Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) PrometheusX válasza Eastman (#15) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

+1 :R

Pont ezt akartam írni én is neked. Én is idén (januárban) fejeztem be az egyetemet. Az elmúlt 4 évet így tudnám összefoglalni:
-Megtanultam sok alapvető ismeretet, amik nem feltétlen jelentettek piacképes tudást;
-Megtanultam, hogy hogyan kell odatennem magam hogy tényleg megcsináljak valamit;
-Megtanultam "gondolkodni", problémákat megoldani;
-De a legfontosabb, hogy megtanultam "tanulni", ahogy Eastman mondta. :)

Nem adott piacképes tudást úgy igazán az egyetem (kivéve az utolsó egy év a Infokommunikációs Hálózatok Tanszéken), de megtanultam azt, hogy hogyan kell tanulni és odatenni magam ha előre akarok lépni úgy igazán a dolgaimban.

Persze ez emberenként változik. Volt tanárom szerint is talán manapság már többet ér két év munkatapasztalat, mint két év egyetemen töltött tanulás (pedig ő Cisco Certified Instructor volt, és évek óta mélyen dolgozott az egyetem mellett külsős projekteken is). Bevallom neked, hogy én is BSc után egyből elkezdtem dolgozni, és meg se fordult a fejemben a lehetőség hogy még két évet töltsek az MSc miatt az egyetemen.

Csak azt tudom tanácsolni, hogy ha idáig eljutottál, akkor fejezd be a dolgot rendesen. :) Menni fog, csak rá kell szánni az időt és az energiát erre az utolsó vizsgára.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.