Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Na ez (sem) az én világom... :DDD

(#2) Normen1976 válasza atike (#1) üzenetére


Normen1976
csendes tag

Az elmúlt pár évben elkeseredetten keresek egy megfelelő klaviatúrát. Azok a rendszerek amikben van ledes világítás és a billentyűk környezete is világít valahogy zavarnak. Jelenleg egy olyan van az asztalon amiben csak a feliratok világítanak, de túl kicsik a betűk, nehezen látom őket. Sajnos nem tudok "vakon" gépelni, számomra fontos hogy jól lássam a feliratokat. Kipróbáltam pár ledes rendszert, ilyet is, olyat is de valahogy egyik sem az igazi. A fentebb bemutatott klaviatúra nem tűnik rossznak, de kissé borsos az ára. Valahogy nagyon hiányoznak a régi, fehér alapú klaviatúrák amiken hatalmas fekete feliratok voltak. Valahogy nekem azok jobban bejöttek, mint a mostanság divatos fekete (sötét) alapon fehér felirat. Amíg lehetett fehér alapú klaviatúrákat vettem, de mára nagyítóval kell már azokat keresni. Persze lehet még itt-ott kapni egy egy világosabb modellt, de a nem az igaziak. Jah.. lehet új szemüveg kéne :D és minden jobb lenne, de régen valahogy sokkal egyszerűbb volt jó minőségű, megfelelő kialakítású klaviatúrát venni mint most, pedig tizedannyi modell sem volt mint manapság.

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

60k-ert mar lehet billentyuzetet is venni.

(#4) gaben22 válasza Normen1976 (#2) üzenetére


gaben22
senior tag

"Milyen billentyűzetet vegyek" topicban jártál már itt fórumon? Lehet tudnának segíteni. Ez egy eléggé túlárazott cucc...

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5) nyunyu


nyunyu
félisten

Mindjárt jönnek az ügyeletes trollok és szétfikázzák, mert:
- papírvékony mártogatós kupakok
- Greetech kapcsolók
- 170$
- Razer

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) #13056512


#13056512
törölt tag

Remek teszt meghozta a kedvem, ha elérhető lesz nálunk beruházok rá. :R

(#7) hemaka válasza nyunyu (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

Elobbi ketto eleg nagy problema az utana levo arcimket tekintve. :DDD

(#8) nyunyu válasza hemaka (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Razer talán még nem ért fel az apple szintjére, ők csak 2x árat mernek kérni a cuccaikért, nem háromszorost.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Amúgy 2018-ban már kifejezetten elavultnak számít a kapcsolón átfűzős 4 lábú RGB LED, manapság inkább a kapcsoló alá/mögé tesznek egy SMDt, de ahhoz olyan kapcsoló is kellene, aminek lyukas az alja+átlátszó a teteje.

Mondjuk annak meg az a hátránya, hogy kapcsolóvillantó floating dizájnnál a jóisten is világít, de pont a kupakok tetején lévő feliratra nem jut elég fény. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) nyunyu válasza Normen1976 (#2) üzenetére


nyunyu
félisten

Valahogy nagyon hiányoznak a régi, fehér alapú klaviatúrák amiken hatalmas fekete feliratok voltak

Lehet kapni ilyen paraméterekkel mechát, csak az sem olcsóbb 55-60k-nál.

Mondjuk annál a billzetnél meg a háttérvilágítás max +1 featureként van jelen, mivel a fehér LED csak a kupakok körvonalát tudja megvilágítani.
De ott legalább rendes Cherry kapcsolókat kapsz ennyiért, meg a billzet árának a fele a kupakjaiban rejtőzik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) Semplar válasza Normen1976 (#2) üzenetére


Semplar
őstag

Logitech G11 -ben legyengült az eredeti 11db -os kék led, vettem bele ilyet és 12Volt -ról hajtom egy soros 100Ohm -os trimmerpotiról.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#12) dqdb


dqdb
nagyúr

SidCorky: Van esetleg eszközötök a billentyűzetvilágítás PWM frekvenciájának a mérésére különböző fényerők esetében?

