Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) aelod válasza classic B (#250) üzenetére


aelod
veterán

telegram csoport kicsit jobban pörög mint ez :B de ott is panaszkodta gyorsabb akku merülésről és a többiről
nekem nem ér ennyit a frissítés, amióta bekapcsoltam használom a legnagyobb megelégedéssel :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#252) Avayasoft


Avayasoft
tag

Sziasztok!

Sikerült egy ilyen telót beszerezni a szüleimnek. Most állítgatom, de két dologban elakadtam:

1) ha jobbra húzom a főképernyőt, akkor megjelenik a "Google hírfolyama". Erre nincs szükségünk, akkor ezt hogy lehet törölni (az egész lapot)?

2) A nem használt, de törölhetetlen appok is a főképernyőn vannak, azokat hova lehetne eltüntetni.

Nekem Samsungom van, azon mindkét kérdésemre van megoldás.

Üdv

(#253) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Ha USB-vel összekötöm a számítógéppel, nem ugrik fel egy üzenet hogy mit akarok (adatátvitel, töltés stb..) hanem csak tölt. Mit lehet ez ellen tenni? Beállításokban bármit nézek ezzel kapcsolatost nem találok.

Képeket szeretnék le-fel tölteni....

(#254) Imifej válasza Monya78 (#253) üzenetére


Imifej
senior tag

Beállítások/Információ az eszközről/Verzió/Buildszám. Azon kopp.kopp.kopp. Utánna rendszerbeállítások/Fejlesztői beállítások. Utánna-USB-beállítás kiválasztása. A többit nem nagyon kellene elállítgatni, nehogy baj legyen!

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#255) Monya78 válasza Imifej (#254) üzenetére


Monya78
veterán

Szia! Nagyon szépen köszi! Működik :R

(#256) e_david


e_david
tag

Sziasztok!

Megjött a Realme ui 3.0 áprilisi frissítése. Azóta barna a chrome fejléce és a gmailben bizonyos dolgok. Sötét módot használok. (Világos üzemmódban minden rendben)
Ez a frissítés miatt lehet, vagy google feature?

(#257) toga77 válasza e_david (#256) üzenetére


toga77
tag

Ez már a C.07-es frissítés? Sokan megkapták már, nekem még nem jött meg.

(#258) e_david válasza toga77 (#257) üzenetére


e_david
tag

Igen, C.07

(#259) e_david válasza e_david (#256) üzenetére


e_david
tag

Megvan a megoldás.
Android 12 alatt a google appok adaptívan állítják a színüket a háttérképhez...
Kékes háttérrel eltűnt a f*sbarna szín mindenhonnan.

(#260) toga77 válasza e_david (#259) üzenetére


toga77
tag

Ezt ki lehet kapcsolni elvileg a beállításokban.

(#261) kusza80


kusza80
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy egy note 5 öt szeretnék átköltöztetni. Csináltam biztonsági mentést a megadott email címmel.
De a 8-ason nem tudom visszaállítani ami az 5 ön volt. Mit és hova kell lépnem és kapcsolnom?
Kérlek szépen segítsetek

Köszönöm szépen!

(#262) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Kipróbáltam ezt a hatalmas újítást, ami a RAM növelés.
Hát, egy vicc az egész.
Hozzáad 3GB RAM-ot (elvileg)amit meg is zabál azonnal és szabad lesz pluszban még 300MB :D :D.
Most azért még egyszer csekkoltam.
Gyakorlatilag vissza állítva az eredeti beállítást, több a RAM mint ezzel a "csoda" opcióval....
Nem értem ezeket a kamu hülyeségeket igazából.
Csak azért írom le, hátha valaki számít valami hűha élményre.
Richo

[ Szerkesztve ]

(#263) st6969 válasza kusza80 (#261) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
kérdés, hogy mit akarsz költöztetni?
Szerintem a legegyszerűbb az, ha a kontaktokat Gmail címtárba szinkronizálod. Onnantól a telefonszámokkal soha többet nincs gondod.
A Play áruházból a saját listád alapján könnyen vissza tudod tenni az applikációkat (csak bepipálgatod, amik fent voltak).
Képek, zeneszámok, ha kellenek, letöltöd egy PC-re kábellel, és az új telefonra vissza.
Nekem szinte minden felhőben van, pont amiatt, hogy ne kelljen kínlódni átköltözésekkel.

