Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) aelod válasza thedivision2 (#600) üzenetére


aelod
veterán

Ez nem a telefon hibája. Anyjuk redmijén is ugyan ez a helyzet, írok neki és mire hazaér akkor kapja meg...
Cukorhegy error.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#602) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Ti milyen micro sd kartyat hasznaltok? Nalam a kepek baromi lassan toltodnek be amik a kartyan vannak.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#603) aelod válasza Nerazim (#602) üzenetére


aelod
veterán

Én class10-est használok, nincs gond vele.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#604) melodie


melodie
tag

RMX3085_11_C.16 érkezett...
Február 5. Biztonsági frissítés

(#605) beef válasza melodie (#604) üzenetére


beef
őstag

Igen egy pár napja, eddig nincs vele hiba.

(#606) beef válasza beef (#605) üzenetére


beef
őstag

Amit észre vettem, hogy eddig 5-100% jóval gyorsabb töltés volt, mint most legutóbb 20-100%.
Majd ha megint merül figyelni fogom.

(#607) aelod


aelod
veterán

Ha felteszek egy új appot akkor az app ikonja mellé csinál egy üres droid piktogrammos ikont is. Másnak is? Vagy csak nekem van ez a jelenség? Az ikonra bökve nem történik semmi...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#608) beef válasza aelod (#607) üzenetére


beef
őstag

Nálam nincs ilyen, igaz én a Lawnchair launcher-t használom, nem a gyárit.

[ Szerkesztve ]

(#609) YarisTS


YarisTS
csendes tag

790 és 690 Ft-ért vettem emagon a lenti tokokat. (A Pro tok is jó a sima 4G-re, az üzletben az eladó sem akarta elhinni. A képhez valamiért nem a 4 kamera + villanó kivágás van betéve, de azt kaptam.) A fekete tetszik jobban. A gyári már elég rosszul nézett ki lassan 1.5 év után.

Liberté, égalité ... sécurité

(#610) aelod válasza YarisTS (#609) üzenetére


aelod
veterán

Linket tudsz dobni?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#611) YarisTS válasza aelod (#610) üzenetére


YarisTS
csendes tag

Fekete Pro tok

Átlátszó tok

Amikor rendeltem szintén szállítói készletet írt, 1 hét alatt megjöttek.

[ Szerkesztve ]

Liberté, égalité ... sécurité

(#612) aelod


aelod
veterán

Van hivatalos téma realme ui-hoz? Olyasmire gondolok mint a MIUI-nál ami van.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#613) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Valaki próbált már custom romot felrakni? Ha igen milyet és hogyan vált be? Köszi előre is. NFC miatt lenne rá szükségem, mert sajnos korábban update-eltem vmi indai verziós fw-t és azóta nincs.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#614) toga77 válasza Nerazim (#613) üzenetére


toga77
tag

Szia!
Szerintem nem érdemes vele próbálkozni, csak unofficial romok vannak (az se sok), azokra meg vagy jön update, vagy nem. Próbáltad már a resetet? Az indiai verzióban van NFC?

(#615) Nerazim válasza toga77 (#614) üzenetére


Nerazim
őstag

Koszi az infot. Nincs benne NFC csak azert raktam fel h vissza menjek elozo droid verziora. Nem probaltam meg a resetet de nem hiszem h megoldana.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#616) toga77 válasza Nerazim (#615) üzenetére


toga77
tag

Valamelyik stock rom nem lenne jó?
link

(#617) Nerazim válasza toga77 (#616) üzenetére


Nerazim
őstag

Nekem jó lenne az is. Ezeket, hogy kell felrakni egyébként? Már eléggé kijöttem a gyakorlatból, de ha csak letöltöm és flashelem mint egy update-et az még menni fog :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#618) CharlieB


CharlieB
újonc

Sziasztok!
Előre bocsátom, ez az első okostelefonom, lehet hülyeséget kérdezek.
Tavaly vettem egy ilyen telefont, semmi probléma nem volt vele eddig.
Korábban már használtam a Lens alkalmazást ezen a telefonon, most viszont nem indul el. Ugyanúgy a Google alkalmazás sem. Rányomok az ikonjukra, egy pillanatig fekete képernyő, majd ismét ott vagyok az összes alkalmazásnál.
Attól még hogy ritkán vagy egyáltalán nem használom őket, aggaszt, hogy most egyik sem működik.
A frissítéseket telepítettem szorgalmasan.

