Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

HDD ami már lassan a 3 gépben csücsül..
2TB 2 év idő van benne
792 nap 7000 leállás
lekopogom jó 100%

i5-8500 csendes gép olyan napi 18-at is megy időnként hétvégén.
Olyan 4 évente érdemes cserélni a hw-t nem érdemes tovább tárolgatni
ez alól az thinkpad R40 T420 kivétel ezek unikornisok, soha többet nem lesz jobb

De egy új VGA, Proci ram...sose látod gépben, csak gyorsabb lesz
Ma egy i3 1200 lazán ver egy i7 4xxx vagy 6xxx-et.
és jön ki a 13-as széria, GF750-1050 vga-t ki lehet dobni a gépből

2 dolog változik ritkán, táp (főleg ha jó minőségű) ház, főleg ha jó minőségű és szép.
VGA3 évente
CPU ram alaplap 6-7 évente érdemes cserélni

(#52) csibe1 válasza PSti (#42) üzenetére


csibe1
addikt

Az adatlapod szerint 14 éve vagy itt a PH-n.
Ennyi idő alatt nem ragadt rád annyi, hogy ezzel a kérdéssel kapcsolatban képbe kerülj? :F
Ólommentes forrasztás például?
Unatkozol, és statisztikát készítesz? :U

"Mennyi ideig működik vajon egy számítógép?"
Ez elég sok mindentől függ. A működési körülmények az fel sem merült, pedig nem mindegy milyen környezeti viszonyok között van elhelyezve egy számítógép, és még van pár dolog ami befolyásolja a működési időt.
A garancia az nem biztos, hogy a legfontosabb. :U

Tulajdonképpen mit akartál kihozni ebből az írásból? :F
Jött az ihlet hajnalban, aztán adj neki? :DD :C

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#53) PSti válasza csibe1 (#52) üzenetére


PSti
tag
LOGOUT blog

Hú most lebuktam az XXXXX cégnek dolgozom, és mindenki aki ide beírt spamot fog kapni privát üzenetben, "hogy vegyél új gépeeeeet még maaaaaa!!!!!" :N

Komolyra fordítva a szót, kíváncsi voltam a többiek hogy gondolkodnak erről a témáról.

(#54) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én ugyan tavaly vettem új gépet, de a régit megtartottam és időnként még használom. Konkrétan 12 éves lesz novemberben. Mármint a többsége. Az eredeti VGA kb. 3 éve elszállt és az eredeti Bloomfield procit (i7 930) is lecseréltem egy hatmagos Xeonra, de ugyebár az sem sokkal frissebb. Illetve a vinyó az a korábbi gépből van, az 14 éves (WD 3200AAKS 320 GB 1 tányéros).
Ami a legnagyobb poén, hogy az alaplapban (Gigabyte X58A-UD5) még elemet sem kellett cserélni! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#55) hszilard666


hszilard666
veterán

Hehe, mindennapomat pokoli öreg hardverekkel töltöm, a daily driver laptopom egy 10 éves macbook air, a PC-m 4, gen i7 alapú, az ipadem is 8 éves, és lekopogom, mindenem működik és boldog is vagyok velük :D Külön boldoggá tesz hogy ha valami tönkremegy egy marék apróból pótolható minden. :K

F

(#56) fatpingvin válasza hszilard666 (#55) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezek közül melyik számít pokoli öregnek? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#57) Geri Bátyó válasza fatpingvin (#56) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem 2 kategóriát lehet megkülönböztetni. Az első, ami még különösebb kompromisszumok nélkül használható, a második, ami már csak kompromisszumokkal/korlátozottan/hobbi. Ez utóbbi nagyjából a Core 2 és régebbi hardverek. Ő az első kategórián belül értette.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#58) fatpingvin válasza Geri Bátyó (#57) üzenetére


fatpingvin
őstag

fair enough :) azért kérdeztem csak bele mert a jelenleg fő gépemként működő X230 Thinkpadem mindkettőnél régebbi :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#59) Geri Bátyó válasza fatpingvin (#58) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Akkor a tiéd is pokoli öreg! Nekem az x58 meg már a matuzsálem kategória! :DDD
Az minden esetre durva, hogy a core 2 és az első generációs core i között mekkora szakadék van.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#60) parandroid


parandroid
nagyúr

Ezen már én is gondolkoztam régen, akkor született az alábbi írás: [link]. Azóta már bőven nagykorú a kis drága, még mindig ott lakik a többi kacat között a szekrényben. Pár éve bekapcsoltam, még ment. :D Nincs egyedül, van mellette egy P1 166 Mhz-es Toshiba Stellite Pro 460CDT is, amit 1 euróért szereztem ebayen. Az is működik, csak egy lezárt céges windows van rajta, amit le kéne gyalulni, és újat telepíteni, de vagy 10 éve lusta vagyok nekiállni. No meg a hobbi/retro vonalon kívül értelme se nagyon van.

