Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zone


zone
őstag

:R Érdemes lehet újra elővenni a játékot.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Jó dolog, de én eget rengető különbséget nem nagyon láttam, lehet mert a textúrák inkább lennének szembetűnőek. Persze ez is sok helyen jóval sötétebb mint az eredeti, ami mostanában egy elég szomorú tendencia, hogy a plafonra kell tekerni a gammát meg a brightness-t, hogy látni lehessen egyáltalán valamit (a másik híres full HL2 mod-nál inkább észrevehető) Ha előveszem egyszer megint, lehet ezt is felpakolom hozzá, azért nem tűnik rossznak... :)

(#3) Ryder62


Ryder62
őstag

Ha már újítani és ápdételni akarom a HL2-t akkor feldobom a Cinematic Modot.

Sajnos ez így édes kevés. Az árnyék vetődések megváltoztatásán kívül más nem igazán tűnt fel.

A CM például berakja a HL2 Ep2 ficsörjeit az alap játékba úgymint a dinamikus árnyékok, vízalatti elmosódás stb.

Sokan szidják a CM-t mert például a készítő túlságosan megvariálta a pályákat, olyan elemeket tett bele ami nem igazán illik bele. Karaktereket, fegyvereket, zenéket nem kötelező lecserélni maradhatnak az eredetiek is.De szvsz sokkal jobb az atmoszférája, pl a képi világ is a City17 csatában teljesen megváltozik, szürkés fakó lesz ami átadja teljesen a helyzet súlyosságát.
Ráadásul fejlődik a mod, ha jól láttam végre megjelentek a vörös csillagok is a házak, épületek falán, ami hozzá ad a hangulathoz, ha már Ukrajna területén játszódik.

(#4) Gergosz2


Gergosz2
veterán

nekem a régivel sincs bajom. Oké, meglátszik rajta, hogy nem ami játék, de a gameplay a lényeg. De azt hiszem, ideje újra lehúzni steamről.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5) Penguin95


Penguin95
senior tag

Ez így elég gyenge lett. Legalábbis én nem érzem, hogy annyira hiányozna a játékból egy ilyen vérfrissítés.

(#6) lofagi


lofagi
addikt

Erre most amúgy tényleg szükség volt?! Egy 2004-es játékkal buherálni? Bár mondjuk még mindig jobb egy ilyen update, mintha kiadták volna újra megvételre a mostanában divatos HD rábiggyestéssel.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#7) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Am szvsz a 2003-as E3 bemutatóban nézett ki legjobban a motor.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Látom mindenki elolvasta a brossúrát, ha így megszakértettétek a játékot.
Én nagyon örülök a modnak, mert látszik rajta, hogy tiszteletben tartották az eredeti játékot. Nem egy Cinematic mod-féle gusztustalan átdolgozás, hanem meghagyja az eredetit.
A fény meg nagyon sokat számít, ha valaki fotót, videózást tanult, tudja. Az EP2 víz, meg árnyék benne van :U
A pontszerű plafonon levő álfényforrások meg megszűntek ezzel, most tényleg az ablakon jön be.
Tessék elfogadni, hogy vannak, akik úgy szeretik a feljavítást, hogy ugyanaz marad, és nem alakul át.

A hsz többi részét meg elvitte a szar dlink 524-es routerem...

(#9) dy_nmq válasza quailstorm (#8) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

+1

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#10) Gergosz2 válasza lofagi (#6) üzenetére


Gergosz2
veterán

Miért ne? Kifejezetten örülök, hogy még mindig van közösség aki foglalkozik a játékkal. :K

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#11) lofagi válasza Gergosz2 (#10) üzenetére


lofagi
addikt

Nem tudom, szerintem még a legnagyobb fanok is sokkal jobban örülnének a folytatásnak, mintsem, hogy arra ölik az idejüket, hogy a régi motort finomítsák. De az is lehet, hogy nem jól látom. :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#12) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha már HD remasteringről (vagy hívjuk akárhogy) van szó, ha van játék ami simán megérdemelné a felújítást akkor azt hiszem az a HL2. Alig 1 éves, jóval gyengébb játékokat is remasterelnek már, akkor miért lenne gond, hogy egy jóval régebbi legendásat is, ami adott esetben meg is érdemelné és már rá is férne? :F Ettől függetlenül én is jobban örülnék egy folytatásnak, de szerintem a kettő meg nem zárja ki egymást.

