Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haky


haky
senior tag

Szia!

Az alábbi dolog nem teljesen tiszta:

"ForceWindowedVSync=1/0
ForceFullScreenVSync=1/0

Ha szétcsúszik a kép fordulóban (vízszintes csíkozódás, lagg) , akkor ez lehet a gond, viszont ekkor ugye nem tudunk a monitor frissítési frekije felé menni FPS-ben. Ha viszont nagyon magas az FPS, de stutterel a grafika, akkor kapcsoljuk be, és valószínűleg kisimul, Bővebben erről a Frame limit részen lesz szó."

Ezt beírtam és tényleg simább lett a futás, viszont hiába van magas FPS akadozik. Azt írtad, hogy ha magas az FPS de stutterel a grafika akkor ezt kapcsoljuk be. Itt mire gondoltál?

Köszi :R

Aki másnak retyvetyutyu...

(#2) BigBlackDog válasza haky (#1) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"ForceWindowedVSync=1/0
ForceFullScreenVSync=1/0"
=> itt ugye a "1/0" az azt akarja jelenteni, hogy vagy 1 vagy 0 az érték, igaz?

(#3) RCH663 válasza BigBlackDog (#2) üzenetére


RCH663
aktív tag

Igen a kapcsoló állását jelenti hogy lehet 0 akkor ki van kapcsolva, vagy lehet 1 akkor aktív.

(#4) RCH663 válasza haky (#1) üzenetére


RCH663
aktív tag

Ez a vsync, azaz vertical sync beállítása, tehát nem enegedi új kép kirajzolását a videó karinak addig, amíg a a másodperc 1/60 ad, vagy 1/75 részének meg felőlen ki nem rajzolt egy képet, így nem fordulhat elő hogy a kép végét még épp soronként rajzolja ki a kártya, az elejét meg már elkezdte átrajzolni. Igy a kép felső, része a fordulóban pl egy fél fokkal eltérő szöget mutat a horizontból, mint az alsó. Igy a kép vízszintesen "szétcsúszik" az alsó és a felső részén.

A Vsync limitálja hogy ne lehessen több képkockát kirakni, így nem csúszik szét a kép, de megfogja a max FPS-t illetve okozhat laggot.

(#5) Korcsii


Korcsii
őstag

Köszönjük az írást! Már csak több vRAM kéne, úgy érzem. :)

(#6) haky válasza RCH663 (#4) üzenetére


haky
senior tag

Ez OK. 1-1-re állítottam. Az tény, hogy határozottan jobb, mint anno :R

Aki másnak retyvetyutyu...

(#7) #42977792


#42977792
törölt tag

Fantasztikus egy írás! Én megcsináltam mindent amit leírtál de nekem semmi változás sajnos :(( Esetleg lenne tipped? Gépem adatai : AMD FX-4100, Kingston 12GB 1600mhz, Radeon HD6790 1GB GDDR5

Előre is köszönöm!

Üdv.: Gábor

(#8) RCH663 válasza #42977792 (#7) üzenetére


RCH663
aktív tag

vázold a jelenlegi helyzetet, illetve hogy mit szeretnél elérni

(#9) Asbee


Asbee
veterán

Cpu: AMD FX6100 @ 4,2 Ghz
alaplap: Gigabyte 970-UD3
Vga: 6850 1GB @ 950/1150
memória: HyperX 8Gb @ 1600mhz
1 meghajtó 2 részre osztva nem a rendszerre telepítettem.
Ezeket csináltam:
- UsePools=0
- RejectThreshold=524288
- STALE_BUFFER_THRESHOLD=1024
- AIRPORT_SCENERY_DENSITY=0
- AirlineDensity=0
- FreewayDensity=0
- GADensity=0
- IFROnly=0
- LeisureBoatsDensity=0
- ShipsAndFerriesDensity=0
- DisablePreload=1
- AffinityMask= 16
A többi ami a cfg-ben is benne van arra állítottam ami a leírásban van. Egy Budapest 1.40 + pmdg 3d cockpit+ rex2.0+ actyve sky-al volt 7-8 fps most 25-30 megvan. Esetleg valami tipped még van? Bár én ezzel már elégedett vagyok. A vga kihasználtság igaz maradt 40-50%-körül.

(#10) Korcsii válasza Asbee (#9) üzenetére


Korcsii
őstag

Az AffinityMask=16 szerintem nem stimmel... binárisan az 010000, vagyis egy magra próbálod kényszeríteni (a végén meg kiderül, hogy én mondok hülyeséget, és aktív nulla).

(#11) Asbee válasza Korcsii (#10) üzenetére


Asbee
veterán

Igazad van elírtam 62 van ahogy a leírásban. Az jó?