Sok felhasználó megveszi a flicker free vagy PWM free néven marketingelt monitorokat, hogy kímélje a szemét azzal, hogy nem vibrál azok háttérvilágítása, majd tesz mellé egy átlagos világítós billentyűzetet, amivel szinte ugyanoda jutott, mert ezek 100-200 Hz-en villognak (kivéve egyszínűeknél teljes fényerőn), és ezt ráadásul a periferiális látómezőben teszik, szóval sokkal zavaróbb lesz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13) troviko válasza nyunyu (#5) üzenetére


troviko
senior tag

Ne hagyjál ki engem se, aki lefikázom, mert:
- nincsenek dedikáglt makrózható gombjai
- mert vezetékes... :))

https://www.oldtech.hu/

(#14) Vanir


Vanir
veterán

60-ert ABS kupakok? :DDD

(#15) Ghard


Ghard
őstag

Ebből a razerből maximum a csuklótámasz használható :D

(#16) L4mie válasza nyunyu (#5) üzenetére


L4mie
veterán

kihagytad, hogy csak US/UK kiosztásban lesz elérhető, esetleg lesz DE layout is :U
+razer márka védjegyévé váló 1 év garancia lejárta után fellépő elromlást.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17) dqdb válasza L4mie (#16) üzenetére


dqdb
nagyúr

+razer márka védjegyévé váló 1 év garancia lejárta után fellépő elromlást.
Vajon a világítós kupakjaik még mindig gyorsan kopnak, mint régebben, vagy azóta ezen már javítottak?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Engem az érdekelne csak, hogy ezzel hány százalékos javulást tudnék elérni a K/D arányommál? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) L4mie válasza Csapoati (#18) üzenetére


L4mie
veterán

200 de csak ha razer egered és fülesed és egérpadod van mellé

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#20) Csapoati válasza L4mie (#19) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az egér stimmel, a füles sajnos Roccat, basszus. :(

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) L4mie válasza Csapoati (#20) üzenetére


L4mie
veterán

hát így már csak 2.... :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#22) Beretvás


Beretvás
addikt

"A Razer BlackWidow Elite egy prémium billentyűzet, ennek megfelelő anyaghasználattal és funkciókkal. A gyártó által kommunikált tudást valóban képes is nyújtani, a narancssárga kapcsolókkal élmény a játék és a munka is."

Ezek a sorok kicsit hamiskásnak tűnnek és az írónk nem kicsit elfogult Razer fan vagy csak még nem volt prémium billentyűzet a kezei között...:D

(#23) SidCorky válasza Beretvás (#22) üzenetére


SidCorky
senior tag

Először járt Razer termék a kezemben, nehezen lennék Razer fan. A BlackWidow Elite-el tényleg elégedett voltam, egy játékosoknak szánt billentyűzettől én nem várok többet, ennek ellenére az árát én is sokallom, ahogy ezt később le is írtam.

Btw, Razer_6666 steam névvel a te kommented is kicsit hamiskás ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#24) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A Razer sokszor túlárazza a termékeit , éppen úgy , mint az Asus.

Itt csatlakoznék b. kolléga régebbi Razer hozzáoszlásához.

" Profi versenyeken egyre kevesebb a razer egér,és billentyüzet, nem véletlen..... "

[ Szerkesztve ]

(#25) Beretvás válasza SidCorky (#23) üzenetére


Beretvás
addikt

Fiatal voltam és kellett a pénz..:D

[ Szerkesztve ]

(#26) Astroboy válasza SidCorky (#23) üzenetére


Astroboy
őstag

Sötétben nem tükröződtek a monitoron a gombok fényei? :F

(#27) Ghard válasza Astroboy (#26) üzenetére


Ghard
őstag

Egy matt felületű LCD monitoron biztos nem.

