Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) aelod válasza Kammerer2 (#750) üzenetére


aelod
veterán

Tehát akkor mégjobban merül? Ez baj...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#752) Kammerer2 válasza aelod (#751) üzenetére


Kammerer2
kezdő

Nem értelek. Szinte egyáltalán nem merül.

Folyamatos böngészés, azaz folyamatos procijárás, folyamatosan bekapcsolt kijelző, és eközben óránként 5% akkufogyás. Az nem még jobban merülés, hanem az szinte semmi merülés. Állásban napi néhány százalék.

[ Szerkesztve ]

Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

(#753) aelod válasza Kammerer2 (#752) üzenetére


aelod
veterán

Akkor én értettem félre sorry. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#754) Kammerer2 válasza aelod (#753) üzenetére


Kammerer2
kezdő

Próbáltam egy kicsit videónézéssel is, az is kicsit jobbnak tűnik, mint az előző verzió. Tehát legalábbis visszatérés a jóhoz, ahhoz képest, hogy a legutóbbi főverziót kicsit merülősebbnek érezte szinte mindenki a korábbiaknál. Szóval ez egy nemmerülős ROM-nak tűnik.
Talán a GPS hibát is megúszom vele?

[ Szerkesztve ]

Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

(#755) aelod válasza Kammerer2 (#754) üzenetére


aelod
veterán

Hátha...
Próbálgasd még a GPS-t és várjuk a beszámolód :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#756) beef válasza Kammerer2 (#750) üzenetére


beef
őstag

Tölts le egy normális appot, ami mutatja a műholdakat, mert valódi kapcsolat nélkül is tud úgy tünni, hogy van pozíciód (mivel a rádióállomásokat és wifiket is használja).
Pl. ezt: GPS test
Válts át a Sky menüpontra és ha néhány másodperc alatt sem jelennek meg a műholdak, akkor nem nyert, de az alap Status ablakban is kapnod kellene pozíciót.

(#757) Kammerer2 válasza beef (#756) üzenetére


Kammerer2
kezdő

"a rádióállomásokat és wifiket is használja"
Ha be van kapcsolva az opció. De nálam - eleve - ki van kapcsolva. (Ha netán kikapcsoltan is használná ezeket az opciókat, akkor csilliárd dolláros kártérítési pert indítok.)

Szerk.: De bizonyosan a műholdak és csak a műholdak alapján dolgozott ma is. (Mindazonáltal, ahogy jeleztem, nem mozogtam - egy kis séta kivételével.)

[ Szerkesztve ]

Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

(#758) beef válasza Kammerer2 (#757) üzenetére


beef
őstag

Légyszi azzal a programmal próbáld már amit linkeltem, vagy bármi mással amin egyértelműen mutatja a talált műholdakat.
Mert elég furcsa, hogy senkinél nem működik, csak nálad :)

[ Szerkesztve ]

(#759) Kammerer2 válasza beef (#758) üzenetére


Kammerer2
kezdő

Volt, aki azt írta, hogy nála egy napig működött, azután romlott el. Másnál állóhelyben működött, menetközben nem. Egyelőre ezek vizsgálatánál tartok magamnál, a menetközbeni egyelőre csak gyaloglás tud lenni, esetleg kerékpár, HA nekiállok emiatt. Ha tíz perc múlva másokhoz hasonlóan nálam is elromlik, akkor úgyis okafogyott az általad kért műholdellenőrzés, mert nem azon múlik (csináltam már ilyet, tudom, miről van szó)

Ugyanúgy mint korábban, ki van kapcsolva nálam minden olyan opció, ami kiegészítené a pozícionálásban a műholdakat. Nyilván annál a sok embernél, akinél most nem vagy nem jól működik, nem a beállítások változtak meg. Ha "csak műhold" beállításban titokban mégis használ mást is a szoftver, akkor az csilliárd dolláros per tárgya, kétlem, hogy kockáztatnák a cégek. Másrészt, ha az amúgy is Faraday-kalicka panelházunk olyan helyiségeibe veszem be magam, ahol nem látnak rám a műholdak (de wifi bőséges, és a rádióállomás is), akkor nem működik a helyzetmeghatározásom a navigációban, mivel "csak műhold" opcióban van a helyzetmeghatározás a navigációs szoftvereimben. A kilencedik emeleti szobámba nagy nehezen belelát néhány műhold, ott nagy nehézkesen megfogja a pozíciómat a navigáció, ugyanúgy, mint bármikor korábban. Ha kimegyek az erkélyre, pikk-pakk megvan a pozíció - értelemszerűen, mert úgy a műholdak egy része közvetlenül lát. Ha kimegyek a házból a szabad ég alá, még pikk-pakkabb a pozíció (eközben ugyebár megváltam és távolodtam wifitől, bluetoothtól, és távolodtam a közvetlenül a lakásunk fölött a tetőn lévő rádióállomástól, amely opciók egyébként is ki vannak kapcsolva a telefonomon a navigációs helyzetmeghatározásban, minden beállításom ugyanolyan, mint korábban, amikor szintén csak a műholdak vettek részt a navigációs helyzetmeghatározásomban).

