árusító üzletek bonyolítják a használt játékok adásvételét, és nekik ebből van bevételük, nem is kevés).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#35) cskamacska válasza mcwolf79 (#22) üzenetére


cskamacska
addikt

Szóval random multi direkt kib@szik a kispénzű fizetővendégeivel, és erre az a válaszod, hogy szemét warezolók.. Priceless. :DDD

más: Aztán vajon a Gamestop nagyüzemi használt játékokat kvázi újként árusító hálózatát ez hogy fogja érinteni? Gondolom sehogy, megegyeznek fű alatt, és a kiadó rossz híre egy gyönyörű látszatintézkedéstől fog növekedni, de legalább a befektetők megnyugodnak. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#36) Z10N


Z10N
veterán

Hurra az XBOX720 "DRM" eloszele. Az OlinePass-t a multinal megertem, de hogy single-hoz is eroltetik mostmar. Anno a Bad Company Gold-ot szo nelkul megvettem.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#37) #08052480


#08052480
törölt tag

A használt piac nekik semmivel sem különb mint a warez és csak szeretnének bevételt látni x év munkájából. Mehet a hiszti, ettől függetlenül ez a lépés teljesen jogos. Én a helyükben a játék használatát is netes aktiváláshoz kötném, nemcsak pár küldetést. A hasznát piac teljesen megszűnne. Legalábbis a bejáratott címeknél.

(#38) Nordic válasza #08052480 (#37) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

És mivel sokan nem tudnának a használt játékokkal mit kezdeni, mennének warezolni, amiből megint csak nincs pénze a kiadónak. A normálisabbak, meg megvárják, míg 2 év múlva a játék a tizedébe kerül és akkor veszik meg. Na abból is marha sok bevétele lesz a kiadónak... :U

Ezzel nagyon nem azt fogják elérni, mint amit akarnak. Kicsit a magyar gazdaságpolitikához tudnám hasonlítani, de itt ezt nem fogom kifejteni miért. Nem ide való.

[ Szerkesztve ]

(#39) ProEvoFan válasza Ateszzero (#3) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Aki warez huszár, azt nem érdekli a Online Pass.
Aki meg akarta venni, az így is megveszi.Hiszen az új játékkal nem lesz Online Pass.
Steam.Mond ez nektek valamit?Kb ennyi a történet.
Amúgy ne csodálkozzatok ezen.A kiadó/fejlesztő minél több pénzt akar látni a befektetett munka után.Érthető.Egy AAA cím elkészítése több millió dollárba kerül.Ez van a mostani konzoloknál.Ez a következő konzoloknál hatványozottan igaz lesz.

(#40) TazLeacher válasza ProEvoFan (#39) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Steam.Mond ez nektek valamit?Kb ennyi a történet.

Majd, ha a 10K-s dobozos game-ekre is lesz napi 50-66-75%-os akció, akkor majd azt mondom, hogy hasonló. Főleg a konzolok esetében. Még a régebbi címeket sem veheted meg 1-2€-ért, de még 5-ért sem...

Egyszer már kifejtettem egy másik topicban, hogy igen is árthat az új játék vásárlásnak az, ha megszüntetik a használt játék piacot, most nem fogom megint. Attól, hogy egyfelhasználóssá tesszük azokat a játékokat, amiket egyébként is megvettem volna, attól nem lesz jobb. Amíg dobozos játékokat vettem, sokkal többet vettem, és nem érdekelt, ha mellényúltam, kis buktával eladtam. Mióta STEAM van, nem rizikózok. Igen, kevesebbet költök játékra.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#41) maszi99


maszi99
őstag

Nem érint a dolog, mert ha tetszik megveszem, és nincs gondom.
Használt játékot meg már az eszem sem tudom, mikor vettem utoljára. :U
King Arthur 2-re fáj a fogam, mert sokkal nagyobb durranás lesz mint ez, és jóval olcsóbb is.
Tartalmat tekintve meg megkockáztatom, hogy jóval több játékidőt is :K

Máskülönben pedig ha valakinek használtan jó árban nem elég az alapjáték, és nem tud várni, hogy leessen az ára, akkor még jogosnak is tartom a dolgot.

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#42) #08052480 válasza Nordic (#38) üzenetére


#08052480
törölt tag

"És mivel sokan nem tudnának a használt játékokkal mit kezdeni, mennének warezolni"

Pont ezt írtam. Tökmindegy hogy warez vagy használt, ők egyikből sem látnak semmit.

(#43) #52815360 válasza TazLeacher (#40) üzenetére


#52815360
törölt tag

Már miért ne lenne dobozosokra akció? Skyrimre most van -33%, MW3ra -45%, Batman Arkham City -43%, Football Manager 2012 -63%, Deus Ex Human revolution -68%, stb. Steamen meg 2 évet is kell várni, hogy normális akció legyen valamilyen új játékra, mert az esetek 90%-ban ugyan azokat az antik cuccokat árazzák le.

[ Szerkesztve ]

(#44) TazLeacher válasza #52815360 (#43) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

STEAM-en minden évben kétszer van normális akció.

Ezek egyébként melyik bolt akciói?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#45) ProEvoFan válasza TazLeacher (#40) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen, az első bekezdéssel egyet kell hogy értsek.Valóban, a dobozos játékokkal foglalkozó boltoktól nehezebb elvárni a "steam szerű akciókat".
Viszont ha konzolok online rendszerükön lesznek olcsó, akciós játékok, akkor megváltozhat a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#46) #52815360 válasza TazLeacher (#44) üzenetére


#52815360
törölt tag

Igen, de szinte mindig ugyan azok a nevek ismétlődnek évről évre. Néha-néha bedobnak egy jobb cimet is, de azt se felejtsük el hogy eleve felárasak a játékok és abból az árból engednek. A bolt pedig : thehut

(#47) TazLeacher válasza #52815360 (#46) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pl.: idén mi az, ami kimaradt? Mert szerintem nem nagyon volt, ami kimaradt volna az akcióból... :F

Nem ismerem a boltot, de ingyen szállítanak? Az meg megint más, hogy ahogy néztem, a legtöbb cím kb. annyiba kerül akcióba, mint amennyi STEAM-en volt. A különbség mindössze annyi, hogy itt font van, STEAM-en meg euro. Ráadásul a konzolos címek olcsók-olcsók, de 3-4.000 Forint alatt továbbra sem kapsz játékot, vagyis még mindig ott tartunk, hogy nem mind1, hogy olcsón veszek dolgokat, és azt rögzítem az accountomra. Vagy a 3-5-8K-s játékot vernek rá. STEAM-en is ennyi megjelenéskor, de konzolon az 5 éves játék is 4K még...a magasabb konzolos játékárat azzal "jutalmazni", hogy de cserébe nem tudod eladni, nem szép dolog.

Az "antik" cuccokhoz: tudsz mondani 10 db olyan AAA-s címet, ami 2011-ben jelent meg, és nem volt karácsonykor akciós?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#48) Ptech


Ptech
őstag

Remélem ezzel mocskosul lábon lövik magukat, és az is warezon keresztül szerzi be, aki amúgy megvette volna. Tetű egy hozzáállás.

(#49) ldave válasza Ptech (#48) üzenetére


ldave
félisten

Nem értem a logikád, ha valaki megveszi, akkor jár hozzá a küldetéssorozat, miért warezolná le a játékot akkor?

A Slime draws near! Command?

(#50) csigacska válasza TazLeacher (#47) üzenetére


csigacska
tag

1 font a the hutról és a zavviról is a szállítás emlékeim szerint, ami szerintem annyira nem vészes ár érte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.