Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Mennyit jelent pedig a szigetelés. Nálunk téglafal van és konvektor. Az én szobámat a 4 oldalból 3 oldalon a kinti levegő hűti/vagy fűti évszaktól függően. Egy kis konvektorom van ami télen mindig, 5-ön megy, de még így is hideg van sokszor. Sehol nincs szigetelés. De nyáron a helyzet ugyan ez csak fordítva. A szobát amúgy is süti a nap, mert déli oldalon van. A falak teljesen felmelegednek, és szépen sugározza rám a meleget. Egyébként szigetelés biztos, hogy sokat segítene mindkettőn. Télen benntartaná a meleget, nyáron kint tartaná a meleget.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2) Lauda


Lauda
félisten

A szigeteles jo dolog, de ezt a ki-bekapcsolgatos dolgot nem ertem miert csinaltad. Mi gyakorlatilag 30 eve konvektorral futunk, de ilyen sosem volt. Tekerd ra 6-7-esre es fut mint allat, nem fog kihulni a szoba, majd visszakapcsol ha szukseges. :)

(#3) r-chee válasza Snowy_owl (#1) üzenetére


r-chee
őstag

Ja, a nyár megint érdekes időszak. Pokoli meleg szobával és izzadságtól vizes ágyneművel, s gyér kipihentséggel szokott megajándékozni :D. Tetőtér a faxa, meleg nyári napokon baromi forró, felmenni a padlásra olyankor garantált hőguta. Ha el nem felejtem, mindenképpen leírom majd jövő nyáron, hozott-e javulást ez a kis szigetelgetés.

Lauda: Ja, nem én kapcsolgattam be, be van lőve, hogy milyen higedben kapcsoljon be 5-ös fokozaton, szal mennyire legyen érzékeny. De akkor is, ha lekapcsolt, baromi gyorsan vissza lehűlt a levegő idebent, és nem azonnal kapcsolt be vissza. Az meg szép lenne, ha egész nap "menne" a konvektor, így is sok télen a gázszámlánk.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4) föccer


föccer
nagyúr

És ez a 13k-s befejtetés kb az első télen többszörösen visszajön a kisebb gázszámla miatt. Grat a felismeréshez, mindenkinek ilyenen kellene törni a fejét :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) Gergő_


Gergő_
őstag

A szobán belül is lehet szigetelni egy kicsit, polisztirol álmennyezettel.
, [link]

(#6) Lauda válasza r-chee (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Arra gondoltam, hogy be kell allitani a megfelelo fokozatra es akkor tartja rendesen a homersekletet, mert nem fog ki-be kapcsolgatni, hanem ha a butorok es a tobbi cucc is atvette a hofokot, mar nem ingadozik annyit a homerseklet es belovi ugy a langot, hogy folyamatosan eg. Valoszinu tul kicsire volt allitva es nem tudta olyan kicsire levenni a langot, hanem le kellett kapcsolni orlangra. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) gamek!ller válasza Lauda (#6) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én is erre gondoltam. Úgy ~15nm2-es szobám van normál méretű konvektorral és 10 centis szigeteléssel kívülről. Kb másfél hónapja beállítottam 2-esre a konvektort, azóta nem volt hozzányúlva. 23-4°C-ot mutat a hőmérő.

[ Szerkesztve ]

(#8) tildy


tildy
nagyúr

Nálunk odahaza is konvektor van, de ez a kikapcsol-lehűl érzés nincs. Lehet a vályogfalak miatt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) r-chee válasza Gergő_ (#5) üzenetére


r-chee
őstag

Igen, lehet, viszont pár helyen olvastam már, hogy csak belső szigetelést nem célszerű felrakni, mindenképp kell kívülre is, különben a falak ugyanúgy hidegek maradnak, és a hideg-meleg hatására a fal és a szigetelés között penészesedhet, vizesedhet a fal, majd leválhat a szigetelés (pl. családi ház esetén, ahol nincs emelet és szoba).

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#10) Lenry válasza tildy (#8) üzenetére


Lenry
félisten

nálunk sincs ilyen probléma, 60 centis vályogfal rulezz :))

a szigetelés egyébként tényleg komolyan meg tudja dobni egy lakás hőjét. most költöztem egy panelprogram előtti lakásból, egy panelprogram utániba (szigetelés+ablakcsere).
az eredmény? ez volt tavaly télen az előző lakásban, most meg a -20-as hidegben sem igazán kell közepes fölé tekerni a radiátort...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) r-chee válasza Lenry (#10) üzenetére


r-chee
őstag

Anno nem voltak hülyék az emberek, és leszórták a padlásteret salakkal. Hőszigetelés falusi módra :) .
Panelházban pedig annak jó, aki mondjuk egy 6 emeletesben a harmadikon lakik középtájt, és a szomszédok jól körbefűtik :).