(Megj.: a CM az én ízlésemtől is messze esik.)

[ Szerkesztve ]

(#13) Gergosz2 válasza lofagi (#11) üzenetére


Gergosz2
veterán

persze, ezt nem is vitatom, én magam is könnyeznék örömömben ha jönne. Sajnos ennek nem sok esélyét látom, mert minek csinálnák meg ha így is dől a pénz a Steamből.

De legalább addig sem süllyed feledésbe a játék, aminek nagyon örülök.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14) Penguin95 válasza quailstorm (#8) üzenetére


Penguin95
senior tag

A kedvedért végigolvastam. És nem jöttem rá, mit kéne lássak. Azt, hogy leírja az újításokat? Vagy a képeket kéne nézni? Ha olvasni kellett volna, akkor már régen rossz. Ugyanis a játékosokat javarészt nem az érdekli, hogy milyen technológiákat használtak, hanem az, hogy mit hoztak ki belőlük. Erre lennének gondolom a képek. 1-2 valóban látványos közülük, de semmi egyéb. Nincs az embernek olyan érzése, hogy hú, ez nagyon kellett már, sokkal jobb így. Eredetiség ide, eredetiség oda, lehetett volna még min javítani bőven. Például az a zöldeskék égbolt Ravenholm egén... Aki nem tanult "fotót", meg videózást, szerintem az is rájött magától, hogy a megvilágítás és az árnyékok sokat tudnak számítani. Csak itt megint jön az, hogy a játékos nem ezeket fogja nézni minden pálya minden szegletében, hanem azt, hogy milyen az összkép. Ez meg hiába dob rajta, ha nem hoz érdemi változást.
Én elfogadom, ha valakinek ez kell, szíve joga. De akkor Te is fogadd el, hogy másoknak meg más kell.

Más:
Megnéztem ezt a Cinematic Mod nevű izét. G Man fején vagy 10 percig sírtam. Minek kellett rajta tesztelni a Garnier legújabb ráncsimítóját?

(#15) quailstorm válasza Penguin95 (#14) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Na ugye, a Cinematic az még gázabb...

Nincs semmi eget rengető a modban amúgy, ahogy leírtad. Néha kicsit jobb, szebb, életszerűbb, ennyi. Nem emiatt viszed végig még egyszer. De lehetett volna ilyen eredetileg.

Az a rész meg Ryder62-nek szólt, aki lefikázta, hogy mi nincs benne. Csak a routerem újraindult, a hsz meg elveszett :W

Szóval ez a mod kb olyan, mintha az EP2 motorján futna a játék, meg a pontszerű fényeket külsőre cserélnéd.

Ja meg a betöltési távolság. Az is nagyon illúzióromboló, ahogy cseréli a modelleket Közel mész az asztalhoz, és hirtelen fiókot növeszt. Jó persze az FX5200-nál kellett is a trükk. Ezt is kivették, de ugye elolvastad.

[ Szerkesztve ]

(#16) janos666 válasza quailstorm (#15) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Szóval ez a mod kb olyan, mintha az EP2 motorján futna a játék, meg a pontszerű fényeket külsőre cserélnéd."

Nemrég játszottam (újra) végig a HL2-t és epizódjait: egy ideje már ugyan azon a motoron (nem a legújabb, de egy viszonylag friss Source 1.x build-on) fut mind a három HL2 játék (HL2, EP1, EP2 ; talán még a HL1:S is, de azt most kihagytam a nemrégiben megjelent és végigjátszott Black Mesa miatt).
Sőt, néhány helyen hivatalosan is kapott HDR-t az első HL2 rész is, illetve ez már mindháromban a kicsit moderáltabb tone maping-al dolgozik az első publikus verzióhoz képest.

