Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomazin


tomazin
veterán

Bástya elvtárs nem kapta meg idejében a havi appanázst, úgyhogy kiküldte pribékjeit, hogy jelezze, hogy sokkal többe kerül, ha nincs boríték.

(#2) gabor7th válasza tomazin (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Mivel sokszor van gond, nem árt egy kis ellenőrzés. Főleg mielőtt sokan kezdik használni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) joghurt válasza tomazin (#1) üzenetére


joghurt
addikt

+1.

Egy nagy rakás olyan közismert webáruház van, ahol egyértelmű, hogy csak adócsalással érhetőek el az áraik (pl. a nyomott haszonkulcsú számtech. piacon mindenki máshoz képest -20%). Ott mégsem érzi szükségét a NAV kiszállásnak.

A NAV azt mondja, hogy a Mall.hu egyik (ex?)dolgozójától kaptak bejelentést, arra szálltak ki. Szerintem ez csak a konkrétumok könnyebb előásásában segítheti őket.
A beszerzési ár alatti értékesítés tilalmát itt állítólag úgy játszották ki, hogy szinte mindent kishibás csomagolásúnak minősítettek ("leesett a teherautóról" :DDD ). Az viszont a jelek szerint senkit sem zavar, amikor a Tesco-Auchan egyértelműen beszerzési ár alatti árakkal hirdet meg akciósként termékeket.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) Cathulhu


Cathulhu
addikt

xplaza-rol tud valaki valamit? Ok se elerhetok mar par hete, hasonlora gyanakszom

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#5) joghurt válasza Cathulhu (#4) üzenetére


joghurt
addikt

"Karbantartás miatt" nem üzemel.

Errefelé a "technikai okokból" mindent jelent a technikai okokon kívül. Különösen azt nem fogja kiírni egyetlen üzlet sem, hogy "adócsalás miatt zárva".

A tej élet, erő, egészség.

(#6) GreatL


GreatL
őstag

Már üzemel újra.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#7) titta73 válasza GreatL (#6) üzenetére


titta73
tag

Mi? Az xlpaza nem, a mall.hu-n még mindig látható a kiírás hogy:

"Tájékoztatjuk, hogy átvételi pontjaink és ügyfélszolgálatunk technikai okok miatt jelenleg nem elérhető."

Ami szomorúan érint, pont tegnap adták volna át a csomagom a futárszolgálatnak és én balga kártyával előre kifizettem...

(#8) draco31


draco31
veterán

Engem az sem zavar, ha teljesen bezár, eddig 2x vásároltam tőlük, de mindkét alkalom okozott rendesen fejfájást. Egyikszer a megrendelt termék mégsem volt raktáron, aztán kb 3 hét után kaptam kézhez, annyit sem mondtak, hogy bocsi. A másik alkalommal szintén valami hasonló eset volt.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#9) mattew


mattew
tag

Ha 100-ból csak 1 tolvajt kapnak el, attól ő még tolvaj marad.
Szóval az, hogy de hát mindenki más is csalt, nem menti fel a vádak alól.
Az pedig, hogy aki megteheti előszeretettel használja az adóhatóságot ellenlábasai csőbehúzására szerintem kb. a Monarchia óta bevett gyakorlat. Sajnos nem hiszem, hogy ez a közeljövőben változhat.

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#10) adamssss


adamssss
veterán

Mondjuk a Mall is megéri a pénzét. Olyan árakon adják a termékeket, hogy ezt csak adócsalással lehet nyereségesre kihozni. Hozzáteszem én is élveztem már ennek az előnyét, de ez nem normális.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sosem rendeltem tőlük, gyanúsan olcsók voltak és sok negatív véleményt olvastam róluk.

