Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Oké Hoyg nő sebességa 412 nél de mennyiről mennyire? azér illet volna utánajárni...

Ez olyan mint ha bemondanák a tv ben hogy nő a benzin ára csak azt nem hogy mennyivel és hogy mennyi lett.
pont legfontasbb infók maradtak ki!

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#2) dzsi23 válasza SaGaIn (#1) üzenetére


dzsi23
addikt

Gondolom, még így is elmaradnak majd egy MT6732 vagy Kirin620 mögött. Vagy rosszul gondolom? Lesz értelme?

(#3) tatararpad válasza dzsi23 (#2) üzenetére


tatararpad
őstag

WP-n talán, a Microsoft a Qualcomm vonatra szállt fell.

(#4) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

nem lett volna egyszerübb a 215 és 415 nevet használni vagy esetleg a 210t és 410t nevet?
t=turbo vagy tuning

(#5) Fall-N válasza dzsi23 (#2) üzenetére


Fall-N
veterán

A Kirin 620 hiába erős CPU-ban, hogyha mellé az elavult Mali 450 van társítva.

(#6) tatararpad válasza aprokaroka87 (#4) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem mert 2+1+2=5, 4+1+2=7, és 5+7=12. Így lett 12 a végződés.

(#7) vicze


vicze
félisten

Na csak két hetes a hír. :P

S212: 1,1GHz-ról nő 1,3GHz-re illetve A53r0p2-től A53r0p4-re(ebből jön a fogyasztás csökkenés).
S412:1,2GHz-ról nő 1,4GHz-re illetve A53r0p2-től A53r0p4-re, itt a modemet is cserélik X5-re.

@aprokaroka87: Az már foglalt 400-asoknál. 200-nál meg gondolom majd lesz.

@dzsi23: A MT6732/35 nagyon drága a S410-hez képest(HPM/nagy GPU/LTE), ennek eredményeként alig használják. A Kirin 620 meg 8 magos(és Huawei only), nem tudom hogy jön ide...

[ Szerkesztve ]

(#8) dzsi23 válasza Fall-N (#5) üzenetére


dzsi23
addikt

Mali-450 MP4, és az Adreno 306-nak azért odaver. :)

(#7) vicze1:
Mondjuk úgy jön ide, hogy pl. a Kirin 620-szal kell versenyeznie; pl. Honor 4C/4X, amiket inkább megvennék, mint egy S410-es (vagy S412-es, ha nem sokkal lesz jobb) készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#9) danee91 válasza dzsi23 (#8) üzenetére


danee91
senior tag

Oda bizony, de azért vmi korszerűbb grafikus gyorsítóban kell sztem gondolkodni, és a Mali450-MP4 már nem az sajnos

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#10) vicze válasza dzsi23 (#8) üzenetére


vicze
félisten

Igen csak az egyik 50e-s kategória a másik meg 30e-s... Ebben a kategóriában az ár a lényeg nem a sebesség.

(#11) dzsi23 válasza vicze (#10) üzenetére


dzsi23
addikt

Oké, legyen, csak kár, hogy ezt nem minden gyártó tudja (ld. Samsung). :D

(#12) devast


devast
addikt

A 415-öt meg 425-öt hozhatnák már ahelyett, hogy ezzel bohóckodnak....

[ Szerkesztve ]

(#13) LordX válasza dzsi23 (#2) üzenetére


LordX
veterán

Vagy ugyanaz történt, mint a Snapdragon 800 és 801 esetében. Az is ugyanaz a chip, csak utóbbinak magasabb az órajele. Ezt már régóta játssza a cég, nincs itt semmi látni való, kérem haladjanak tovább.

(#14) #65675776 válasza dzsi23 (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés miben. Kb olyan ez is, mint amikor DX9-es kártyákat Q3 motoros játékokkal teszteltek. Irreleváns.

(#15) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Ennek akkor az lesz az értelme, hogy nem fog ebben az évben se megjelenni semmilyen telefon 415 425-tel.
Nem?