De ha a következő egy-két napban túljutok az eddig mások által leírt típushibák ellenőrzésén, és nálam továbbra sem fognak jelentkezni a másoknál jelentkezett típushibák, akkor majd telepítem a megfelelő appot, és leellenőrzöm, hogy a Google, a Here We Go... nem használnak olyasmit a helyzetmeghatározásunkhoz titokban, amelyek titokban használata csilliárd dolláros perek ódiumát vetné a nyakukba - persze ezt ezzel se ellenőrizném, csak azt, hogy fogom a műholdakat, erről azonban enélkül is megbizonyosodtam, lásd fentebb, bizonyítottan fogom a műholdakat - eddig, egyelőre (álló helyzetben és gyaloglás közben bizonyítottan fogtam eddig a műholdakat).

Nyilván, amíg mindezt leírtam, meg is csinálhattam volna az általad kért ellenőrzést, telepítve egy erre szolgáló appot, de egyelőre nem erről szól a kísérlet. Ám addig is, amikor majd erről is szólhat, biztos lehetsz benne, hogy legalábbis álló helyzetben és gyaloglás közben egyelőre ugyanúgy fogja a műholdakat az oprendszerem, mint a korábbi verzióknál, és ugyanúgy a műholdak alapján pozícionálja a telefonomat a navigációs szoftver, mint a korábbi verzióknál. Egyelőre túljutottam egynapi hibamentességen álló helyzetben, és majd kiderül, hogy mi lesz járművön menetközben, ha menetközben leszek járművön. Egyelőre fogom a műholdakat álló helyzetben (és minden csillió dolláros vonatkozású jogi szabályozás szerint CSAK a műholdakat fogom - de ez most mindegy is a kísérlet szempontjából). :)

[ Szerkesztve ]

Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

(#760) Skarpea válasza beef (#756) üzenetére


Skarpea
csendes tag

Felraktam. Hogy jelenik meg itt kép? Feltöltöttem ide, elküldtem a hozzászólással, de nem jelenik meg.
Nálam lát műholdakat:
Link se jelenik meg? Hát mi van ezzel? [link]

[ Szerkesztve ]

(#761) aelod válasza Skarpea (#760) üzenetére


aelod
veterán

Az jó de ugye a legtöbben arról számoltak be, hogy egy idő után elveszti a jelet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#762) Kammerer2 válasza beef (#758) üzenetére


Kammerer2
kezdő

Egyébként is, ha nálam tartósan és járművön menetközben is működni fog, úgy, mint korábban, az csak egy statisztikai adat, attól még nálatok nem működik, én meg nem fogok levelet írni a Realme-nek, hogy ne higgye el nektek, hogy nem működik. :)

Feltehetően nem a készüléketekben és beállításaitokban van a hiba, hiszen az nyilván ugyanolyan, mint a korábbi verziókon, és nyilván mindenki végig is zongorázta a beállítások ellenőrzését, hogy tényleg olyan legyen, mint korábban, amikor működött a régebbi verziókon. HA nálam hibátlanul működni fog a továbbiakban, az feltehetően nem mond semmit a nálatok való nemműködésről. De lehet ezen gondolkodni, ha elfogadod, hogy nálam
1. egyelőre
2. álló helyzetben
ugyanúgy működik, mint eddig.
Egyelőre,
álló helyzetben,
ugyanúgy fogja a műholdakat a navigáció, mint eddig.

Egyelőre.
Álló helyzetben-gyaloglásban.

Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

(#763) beef válasza Skarpea (#760) üzenetére


beef
őstag

Nos, ez jó. Így kell kinéznie, akinél itt csak az üres szonár képernyő látszik, ott GPS nincs.

(#764) snyper990


snyper990
őstag

Apám telefonjára is fel lett telepítve a 04-es verzió. Ugyanúgy hibás a GPS működése az új rendszeren. Reggel csináltam rajta gyári visszaállítást, nem oldotta meg.
Újraindítás után fél-egy óra után megszűnik működni.
Menet közbeni újraindítgatás nem opció amúgy sem.