A következő lehet az alza...ott be is csukatnám azt a ****t, aki a reklámot intézi. :DD

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#12) Hiftu


Hiftu
senior tag

Ez most az a NAV, amely egykor egy hétvége alatt validálta magát, hogy nem folyik a szervezetben korrupció.
Inkább tűnik ez az akció egy példamutatásnak. A többi cég igy látja, hogy nem szabad késni a jó szomszédi viszonyt egyengentő felajánlásokkal.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#13) Tapsi válasza joghurt (#3) üzenetére


Tapsi
addikt

...a Tesco-Auchan egyértelműen beszerzési ár alatti árakkal hirdet meg akciósként termékeket.

Erre esetleg konkrét példát, bizonyítékot tudnál mutatni? Évek óta törvény tiltja az ilyesmit, és folyamatosan ellenőrzik őket.

(#14) oriic válasza bollokcs80 (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Alza-t biztosan nem latogatja meg a Nav.

Live-Die-Respawn

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem vettem toluk semmit, nagyon nincs is mit. Szamtech cuccokat csak egy helyrol veszek mar evek ota, minden masra ott a mastercard es az ebay.

(#16) joghurt válasza Tapsi (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Bemész a bótba, oszt megnézed.

A különböző (magyar) termelői érdekképviseleti szervezetek évek óta pammpognak, és listáznak, mégsem történik semmi sem. Mint ahogy a Bungee-s áfacsalásos botrány kirobbanásakor sem (tudod, Horváth András zöld mappája, meg az önmagát kivizsgáló Vida Ildikó), pedig ott elég egyértelműen levezette számtalan újság is, hogy időnként még az előállítási ár alatt is akciózzák a multik a cukrot és az olajat.
Vagy időnként a 1,5%-os tejet, bizonyos húsféléket stb. Egy időben voltak 6-8 forintos péksütemények is.

Az én módszerem igen egyszerű: Nagyjából tudom, mennyibe szokott kerülni ez vagy az a termék. Ha a szokásos ár feléért akciózzák a hibátlan árut, akkor az vagy azt jelenti, hogy beszerzési ár alatt adják, vagy azt, hogy akció nélkül 100% feletti profittal dolgoznak. Szerinted a napi élelmiszer szegmensben ez reális?
(Ez független attól, hogy a kreatív könyvelés sok mindent kibír. A beszállító nyilván örül, mert az akció megdobja a rendelt mennyiséget, így bármilyen alacsony beszerzési árat papíroz az áruházláncnak.)

A tej élet, erő, egészség.

(#17) Tapsi válasza joghurt (#16) üzenetére


Tapsi
addikt

időnként még az előállítási ár alatt is akciózzák a multik a cukrot és az olajat.

Az azért van, mert a beszállító csalt az áfával, és ő adta olcsóbban. A Tesco/Auchan nem beszerzési ár alatt értékesítette a terméket.

(#18) RudY válasza oriic (#14) üzenetére


RudY
addikt

Előbb-utóbb megtörténik, több bejelentés is van. :K
Az, hogy szlovákiából áthelyeznek ide 1-2 bemutatótermet, az édeskevés. Magyar nyelvű biztonságtechnikai adatlapok hiánya több vegyi termékhez, környezetvédelmi termékdíjak elmulasztása (ami minden terméket érint első forgalomba hozóként), kizárólagos forgalmazók kikerülése (pl. K2), stb. stb. stb.

A MALL tulajdonosi csoportja pár éve már brutális bukott áfázási ügyletek miatt, akkor meglepte a szakmát, hogy ők mehették tovább... bár valószínűleg most is. :U

[ Szerkesztve ]

(#19) ViZion


ViZion
félisten

Ha nem 27% lenne az áfa, akkor lehet, h nem érné meg trükközni, lopni-csalni. :o
Nem a tolvajokat védem, mi is fizetünk áfát, meg mindenféle adókat, kevés alól lehet kibújni félig-meddig.

