Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

565 dodó? Hát az teljesen királyság! Nem egy rossz proji. Árgépen még mindig 400 ezer ft :)

[ Szerkesztve ]

(#2) #95590400 válasza Ren Hoek (#1) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha lehetne kapni. de már egy éve nem lehet, úgy tudom.

(#3) Ren Hoek válasza #95590400 (#2) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor hogy van ez az árcsökkenés? Pedig gyártják nem?

(#4) #95590400 válasza Ren Hoek (#3) üzenetére


#95590400
törölt tag

ezt tőluk kellene megkérdezni... :DDD

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én megvárom a projektorvásárlással, míg elérhető árú 3D-s FullHD projektorok lesznek. addig meg nem hajt a tatár...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Ren Hoek válasza t72killer (#5) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem jobb a sima :D Az legalább nem süti ki a szemet, és nemkell semmi szemüveg:P

(#7) flexxx2


flexxx2
őstag

Én egy ledes projektort vennék, az kibír 30e órát, csak rohadt drága még.

(#8) #06658560


#06658560
törölt tag

polárszürös 3d-t tudo projektor, ami relatív halk, viszotn tökéletes képminöséget tud, upside-down is haznsáltható plafonról lelógatva, na, az tetszene. Lehetöleg hosszú üzemidövel, az árát meg kigazdálkodom.

(#9) t72killer válasza #06658560 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt az "az árát meg kigazdálkodom" résszel van baj :o Attól tartok, ez még a nagyvizen túl, $-ban is 4számjegyű össszeg, ami nem 1essel kezdődik :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) KevinMulder válasza t72killer (#9) üzenetére


KevinMulder
tag

Nullaval? ;)

(#11) t72killer válasza KevinMulder (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rosszul írtam, mégis 1essel kezdődik :) de konkrét boltban nem láttam még. (fullHD természetesen, kicsire nem adunk:P)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) 9950es válasza t72killer (#11) üzenetére


9950es
aktív tag

És mit fogsz nézni fullhádén? Youtubot? Gratulálok ! :))

120 fps or GTFO :D

(#13) 9950es


9950es
aktív tag

Egyébként mintha 2projektor nem érné meg úgy csináltok... Hogyne érné meg 2x-es élettartam 2d-ben, 2szeres fényerő 3d-ben? 2x 565 dollárért?

120 fps or GTFO :D

(#14) M@trixfan válasza 9950es (#12) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mindent :W Játékok, filmek, fényképek, videók, akár éppenséggel YouTube is lehet 1080P. Mindig mondják, hogy "nincs hülye kérdés". Nem tudom, néha kételkedem... :N Tulajdonképpen pont projektornál van a legnagyobb értelme az 1080P felbontásnak és a 3D-nek is. Egyedül annyi nehézség támad, hogy a játékokhoz PC kell mert ilyen nagy képméret esetén már óriási különbség van grafikában és folyamatosság érzetben.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#15) 9950es válasza M@trixfan (#14) üzenetére


9950es
aktív tag

: ))

És szeirnted milyen pécé fog egy metrot fullhdban 120fps -el futtatni hogy meglegyen a VSYNC és ne legyen darabos? Szerinted fogod látni a különbséget 3d-ben? 0-tapasztalattal nem tudom minek írogattok be ilyeneket. Neked is gratulálok, miszter "mindent" , "kicsire nem adunk" :O

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#16) #09634560 válasza 9950es (#15) üzenetére


#09634560
törölt tag

A játékon kivül minden más(film,youtube,stb.) mehet 1 megfelelő BD játszóról vagy médiaplayerről.De a játék mehet konzolról is akár,pl PS3 slim.És ha 720 ban mennek a játékok még a médiaplayer fel is skálázhatja,így már lehet jogosultsága az 1080p-nek..

[ Szerkesztve ]

(#17) 9950es válasza #09634560 (#16) üzenetére


9950es
aktív tag

De érted , hogy nincsen 3d műsor ? Ha lesz TV adás az szerinted FullHD lesz? Magadnál vagy?