(#16) dzsi23 válasza #65675776 (#14) üzenetére


dzsi23
addikt

Teljesítményben. :Y Lapozzunk.

(#17) #65675776 válasza dzsi23 (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés milyen terhelés esetén. Mert egy modern kóddal az az elavult Mali jó eséllyel nem fogja megközelíteni az Adreno 306-ot.

[ Szerkesztve ]

(#18) babkukta


babkukta
senior tag

a 412 korrektül néz ki, csak hatalmas gáz lenne, ha a nagy gyártók megint ezzel tolnák ki a "mini" jelzésű kistesókat. Elég nagy baj most is, h ott a snapi 615, ami valamelyest méltó utódja lenne egy flahsgipnek kistesó formában, és ehelyett S410eket dobálnak bele, ami majdnem 0 előrelépés a sima 400hoz képest

Üdvözlettel, Tibi

(#19) telemundo válasza vicze (#7) üzenetére


telemundo
tag

" A MT6732/35 nagyon drága a S410-hez képest"

Hiába van így, mégis olcsóbbak az MTK készülékek. Ugyanez igaz az MT6752/S615 esetében is

Kínáé a jövő :)

(#20) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Még így is rosszabb lesz a teljesítmény/fogyasztás aránya, mint az A7 magoknak. Legalábbis az eddig olvasottak alapján. Jó, hogy ezt meglépték, remélem nem az lesz a vége, hogy mindenből új variánst dobnak majd ki a gyártók. Így is nehéz a frissítések helyzete alsó-közép kategóriában. Nem akarok hálátlannak tűnni, remélem marad az s410 is gyártásban.

(#21) twollah1976


twollah1976
őstag

Új Snapdragon variás, kiváncsi vagyok, hogy mikor cuppan rá a Samsung.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) Killer01


Killer01
őstag

Mobilvilág AMD-je, szerintem rendben van...

(#23) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Most olvastam, hogy lesz 616 is. Benne 4 mag 1,7 GHz és 4 mag 1,2GHz.

(#24) tjb007 válasza vicze (#7) üzenetére


tjb007
nagyúr

A modemnek csak az elnevezése cserélődik. :)

(#13) LordX

Azért nem csak ennyi a különbség. A 801-ben más a memóriavezérlő, van DSDA és eMMC 5.0 támogatás.

(#19) telemundo

Az, hogy a gyártók hogy/min tudnak faragni a költségeiken már egy másik történet.
Amúgy ~3-5 dolláros különbségről van szó mindkét esetben.

(#25) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Nem ráncfelvarrás kell a Tátikáknak, hanem vízhűtés :D

(#26) vicze válasza dzsi23 (#11) üzenetére


vicze
félisten

+@telemundo

A kész terméket nem a SoC határozza meg, mocskosul nem sőt leginkább semmi köze hozzá.
Van a Huaweinek K620-szal P8 Lite 80e-ért, és van Honor 4C 50-ért, akkor most mennyi az annyi? Van Huaweinek S410-zel telója 28e-ért és van 80e-ért, akkor hogy is van ez a lásd Samsung dolog? Nézzünk már egy kicsit körbe légy szíves.

@telemundo: Mutass már nekem olcsó MT6752-es készüléket. Megnéztem mindet, és eléggé 80e körül mozog mind vagy jóval felette(igen itthon!), és bizony ekörül kapod meg az S615-ös készülékeket is.
Mondhatnám, hogy nem látom az MTK-s Xperiak-ban a óriási olcsóságot, de akkor ugye jönnek a kifogások hogy a Sony túláraz. Akkor a többiek nem? Ott a csodás One M9+ az X10 sokkal de sokkal olcsóbb SoC mint a S810 és mégis a M9+ drágább mint a M9. Akkor hogy is van ez a nem tükröződő olcsóság?