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#12) Lenry válasza r-chee (#11) üzenetére


Lenry
félisten

én 10 emeletesben laktam a harmadikon... az eredményt láthatod a linken :DDD
hiába fűtöttek alulról meg fölülről, ha az oldalfalak vastagsága a gépházam lemezoldalaival vetekedtek...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) r-chee válasza Lenry (#12) üzenetére


r-chee
őstag

Látszik, nem laktam még panelban :D.
Egy szó mint száz, kell a szigetelés a jó közérzethez és a pénztárcának is jót tesz hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#14) Lauda válasza gamek!ller (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, semmi gond a kovektorral ha rendben van es a teljesitmenye is eleg a legkobmeterhez. Nekem ilyen konvektorom van a kb 20nm-es szobaban, de be lehet vele rotyogtatni rendesen. ;]

(#15) Lenry válasza r-chee (#13) üzenetére


Lenry
félisten

higgy nekem, nem is akarsz panelban lakni :N

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) samfishR


samfishR
senior tag

nekünk a panelt vagy 3éve húzták körbe szigeteléssel és azóta ~30%-al csökkent a lépcsőház fűtésszámlája :K jó cucc ez valóban.

(#17) cyanide

Grat a szigeteléshez, minden ami a hatásfokot növeli azt nagyra értékelem.
Engem az idegel fel, amikor bemondják, hogy 1,5 millió egy fűtés korszerűsítés, szigetelés (még keveset is mondtam) és jönnek, hogy "HÁDE MIKÓÓ TÉRÜL MEEG??" Persze a mikor térül meg kérdés rohadtul le van szarva, ha egy 3 milliós kocsit vesz hitelre és a végén 6-ot fizet vissza a banknak. Na az mikor térül meg. Soha. Egy fűtés korszerűsítésre látatlanba 5 évet lehet mondani, de ahogy nőnek az energia árak úgy fog egyre csökkenni. Persze a kicsi fűtés számlával nem lehet siránkozni, a magas törlesztővel pedig lehet és az új autó is jól mutat a 15 fokos ház előtt, mert többre már nem tudja befűteni.

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#19) Lauda válasza cyanide (#17) üzenetére


Lauda
félisten

5ev, fura lenne. Egy csaladi haz futeskorszerusitese, kulso szigeteles+ablak/ajto csere meg 20 ev alatt sem biztos, hogy megterul, ha tisztan a forintokat nezzuk es akkor meg csak nullan vagy.

[ Szerkesztve ]

(#20) cyanide válasza Lauda (#19) üzenetére

Akkor túlzó volt az 5 év. De azt nem igazán lehet tudni, hogy 5, 10, 20 év múlva mennyibe fog kerülni a fenntartás. Egy ablakcsere sem térülhet meg 5 év alatt? Csupa 20 éves tecnológiát újabbra cserélni sem éri meg, mert a várható élettartama alatt a saját árát nem hozza be? Ez számomra olyan hihetetlen, persze lehet így. Csak akkor még nagyobbat csalódok a világban. Az is rendben van, hogy új házat érdemes a legkorszerűbb cuccokkal megcsinálni, ami még megfizethető. De a 20 éve épült elavult házakkal mit lehet csinálni? Mert 30 év múlva is állni fognak a falak. Lakni senki nem fog bennük, mert nem éri meg se felújítani, se fenntartani? Elszomorít, ha valami javíthatatlan.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#21) Lauda válasza cyanide (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Az ajto/ablakszere megterulhet, ha nagyon rossz allpotban voltak ami cserelve lett. Nem is beszelve a hoerzetrol, hogy nem suvit a szel/nem mozog a fuggony.

Sokan viszont nekiesnek meg emellett a kulso es fodemszigetelesnek, futeskorszerusitesnek anelkul, hogy kicsit utanaszamolna, hogy neki ez egyaltalan megeri-e. Konnyen lehet, hogy mire megterul ujra meg kell csinaltatni es akkor tulajdonkeppen nem is nyert egy fillert se vele. Egyik volt kollegam is ranyomott valami 2-3 millat par eve a kecora, 10 centis nikecell+ablakcsere, na azt kiszamolhatna mire fog egyaltalan nullara kijonni. Szerintem ott siman meglesz a 15-20 ev.

(#22) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok. Kérdésem lenne, hogy utólagos tetőszigetelésnél kőzetgyapot, vagy üveggyapot a jobb választás? Csak a tekercses fajta játszik. Jobb valamelyik, van valamelyiknek előnye? Ezt a tekercsest lehet normálisan rögzíteni valahogy, hogy ne csússzon le? Esetleg tudtok konkrét típust is ajánlani (ár/érték). Köszönöm

(#23) elfelejtette válasza cibus (#22) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szerinted mennyi értelme volt előbányászni ezt a 12 éve halott topicot?
Azt hiszed, hogy hamarabb kapsz itt választ, mint a 2 perccel korábban beírt kérdésedre az Építő/felújító topicban? :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#24) Tikakukac válasza r-chee (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

Régen voltak még csak hülyék az emberek :B Bár csak salak lett volna csak. Elég erősen meg kellett renoválni a szülői házat és hát a tapasztalat az volt, mint már sok másiknál is: megküldték anno a srácok mindennel a tetőteret, amivel csak lehetett. Falbontáskor a piásüveg és rendes ablaküveg pörgött ki ezerrel. Okádás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Ez a topik tökéletes gyűjteménye a rosszul öregedő kommentenek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.