10 éves i5 gépeket most osztogattam el kettőt rászorulóknak, azok még teljesen korrektül használhatók, Core2-es konfigból meg tavaly vittem ki 2-3 darabot a hulladékudvarba, miután pár évet álltak a garázsban. A P4-ektől már 10 éve megszabadultam, de azok is már bőven 10+ évesek voltak akkor.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#61) hszilard666 válasza fatpingvin (#56) üzenetére


hszilard666
veterán

Jah hogy ezek nem öregnek számítanak? :D Gondoltam az informatikában ezek az értékek annak számítanak. :B

F

(#62) Dönc válasza angyalpc2 (#51) üzenetére


Dönc
tag

Hdd az bulis dolog: :)

(#63) fatpingvin válasza hszilard666 (#61) üzenetére


fatpingvin
őstag

megítélés kérdése sztem. nehéz erre univerzálisan jó megállapítást tenni. gondolj csak bele, a Voyager-1 szonda fedélzeti számítógépe mióta is megy? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#64) hszilard666 válasza fatpingvin (#63) üzenetére


hszilard666
veterán

Ebben mondjuk igazad van! :K

F

(#65) pusszycat válasza fatpingvin (#63) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Az nem egy 8 bit-es lebutított valami? Minél egyszerűbb annál tovább tart. Olvastam erről, direkt törekednek rá.

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#66) MasterDeeJay válasza Dönc (#62) üzenetére

Ha 24/7-be megy akkor 5 év egy normális szerverhddnek nemhogy normális hanem minimum. Nálam van 4000+ órás is.
Amikor chiat faroltam akkor átlag volt a 2000 üzemórás hdd. (Folyamatos napi ~2Tb írással vincsinként) volt pár ami megdöglött de jellemzően azok már eleve bad sectorosak voltak.
Otthoninál ki be kapcsolgatva lehet már idősnek számít 5 éves üzemidős hdd.
Ha egy hdd normális hőmérsékleten megy 24/7 rendes táppal nem mozgatva szerverben akkor 10+ év amit bírhat de elöbb elavul vagy már egy szektor gyengség miatt kidobja a raid vezérlő miközben 100%-os. Írásból nem tudom mit bírhat egy hdd, több ezer TB-ot biztosan talán 10000TB? Ssdhez képest nyilván többszörösét.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67) Apollyon válasza MasterDeeJay (#66) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Dettó, régi öreg lemezem 10 éves, volt már minden is, pár hónapja nyugdíjba küldtem, és most már wd redekkel (szintén 2,5') váltottam ki: [kép]
Ez a lemez volt linux, windows rendszerlemez, az utóbbi években tárhely, most már csak backup (többedmagával), de már nagyrészt offline. Kíváncsi vagyok, hogy a többi lemez meddig bírja. Eddig nem halt meg, csak 3,5-ös diszk (kopp-kopp), szóval azóta csak 5400-as 2,5 lemezeket használok. Ebayről ki lehet fogni jó ajánlatokat, újonnan már nem érdemes venni, inkább SSD-t.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#68) Dönc válasza MasterDeeJay (#66) üzenetére


Dönc
tag

Maximálisan igazad van, nekem is volt pár HDD-m ami a táp hibájából szedett fel pár hibás szektort, ahogy kaptak normális tápot megállt a folyamat és még éveket mentek így is érzékelhető hiba nélkül. A fenti vinyók közel 24/7-ben mentek, nem igazán kaptak hőterhelést, max a torrent nyúzta őket. A WD Blue-t majd ki szeretném venni a gépből, mert nincs rajta semmi érdemleges, vagy beállítom backupnak. Sajnos HDD-nél nem logolja semmi, hogy mennyi írást kaptak, pedig erre én is tök kíváncsi lennék.

Annó mikor még én is láttam szervet közelről nem volt ritka, amiket írsz, sajnos azóta már teljesen mással foglalkozom, így testközelben nem szívhatom a szerverterem száraz, hideg levegőjét. :)

A kakukktojás a képen az nvme ssd, mivel a brutál kánikulában is megállt bőven 40 fok alatt, most meg folyamatosan fölötte van, erre mindenképp rá kell majd néznem, mert valami nem oké vele, pedig van rajta borda is. Eddig addig jutottam, hogy nem használja semmi érdemben, tehát nem attól melegszik. Talán az okozza az eltérést, hogy jött rá új FW azóta.