(#765) beef válasza snyper990 (#764) üzenetére


beef
őstag

Ma én is nyomtam egy restartot megint, utána rövid ideig van GPS pozi. Néhány órával később ugyanzzal az appal semmi.

(#766) Skarpea válasza beef (#763) üzenetére


Skarpea
csendes tag

Most már így délután nekem is üres szonár van. Azt írja 0/0 sats. No current location.

(#767) Kammerer2 válasza beef (#765) üzenetére


Kammerer2
kezdő

Ennyi a különbség nálatok és nálam, hogy nekem egyelőre nem tünedezett el a GPS-vétel tartós használat közben sem - mármint eddig egyórányi volt a legtöbb, amennyit folyamatosan figyeltem.
Ez azt jelenti, hogy én egyelőre nem tudok levelet írni a supportnak, mert egyelőre nincs miről. Ti írjatok nekik szorgalmasan, én meg szolidarítok - amíg nekem is el nem romlik, akkor majd én is írok nekik, haha. Illetve persze itt is szólok, ha lesz új tapasztalatom.

Ebben az a szép, hogy én azért mertem feltenni az új ROM-ot, mert különösebben nincs szükségem a navigációra, évente néhányszor használom, akkor is inkább csak passzióból, turistaként, utasként. Csak azért néztem rá, hogy visszajelezzek itt. Tehát nem kell kardomba dőlnöm, ha nem jó. Hát nekem éppen jó - egyelőre.

Mivel a gyár azt hiszi, hogy megjavította, feltehetőleg másnak is vannak az én eddigi tapasztalataimhoz hasonlók. (?)

Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

(#768) beef válasza Skarpea (#766) üzenetére


beef
őstag

Teszteltem még egy kicsit, restart után 2 órát működik a GPS.

(#769) Skarpea válasza beef (#768) üzenetére


Skarpea
csendes tag

Kösz. Gps nélkül nem tudom követni a buszt a Menetrendek alkalmazásban hiába megy a mobilnet.

(#770) beef válasza beef (#768) üzenetére


beef
őstag

Tovább tesztelgettem a GPS-t, általában 1-2 órát volt hajlandó üzemelni restart után.
Felraktam a GPSTest nevű programot is, mert az tud logot készíteni a GPS-ről.
Nos azóta bármikor indítok GPS kezelő programot nem dobja el, illetve restart nélkül is már 2 napja jó.
Most vagy a sok restart segített rajta vagy a GPSTest átbillentett valami bitet :)
Mivel semmilyen frissítés nem jött közben így nem tudok másra gondolni.

(#771) snyper990 válasza beef (#770) üzenetére


snyper990
őstag

Ha beállítottad, hogy készítsen logot, akkor szerintem az tarthatja ébren a GPS-t. Átmeneti megoldásnak jó lehet.
Addig is aki tudja, jelezze a hibát legalább a realme bug report oldalán (sajnos regisztrációhoz kötött). Lehet szűrni készülékre, hirtelen átfutva leltem 2 jelentést is ezzel a problémával: 1 2
Ha más nem, nyissa meg, aki tudja, és kattintson az „I have thee same issue” gombra

(#772) beef válasza snyper990 (#771) üzenetére


beef
őstag

Nem, a log már régóta nem fut, csak addig ment amíg a GPSTest. Egyébként már azt is eltávolítottam 1 napja, hogy véletlenül sem az okozzon valamit a háttérben.
Eddig jó minden más alkalmazásban is.

Én a support email címére írtam egyébként a problémával.

[ Szerkesztve ]

(#773) snyper990


snyper990
őstag

Na, fejlemény. Sikerült support chaten kifogni egy egész értelmes ügyintézőt.
Nem rázott le, egy rövid beszélgetés után jött a lényeg:

Please follow the steps to create a log for the same so that I can share it with the team:
1. Open dialer > dial *#800#
2. Select the issue type from the list such as Overheating, Lag, Power Usage, etc. or select "other" if required issue type is not mentioned.
3. Turn on the screen recording and click on "Start"
4. Open dialer > Dial *#06# > take the screenshot of device IMEI numbers.
5. Open dialer > Dial *#6776# > take the long screenshot of device software versions.
6. Come back to home screen and try to reproduce the issue (the same issue which you are facing).
7. Once the issue reproduced, take the screenshot.
8. Open dialer > dial *#800# > Click on next.
9. Describe the issue clearly and upload the screenshots.
10. Once done, click on submit.
11. Device will upload the logs and will generate feedback number starting with letter "W".
12. Please copy the feedback number & share with us.

