Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) psyho85


psyho85
aktív tag

De tényleg lövésem sincs, amúgy az egyik MSI-t, ami szám szerint 6 db elkót potyogtatott el újrakondiztam, azóta nem produkálja a hibát - mondjuk itthon van, normális táppal hajtva.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#2) shteer


shteer
titán

Az elkómanók műve

..szerintem jónak tűnik

(#3) psyho85 válasza shteer (#2) üzenetére


psyho85
aktív tag

Monnyanak le!

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#4) Lars


Lars
őstag

Teljesen laikus vagyok elektro ügyben, de tapasztaltam már én is párszor, hogy a szilárd elektrolitos kondik így halnak meg. ( Vacak táp + vacak poros olajos környezet + takarítás teljes hiánya ) Volt olyan, ami akkora erővel startolt le az alaplapról, hogy vitt magával mást is :)

Persze lehet semmi köze ahhoz hogy szilárd elektrolit, de az biztos, hogy a hagyományosak a fenti környezetben felpúposodtak ...

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Csóringer inkább megszökött, de nem akar a gépedben tovább szenvedni. ;]

Azért lehet jó lenne megnézni a többi kondit is, nehogy csoportos szökési kísérlet legyen belőle hamarosan.

(#6) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ahogy ezt a mi munkahelyünkön mondják "racionalizálás zajlott". Az alaplap megnézte mik azok az alkatrészek mik nélkül is tökéletesen tud üzemelni, így azt a kondit "átcsoportosította" így gazdaságosabban tud működni.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) SpG válasza Dr. Romano (#6) üzenetére


SpG
csendes tag

Az elkók jellemzője, hogy élettartamuk vége felé (a magas hőmérséklet miatt?) hajlamosak megduzzadni. Talán ezért is jellemző a fenekükön levő kereszt alakú vágás (ahol meggyengítették a házat - hogy arra tudjon nőni).
A tiéd talán túl erős házban lakott így a nyomás egyszerűen lerúgta az elektródákról.
Ha sikerül kiforrasztani akkor sansz lehet a cserére, de ki tudja melyik tesója lesz a következő a sorban, és mikor... ezért nem biztos, hogy érdemes.

SpG

(#8) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Gondolom az alján púposodott, nem a tetején...

x gon' give it to ya

(#9) psyho85


psyho85
aktív tag

Céges gépek, ráadásul a sajátomat rendszeresen ki is takarítottam. Okés, egy Hipro táp van benne, de anno még úgy olvastam, hogy az annyira nem gány valami. A kondik meg csak nincsenek az élettartamuk végén, mert 2 hónapos alaplapról beszélünk.

Én is a tápra gyanakszom, de oszcira még nem tudtam rákötni, multival mérve meg minden megfelel (terhelés alatt).

Bezzeg a jó öreg Vargáné és Tsa. :D

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#10) Sianis válasza psyho85 (#9) üzenetére


Sianis
addikt

Gyártási hiba is lehet. 0.000001% esélye van, de van.

MOD: Illetve ennyire én sem vagyok kondimágus, de szerintem nem onnantól ketyeg az óra, amikor legyártották a lapot, hanem a kondi életkora a lényeg. Ki tud az száradni évek alatt úgy, hogy sosem volt bekapcsolva, mégis kuka a kondi. Ennek még kevesebb esélyt adok, de ki tudja. Ezek filléres dolgok, akárhonnan jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#11) psyho85 válasza Sianis (#10) üzenetére


psyho85
aktív tag

Láttam már pár dolgot, de ilyen kondilerepülést tavaly mutatott be nekem először az anyatermészet, azóta se térek napirendre felette. :) A Púpos Elkók Napja mellé felvesszük ezt is, legyen mondjuk Elszállt Elkók Estje, nap és ünneplési mód még kidolgozás alatt.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#12) Lars válasza psyho85 (#9) üzenetére


Lars
őstag

Két sztori Hipro tápról.

Pár hete szereltem egy gépet, amiben egy 11 éves hipro táp volt ( foxcon ház ) Már a feszültségeket nem tudta tartani, fagyogatott szegény masina. A tápcsere után a 10 éves alaplap persze bedöglött ... viszont a 11 év nem hangzik rosszul :)

A másik, tesóm régi munkahelyén Lenovo munkaállomások voltak. A hétvégén végeztek villamos karbantartást az irodában, és valamit durván elköthettek. Az összes gép tápja eldurrant. A gépek tápcsere után működtek tovább. Szóval jó márka ezek alapján, bár viszonylag ritkán találkozni velük, és sokkal több tapasztalatom nincs velük.
A kondit azért én pótolnám, gondolom nem viccből rakták oda. Ha garis a lap, akkor végképp.

(#13) psyho85 válasza Lars (#12) üzenetére


psyho85
aktív tag

Garis a lap, de gyorsabb és egyszerűbb ha belerakok egy normálisabb darabot, hátha azt már nem köpi ki. :)

Hipro-nak volt egy szériája amiben az a HPC bél volt amia Chieftecben is, elvileg ez az a 350W-os modell. 2011-es, szóval akár el is járhatott felette az idő. :(

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#14) Shing válasza psyho85 (#13) üzenetére


Shing
őstag

Olyan új a lap és már döglik a kondi? :Y 2011-es tápnak is bőven bírnia kellene még...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.