A Lost Coast és EP1 megjelenése idején szerintem borzasztó "parasztvakítás" [pun intended] volt, amit a Valve a HDR égisze alatt művelt. Szöges ellentéte volt az eredeti, erősen realisztikus koncepciónak, amit a 2003-as E3 után befutott HDR techdemo videóban láthattunk. Később az EP2 megjelenésekor javult, illetve szerintem még később is picit tovább finomodott (talán pont a HL2 játékok egy motorba gyúrásakor, mikor amúgy is hozzányúltak picikét mindháromhoz) az eyecandy stílusból kicsit a realizmus felé, de szerintem még mindig elég vad, túl agresszív az effect.
-> (#7) Plazmacucci : E tekintetben maximálisan egyetértek, hogy a HL2 megjelenés előtti még sokkal realisztikusabban bántak pl. a HDR-el is (és már pár, akár épp ezt kiegészítő / ebből kamatozó effect-el, amit akár máig mellőztek a megjelent játékokból, vagy teljesen másképp használtak fel). Aztán hosszú évekre teljesen el is felejtették a HDR-t, és később úgy porolták le, hogy az egekbe húzták a rá épülő effect-ek intenzitását. Később visszahúzták, de sohasem értek el olyan realisztikus szintre, mint az E3 techdemo, még 10 évvel később sem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17) Ryder62 válasza quailstorm (#15) üzenetére


Ryder62
őstag

Nem fikáztam. Csak azt írtam hogy ez így nagyon kevés.
Te is írtad: "Nem emiatt viszed végig még egyszer" Ez pontosan így van.

11 éves játékról beszélünk amit már mindenki végigjátszott 25-ször, max a hardcore fanok játsszák újra és újra.

Ergo egy mezei játékos aki csak szimplán szereti a HL-t az már jó párszor biztos hogy végigvitte a HL2-t és valószínűleg max hosszú hosszú évek után fogja még egyszer nosztalgia gyanánt újra elővenni.

Tehát összegezve, ez max azoknak jó akik még játszanak vele, vagy csak ezután fognak még játszani vele. Mert Te, én, Pisti a szomszédból már nem játszunk a játékkal.

Egy nagyobb kaliberű Update ami a low poly mesheket lecseréli, megszünteti a sprite növényeket, finomít a pályákon (pl ne szögletekben kanyarodjon az út) növeli a textúra felbontását stb már arra ösztönözne hogy újra végigvigyem a játékot.

(#18) wednesday válasza lofagi (#11) üzenetére


wednesday
őstag

Nem értem, hogy ki mire öli az idejét. Mégis kinek kéne csinálni a folytatást? A rajongóknak?

Ez nem a Valve munkája ő csak jóváhagyta, hogy mehet a dolog. A moddereken meg szerintem nem kell számon kérni, hogy ők mit akarnak csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) quailstorm válasza Ryder62 (#17) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezzel egyetértek. Egy Black Mesa source szintű mod hihetetlen nagyot tudna dobni.

(#20) lofagi válasza wednesday (#18) üzenetére


lofagi
addikt

Bocsánat, igen, igazad van, átsiklottam eme infó felett. Azt hittem,hogy ezt a Valve csinálta,hogy enyhítse a "hiányt". Ebben az esetben, valóban jó,hogy még vannak akik foglalkoznak ezzel a játékkal. Így akkor az előző hozzászólásaim akár tárgytalanok is lehetnek. :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#21) quailstorm válasza lofagi (#20) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valve is rendszeresen frissíti, tömöríti, optimalizálja, módosítja a HL2-őt. Ezen tesztelnek.

(#22) FoxiestFox válasza quailstorm (#15) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"Az is nagyon illúzióromboló, ahogy cseréli a modelleket Közel mész az asztalhoz, és hirtelen fiókot növeszt. Jó persze az FX5200-nál kellett is a trükk."
Jaj, emlékszem, hogy az első laptopomon (ThinkPad T40) ez nagyon jól jött.. olyan szintre tud lebutulni a motor, hogy hihetetlen. Azt hiszem, DX7-8-9 módja is van. Abban a laposban egy Radeon 7500 volt, 32MB memóriával, és még így is jól futott a játék felbontáscsökkentés nélkül (igaz, a natív sem volt nagy, 1024x768), ráadásul még ronda sem volt. Csak látszott rajta, hogy spórol, és kész. Ilyen egy jó engine. :K

(#23) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Bár már meg lett beszélve, de feljött a Cinematic mod.