(#12) Korcsii válasza Asbee (#11) üzenetére


Korcsii
őstag

6 mag, egy szabad, szerintem jó. :)

(#13) Ronin 01


Ronin 01
csendes tag

T. Urak!
Segitseget kerek, mar harmadszorra rakom ujra az FSX-t. De nem csak azt, hanem a win7-e is. Mivel vettem egy SSD-t, gondoltam gyorsabban porog majd rajta. De azota a hajam kihullik tole. Felrakom a tiszta win7-et, utana a gyari FsXet excellarition kivitelben plus a Munchen megaairportot. Semmi mast, ennek ellenere kb 10 perc utan az egesz gep kikapcsol. Mivel a jatek elott ez nem tortenik igy, a gepnek nem lehet baja, amugy meg regen siman ment. De most valami miatt kikapcsol, nem indul ujra. Olyan mintha tulmelegedne de errol sincs szo. Lehet, hogy a jatek beallitasokkal van gond?
Ha tudtok segitsetek. Koszi.
Ja a vas: asus P5wDH deluxe, intel 2.6Gb dual core, 2xAti Radeon 4850 HD, 4gb Ram.
Koszi :O

(#14) Korcsii válasza Ronin 01 (#13) üzenetére


Korcsii
őstag

És a táp?...

Szerintem az a baja, hogy egy szint fölött nem bírja a táp. Vagy a másik verzió, hogy valami túlmelegszik a gépedben, és azért kapcsol le.

(#15) Ronin 01 válasza Korcsii (#14) üzenetére


Ronin 01
csendes tag

Nem lehet gond a tappal, mert eddig is telepitve volt a jatek, most csak egy ssd-re lett atrakva. Raadasul most a win en kivul nincs is mas progi felteve, ellentetben a korabbi hdd-n futottal.

(#16) Korcsii válasza Ronin 01 (#15) üzenetére


Korcsii
őstag

Azért én egy prime-ot meg valami VGA tesztelő (szénné égető) progit rányomnék... egyszerre...

(#17) RCH663 válasza Ronin 01 (#15) üzenetére


RCH663
aktív tag

Előtte levenném a gép oldalát, kifújkálnám a procit, stb. Hány éve van rajta a hűtő? Lehet megfáradt a paszta alatta ( prime95 megmodja, mert túl fog melegedni) Tápod is lehet fáradt. Gondolom régi vinyó maradt, így plusz ssd lehet beverte neki az utolsó szöget teljesítményben. Ne az FSX-ben keresd a hibát első körben. Ja és a legújabb catalyst sem ártana meg .net frame work, meg alaplap chipset driver, mert lehet az x-fire sem megy rendesen, ami szintén okozhat újra indulást.

(#18) Ronin 01 válasza RCH663 (#17) üzenetére


Ronin 01
csendes tag

A vasat nemreg, amikor az ssd-t raktam bele, kb 3hete kaptam szet, kiporszivozas, kabelatkotesek stb. A szoftvert kiprobalom, remelem megmondja mi a gaz. Utana ertekezunk. Koszi az eddigieket is!

(#19) RCH663 válasza Ronin 01 (#18) üzenetére


RCH663
aktív tag

Akkor meg ha szét volt szedve azért nézd át még egyszer. Kóbor kábelek, nem megfelelően vissza nyomkodott memória modul stb...

(#20) Ronin 01 válasza RCH663 (#19) üzenetére


Ronin 01
csendes tag

Ertem en, de amig nincs fenn a jatek, addig minden megy.minden meghajtot lat, mukodik, semmi akadozas. Ezt a tapkerdest megnezem, de letezik, hogy egy ssd ennyit valtoztasson a dolgon?

(#21) RCH663 válasza Ronin 01 (#20) üzenetére


RCH663
aktív tag

Bármi létezhet... Fekete csirke áldozása teliholdnál, illetve kitartó hiba keresés. A cikkben is le van írva, ha valami gond van a gépeddel, azt az FSX nagy valószínűséggel ki fogja mutatni.

(#22) Ronin 01 válasza RCH663 (#21) üzenetére


Ronin 01
csendes tag

Meg egy banalisnak tuno kerdes: en ugy gondoltam, hogy a gyorsabb szamitas erdekeben az ssdre rakom az fsxt. Nem lehet ez a gond? Marmint az olvastam a cikkben, hogy ne a rendszerre tegyuk, hanem kulon meghajtora. Rakjam at egy regebbi hddre? Mnd,juk regebben ott volt, de gondoltam gyorsitok rajta.

(#23) Korcsii válasza Ronin 01 (#22) üzenetére


Korcsii
őstag

SSD számításon (extrém eseteket leszámítva) szerintem nem sokat segít. Inkább a textúrák betöltési idejét fogja javítani.

(#24) Ronin 01 válasza Korcsii (#23) üzenetére


Ronin 01
csendes tag

Akkor most hova rakjam?

