Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) vicze válasza dzsi23 (#27) üzenetére


vicze
félisten

"SoC határozza meg a készüléket"
vs.
" P8 Lite-ban van 4G, nagyobb a tárhely, jobban néz ki, mint a Honor 4C, stb., ezért drágább..."

Na most akkor melyik? A SoC nyilván meghatározza a készüléket, de az árat nagyon nem. Lehet egy S410 30e és lehet 150e. = A telefon ára független a SoC árától, pont ahogy egy S810 lehet 110e és lehet 250e. Ezt el tudom játszani MTK-val HiSiliconnal és bárki mással.
Szeretném megjegyezni, hogy te kezdtél el nem azonos kategóriába tartozó SoC-kat összehasonlítani, és most pont azt vágod a fejemhez, amivel én kezdtem? :U

(#28) sheratan: Ebben a kategóriában felesleges a csíkszélesség csökkentés, mivel jelenleg a 28nm LP nagyon olcsó. Pl. MTK 28nm HMP-n gyártat ja a sajátjait, így drágábbra jön ki neki. Egy S400-as sorozat nem lenne versenyképes 20 vagy 14nm-es gyártással.
Téged ez egyáltalán nem érint, mivel a WP SoC támogatás terén eléggé le van maradva így S810, S808 és S615-ök lesznek azon a vonalon jódrabig más nem.
Összességében nem hiszem, hogy van "értelmes" SoC a piacon úgy egyáltalán, a big.LITTLE miatt szinte nem is lehet. Igazából a S820 lesz a legértelmesebb, és a S618, ha 20nm-es lesz különben még ez se sajnos. Viszont a S618 valószínűleg a kutyának se fog kelleni, így lehet marad papíron.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.