(#264) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nemrég vettem egy ilyet. Ha jól olvasom akkor a droid 12-őt még véletlenül se tegyem fel a telefonra?
A háttérben már le töltődött de még nem telepítettem.
Fog ez nekem itt folyamatosan rinyálni hogy új frissítés van és ha igen ki lehet kapcsolni?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#265) aelod


aelod
veterán

Másnál is folyamatosan lejárt munkamenettel kidobál a facebook app? Vagy csak nekem? Legfrissebb van fent. Már próbáltam mindent ...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#266) Zslt5


Zslt5
csendes tag

Sziasztok!
Telenornál a kirakott telón 10 percig próbálkoztam a tesztben is leírt ram növelésére (4/64 verzió), semmi ilyen lehetőséget nem találtam!
Ez csak a 6/128 verzióban érhető el?
Egyáltalán ez nem parasztvakítás csak???
Bő 2 hét és nyílik a Realme márkabolt, 4gb verzió egy 50k lesz elég vérszegény nyitási akció.....
Egy 4 éves Leeco X722 váltanék le erre a telóra vagy lapozzak tovább? Van még egy szinte bontatlan Lenovo s5 pro-m itthon ami full fém hátlapos jobb lenne azt használni mint ezeket a műanyag vackokat?

[ Szerkesztve ]

(#267) st6969 válasza Zslt5 (#266) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
ezt a Leeco-t nem ismerem (régről rémlik valami harmadvonalbeli kínai cucc), de látatlanban is egy komolyabb összegben mernék fogadni, hogy a felhasználói élmény ég és föld lenne a Realme javára. De abból is inkább a 6GB verziót vedd (vagy lapozz tovább) Igen, sajnos az többe fog kerülni, de gondolom szenvedtél eleget a Leecoval, és most már nem akarsz többet.
Amikor a ROM-ból kell valamit mutyizni, az már régen rossz... szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#268) Zslt5 válasza st6969 (#267) üzenetére


Zslt5
csendes tag

Semmit nem szenvedtem a Leecoval, mai napig használom csak a kis területen a képernyője pókhálós lett mert ráültem....
Ilyen minőségű stereo hangot Dolby atmossal kevés telón hallottam. Ráadásul a cdla zenehallgatás felülmúlja sok minőségi telefon Jack kimenetelét...
Lépek is ez csak egy fellángolás volt, beüzemelem a Lenovo telót az is sztereo sajnos nem dolbys, nem tudnám megszokni a fémházas telók sorozata után a gagyi műanyag feelinget....

(#269) aelod válasza Zslt5 (#266) üzenetére


aelod
veterán

Valószínű egy korábbi ROM verzió van fent azon.
Az a Lenovo is 4 éves telefon. Én azt hagynám a fenébe. Jó telefon ez a realme! :R

Bő 2 hét és nyílik a Realme márkabolt, 4gb verzió egy 50k lesz elég vérszegény nyitási akció.....

Nézz rá az eredeti árára és rájössz, hogy ez igenis jó akció.
BTW nem kell halmozni a mondat végi hangulatjeleket :N

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#270) Zslt5 válasza aelod (#269) üzenetére


Zslt5
csendes tag

Magyarországon sajnos még életemben soha nem sikerült telefont vegyek.
Télen Dojcslandban az ottopontde webáruházban 125 ájró volt ez a teló, most pedig a Saturnban a 6/128 változat 169 ájró, úgyhogy nyitási akciónak ez a magyarországi ár több mint nevetséges!

