Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) CPT.Pirk válasza Juhaszatti (#200) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyenkor MS fiókos telepítést csináltok, vagy lokális fiókosat? Utóbbit már eléggé megnehezítette az MS...

Annak amúgy örülök, hogy helyileg telepítitek az OS-t. Sajnos a bolti gépek gyakran bloatwarrel vastagon előtelepítve kerültek az amúgy 0 informatikai tudású userhez, én meg kaptam a telefont, hogy most vették a gépet de lassú, tudnék-e vele valamit kezdeni... :)

Az egyik ilyen csúcs eset azt hiszem egy HP csoda volt, Win7-tel meg 4GB rammal. Annyi bloatware volt benne, hogy 1GB ram használatot önmagában összehoztak azon túl, ami az OS-nek kellett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#202) Juhaszatti válasza CPT.Pirk (#201) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Van erre egy alaposan kigyomlált telepítőnk. Automatikusan létrehoz egy lokális User fiókot, a hálózathoz való csatlakozást is átugorja, pedig a 11 Home alapból már igényelné a netet telepítés közben. Teljesen bloatware mentes.
Microsoft fiókkal meg majd összeköti a user, ha akarja.

Sajnos a gyári Windowsos gépeket maguk a gyártók is előszeretettel szemetelik tele a saját "support", vagy keretprogramjaikkal.

(#203) Gargouille válasza CPT.Pirk (#201) üzenetére


Gargouille
őstag

Egyik multi ügyfelünknél csak HP gépeket használnak, gyárilag mind így jön. HP az ebből a szempontból katasztrófa, pedig maguk a gépek egyébként jók.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#204) sh4d0w válasza Gargouille (#199) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Tessek

Hajra Word...

https://www.coreinfinity.tech

(#205) Donki Hóte válasza Gyuri27 (#195) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nálunk legalább 1500 win+office liszensz lehet, pedig nem vagyunk annyira nagy cég :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#206) Gargouille válasza sh4d0w (#204) üzenetére


Gargouille
őstag

Most tényleg csak a vicc kedvéért Word-ben megpróbáltam reprodukálni, nagyjából 7-8 percet szántam rá, nyilván ha megkeresném ugyanazt a betűtípust meg minden térközt ugyanúgy állítanék be, akkor megszólalásig ugyanaz lenne:

ha kell átküldöm szívesen docx-ben. Igazából nem tudom mit akartál demonstrálni pontosan, hogy a Word-ben nincs felső meg alsó index? Vagy nincsenek benne a görög ABC betűi? Esetleg nem állítható soron belül betűnként a pozíció, vagy mi az az iszonyatos hiányosság, amit nem tud a Word és amiért annyira béna, hogy használhatatlan? :)

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#207) bambano válasza Gargouille (#206) üzenetére


bambano
titán

Ez kilométerekre van az "ugyanaz"-tól.
És nem csak az elütésekre gondolok (LaTeX Will). A második paragrafus nálad balra zárt, a latexben kiegyenlített. A latex math módban nem az alap fontokat használja. A sorköz sem egyforma.

Pontosan erről beszéltem, a word usereknek elég az, amit te csináltál.

Másrészt a latex egy rakás dolgot megcsinál automatikusan, úgy, hogy a kimenete elfogadott formájú lesz. Harmadrészt a latex akkor lett igazán népszerű, amikor a windows és a word még nem tudott magyar karakterkészletet, a latex meg kezdettől fogva igen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#208) Gargouille válasza bambano (#207) üzenetére


Gargouille
őstag

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#209) Gyuri27 válasza bambano (#207) üzenetére


Gyuri27
félisten

Word tud már szövegből pdf majd ugyanabból a pdf-ből szöveget?
Mármint, hogy ne egy lefosott, lehányt kilóméterkő jellegű legyen? :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#210) Donki Hóte válasza bambano (#207) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A második paragrafus nálad balra zárt, a latexben kiegyenlített.

Na, itt kezdtem röhögni :P

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.