(#69) Phülöp


Phülöp
addikt

a laptopomat 5 éve vettem használtan, fogalmam sincs, hány éves volt akkor
csak a billentyűzetet takarítottam ki egyszer, egyéb ok nem volt a megbontására
Lenovo T520

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70) Tim82 válasza Phülöp (#69) üzenetére


Tim82
nagyúr

2011-ben megjelent modell, 2011-2012-ben gyárthatták, 2012 folyamán már jött az utódja (T530) is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71) Phülöp válasza Tim82 (#70) üzenetére


Phülöp
addikt

köszönöm a kiegészítést
ez esetben minimum 10 éves laptop, külsőleg már megviselt, de működik szépen

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72) MasterDeeJay válasza Dönc (#68) üzenetére

Hdd írásnak simán nincs jelenősége, inkább a fejmozgásnak. Azaz gondolom jobban mehterhelő pár mb-ot szanaszét random irogatni mint egyszer egyenletesen gigákat. De ezt nehéz így kimérni azaz talán valahogy úgy hogy a fej összes megtett mozgását számolni.
Torrentnél ha nincs elég nagy gyorsítótár akkor bizony tudja terhelni a vincsit a sok random írás, olvasás. Ezért érdemes torretes gépet megpakolni ramokkal amennyivel csak lehet.
Nvme nálam kályha 1tb-os samsung 980 pro (oem verziója) bazi nagy bordával 60 fok körül megy, szerintem borda nélkül főne meg lassulna de sajnos ez lesz a jövő hogy lassan aktív hűtés kell azokra is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#73) Blasius0704


Blasius0704
tag

Privát masina az egy M1 Macbook Air - általában 4-5 éves életciklussal dolgozom, ez most tart a másodiknál, valószínüleg még 3 benne van.
Céges Thinkpad x280 csúcs konfig (i7,16gb,512 ssd) - teljesen életképes még, pedig ütve vágva van - viszont lejár a 4 éves business gari szeptemberben, vagyis már kaptam emailt hogy jön helyette az aktuális megfelelője hamarosan.

(#74) Robert07


Robert07
aktív tag
LOGOUT blog

Van egy pár, az asztali az egy cirka 10 éves Xeon E5-2696v2-re épülő gép, amiből most dobtam ki egy Quadro K5000-et, mert meghalt benne. Lesz helyette egy Radeon Pro W6600. A táp az egy Corsair AX860, ami szintén 10 év körul jár, de semmi gond nincs vele, és nincs szükség ettől nagyobbra.

Az SSD-ket cseréltem többször is, mert azok sokat estek árban, most két 1.6TB-os NVMe van benne amikről bootolni nem tud, de az nem igazán gond.

Majd akkor lesz csere ha az alaplap meghal és nem találok másikat helyette. Addig még nincs okom cserélni.

Szerintem hordozható gépeknél sokkal nagyobb lehet a különbség, mivel ott a fogyasztás jelentősen csökkent akár az elmúlt 5 év alatt is, és ezáltal jelentős előnyt adhat egy újabb modell. És ott nem csak a teljesítmény számít, hanem az egész csomag. A gép, a kijelző, billentyűzet, érintőpad stb.

(#75) prolad


prolad
őstag

A régi családi PC egy VGA cserével elment legalább 10 évet. Ami váltotta, az 7 éve üzemel hibátlanul, újra se kellett telepíteni. Saját PC 2 éve teszi a dolgát gond nélkül.
Laptopok már kevésbé tartósak, de ott is van ami már 6 éve üzemel. Meg olyan is volt, ami megevett évi egy alaplapot.

(#76) Chaser válasza Robert07 (#74) üzenetére


Chaser
titán

a fogyasztás sok modellnél csökkent
ezzel együtt csökkent a hűtők felülete is : ) a minőséget meg hagyuk

______

egy gép pont addig megy el amíg meg nem hibásodik, a csillagok állásától nagyban függ a felhasználási mód mellett
meg ugye mit nevezünk "meddig megy el" dolognak? amíg az összes komponense meghal, vagy csak egy ami miatt már nem működik tovább a számítógép/notebook/bármi

sztem szervizesek és az oem-ek többet tudnának erről mesélni - nem mellesleg átfogóbb képet is adnának -
amikor az ember már 10 éve használ valamit, tudja hogy ó vásárt csinál - van ilyen a leghitványabb notebookból vagy vga-ból, alaplapból is -
mikor bedöglik az esetenként sok százezer ft-os vga/notebook/alaplap gar lejárta után néhány hónappal, akkor meg tudja hogy nem a legjobb deal volt
kb ennyi, de abból levonni semmit nem lehet, hogy néhány embernél valami elment x ideig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) #12732928


#12732928
törölt tag

i5 2500k... 11 éves körüli gép. a vicc, hogy soha nem volt húzva. :)) (videokari rég elavult már játékhoz, más erőforrásigényes dologra meg soha nem kellett. alulfeszeléssel meg szarakodjon a fene.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.