(#271) aelod válasza Zslt5 (#270) üzenetére


aelod
veterán

Bocs, hogy nem nézem a német árakat. :U Vedd meg ott akkor. Itthon ez ennyi.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#272) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Felső ikonsávot ahol a térerő, akku stb van azt meg lehet valahogy növelni mert nagyon kicsik.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#273) aelod válasza Dr. Romano (#272) üzenetére


aelod
veterán

Nem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#274) Dr. Romano válasza aelod (#273) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát az elég szomi :(

Esetleg más laucher tudja ezt befolyásolni vagy ez rendszer szintű dolog?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#275) aelod válasza Dr. Romano (#274) üzenetére


aelod
veterán

Úgy vélem ez ROM függő, de tegyél egy próbát másik launcherrel.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#276) kusza80 válasza st6969 (#263) üzenetére


kusza80
tag

Köszönöm szépen!

(#277) Zslt5 válasza st6969 (#267) üzenetére


Zslt5
csendes tag

Azért ezt a Leeco x720 szériát durva így ledegradálni, hogy valami harmadvonalbeli cucc! Nevetséges!
Tudtommal 6 évvel ezelőtt ha nem az első ötbe de az első tíz élvonalbeli kütyübe szerepelt! Csak egy említés első cdla technológiával kijött kütyü.
Itthoni jó magyar ára 130-160k körül vetített, 139 dolcsiért (cca 280 huf/dodó akkori árfolyam) húztam be Kínából.
Részletes magyar teszt: https://youtu.be/kTikGH8dxTE
Ötödik éve használom és igen szenvedtem vele cca másféll órát mert a volte szolgáltatást sehogyan sem tudtam feléleszteni.... 😂
Más a mai napig működik rajta ahogy kell, sok finoman kifejezve módosított alkalmazást (amiért nem kell fizetni) tolok rajta klapfol minden, holott hallom előfordul ezekre az új kütyükre hekkelt cuccot nem lehet tolni, hangrögzítés miegymás nem fut... Stbstb...

(#278) aelod válasza Zslt5 (#277) üzenetére


aelod
veterán

ledegradálni :W

Itt az eszköz korát minősítettük. Biztonsági frissítés hiányában én nem használnám de ha téged ez nem zavar egész nyugodtan. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#279) Zslt5 válasza aelod (#278) üzenetére


Zslt5
csendes tag

Jogos felvetés, kinek a pap kinek a paplan.
Egyik eszközöm sem kap biztonsági frissítést (Lenovo: p8, tab 4 8 plus, s5 pro) és még élek.
Sőt, mivel évente pár alkalommal használom csak a notit teljesen le van kapcsolva a lélegeztető gépről mivel minden kb. félévente történő bekapcsolásnál fél órát szarakodott amíg kereste a frissítéseket meg lefrissített. Mire elvégeztem a munkát rajta akkor állt helyre a gép, "használható" állapotba....

(#280) bach66


bach66
tag

Üdv!

Lányomnak van ilyen telója. Meg van vele elégedve. Viszont egy ideje csak mobilneten hajlandó frissíteni az appokat a Google Play. Wifin elakad a letöltés es hibaüzenet ír ki. Semmiféle beállítás nem segített. Végül gyári visszaállítás lett. De sajnos az sem használt.
Van valakinek ötlete, mit lehet tenni azon kívül, hogy beviszem a szervizbe (még garanciális) ?
Előre is köszönöm!

(#281) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Nem használ valaki véletlenül Honor band 6-ot Realme 8 telefonnal? Remekül működik vele, de naponta többször eldobja a kapcsolatot (minden engedély meg van adva, akkumulátor kímélő is ki van kapcsolva az appra, és le is van lakatolva).
Kíváncsi lennék, hogy ezek együtt ennyit tudnak, vagy hibás lehet a karkötő?! Mindenesetre ez így elég gatya...

(#282) aelod válasza st6969 (#281) üzenetére


aelod
veterán

mi band 4-et használok és ott nincs ilyen hiba

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#283) Imifej válasza st6969 (#281) üzenetére


Imifej
senior tag

Feleségem Huawei Band 6-ot használ vele. Nincs vele gond.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#284) st6969 válasza Imifej (#283) üzenetére


st6969
őstag

Kellett bármit állítani a telefonon? Akkumulátor kímélő az appnál, lakatolni, vagy bármi (engedélyek)?