Nálunk mindenki be van jelentve és néha csak pislogok, mikor ügyfél írja, h x cégnél ez vagy az gyártása a felébe kerül. Na igen, de ott kismama munkások vannak, papíron 4 óra+minimálbér... úgy lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) aelod válasza oriic (#14) üzenetére


aelod
veterán

Pedig meg fogja hidd el. Anno nagy port kavart a bemutatoterem.hu megszállása és felszámolása. Sajnos érintett voltam az ügyben közvetve. A NAV senkihez nem megy csak úgy ki. Fülest kaptak akkor is az egyik konkurenstől és most is ez volt.
Ezek a webáruházak mind ezt csinálják. Egyik sem patyolat tiszta. Emag, Mall, Extreme Digital, Euronics, Media-Markt...K

éz kezet mos és nem bántják egymást. De ha ebbe az állóvízbe bejön egy új agresszív szereplő azt hamar arrébb teszik. Lásd fenti példát.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21) BiP válasza titta73 (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

"én balga kártyával előre kifizettem..."
Én is mindig szeretem előre kifizetni, legyen letudva, meg úgy könnyebb kártyával fizetni.
De több olyan tapasztalatom volt, hogy hátrányt szenvedek, ha előre kifizetem. Lassabban szállítják ki, többet szivatnak, és még a pénzem is áll benne. Az ilyen előre nem kalkulálható esetekről nem is beszélve.
Úgyhogy kb. 1 éve átálltam arra, hogy inkább nem fizetem ki előre. Ha ők nem akarják, nem erőltetem :)

(#20) aelod: simán ez lesz. És most a black friday / Karácsony kapcsán a többi piaci résztvevőnek komoly érdeke, hogy eggyel kevesebb konkurrens maradjon a főszezonra, úgyhogy biztos lesz még kis árulkodás.

[ Szerkesztve ]

(#22) Jeanne d'Arc válasza bollokcs80 (#11) üzenetére

Miert ? Olyan cuki az a zold UFO. :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#23) pomorski válasza tomazin (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Érdekes meglátás.

(#24) GreatL válasza BiP (#21) üzenetére


GreatL
őstag

Komoly érdek... konkurrensek... nincsen elég árujuk összesen sem amit el ne tudnának adni ezek.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#25) Shreky válasza Cathulhu (#4) üzenetére


Shreky
tag

Az xplaza már blackday néven nyomul. ;)

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#26) AxBattler válasza RudY (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyébként ilyenkor mi van a korábban náluk vásárolt termékek gariztatásával?
Lehet majd máshova vinni a VGA-t? :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27) RudY válasza AxBattler (#26) üzenetére


RudY
addikt

Persze, ha van, akkor a hazai képviselethez, ha nincs, akkor marad a nemzetközi útvonal.

(#28) Cathulhu válasza AxBattler (#26) üzenetére


Cathulhu
addikt

Gyarto, hivatalos magyarorszagi forgalmazo, hivatalos markaszerviz vagy szerzodott szervizpartner. Itt lehet kopogtatni, nem kell a boltba vinni ha gond van. En pl alatalaban igyekszem a boltot ki is hagyni a dologbol, csak egy felesleges proxy. Gond akkor van, ha nem javithato es levasarlast szeretnel...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#29) AxBattler válasza RudY (#27) üzenetére


AxBattler
félisten

Pl. a Gigabyte-nak melyik nagyker a képviselete? Nem igazán találom...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30) , válasza Cathulhu (#4) üzenetére


,
addikt

A rossz boltok topicjában azt írta valaki az xplaza-ról, hogy végrehajtást kezdeményezett ellene a NAV.