(#28) SidCorky válasza Beretvás (#25) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nice save :C

Astroboy: Notebookot használok, felfelé döntött monitorral nincs ilyen gond, ezt nem tudom megmondani sajnos. Fényes felületű alacsony monitornál valószínűleg tükröződik, mert hátrafelé világítanak a ledek. Matt monitorral meg tudom nézni neked, majd megírom hogy sikerült.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#29) Eugene Roe válasza Normen1976 (#2) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Rendelj egy fehér alapon fekete abs vagy pbt kupakszettet ebayről, aztán ennyi :D

#SidCorky: ebben az esetben gyorsan fogdoss meg egy akármilyen Ducky billzetet :P

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#30) EVL2 válasza Astroboy (#26) üzenetére


EVL2
aktív tag

CRT monitorhoz ne vegyél ilyen billentyűzetet, mert tuti tükrözni fog! :K

(#31) nyunyu válasza EVL2 (#30) üzenetére


nyunyu
félisten

Használ még valaki CRTt?

Nem túl hatékony módja a fél asztal+rakat elektron képpé konvertálására.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) Sinesol válasza Amerigo57 (#24) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez azert nem igy van, pl Dota2 pro teamek setupjait elnezve, a mezony ben a Razernek van a legnagyobb reszesedese, ami nem gyenge, tekintve hogy mennyi felsokategorias gamer periferiakat gyarto marka van. Egyebkent meg a kapcsolo mizeriat sem ertem, megis ki a hal@lt erdekel mi van benne, ha hozza amit kell, nem csak Cherry van a vilagon.

[ Szerkesztve ]

(#33) Astroboy válasza SidCorky (#28) üzenetére


Astroboy
őstag

Köszi! :R

EVL2: Pitsába, pedig milyen jól passzolna a 12"-os borostyán-sárga monokróm CRT-hez, melyen két hete degauss nélkül terepezek.. :W :DDD

(#34) Ghard válasza Sinesol (#32) üzenetére


Ghard
őstag

A gond pont az, hogy a régebbiek nem hozták amit kellett [link]
:)

(#35) #11083776 válasza Amerigo57 (#24) üzenetére


#11083776
törölt tag

Mondhatnál egy pár egeret ami jobb a Razernél.(deathadder elitem van jelenleg amit ímádok)
Néztem egy steelseries (legujabb) de annyira gagyi anyaghasználata volt meg kényelmetlen,persze attól még lehet jó,jobb.Ténleg érdekel.

(#36) Mr.Csizmás válasza #11083776 (#35) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

g502, zowie család, roccatból is van pár, stb. stb.

az apple legalább megpróbálja magát a szintentartással eladni, a razer ellenben a gödröt mélyíti a az eladási és anyag+munkadíj ár között :U 170$-ért olyan switch amit a noname alja kínaiban adnak 25$-ért? pls.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37) Vesa válasza nyunyu (#5) üzenetére


Vesa
veterán

És mennyire igazuk lenne...

A tudomány a valóság költészete!

(#38) nyunyu


nyunyu
félisten

Tegnap nem igazán voltam trollkodós hangulatban, de ennek a billzetnek a konkurensei 130$ körül mozognak MX RGB kapcsolókkal szerelve, akár a Corsair K70 Luxot, akár a Ducky One 2-t, akár a fnatic Streaket nézem...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39) -Skylake- válasza nyunyu (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#40) nyunyu válasza -Skylake- (#39) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem vagyok formában, máskor nem szoktam ennyire finoman fogalmazni, ha túlárazott szemetet próbálnak letolni a torkunkon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) Synthwave válasza Astroboy (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azon ne terepezz, hanem bizniszeljük el.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#42) Synthwave válasza #11083776 (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy csomó szubjektív szempont szükséges ehhez, de az egeres topikban biztosan segítenek. Ha meg régebbi modellek is játszanak (és igazából miért ne játszanának), még könnyebb korrekt dolgokat találni.