(#285) Imifej válasza st6969 (#284) üzenetére


Imifej
senior tag

Igen, lakatolva van. Más nem hiszem.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#286) bach66 válasza st6969 (#281) üzenetére


bach66
tag

Én a Honor Band 6-ot Xiaomi Mi 8 Lite-tal használom, a Huawei "Egészség" app-pal. De nekem is naponta többször elveszíti a kapcsolatot a telefon a karkötővel és nem kapcsolódik automatikusan vissza. Sokszor bosszankodom, miért nem jelezte a band pl. a bejövő hívást. Hát ezért.
Úgyhogy szerintem nem (okvetlenül) telefonfüggő a probléma.

(#287) Avayasoft


Avayasoft
tag

Sziasztok!

Yettellel nektek jelzi a felső, állapotsorban, ha be van kapcsolva a Volte? Nálam elvileg aktív, de nincs kint az ikonja.

(#288) millerzs válasza Avayasoft (#287) üzenetére


millerzs
csendes tag

Szia!
Nálam se jelzi, de 4G-n marad hívás közben. Úgy rémlik, hogy Android 12-vel tűnt el az ikon.

(#289) aprokaroka87 válasza millerzs (#288) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az állapotikonok résznél be van kapcsolva?
Már amennyiben Android 12-ben ott van még.

(#290) millerzs válasza aprokaroka87 (#289) üzenetére


millerzs
csendes tag

Igen be van, HD hang kapcsolható.
11 ben úgy emlékszem volte volt a kapcsoló neve. Telekom hivja HD hangnak és az 1 es slotban az a kártya van. Lehet ezért. Korábban mindkét kártyám yettel volt akkoriban kint volt a Volte ikon. Mindegy mert működik.

(#291) DS39 válasza Avayasoft (#287) üzenetére


DS39
nagyúr

VoLTE helyett HD hang jelzés van, de nem az állapotsoron, hanem a hívás közben.

(#292) aprokaroka87 válasza DS39 (#291) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De emlékeim szerint az a 3G-hez tartozik.

(#293) DS39 válasza aprokaroka87 (#292) üzenetére


DS39
nagyúr

Részben igaz, de nem csak ez a lényege a volte-nak:

"...a VoLTE-n nemcsak a hangod lesz HD, de a hívással egy időben 4G hálózaton netezhetsz." - idézet a yettel.hu-ról.

Szóval ha nem is írja ki, de hd hanghívás közben a mobilnet 4G-n megy, akkor aktív a volte.

[ Szerkesztve ]

(#294) aprokaroka87 válasza DS39 (#293) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Végülis igaz :)

(#295) Avayasoft válasza DS39 (#291) üzenetére


Avayasoft
tag

Anyu használja a telót. Amikor vettem neki, akkor kb 1 hétig az Android 11 volt még fent, volte ikonnal. Majd kb egyszerre jött a szombati nagy Yettel leállás és az Android 12 frissítés. Ezután tűnt el a Volte ikon. Ritkán járok haza, ezért most tűnt fel. Amúgy hívás közben lehet mobilnetezni.

(#296) Dr. Romano válasza Avayasoft (#295) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akku üzemidő hogy alakul 12-vel?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#297) Avayasoft válasza Dr. Romano (#296) üzenetére


Avayasoft
tag

Nem vagyok jó tesztalany, mert anyunak egy 4 éves Samsungot váltott, amit már naponta töltött. Ez most 4-5 napot is kibír neki. Android 11-gyen pedig kb 1 hetet ment, ezért akkor szerintem csak 1szer töltötte a gyári töltésen felül.

(#298) aelod válasza Dr. Romano (#296) üzenetére


aelod
veterán

Telegramon mindenki panaszkodik a frissítés utáni akku leakre.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#299) toga77


toga77
tag

Nálam a sot olyan 6-7 óra ha keveset használom (A12,) és 2 naponta rakom töltőre. Ha sokat nyomkodom, akkor egy nap alatt lemegy 20 százalékra, viszont a sot megvan 9-10 óra is. Szóval nem panaszkodom, szerintem ez a képernyőidő nem rossz.

(#300) aelod válasza toga77 (#299) üzenetére


aelod
veterán

Az nagyon jó. Nálam is 6-7 óra között szokott lenni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.