(#31) , válasza Tapsi (#13) üzenetére


,
addikt

Ha folyamatosan ellenőrzik őket, akkor hogyan tudják azt megcsinálni, hogy 1-2 napra megemelik az árat csak azért, hogy utána akciósan visszacsökkenthessék azt az eredeti árra?
Vagy egy szintén magyarországi üzletlánc hálózatban a 15ezerért árult tablet másnaptól akciósan 30ezer helyett 20ezer Ft-ért volt hirdetve? Soha nem volt az ára 30ezer, és az akciós 20ezres ár is 5ezerrel volt magasabb, mint az akció nélküli előző napi ár.
Vagy például amikor lejöttek az akciós árak, érdekes módon az akciós ára a terméknek magasabb volt, mint az akció nélküli. Vég nélkül tudnám sorolni ezeket a dolgokat, mert sajnos kényszerből pár évet lehúztam kereskedelemben (alkalmazottként).
A nagyobb cégek amúgy az ellenőrzésekről mindig szoktak fülest kapni, ilyenkor gyorsan "rendet raktak", és már készen várták az ellenőröket. Ugyanez ment/megy a nagyobb gyáraknál/cégeknél szintén, ha bármilyen jellegű ellenőrzés jött, azt már jóval előtte tudta mindenki, mert jó pénzért figyelmeztették őket. Ezen információ megvásárlása még mindig olcsóbb volt nekik, mint amennyi a büntetés lett volna.
Volt, hogy munkavédelmi cipőt is csak arra az 1 napra kaptak a munkavállalók az adott cégtől!
Ez Magyarország, ne felejtsétek.

(#32) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha van mit megtalálni, remélem megtalálják, ha meg nincs remélem hogy nem szól bele a vizsgálat a BF-es vásárlásba.

A trükközésről, csalásról és hasonlókról szólva sajnos örülnünk kell ezeknek a boltoknak is, ha már a kormányunk szerint 27%-os ÁFA rendben van. (persze ha én is milliomos lennék engem sem zavarna annyira) Nem bánnám ha az EU egységesítené az ÁFÁ-t.

Az a szomorú, hogy így a pénzünkkel a szomszéd országokat gazdagítjuk már a kereskedelemeben is, nem csak a gyártás tekintetében.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) DithenS válasza Tigerclaw (#32) üzenetére


DithenS
senior tag

Az EU sose egységesítheti az áfát, ez nem Egyesült Európai Államok :)
Sosem szólhat bele az adópolitikába de a politikába sem csak ha a jogállamiságot sérti.

(#35) AxBattler válasza DithenS (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyenlőre. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36) Tigerclaw válasza RudY (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Valahogy nincs szinkronban az amit a mall.hu kommunikál és ami a nyomozásról kiderült eddig.

Bár most megy a webáruház, de valahogy kétlem, hogy a BF-re újra rendbe legyen minden. Olyan gyorsan nem dolgozik és nem is akar dolgozni a NAV és a többi nyomozati szervezet. Egy piti lopást sem intéznek el ennyi idő alatt, nem egy bonyolult nemzetközi csalást. Ráadásul szerintem most kétszer is meggondolja az ember, hogy rendeljen-e a cégtől, akár hibás akár nem.

Ha tiszták, akkor a minimum az lenne - a saját érdekükben - hogy minél hamarabb tisztázzák magukat a nyilvánosság felé minél több tévében, rádióban, ujságban és a neten.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Male válasza , (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Pl úgy, hogy nem "eredeti ár" van feltüntetve, hanem "ajánlott végfelhasználói ár"... és kész is, az lehet, hogy épp 30.000.

(#38) RudY válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


RudY
addikt

Abszolút nincs szinkron, sokan nem kattintanak a linkekre, így egy részletet bemásolok:

"Két napon át mintegy ötszáz pénzügyi nyomozó, ötven adórevizor, száz pénzügyőr, és a NAV informatikai és pénzmosás elleni szakemberei dolgoztak kétszázharminc helyszínen, a bűnszervezethez tartozó cégcsoport ügyvezetőinél, irodáiban és raktáraiban tartott házkutatásoknál és lefoglalásoknál. Az NNI Vagyonvisszaszerzési Hivatala 282 fővel vett részt a bűnszervezet elleni fellépésben. Az ügy felgöngyölítéséhez az EUROPOL szakértői támogatást nyújtott.