Amúgy Razernek is van egy pár jó ÉS tartós terméke, de ezeket jellemzően évek óta nem gyártják már, így a beszerzésük néha kissé körülményes lehet.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) vlevi válasza Normen1976 (#2) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a régi, fehér alapú klaviatúrák"
Sajnos tényleg csak elvétve egyet-egyet lehet találni.

De pl. Tesoro Gram sorozatban van fehér. Igaz, hogy LED-es, és a bekapcsolt ledekkel nagyon-de-nagyob bazári kinézete van, de a fehér alap miatt látszanak a billentyűk rendesen, még háttérvilágítás nélkül is.
Van, amelyik nagyon lapos (Gram XS), van félmaga (Gram Spectrum agile red), és van a teljes magasságú (Gram Spectrum opti red)
[link]
És van belőle magyar!!!!
Nekem is Gram Spectrum van otthon, igaz, feketében, de teljesen magyar kiosztással van.

(#44) vlevi válasza Normen1976 (#2) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha azonban neked azért kell a fehér, és a világítós, mert nem tudsz vakon gépelni, akkor talán felesleges a mechanikusok között keresgetni.
Ezesetben pl. a Rapoo 8200p fehér, vezetéknélküli tudom ajánlgatni.
Néhány napig, hétig használtam utána megkapta édesanyám.
[link]
Úgy emléxem, valami edigital akcióban vettem 7000Ft körüli áron. Annyiért arjándék, máshol egy üres papírdoboz többe kerül :)

[ Szerkesztve ]

(#45) gaben22 válasza vlevi (#43) üzenetére


gaben22
senior tag

Nekem is van 1 fekete, és nem csak bekapcsolt világítással bazári, az a typeface igazi vérpisti "gémer" hülyegyerekeknek meg a double shot se sikerült szerintem olyan jól, eléggé érezni a határokat a két réteg között, Amúgy nem lenne egyébként rossz (főleg annyiért, amennyiért vettem), nekem a rövid(ebb) leütés tetszik. Összevetve a Ducky One 2 billentyűzetemmel viszont azért ég és föld.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46) csongi


csongi
veterán

Volt egy Manowar fejhallgatom.
Utolso Razer cucc volt a hazban.
Egy kicsit meg turaztatjak magukat es elerik az Aple szintet arazasban.
Ez egy dizajner ceg, es ezt adjak mocsok dragan. Semmi extra, dragan gyenge minoseget.

(#47) vlevi válasza gaben22 (#45) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Tesoro vérpisike gémer betűtípusa tényleg rettenet.
Néha, amikor ránézek, el nem bírom képzelni, mi a fenét keres a 2-es a jobb sarokban, az M és a pont között. Aztán rájövök, az a kérdőjel, csak nagyon gémeresen van odarajzolva.

Viszont ezt a razer féle hangerőszabályzót azért el tudnám viselni más billentyűzeteken is.
Sajnos a mechák között csak elvétve van 1-2 olyan, amelyiken rendes, dedikált némítógomb, hangerő, stb gombok lennének. Pedig a némítás, vagy a pause gomb sokszor nagyon jól jön, ha csak oda kell nyúlni a billencs széléhez, és nem kell keresni, hogy fn+melyik is az.

[ Szerkesztve ]

(#48) Fred23


Fred23
nagyúr

80-ra tippeltem, szóval akkor ez most olcsó lett! :DD

(#49) gaben22 válasza vlevi (#47) üzenetére


gaben22
senior tag

Én pont emiatt (is) vettem Ducky One 2-t, azon vannak dedikált gombok erre (illetve azt mappelsz rá, amit akarsz, én Linuxot használok, de tuti Windowson is könnyen meg lehet csinálni), Varmilokon is van, ráadásul már kapható itthon is iPonnál meg talán Pixelnél is.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#50) Mr.Csizmás válasza vlevi (#47) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

KM780 a barátod, dedikált gombok, 6 db makró, a szoftverrel pedig olyan világítást és kiosztást bindelsz, amilyet akarsz, és usb-ből kihúzva se felejti el. (másik gépre átdugva se)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.