Nem tudom, amiben ilyenek is vannak, az nekem nem tetszik. :D

[link]

[link]

[link]

(jelzem a Half-Life 2 téren nem tetszik csak. :D )

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#24) quailstorm válasza FoxiestFox (#22) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, DX7 módja a legkisebb, de TNT2-őn is fut!!!!

(#25) Honzi válasza oriic (#23) üzenetére


Honzi
senior tag

2. 3. link nem működik.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#26) janos666 válasza Ryder62 (#17) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Source 2 jó ürügy lett volna valami olyasmire, hogy HL2:S2 -> Source 2 motorral egybedolgozva az alap HL2 és a két epizód (chapter-ként indíthatóan egy programon belül, az eredeti in-/outro cutscene-ek magtartásával).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27) oriic válasza Honzi (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nálam mennek, mindegy feltolom PH szerverre őket:

Live-Die-Respawn

(#28) Plazmacucci válasza oriic (#27) üzenetére


Plazmacucci
félisten

undorító. .

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) Akos96 válasza oriic (#27) üzenetére


Akos96
senior tag

Nem tudom, mi a fene kavargott/kavarog annak az agyában, aki ezeket a karaktermodelleket kitalálta, de hogy meg kéne nézetnie magát, az biztos.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#30) Honzi válasza oriic (#27) üzenetére


Honzi
senior tag

Az a második kép.
Alig van debil feje. :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#31) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként mielőtt betámadna valaki, hogy csak az extrém karaktermodelleket választottam ki jelezném, hogy elhiszem, hogy az a mod sokkal több mindent cserél le és javít, és tényleg gyönyörű lesz tőle a játék, csak érdekességként hoztam fel ezeket a modelleket. (persze vannak még ennél extrémebbek is, de azt már a szabályzat nem engedi meg hogy linkeljem :DDD )

Live-Die-Respawn

(#32) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na, feltettem a cuccot.
Ami tetszik, hogy a fényhatások tényleg jobbak, ami nem tetszik, hogy néhány felület indokolatlanul csillog, de hát ennyit még elnéz az ember. Végigjátszom, ha már elkezdtem. Érdekes, ez is adja az achikat, amiket az alapjáték... szóval aki az achikat szeretné újra megszerezni, az ezzel megteheti.

(#33) Gergosz2 válasza Ryder62 (#17) üzenetére


Gergosz2
veterán

akkor én hardcore fan vagyok mert minden évben kb háromszot kitolom :D Volt amikor 5 szöt vittem végig egymás után :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#34) Ryder62 válasza Gergosz2 (#33) üzenetére


Ryder62
őstag

Inkább Extreme Super Hardcore :D

Én úgy emlékszem, hogy 2006 óta kb 7-szer 8-szor játszottam ki a játékot. Utoljára 2013-ban de akkor Cinematic Moddal. A sima original HL2-t utoljára talán 2010 körül...

orichalcos

Ocsmányak ezek az Alyx karakterek. Egyet láttam ami cuki volt, szép baba arc, teljesen korrekt. Csak hogy CM12-ben nem volt benne. Ha már az ember cseréli Alyxot akkor valami normálisra nem ilyen förmedvényre.

Szerk.: Megvan. Ez az egyetlen egy értékelhető Alyx.

[ Szerkesztve ]

(#35) Silentfrog válasza Honzi (#30) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ráadásul olyan mind ha pasik lennének! :P ;]

(#36) mdraco


mdraco
őstag

Igaz nem értek hozzá, de "Source SDK 8,033 hrs on record", ez mutatná hogy mennyit dolgozott? :D

(#37) Ryder62 válasza mdraco (#36) üzenetére


Ryder62
őstag

Half-Life 2: 4,634 óra a nyilvántartásban.