1,5 milliárdnyi vagyont foglaltak le és zároltak

Az akcióban a pénzügyi nyomozók 50 gyanúsítottal szemben intézkedtek és 49 tanút hallgattak ki. Két gyanúsítottat őrizetbe vettek, és a Fővárosi Főügyészségnél kezdeményezték előzetes letartóztatásukat. A NAV és az NNI összehangolt akciójának eredményeként

39 gépjárművet, 42 millió forint és 208 ezer euró készpénzt foglaltak le, mintegy 100 bankszámlát, 10 ingatlant zároltak, az elkövetőkhöz kapcsolódó vállalkozások árukészletét is lefoglalták.
Összesen mintegy 1,5 milliárd forint a lefoglalt és zárolt vagyon értéke.

Az egyik gyanúsított 150 ezer eurót próbált megmenteni úgy, hogy azt átdobta szomszédja erkélyére, de a nyomozók ezt a pénzt is lefoglalták."

Márpedig ha foglalások és zárolások vannak, akkor az nem pár napos leállást jelent :U

(#39) Cathulhu válasza DithenS (#34) üzenetére


Cathulhu
addikt

Amerikai Egyesult Allamokban sem egyseges az AFA. Epp ezert vannak az arak arrafele AFA nelkul feltuntetve.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#40) 3psilon válasza Cathulhu (#39) üzenetére


3psilon
aktív tag

Ott nem ÁFA van, hanem sales tax. Teljesen más rendszerben működik, egyrészt a mértéke is kisebb (0,5..5%), tehát kevésbé éri meg csalni, másrészt a rendszerbe be van építve az "adóoptimalizálás" (online rendeléseknél az számít, hogy hol van a raktár), és ezért van némi verseny az államok között, hogy csökkentsék az adóterhet, harmadrészt pedig a végső bolton verik le, és nem megy végig a teljes értékláncon.

Az ÁFA valójában EU-s terminológiával HÉA, és a general sales tax (GST, pl. Kanadában és Ausztráliában így hívják) jelenti szó szerint azt, hogy ÁFA. ;)

Szerintem idehaza is kevesebb trükközés volna, ha nem 27%, hanem 20% volna az ÁFA. Csak az óriási lukat ütne az államháztartáson.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#41) Tapsi válasza Cathulhu (#39) üzenetére


Tapsi
addikt

Egy francokat, ha bemész a kocsmába, ott is nettó árakat látsz, pedig elég egyértelmű, hogy ott az adott állam áfáját fizeted. Egyszerűen kulturális kérdés, mint a kötelező, minimum 18% borravaló.

(#42) , válasza RudY (#33) üzenetére


,
addikt

Ilyenkor a mall.hu-ról vásárolt garanciális eszközökkel mi lesz, ha esetleg garanciáztatásra kerülne sor a későbbiekben?

(#43) aelod válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


aelod
veterán

Pont ugyan azt csinálták mint a bemutatóterem.

Valahogy nincs szinkronban az amit a mall.hu kommunikál és ami a nyomozásról kiderült eddig.
Szerinted ez véletlen?

Olyan gyorsan nem dolgozik és nem is akar dolgozni a NAV és a többi nyomozati szervezet. Egy piti lopást sem intéznek el ennyi idő alatt, nem egy bonyolult nemzetközi csalást.

Biztosan megfigyelték őket már egy jó ideje. Ez nem úgy megy, hogy véletlenül felfedezzük a csalást...
A bemutatóteremnél is tudtak mindent. Házkutatások voltak, reggel 4kor vitték el a pénzügyest a barátnője mellől az ágyból az albérletéből. Mindenkiről volt akta, becenevekkel, kapcsolatokkal, minden.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#44) RudY válasza , (#42) üzenetére


RudY
addikt

(#28) Pinky Demon írta:
"Gyarto, hivatalos magyarorszagi forgalmazo, hivatalos markaszerviz vagy szerzodott szervizpartner. Itt lehet kopogtatni, nem kell a boltba vinni ha gond van."
A jótállási jegyen, garanciapapíron, akármin felsoroltak szerint.
Akinek pedig beragadt rendelése van, az nagyjából így:
Előre fizettem a Mall.hu-nak, mit tegyek?