120 fps or GTFO :D

(#18) #09634560 válasza 9950es (#17) üzenetére


#09634560
törölt tag

Természetesen értem.Magamnál vagyok,mert nem én kötök bele fübe-fába.Mintha irtam volna hogy megfelelő lejátszóval ami azt is takarja hogy van müsorforrrás hozzá. És még csak jelenleg nincs müsor. De pl.az Avatar már kapható lesz 3d-ben és az év végéig lehet változás,bővülhet a választék.Aki megengedheti magának a 3D vetitőt,pláne kettőt kiépitve,az a lejátszót is és megfelelő videokártyát és gépet is,nem beszélve a müsorforrásról.És M@trixfan gondolom nem csak 3D-t akar nézni hanem normál 1080p-s anyagot is,arra irta hogy mindent.Vagy arra nem jó ez a vetitő annak aki megteheti hogy megvegye?

[ Szerkesztve ]

(#19) 9950es


9950es
aktív tag

Gyakorlatilag nem sok különbség lesz. Ez nem LCD hogy mozgásban behomályosodjon, ennek valódi felbontása van. Nem lehet összehasnolítani a két technológiát ( LCD / DLP ) felbontás alapján. Senki ne hagyja magát lebeszélni 720p-ről, ez ugyanolyan dolog mint amikor azt kérdezik egy hangfalról hogy hány wattos, kb ennyire ért az emberke hozzá, mindent be akarnak sorolni valami tulajdonsága alapján és épp csak a felbontás van kéznél, mert kontraszthoz pölö NEM ÉRT.

Neki tuti hogy jobb a "dinamikus" 50,000 LCD kontraszt mint a DLP-s 2000 , pedig a valóságtól mi sem állhatna távolabb!

Le sem cserélném a natív 720p projit 1080asra. Skálázzon felbontást aki akar, én tuti nem fogok.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#20) tdd587 válasza 9950es (#19) üzenetére


tdd587
őstag

Nem nagyon értem mire akarsz itt kilyukadni, azon kívül, hogy ezzel a stílussal szerzel jópár utálkozó kommentet még.

A 720p az 720p, az 1080p meg annál sokkal több képpont. Az összes HD filmet 1080p-ben jelentetik meg, tehát ha nem akarsz skálázni, akkor 1080p és pont.

A kontrasztarány is összemérhető, csak ki kell kapcsolni a dinamikus íriszt és máris ott a natív. Az új gépeknél ez is nagyobb, mint régen volt.

720p DLP-ről váltottam 1080p LCD-re és minden szempontból jobban jártam. Zaj, fogyasztás, szabad képeltolás bármerre, nagy zoom tartomány stb.

720p vetítő/tévé/akármi megvételét pedig nem ajánlom senkinek, kivéve ha nem mozira kell. Minden más esetben ha már vásárol, akkor inkább pár ezressel többért, de legyen meg az összes képpont, ami a lemezre került.

Vetítőre ez különösen igaz, mivel ha nagy képet akarsz (mint a moziban), akkor az nem működik, hogy 6 méterről egy 100 centis plazma képére mutogat a kereskedő, hogy ugye hogy nem éri meg full HD tévét venni...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#21) 9950es válasza tdd587 (#20) üzenetére


9950es
aktív tag

3d 1080p-ről volt szó, de így hogy érintett vagy LCD révén látványosan felkaptad a vizet. -egyébként monitorokra gondoltam ,lévén az itt hozzászólóknak többnyire azzal van tapasztalata projektor helyett, de a te gyors léptékben elöregedő/színeződő lcd projektorod sem semmi , mert egy DLP legalább az életben nem megy tönkre a chipje miatt.

Én viszont sajnálom ,de rájöttem , hogy nem érdemes veletek vitatkozni, frankómondással "mindennel" , "nem adunk"-al nem tudok vitába szállni.

További jó pixel eregetést !

120 fps or GTFO :D

(#22) #09634560 válasza 9950es (#21) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nyugodtan megmaradhatsz a 720p-s 3D projidnál,mivel ahhoz ragaszkodsz,mintha azt irtad volna,hogy nem vennél 1080-ast. Kérdés hogy létezik-e ilyen,nem-e inkáb az 1080-ast fejlesztik tovább 3Dben... LCD/DLP hasonlitásban viszont aligha monitorokra fognak épp egy vetitőkről szóló fórumban gondolni. És nem is emlékszem hogy a vitainditó irás 3D-s projikat emlitett volna.Amugy jó lenne a 3d proji,legyen szó bármilyenről,de mire kiépited hozzá az infrastruktúrát,értsd:vászon,felfüggesztés,minden készüléktől legalább 5-10 méter vezeték a projektorhoz,mellé esetleg vmilyen tunert,pl DVB-Satellit vevöt, kissebb proji is kijönne még egyszer belőle.Nem beszélve a másfél-2 évente esedékes lámpacseréröl.Aki komolyan gondolja, 1 millió alatt ne számoljon.Mig az emlitett "monitort" csak egyszer kell megvenned,és elég kb.méteres hosszuságú,akár tesco-gazdaságos kábel is megteszi.