I request you please share the below mentioned details so that I can escalate your concern to the technical team.
Name:
Mobile Number:
Mail id:
Device Details:
IMEI Number(*#06#):
Software Version(*#1234#)
Log Number:
Issue:

Szóval ha valaki szeretne segíteni kicsit megsürgetni a dolog megoldását, ezt csinálja meg legyen szíves.
Az utolsó pont szerintem opcionális, tudom, hogy nem mindenkinek fér bele fél órát várni, mire „összekapcsolják” egy hús-vér emberrel, aki meg tudja sürgetni/továbbítani tudja az ügyet a megfelelő felsőbb szintre... (Mondjuk fél óra hiábavaló várakozás után beírtam chaten, hogy „agent”, és pillanatokon belül válaszolt az ügyintéző... Szóval lehet, hogy ez a titka :) )

Egyébként jó lenne, ha minél többen megcsinálnák, mert a chatbot le akart rázni a már korábban is látott sablonszöveggel („We apologize for any inconvenience caused by this issue. Our team has released F.04 version to fix this issue. Please check for updates in Settings > System > Software Update. If you do not receive the update, please type agent and we share the IMEI and current country and we will release updates accordingly.”), szóval hivatalosan/felsőbb szinteken vagy nem tudnak a hibáról, vagy egyelőre nem ismerik el...

(#774) rob210


rob210
nagyúr

Nekem még nem is dobja csak a 0.3 betat azt meg tuti nem rakom fel!

Renault power

(#775) snyper990 válasza rob210 (#774) üzenetére


snyper990
őstag

Jó neked :)
04-et is csak akkor tedd majd fel, ha nincs szükséged a GPS-re...

(#776) rob210 válasza snyper990 (#775) üzenetére


rob210
nagyúr

Azt se akarom még feltenni én még várom a bugmentes verziót.
Pár telefonnal végigcsináltam már ezt, így most kivárok és olvasgatok mikor írja legalább 3 ember, hogy jó neki minden.

Renault power

(#777) aelod válasza rob210 (#776) üzenetére


aelod
veterán

Ezzel én is így vagyok. F03 előtti van fent. De jó olvasni, hogy legalább talált valaki egy érdemi ügyintézőt a problémával kapcsolatban.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#778) lac14548 válasza rob210 (#774) üzenetére


lac14548
aktív tag

Hogy tudod "megtiltani" neki, hogy ne rakja fel?
Egy másik Realme 8-on minden frissítéssel kapcsolatos dolgot kikapcsoltam, hogy megmaradjon az Android 12, Realme UI 3.0, és mégis egyik reggelre magától frissült a rossz F.04 verzióra... :(

Az enyém meg először a béta programban "vett részt", (de erre egyébként nem emlékszem, hogy én kértem volna), ez volt az F.03 ami már rossz volt, erre jött az F.04 stabil ami még mindig az.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#779) beef válasza aelod (#777) üzenetére


beef
őstag

Én a support email címére írtam, onnan is jött válasz, de akkora már megjavult és így nincs értelme reportot küldenem a jelenleg jól műkődő GPS-ről :)

(#780) rob210 válasza lac14548 (#778) üzenetére


rob210
nagyúr

Nincs se időzített se automata frissítés.
Frissítés előtt kérdezzen rá a telepítésre? yes
Heti egyszer rá is kérdez a genya, de nem hagyom neki, emlékeztessen később.

Renault power

(#781) beef válasza beef (#779) üzenetére


beef
őstag

Tegnapig hibátlanul működött, ma már megint csak restart után volt GPS pozi. Az is csak akkor, ha restart után azonnal indítottam valami GPS appot. Most tesztelgetem megint, hogy meddig bírja.

(#782) lac14548 válasza beef (#781) üzenetére


lac14548
aktív tag

csak így működik már az F.03 béta és az F.04 stabil verzió óta.
Állítólag a jövő héten jön az F.05, de a listában a GPS javítása nem szerepel.

Az, hogy az újraindítás után meddig megy a GPS, mindenkinél változó. 1-2 óra legjobb esetben egy napig megy.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#783) lac14548


lac14548
aktív tag

A napokban jön az F.06-os frissítés.

Van aki már megkapta.