(#45) mattew


mattew
tag

Nem értek egyet azokkal akik a 27% áfára fogják a dolgot. Az adócsaló boltok általában 20%-al olcsóbbak, mint a többiek. Ha 17% lenne az áfa akkor 10%-al lennének olcsóbbak. Az adócsalás csak úgy lenne megszüntethető ha nem lenne adó -> ez a társadalmi model nem igazán működött sehol.
Amúgy én tényleg nem értem miért jogosítana fel adócsalásra, hogy sok az adóm. Ha valakinek 27 millió az adója, akkor a bevétele 100 millió. Én szívesen cserélek szegénnyel :D. Az adócsalás a nagyon gazdagok módszere hogy űber-mega-hiper gazdagok legyenek. A pék nem tudja elcsalni a 120k fizetése után az adót, a 16 pékséget üzemeltető vállalkozó pedig papíron minimálbérből vette a 3 BMW-t meg a medencés házát....
Az egyik tag (állítólag) 150 000 eurót dobott át a szomszédba. Vajon magyarországon hány ember tart otthon 150 000 euró kp-t (közel 50 millió forint)? Ez a pénz majd 400 ember havi fizetése! Szóval neki égető szüksége lehetett az adóoptimalizálásra, hiszen kenyérre és csirkefarhátra kellett a lóvé.

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#46) RudY válasza mattew (#45) üzenetére


RudY
addikt

Jogos... mondjuk én is dobálok a szomszédba... pár napja pl. egy döglött egeret, amit a macska már nem evett meg. :DD

(#47) rocket válasza RudY (#38) üzenetére


rocket
nagyúr

3milliard hianyzik, szoval vannak jocskan kocsik, ingatlanok rokonok/baratok neven, itt-ott meg "zacskos 150000 euro", arany ekszer stb., amibol majd az alvilagi ugyvedeket meglehet fizetni, akik aztan elerik, hogy megusszak egy 2 eves felfugesztettel es a maradek milliardokbol eletuk vegeig szep eletet eleljenek.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#48) rocket válasza aelod (#43) üzenetére


rocket
nagyúr

Kivancsi leszek hany napon belul viszik tovabb a boltot uj cegen keresztul.
Bemutatoterem eseteben nem tartott sokaig.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#49) BiP válasza RudY (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha ennek a tizede igaz, akkor is jócskán bűnszervezetben elkövetett stb. Itt milliárdokról van szó.

(#45) mattew: De bizony, hogy van köze. Ha nem lenne ilyen nagy, akkor kevesebbet lehetne visszaigényelni, nem lenne akkora biznisz. Van az az érték, ami miatt nem éri meg a lebukás kockázatát, a rengeteg lefizetés nem térülne meg, stb.stb.
4,5milliárdért már megéri ügyködni.(mármint nekik, nekem annyiért se érné meg).

Az a baj, hogy aki sokat keres, az még többet akar. És amikor be kell fizetni az adót, akkor nagyon fájó összegek bírnak kijönni, csábító dolog nem befizetni. (lásd drága autók regisztrációs adója. Inkább mászkál a szlovák meg német rendszámmal, Nagymagyarország matricával :) )
Meg ugye a kis embernek kevesebb lehetősége is van elkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#50) joghurt válasza BiP (#49) üzenetére


joghurt
addikt

Ha egymillióval tartozol a banknak, neked van félni valód. Ha egymilliárddal tartozol, akkor a bankárnak.
Ekkora adócsalásból nyilván jut közben néhány adóügyintézőnek, hogy nézzen kicsit másfelé. Egyben jól jelzi az ekáer feleslegességét is.

Szerintem amúgy most egy klasszikus maffiás piac-újrafelosztás zajlik azzal, hogy az éves forgalom legalább felét adó november-decemberi időszakra esett véletlenül az intézkedés. És hogy a többi hasonló cég háborítatlanul üzemel tovább.

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.