(#27) dzsi23 válasza vicze (#26) üzenetére


dzsi23
addikt

"leginkább semmi köze hozzá"

Senki sem mondta, hogy az SoC határozza meg a készüléket, de azért "mocskosul" nagy szerepe van benne. Az már más kérdés, hogy a Samsung meg LG el vannak szállva az árakkal. A Galaxy A3/A5 indokolatlanul drága, fém ház meg dizájn ide vagy oda. A P8 Lite-ban van 4G, nagyobb a tárhely, jobban néz ki, mint a Honor 4C, stb., ezért drágább... akkor meg mi a kérdés? Ne csak körbe nézz, hanem láss is, légy szíves! Felesleges hozzászólás volt.

(#28) #16820480


#16820480
törölt tag

Inkább kisebb csíkszélesség kellene már, de nagyon :( Mióta 28-on vannak már, és még kb kanyarban sincs a kisebb, hogy készülékekbe kerüljön.

(#29) Quasi_modo válasza #16820480 (#28) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

De. A 820.

valami

(#30) #16820480 válasza Quasi_modo (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van már fűtés a lakásban, nem kell plusz hordozható kályha :N

(#31) Quasi_modo válasza #16820480 (#30) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Senki nem mondta, hogy kötelező lesz olyannal gyártott készüléket venni.

valami

(#32) #16820480 válasza Quasi_modo (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem, viszont a közeljövőben nem lesz értelmes QC-os telefon, ez pedig nem jó hír, ha szeretnék WP vonalon maradni, mert az csak QC-ot támogat.

(#33) vicze válasza dzsi23 (#27) üzenetére


vicze
félisten

"SoC határozza meg a készüléket"
vs.
" P8 Lite-ban van 4G, nagyobb a tárhely, jobban néz ki, mint a Honor 4C, stb., ezért drágább..."

Na most akkor melyik? A SoC nyilván meghatározza a készüléket, de az árat nagyon nem. Lehet egy S410 30e és lehet 150e. = A telefon ára független a SoC árától, pont ahogy egy S810 lehet 110e és lehet 250e. Ezt el tudom játszani MTK-val HiSiliconnal és bárki mással.
Szeretném megjegyezni, hogy te kezdtél el nem azonos kategóriába tartozó SoC-kat összehasonlítani, és most pont azt vágod a fejemhez, amivel én kezdtem? :U

(#28) sheratan: Ebben a kategóriában felesleges a csíkszélesség csökkentés, mivel jelenleg a 28nm LP nagyon olcsó. Pl. MTK 28nm HMP-n gyártat ja a sajátjait, így drágábbra jön ki neki. Egy S400-as sorozat nem lenne versenyképes 20 vagy 14nm-es gyártással.
Téged ez egyáltalán nem érint, mivel a WP SoC támogatás terén eléggé le van maradva így S810, S808 és S615-ök lesznek azon a vonalon jódrabig más nem.
Összességében nem hiszem, hogy van "értelmes" SoC a piacon úgy egyáltalán, a big.LITTLE miatt szinte nem is lehet. Igazából a S820 lesz a legértelmesebb, és a S618, ha 20nm-es lesz különben még ez se sajnos. Viszont a S618 valószínűleg a kutyának se fog kelleni, így lehet marad papíron.

[ Szerkesztve ]

(#34) #16820480 válasza vicze (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ennyivel drágább a gyártása? Azt hittem, hogy ilyen pár dolláros különbségekről van szó darabonként legfeljebb. Szerintem megérné, ha cserébe nem melegedne és nem fogyasztana annyit. Nem is a 2xx-re gondotalm, de a 4xx és/vagy 6xx jöhetne már kisebb csíkszélességen. Bár ahogy mondod, WP alatt ez úgyis később lesz érdekes. Remélem azért majd W10 alatt kicsit javul a helyzet.

Csípném, ha kicsit újra feljönne a Samsung, bár most nem vagyok biztos, hogy nekik közép-kategóriában van-e 14nm-es chipjük. Persze még ha lenne is, akkor sem menne be egyelőre WP alá.