Nincs kijavítva a GPS hiba... :W

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#784) aelod válasza lac14548 (#783) üzenetére


aelod
veterán

:Y:Y

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#785) aelod válasza lac14548 (#783) üzenetére


aelod
veterán

Xda-n NFC gond is előjött az F.06 update-el...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#786) YarisTS válasza aelod (#785) üzenetére


YarisTS
csendes tag

Megyünk vissza az első verziós android 12-re? Ott volt nfc gondom. :D

Liberté, égalité ... sécurité

(#787) lac14548


lac14548
aktív tag

Megérkezett az F.06

GPS nincs :W

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#788) beef válasza lac14548 (#787) üzenetére


beef
őstag

Ma kétszer néztem rá, semmi. Most, hogy írtad újra ránéztem és megérkezett nekem is.
Majd beszámolok.
F.04 addig tökéletesen ment, amíg a háttérben folyamatosan futtattam egy GPS loggert, ami időnként lekérte a GPS pozit. Azt kikapcsolva rövid úton megszűnt.
Próbáltam a redditen lévő okosságokat is, GPS ki/be többször, Airplane be/ki. Nem segített, csak a restart és utána a logger folyamatos futtatása, hogy ébren tartsa a GPS-t.

(#789) aelod válasza beef (#788) üzenetére


aelod
veterán

... és az nem meríti jobban az akkut?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#790) beef válasza aelod (#789) üzenetére


beef
őstag

De :)

(#791) aelod válasza beef (#790) üzenetére


aelod
veterán

Csodás hírek...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#792) toga77 válasza lac14548 (#787) üzenetére


toga77
tag

Én nem igazán használom a GPS-t, de amikor bekapcsolom, működik. Vagy csak bizonyos idő után van vele probléma? Fent volt nekem a béta, az F04, most az F06, de nálam minden oké.

(#793) Kammerer2 válasza toga77 (#792) üzenetére


Kammerer2
kezdő

Sokaknál azonnal problémás, sokaknál csak bizonyos idő után. És némelyeknél, például nálam is nincs vele probléma tartósan sem, de a jelek szerint ez inkább kivételes kisebbség.

Talán valamennyire összefügghet azzal is, hogy kinek volt bétája, nekem például nem volt, egyből a főverzió jött. Talán elsősorban azoknál problémás a főverzió, akiknek volt bétája előtte, és annak valamilyen maradéka kavar esetleg - csak ötletelek.

Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

(#794) snyper990 válasza Kammerer2 (#793) üzenetére


snyper990
őstag

Apám telefonján nem volt béta, mégis szar lett a GPS.
Gyári visszaállítás után amúgy sem marad vissza elvileg semmi az előző firmware-ekből

(#795) snyper990


snyper990
őstag

Megint ránéztem a bug report oldalra (még ha indiai is...), és a legutóbbi ezzel kapcsolatos bug reportra végre nem a szokásos terelés érkezett válaszként:
„Hello user, Thank you for your kind feedback and we apologize for the inconvenience caused. Our team is working on it and will release a new version to solve the problem soon, please notice the system updates.
In the meantime, you can try a temporary solution by downgrading to the previous version and resolving the issue in the nearest authorized realme service center.”

Szóval elvileg már dolgoznak a megoldáson.
Hogy a szervizben tényleg vissza lehet-e állíttatni valamelyik előző firmware-t, vagy ez csak az indiai felhasználókra vonatkozik, azt nem tudom...

(#796) beef válasza snyper990 (#795) üzenetére


beef
őstag

Nekem emailre ezt írták korábban:

In response to your query, we request you share the details mentioned below so that we can create a technical escalation complaint for GPS issue. To rollback your device software, kinldy contact our authrized service center.

Below is a link to the details of our service center: -
• https://www.realme.com/eu/legal/repair-service

(#797) lac14548 válasza snyper990 (#795) üzenetére


lac14548
aktív tag

Én ugyanezt a választ kaptam az
F.03 béta,
F.03 stabil,
F.04 stabil
és az F.06 stabil GPS hibabejelentésre is.

Szerintem automata válasz... :((

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#798) snyper990 válasza lac14548 (#797) üzenetére


snyper990
őstag

Automata válaszként az eddigi hibabejelentésekre én eddig többféle választ is láttam. Eleinte az ment, hogy az F.06-tal kijavították, aztán sok bejelentésre az ment, hogy leírták, hogyan kell technikai hibabejelentést készíteni loggal-mindennel. Ez most nekem új volt, azért másoltam be

(#799) aelod válasza snyper990 (#795) üzenetére


aelod
veterán

Azért az elég csúnya lenne ha hivatalos szervizben nem lehetne downgradelni...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#800) snyper990 válasza aelod (#799) üzenetére


snyper990
őstag

A „hivatalos szerviz” egy megbízott szervizközpont (Magyarországon a TMX), és egy viszonylag új, kínai gyártóról (illetve másrészt Magyarországról) beszélünk. Engem nem lepne meg a dolog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.