(#619) beef válasza CharlieB (#618) üzenetére


beef
őstag

A Lens valószínű azért nem indul, mert szükséges hozzá a Google és abban van valami hiba.
Ezeket sajnos törölni/újratelepíteni nem tudod, mert rendszer alkalmazásként kezeli az Android.
Amit tehetsz, hogy pl: Google app ikont hosszan nyomod, akkor feljön egy kis menü, benne egy (i) ikon, arra rányomsz, ekkor belép a az app felületére.
Ott a tárolóhely-használatot választod, törlöd a gyorsítótárat, majd "Terület kezelése" és azon belül is lesz két törlés gomb. Kitörölsz mindent. Bezárod és elindítod az appot. Ezzel elvileg minden adatát törölted és úgy viselkedik, mint ha első telepítés lenne.
Ha ez nem oldja meg, akkor Lens ikonnál is ugyanezeket törölni. Ott a "Terület kezelése" helyett "Törlje az adatokat" felirat lesz..

(#620) CharlieB válasza beef (#619) üzenetére


CharlieB
újonc

Szia!

Köszönöm a tanácsot, de nem működött. Legalábbis nem teljesen.

Utána Playben eltávolítottam majd újratelepítettem mindkét alkalmazást.
Kb ötször eljátszottam ezt, mire annyit közölt a Google alkalmazás, hogy nem sikerült belépni a Google fiókba. Ekkor jöttem rá, mi lehet a baj. Fizetős lesz az e-mail cím, ami akkor volt az alapértelmezett, mikor a Google fiókot hozzáadtam a telefonhoz. Új e-mail címet hoztam létre gmailen egy hónapja, az lett az elsődleges, a régit eltávolítottam. A telefonon viszont még ott a régi e-mail címes fiók, és ott az új is, mivel hozzáadtam egy új fiókot az új e-maillel.
Most hozzáadtam a régi címet a fiókhoz, és a Google működik. Ha bezárom, és újra meg akarom nyitni, akkor előbb törölnöm kell a tárhelyet. Sajnos a Lens továbbra sem működik.
Szóval a régi e-mailhez kapcsolódó fiókot kellene törölnöm a telefonról.
Mivel minden alkalmazás ehhez kapcsolódik, ez nem lesz egyszerű. Hozzá lehet "társítani" egy alkalmazást ugyanazon telefonon lévő másik Google-fiókhoz? Mert én már a gyári visszaállításban gondolkodom, ami után csak az új e-mail címet adnám. Hosszadalmas, de talán az a legtisztább. És akkor a régit végleg elfelejthetem. Remélem.

Bocsánat, ez hosszú lett.

(#621) capulet75 válasza thedivision2 (#600) üzenetére


capulet75
addikt

Ez nem telefonfüggő, simán megcsinálja ugyanezt a Galaxy Note10-en, és az asszony Note20 is.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#622) arabus


arabus
addikt

C.17 frissités jött.
Nagyon jó ez a teló.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#623) aelod válasza arabus (#622) üzenetére


aelod
veterán

Ezeket gyári kamerával csináltad?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#624) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Ugye a Realme 8 nem támogatja a 4g+-t ha jól gondolom? :DDD Pont olyan mobilt keresek :)

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#625) toga77 válasza Stonerice (#624) üzenetére


toga77
tag

Ezt honnan lehetne megtudni? Egy 2017-es cikk szerint minden 2 évebbnél újabb telefon tudja a 4g+t.

(#626) beef válasza toga77 (#625) üzenetére


beef
őstag

Huawei szerint:
Hogyan engedélyezhető a 4G+?
A LTE szolgáltató egybevonás engedélyezéséhez lapozzon lefelé a képernyő tetejéről a gyorsindító menü megnyitásához, a Mobiladat ikont nyomva tartva lépjen a Speciális beállítások képernyőre, és engedélyezze az LTE szolgáltató egybevonás lehetőséget.

Ilyen nincs R8-ban.

4G/LTE letöltés: 20-150 Mbit/s; feltöltés: 3-50 Mbit/s
4G+/LTE-A letöltés: 225-300 Mbit/s; feltöltés: 20-50 Mbit/s

(#627) aelod válasza toga77 (#625) üzenetére


aelod
veterán

Hát jó nagyot mondtak akkor. A Realme 8 bizonyosan csak 4g-t tud.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#628) toga77 válasza aelod (#627) üzenetére


toga77
tag

"A Vodafone szerint ez nem lesz akadálya a 4G+ használatának, mert az utóbbi két évben forgalomba került okostelefonok döntő többsége már támogatja 4G+-t. Ezek zömében azok a készülékek, melyek 1800 MHz-es LTE hálózaton is működnek. Azt azonban, hogy 4G+-on működnek, csak egy részük jelzi ki, többségük ilyenkor is 4G-t jelez.". Nem igazán értem. A Realme 8 is tudja a B3-at (1800Mhz-et), akkor mégsem megy a 4g+?