(#25) Cypresss válasza Ronin 01 (#24) üzenetére


Cypresss
senior tag

Egyértelműen SSD-re, ha megteheted. Nagyon sokat számít a textúra betöltésnél.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#26) Robin04


Robin04
újonc

Sziasztok!

Mindent átszerkesztettem a .cfg-ben, webes tweakert is kipróbáltam, fps limitert is, de mégis Bp2.0-nál 737NGX-el 7-15 FPS-el megy.

Gépem:
ASRock FM2A75M-DGS
AMD A6-5400K APU with Raedon HD Graphics 3.60 GHz
16GB DDR3 RAM
ASUS HD6750 FORMULA 1GB GDDR5

Szerintetek van esélyem, hogy többet kihozzak a gépemből?

(#27) RCH663 válasza Robin04 (#26) üzenetére


RCH663
aktív tag

Szia!

Ez egy dual core CPU, ebből ezt lehet kihozni, nem bír többet a vázolt körülmények között.

3-4 FIZIKAI (no HT) mag alatt nincs FSX

(#28) Robin04


Robin04
újonc

Köszönöm szépen a választ.
És szerintetek ezzel a processzorral mennyivel jobb teljesítményt tudnék elérni?
http://www.argep.hu/product_2158725.html

Nekem az a célom, hogy 737NGX-el akárhova megyek (Bp2.0-nál is) stabil, minimum 20-25 FPS kapjak.

(#29) RCH663 válasza Robin04 (#28) üzenetére


RCH663
aktív tag

Akkor core I7-2700K legalább 4.5 ghz-re húzva, príma ramokkal a minimum, de nem baj ha jobb....

A linkelt proci valahol egy kétmagos i5 szintjén van, nem lesz sokkal jobb. FSX-hez a natúr szintetikus eredményt kell nézni a tesztekben.

[ Szerkesztve ]

(#30) ETOM


ETOM
addikt

Nagyszerű leírás sokat segített.

(#31) DrBrown


DrBrown
újonc

Sziasztok!
Idióta kérdés tudom, de sehol nem találom a fsx.cfg-t. Keresőt is próbáltam, de semmi. Hol lehet ez?
Köszi egyébként a részletes leírást, remélem segíteni fog. :)

(#32) ETOM válasza DrBrown (#31) üzenetére


ETOM
addikt

C:\Users\Felhasználó neved\AppData\Roaming\Microsoft\FSX

Windows7 alatt

(#33) DrBrown


DrBrown
újonc

Hát itt tényleg nem néztem. Köszi szépen, megvan! :)

(#34) DrBrown


DrBrown
újonc

"Az FSX minden főbb program beállítását egy .cfg file-ban tárolja. Ez egy egyszerű txt, amit könnyen szerkeszthetünk. A file helye: C:\Users\ (userneve) \AppData\Roaming\Microsoft\FSX\"

Tényleg! Bocsi-bocsi, elsiklottam felette... :)

(#35) DrBrown


DrBrown
újonc

Köszönöm szépen a fent leírtakat! Nagyon részletes és érthető is. Ezek alapján sikerül szinte tökéletesen beállítanom a szimulátort. Mindenkinek ajánlom, hogy szánjon rá egy kis időt, mert nagyon megéri!
Köszi még1x!

(#36) DrBrown


DrBrown
újonc

Azt meg tudnátok nekem mondani esetleg, hogy lehet a speedbrake-et kiosztani billentyűparancsra, vagy esetleg yoy-ra? Nem találom sehol a controlbeállításoknál. Flaps-ként kerestem de semmi. Bosszantó, hogy csak az egérrel tudom irányítani, főleg az F14-esnél, ahol erre semmi idő nincs. :) Köszi és bocs az off-ért!

(#37) RCH663 válasza DrBrown (#36) üzenetére


RCH663
aktív tag

Spoilers (extend\retract) néven ott van az. :)

(#38) DrBrown válasza RCH663 (#37) üzenetére


DrBrown
újonc

Húú köszi, hát erre nem gondoltam. Hiába a gyenge angolom, meg hát F14-re sem kaptam még kiképzést... :D Köszi szépen!

(#39) Geryson


Geryson
addikt

Na megvan az írás. Ahogy írtam is az FS fórumban, nem vagyok egy nagy tweaker, amikor meglett az i7 és a PMDG, akkor a Bojote-val egyszerűen tweakeltem egyet és azóta ezt használom. Nagy átlagban 20-25 körül mozgok (PMDG virtual cockpit, REX ESS kiegészítőkkel). LHBP vagy ELLX-en azt mondom, hogy 15 körül vagyok, ott érzem, hogy lehetne több is, de hát nem jön elő a több...