Ha 25 óra/végigjátszás akkor emberünk 185-ször játszotta ki a játékot :DD

(#38) balint107 válasza mdraco (#36) üzenetére


balint107
aktív tag

Ez a frissítés egy nagy semmi. Alig javított valamit a játékon. Én a cinematic mod mellett szavazok:
[link]
A karakterek választhatóak. Bizonyos esetekben jobb az alapon hagyni. De a lényeg h nagyon sok mindent testre lehet szabni. Még az összes effektnek is te szabod testre a mértékét vagy ki is kapcsolhatod, ha nem tetszik. A textúrák is sokkal szebbek. Szebb, mint ez az "update" :U

[ Szerkesztve ]

(#39) oriic válasza balint107 (#38) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ízlések és pofonok, de nekem a cinematic mod nem tetszik. Elveszi a játéktól azt, amitől a Half-Life 2 az ami. Pl: túl sok a fényes felület, a csillogás...

Live-Die-Respawn

(#40) balint107 válasza oriic (#39) üzenetére


balint107
aktív tag

Mondom, hogy egy csomó mindent lehet benne állítani :D.... Ettől függetlenül ennek az Update-nek semmi értelme sincs. Néztem róla "hivatalos" videot. Oda-vissza húzgálták a vonalat meg villogtatták oda-vissza a képeket, hogy azért nagy nehezen feltűnjön a különbség. :S....Ha tisztességes munka lenne, nem ezzel játszadoztak volna a hivatalos trailerben. Hanem megmutatják telibe, és mi csak nézünk, és azt mondjuk, ez igen... De semmi ilyesmiről nincs szó. Más játékoknál, amik csak ennyit módosítanak pár száz kilobyte-os kis mod-ként szoktak megjelenni valamelyik modos oldalon. Egyébként a CM-nek is van 13 verziója, és nem mind egyforma, ha épp valamelyik kifogásolni való a szabad állítási lehetőségeken is túl.

[ Szerkesztve ]

(#41) FoxiestFox válasza oriic (#39) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pontosan. Még visszafogott beállításokkal is giccsparádé.

(#42) gézu


gézu
őstag

Nekem olyan, mintha grafikailag most teljesedett volna ki a játék. Nem szeretem, ha remastering leple alatt alapvető dolgokon módosítanak. Itt nem estek ebbe a hibába. A feljavított megvilágítás, árnyékok és a növelt látómező hangulatosabbá teszi a pályákat, azt hiszem ismét végigviszem.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#43) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nekem tetszik ez a frissítés, ellentétben a CM-el, ami teljesen kiöli a hangulatot a játékból. Pont annyit változtattak rajta amennyit kell. Például a fények és árnyékolás is jobb lett, a látótávolság is nagyobb lett.
Elég furcsán néztek ki a levegőben levő vezetékek villanyoszlop nélkül: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kíváncsiságból megtippelnék páran, hogy a játék melyik verziójával készítettem a vízről ezt a screenshot-ot (kicsit beugratós kérdés):

(Semmi nincs rajta manipulálva, csak körbevágva és JPEG-ként mentve.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45) FoxiestFox válasza janos666 (#44) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát ez ennyi erővel az alapverzió is lehet DX8-as módtól felfelé (DX7-en csúnyább, ez biztos nem az).

(#46) dredbiro


dredbiro
senior tag

Jó lett ez a mod,végig is fogom játszani már sokadjára :K

janos666 gondolom dx9c

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#47) negro


negro
őstag

Ez nem sok semmi. Kb. a HL2EP2 "grafikajara" huztak es ennyi.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#48) Plazmacucci válasza negro (#47) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Erről szólt a mod se többről, se kevesebbről.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#49) 7


7
addikt

Lehet, hogy grafikailag kevésbé szembeötlő a változás (hiszen főleg a fényekkel, árnyékokkal, köddel, háttérelemekkel dolgoztak, és ezekkel is csak visszafogottan), viszont a Commentary Mode önmagában is komoly projekt. Amiatt lehet, hogy letöltöm és végigjátszom megint.

[ Szerkesztve ]

(#50) #79621120


#79621120
törölt tag

Ezért a " frissítésért" nem érdemes újratelepíteni a játékot .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.