Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

A 7 év gyártói garancia bizalomgerjesztő. A CWT bél kevésbé... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) R9DEON


R9DEON
senior tag

Nem is tudom, egy FSP táphoz képest rém sok trafó van benne és ezek rontják a hatásfokot ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amperokkal suttogó. :D

Érdekes megoldás az, hogy az alaplapi csatlakozóra szűrőkondikat forrasztottak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) MMIX válasza R9DEON (#2) üzenetére


MMIX
addikt

Az LLC és éppen hogy javítja a hatásfokot. (LLC+DC-DC)
Bár LLC+DC-DC -vel illene tudni a 80+Platina vagy 80+Titanium hatásfokot.

Ami újítás ebben, hogy eltakarították a vezetékeket a belsőből egy kis átrendezéssel. (a vastag makarónit)

[ Szerkesztve ]

(#5) R9DEON válasza MMIX (#4) üzenetére


R9DEON
senior tag

Értem csak azért gondoltam trafóra mert T1-T5 betűvel jelzik az alaplapon, igen a sok vezeték valóban rondán néz ki manapság már elvárás lenne minden gold és fölötti minősítésű tápban az ilyen megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#6) #16939776 válasza lezso6 (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem a legszerencsésebb megoldás a terhelés és a táp közé félútra kis impedanciás, nagy kapacitású kondenzátort tenni, de biztos tudják mit csinálnak ;)

Nem hiába tesznek bentről-kifelé haladva egyre nagyobb belső ellenállású kapacitásokat, jót tesz a szabályzás sebességének, ha nincs sok túllövés.

[ Szerkesztve ]

(#7) lezso6 válasza #16939776 (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja hát az érdekes nem mindig jelent jót. :D Eleve az kondikat a vezeték két végére lenne szokták tenni. A tápcsati meg igen, gyakorlatilag a közepe, max marketing értéke van.

Én úgy tudom mindet minél közelebb kell tenni, csak ugye a nagy kondi az nem mindig fér oda, de ugye minél nagyobb (impendanciájú), annál kevésbé rontja a hatásfokot a távolság. Ha túl távol van, akkor pedig kb halottnak a csók.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Olajka02


Olajka02
aktív tag

A címből hiányzik egy "s".
Rápörgött a tápegyégek....

(#9) #16939776 válasza lezso6 (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Félúton elhelyezve a kapcsolási zajt löki vissza mint "rövid zár" a vezeték induktivitásán keresztül a tápba, amit a táp szabályzása veszett gyorsan próbál korrigálni, szerencsétlen esetben elkezd oszcillálni, ott ahol a kondinak közel impedancia minimuma van, és a vezeték induktivitása elegendő fázistolást csinál.
Ez viszonylag jól "lefoglalja" a szabályzást, ha a tényleges terhelésnél, a kondin túl történik terhelés változás, azt viszonylag kis sikerrel tudja időben korrigálni.

[ Szerkesztve ]

(#10) kolozsi25


kolozsi25
újonc

Szerintetek ez a táp jobb vagy rosszabb,mint az ismert gyártók? Amikor olvastam róla ebben a cikkben, meglepődtem az érdekes megoldásaikon. Azt láttam, sokfajta védelem van benne,ami nagyon jó, ez a legfontosabb egy tápnál. Ha itthon kapható lenne vennétek belőle,vagy maradnátok az ismert gyártóknál?

(#11) prabhu


prabhu
senior tag

Csinálhatnának 350-400W-ban is valami értelmeset a gyártók megfizethető áron, hisz elég sok konfignak még ez is bőven elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12) EV6 válasza prabhu (#11) üzenetére


EV6
csendes tag

BeQuiet-nek van 300-350W-osa 15k körül és nagyon jó.
FSP bél.

(#13) Piftuka válasza Cifu (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

"A 7 év gyártói garancia bizalomgerjesztő. A CWT bél kevésbé..."

Alapvetően én sem venném komolyan őket, de...

Tény, hogy manapság - a tömegcikkek tudatosan "felpörgetett" fogyasztói piacán - a hosszú jótállási idő jellemzőn a megbízhatóságra utal.

Egyetlen profitorientált cég sem ellensége önmagának; csak akkor vállal ilyesmit, ha alacsony meghibásodási rátára számít.

Mindezt összevetve a modern, "japán belsővel", a korrekt árakkal, ezek a tápegységek a "best buy" kategóriába is kerülhetnek.

Vagy tévedek?

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.