(#35) vicze válasza #16820480 (#34) üzenetére


vicze
félisten

Hát ez egy kicsit bonyolultabb. :)
28nm belül van alacsony és magas sűrűségű Node(gyártósor), az LP alacsony fogyasztásra optimizált a HMP a magas teljesítményre. Igazából ez azt jelenti, hogy a HMP-s node magasabb órajelet bír el(ezért van magasabb órajele a MTK SoC-oknak, ezért gyordabbak), pl. az ami LP-n csak 1,4GHz az HMP-n lehet 1,7. Ezért LP gyártás olcsóbb.

Na most amennyire tudom se 20nm-ból se 14nm-ból nincs LP-hez hasonló node(bár mintha TSMC jelentett volna be 20nm-ból LP-t), azaz csak magas teljesítményre vannak kihegyezve, ami azért elég logikus. Na most a egy olcsó SoC-ot amin kicsi a haszon nem éri meg ilyenre mozgatni, mert hiába lesz nagyobb a kihozatal a kisebb csíkszélesség miatt, de a gyártás megdrágul annyira, hogy nem éri meg váltani. Ezért torpantak meg 28nm-en az alsó középkategóriás SoC-ok.
Illetve van egy "rejtett" költség is. A aktuális SoC tervét újra kell tervezni az adott node-hoz, ennek egy része automatizált, de mikor pl. TSMC és Samsung között váltanál az szinte teljes újratervezést igényel, mert sokban különbözik a gyártás.

A fentiekből eredően még akár jó pár évig marad a felső kategóriában a kisebb sávszélesség. És ezért mozdul el nehezen pl. MTK a 28nm-ról, mert már így is kezd gazdaságtalanná válni a SoC-juk hiába jobbak a tulajdonságaik épp. Ezért ilyen erőteljes a marketingjük, mert valamivel el kell adják a drágább terméket.

(#36) dchard


dchard
veterán

Abu:

Két helyen is megemlíted, hogy nő az órajel, de egyiknél sem írod le, hogy mi volt az eredeti érték, így lényegében okafogyottá válik a dolog. A cél pont az lenne, hogy az olvasó lássa a különbséget, annál azért itt a pH!-n mindenki többet vár, hogy "gyorsabb lett".

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#37) #16820480 válasza vicze (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez érthető, de azt nem értem, hogy miért ne érné meg kisebb csíkszélességen LP node-ot foglalkoztatni. A mai középkategória teljesítménye simán, bőségesen elég a legtöbb embernek bármire, aki játszani akar a telefonján, az vegye a drága zászlóshajókat, de a többiek hadd kapjanak már normális fogyasztást a pénzükért. Igény van rá, mert mindenki kvázi ezért sír, ha nem is explicit.

Tudom, hogy a cégek sajnos cask és kizárólag költség-megtérülés vonalon gondolkoznak, nem pedig a fejleszteni akarnak a fejlődés miatt. Ilyenkor jön jól egy cég, aki egyszercsak úgy dönt, hogy beint a piacnak. Bár nem ebből a szektorból közvetlenül a példa, de ilyesmiket csinált még egész sokat a Google, Apple is. Talán idővel majd jön a hardvergyártásban is valaki.

(#38) vicze válasza #16820480 (#37) üzenetére


vicze
félisten

"kisebb csíkszélességen LP node-ot foglalkoztatni"
Legfőképp azért mert mint írtam, nincs. :) A félvezető gyártó oldalról meg idő mire megcsinálják mert először a befektetést akarják viszontlátni, és milliárdokba kerül egy új csíkszélesség kifejlesztése LP-vel nem térülne meg.

Amúgy őszintén szólva az S801 tökéletes középkategóriás SoC jelenleg, sok problémát nem látok vele. Megkapod már akár 70e körül és még jó pár évig szolgálhat. Én pont azért örülök a gyors fejlődének, mert egyszerűen a felső kategória gyorsabban lesz közép. :)

Amúgy nem véletlen tartják a nagy szakadékot. Mivel maguk a telefongyártók igénylik ez a differenciálást, mert ha nem lenne akkor a zászlóshajó okafogyottá válna azaz csökkenne a profit. Volt is nemrég XDA-n egy cikk erről.