Én most kimondottan a Bufferpools résznek estem neki, az alábbiak szerint állítottam be:

[BufferPools]
UsePools=0
Poolsize=750000000
RejectThreshold=524288

A komoly az az, hogy semmit nem változott, Tokyo-ban körözök VC-ben PMDG-vel és a fenti FPS-em van folyamatosan. Akkor ezek szerint ez a szekció nekem nem fog hozni semmi változást, vagy több mindent kellene még állítgatni, hogy jobb eredményeim legyenek?

Írod, hogy érdemes az overclockot kikapcsolni. Hááát, ebben nem teljesen értek egyet. Azt hiszem 3 éve van 2.66-ról 4.0-ra húzva az i7. Úgy repülök 10-12 órákat a géppel, hogy közben netezem, megy a Utorrent, Skype, sőt ha úgy adódik, akkor elindítok egy másik játékot is és soha nem fagyok, semmi gondom nincs. Mondjuk a tuningra 2-3 hetet fordítottam, igen neves emberekkel egyeztettem. Inkább úgy fogalmaznék (ahogy írod is, hogy stabilitás), hogy ha nem stabil a húzásod, akkor kapcsold ki az overclockot. Gondolj bele, hogy milyen gyenge FPS-eim lennének ha levenném a húzást...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#40) RCH663 válasza Geryson (#39) üzenetére


RCH663
aktív tag

Szia

Ha

UsePools=0 akkor mindegy mi van utána, mert kikapcsoltad. Csak akkor veszi figyelembe a további kapcsolókat ha UsePools=1

HT ki van kapcsolva? (4 vagy 8 magot látsz?)

OC-t csak telepítéskor kellhet kikapcsolni, illetve a tweak elején lehet érdemes, teszt jelleggel.

[ Szerkesztve ]

(#41) nyaflaty válasza RCH663 (#40) üzenetére


nyaflaty
tag

Sziasztok!

Nem tudom, mennyire aktív még a téma, de hátha. Szóval az a problémám, hogy beállítottam a dolgokat a leírás szerint, elindítom az FSX-et alap cessna LHBP scenery 15-25 FPS között ingadozik, attól függ merre fordulok. Termináloknál jellemzően kevesebb 7-8-ra is lemegy. Ezzel nem is lenne gond, ha látnám mi a limit. Viszont se a CPU, se a GPU nem terhelődik 100%-ig. FPS limiter ki van kapcsolva, külsőt se használok. Konfigom a profilomban.
Köszi előre is! :)

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#42) RCH663 válasza nyaflaty (#41) üzenetére


RCH663
aktív tag

Szia! Ennyit bír a cpu FSX alatt.

(#43) nyaflaty válasza RCH663 (#42) üzenetére


nyaflaty
tag

Felhúztam 4,5 Ghz-re és attól se változott semmi, és egyik magot se használja 100%-on, se a VGA-t. Nem lehet benne valahol valamilyen limit? Sajnos az a CFG készítő oldal már nem működik :(

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#44) RCH663 válasza nyaflaty (#43) üzenetére


RCH663
aktív tag

Az FSX Intel cpu-ra lett írva, az utasítás készletek erre vonatkoznak, és régiek, neked pedig AMD procid van. Nincs optimalizálva rá, ezért lassú. Hyperthreading ki van kacsolva?

(#45) RCH663 válasza nyaflaty (#43) üzenetére


RCH663
aktív tag

néztem a cpu specifikációdat, és az L1 L2 cache használatával lehet gond az új amd-nél. nem ismeri ezek kezelését az FSX motorja, SZERINTEM!

(#46) ETOM válasza RCH663 (#44) üzenetére


ETOM
addikt

FX procinál nincs HT. Úgynevezett "modulos" felépítésű.
Nekem azért az alap FSX elment FX 8120 procival meg a mostanival sincs 7-8FPS.
Én is az itteni írás alapján állítom be mindig. Fura..

(#47) nyaflaty válasza RCH663 (#45) üzenetére


nyaflaty
tag

Ezek szerint jobban járok, ha veszek egy 3570K-t. Remélem a VGA-t nem kell cserélnem....

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#48) RCH663 válasza nyaflaty (#47) üzenetére


RCH663
aktív tag

Ha az FSX a cél akkor igen. VGA: itt is jobb az Nv, de az ki kell hogy szolgáljon tökéletesen.

(#49) nyaflaty válasza RCH663 (#48) üzenetére


nyaflaty
tag

Hmm tettem fel egy win 8.1-et, beállítgattam egy két dolgot, Aerosoft LHBP PMDG 737 16 FPS alá nem ment :)

Ami segített:

Highmemfix
Usepool
Affinitymask

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#50) RCH663 válasza nyaflaty (#49) üzenetére


RCH663
aktív tag

hmmm..... erre most mit modjak... másodikra sikerült elolvasni a cikket is? ;] :C :W :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.