(#629) aelod válasza toga77 (#628) üzenetére


aelod
veterán

Nem tudom en yetteles vagyok. Nagyon nem izgat a dolog. Nekem nem ad akkora előnyt a +. Ezért sem vettem 5g képes telefont.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#630) beef válasza toga77 (#628) üzenetére


beef
őstag

A 4G+ azt jelenti, hogy több csatornán kezeli párhuzamosan a le/feltöltést, ettől lesz gyorsabb a sima 4G-től.

(#631) toga77 válasza beef (#630) üzenetére


toga77
tag

Köszi, így már világos!

(#632) Avayasoft válasza Stonerice (#624) üzenetére


Avayasoft
tag

Valahol olvastam, hogy hardveresen tudja, csak szoftveresen nincs engedélyezve. Gondolom licencelni kellene a gyártónak...

(#633) toga77


toga77
tag

Ma másnak is megjött a frissítés? Sok változást nem vettem észre, az áprilisi sec. patch benne van, szerintem a következővel már jönni fog az Android 13 és a Realme UI 4.0.

(#634) Stonerice válasza toga77 (#633) üzenetére


Stonerice
őstag

Sziasztok . Végül beszereztem ezt a mobilt.
Nagyjából tetszik így 1-2 nap alatt. Android 12. A kamera szoftver az nem nagyon van a helyzet magaslatán . Töltöttem le valamo gcamot nem hivatalos forrásból. Éjjel. Vakuval nem tud fotózni. Vagy homályos. Vagy világít fehéren a selfi 😅. Xiaomi custom romooon volt ilyen gond sokszor. Amig nem jött az anx app

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#635) aelod válasza Stonerice (#634) üzenetére


aelod
veterán

Éjjel sötétben ne ebben az árkategóriában keresgélj. Am el kell kapni és megfelelő xml-ekkel gcam egész jó fotót csinál sötétebb környezetben is. Erre én LMC8.4-et használok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#636) aelod


aelod
veterán

Csak nálam nem jelez a gmail app? Minden értesítés be van kapcsolva, alkalmazás nincs korlátozva az akku kímélővel, gmail app a legújabb, töröltem a gyorsítótárat is. Ugyan úgy nem jelez...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#637) Nerazim válasza aelod (#636) üzenetére


Nerazim
őstag

Nálam a 2021.10.03.404390235 verzió számúnál rendben megkapom az értesítéseket.

Más:
Valaki nem tud hívásrögzítőt amihez nem kell root?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#638) aelod válasza Nerazim (#637) üzenetére


aelod
veterán

Tudtam, hogy nem kellett volna frissíteni...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#639) Kammerer2 válasza aelod (#638) üzenetére


Kammerer2
kezdő

Nekem működik a legfrissebb június 1.-eivel is, és mostanában működött a korábbival is. De persze mindenkinél meg-megesik hasonló jelenség, mint amit kérdezel.
Tudjuk, hogy sokszor gyethás eleve maga a Gmail szolgáltatás, feltehetőleg sokszor függetlenül az app verziótól.

Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!

(#640) aelod válasza Kammerer2 (#639) üzenetére


aelod
veterán

Rohadt idegesítő, emiatt majdnem lemaradtam egy számla befizetésről...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#641) beef válasza aelod (#640) üzenetére


beef
őstag

Nálam már többször előfordult.
Leggyorsabb megoldás: gmail eltávolítás, telepítés.

(#642) aelod válasza beef (#641) üzenetére


aelod
veterán

Eltávolítás után restartoltál?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#643) beef válasza aelod (#642) üzenetére


beef
őstag

Nem.

(#644) aelod válasza beef (#643) üzenetére


aelod
veterán

Teljesen nem tudtam eltávolítani mivel rendszer app és nincs rootolva a telefon. Frissítések eltávolításra nyomtam. Kíváncsi vagyok így működik e.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#645) beef válasza aelod (#644) üzenetére


beef
őstag

Igaz, abban az esetben az adatok eltávolítása és a cache törlés viselkedik úgy, mint ha újra telepítetted volna.

(#646) nagyi2k válasza beef (#645) üzenetére


nagyi2k
tag

Hi
Esetleg le lehet tiltani, és feltenni egy alternatív email klienst. Így a felesleges reklámoktól is megszabadulhatsz :)

(#647) aelod válasza nagyi2k (#646) üzenetére


aelod
veterán

Felraktam a bluemailt. Eddig jól muzsikal. Gmail meg ...ssza meg :DD:U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#648) jurzsolt


jurzsolt
tag

Magjött az android 13, UI 4 combó, nézzen rá, akinek nem automatikus a frissítése.

(#649) beef válasza jurzsolt (#648) üzenetére


beef
őstag

Nem egyszerre tolják ki minden telóra.
Nekem pl. pár napja jött rá a 11_C.18

(#650) YarisTS válasza beef (#649) üzenetére


YarisTS
csendes tag

Szintén zenész. Hétvégén adta csak be nekem is, amit írsz.

Liberté, égalité ... sécurité

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.