(#39) tjb007 válasza #16820480 (#32) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezt talán a kristálygömbödből olvastad ki? ;]

(#35) vicze1

20-ból nincs LP, nem is lesz, a 14-ből viszont már ugye lesz...egyszer...valamikor.
Most az FD-SOI-tól várják a megváltás, de még ez is messze van. Meglátjuk mennyire fog majd bejönni.

[ Szerkesztve ]

(#40) #16820480 válasza vicze (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem tudom, nekem most S800 van, és nem vagyok vele annyira kibékülve, melegszik rendesen :( Pedig nem sokkal régebbi, szóval az évekig elég, az teljesítményre igaz lehet, de nekem eleve nem azzal volt a bajom.
A telefongyártók meg monnyanakle ezzel a mentalitással. Bár midnegy, én úgyse veszem meg a SoC miatt a zászlóshajót, főleg mert az utóbbi időben gyakorlatilag minden modellnél előjött a melegedés és fogyasztás probléma (S801, 810, és szerintem a 820-nál sem lesz másképpen).

tjb007: Szólj, ha jön valami érdekes. Jelige: energiatakarékos középkategória :P

(#41) tjb007 válasza #16820480 (#40) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annyira energiatakarékos, hogy saját magát tölti? ;] :P
A magas költségek miatt 28-nál lejjebb menni nem igen fognak mostanában a középkategóriában, szóval egy ilyenre még várnod kell.

(#42) #16820480 válasza tjb007 (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én cask a felhasználói igényt támasztom, a többit oldja meg a gyártó :P De amúgy igen, ideális esetben az éterből közvetlen szívja az energiát, :K

Akkro idén még nem fog sürgetni a telefonváltás, pedig szeretnék egy kevésbé fűtőtestet. De mindegy, meglátjuk mivel jönnek ki októberben a redmondiak.

(#43) vicze válasza #16820480 (#42) üzenetére


vicze
félisten

Az S800 akkor melegszik ha használod, el kell dönteni, hogy mi kell teljesítmény vagy üzemidő, a kettő nehezen lesz összeegyeztethető.

(Az S801 a telómban épp a 3. napot tapossa 42%-kal úgy, hogy nem kímélem viszont a Stamina igen hatékonyan kíméli, úgy hogy hátrányát még nem tapasztaltam, igazából leszabályzod 1,8-ra és még melegedni se fog annyira. :) )

Kevésbé fűtőtestben a 8magos (bár értelmetlenül) MTK-k között keresgélj, az emlegetett MT6752 teljesen jó erre szerintem. Még akár az X10 is csak az már túl drága.

(#44) #16820480 válasza vicze (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

Használom, de nem mindegy, hogy mikor melegszik. Mondjuk 2 perc nyomkodás után már kezd melegedni, mindegy, hogy mondjuk böngészés, vagy valami messenger app. Azért ez nem annyira kellemes. És nem langyosra gondolok, hanem kellemetlenül melegre.

Muszáj amúgy QC vonalon maradjak a WP miatt, semmi kevem visszamenni droidra :(

(#45) Fall-N válasza #16820480 (#44) üzenetére


Fall-N
veterán

Érdekes, mert az én tetlómban (S4 LTE) is S800 van és nem melegszik, csak ha intenzíven van járatva - pl. GTA SA ad neki. :D

Lehet, hogy ott a gyártói firmware a hibás.

(#46) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Jó erős cérnát használjanak a ráncfelvarráshoz.

(#47) tjb007 válasza vicze (#43) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tudnék én azért mesélni fűtőtest MediaTek AP-ról (amik sokak szerint egyáltalán, soha nem melegednek), pedig abban csak két darab CA7-es mag van meg Mali-400.

(#48) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ez olyan, semmis ráncfelvarrás, bár kétségtelenül jobbak mint az elődök..

Finn the human

(#49) tjb007 válasza Matada2.3 (#48) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#50) Matada2.3 válasza tjb007 (#49) üzenetére


Matada2.3
veterán

:R

Finn the human

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.