(#23) 9950es válasza #09634560 (#22) üzenetére


9950es
aktív tag

"Amugy jó lenne a 3d proji,legyen szó bármilyenről,de mire kiépited hozzá az infrastruktúrát,értsd:vászon,felfüggesztés,minden készüléktől legalább 5-10 méter vezeték a projektorhoz,mellé esetleg vmilyen tunert,pl DVB-Satellit vevöt, kissebb proji is kijönne még egyszer belőle.Nem beszélve a másfél-2 évente esedékes lámpacseréröl.Aki komolyan gondolja, 1 millió alatt ne számoljon."

: )))))))))))))) :O

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#24) domi007


domi007
őstag

Es mekkora poen, hogy t73killer (akivel elkezdodott az egesz agymenese 9950es baratunknak) csak poenkodott, ott a smiley (leven ennyi irdatlan penze szerintem neki sincs, nekem legalabbis tutira nincs :DDD ).

De azert megerte :DD

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#25) #95590400 válasza #09634560 (#22) üzenetére


#95590400
törölt tag

belépős 720p acer, 170k környéke, tud 3d-t.
egy teljesen átlagos vászon már megvan 30-40k-ból
vezetékek: max 10-15k.
pilács: ha kiég, van szakember, okosban megoldja csak magát az égőcserét 30k környékén.
akárhogy is számolom, nagyon messze vagyunk a millától.
htpc: 80k.
egy közepes 5.1 pc-s rendszer 40-50k.
és még mindig messze.
otthoni vetítéstechnika és házimozi már sokak számára elérhető, jó áron, elfogadható minőségben, ami köröket ver az ugyanabban az árban lévő lcd tv-kre.
erről ennyit.
amúgy meg, régi sztereó hifim van, utálom a 3d-t, és egy belépős régebbi 720p acer projit használok htpc-vel. uszkve az egész ér jelenleg 200-250k-t

[ Szerkesztve ]

(#26) 9950es válasza #95590400 (#25) üzenetére


9950es
aktív tag

Shutterszemüveg kimaradt, kb 25 lesz nyárra. Viszont a teljesen átlagos vászon, az 1 mattfehér, egy MDF lap, sok csiszolás plusz festék ( 10e? ) .

Polarizeres setup, mint a fenti ( "SOHANEMLESZENNYPÉNZEM" ) , 2x 565usd mint a cikkbeli optoma, MDF lap + ezüstfesték, polarizer film a projektor elé ( 3ezer ft? ) , polárszűrős szemüveg (1500 ft?) , iz3d driver ( 12ezer ft ) .

2.-at megépítheted fullHD-ből is. Érdemes? Szerintem NEM!

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#27) Tolkarius


Tolkarius
tag

Jónak tűnik, bár sajna én még messze vagy attól is h ilyenem legyen... :(

(#28) dezz válasza 9950es (#17) üzenetére


dezz
nagyúr

"De érted , hogy nincsen 3d műsor ? Ha lesz TV adás az szerinted FullHD lesz?"

Pedig valószínű, hogy az lesz, mivel a mostani H.264/Mpeg4 Part 10 (AVC)-t váltó, azzal visszafelé kompatibilis (2D készülékek dekódolni tudják belőle az 2D-s képet) MVC (Multiview Video Coding) kismértékű adattöbblettel kódolja a stereo-3D-hez kellő második nézet képét.

Az MVC egyébként már tavaly szabványosításra került, a 3D tévéadások mellett a 3D Blu-ray is ezt használja.

[ Szerkesztve ]

(#29) 9950es válasza dezz (#28) üzenetére


9950es
aktív tag

Koreaiak nem mernek belevágni, hol vagyunk , hol van a világ többi része attól. :U

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#30) dezz válasza 9950es (#29) üzenetére


dezz
nagyúr

A BBC így fogja sugározni a jövő hónapban kezdődő foci VB-t.
Na persze nem a jövő héten fogják lecserélni 3D-re az összes tévécsatornát... :)

(#31) t72killer válasza dezz (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

így van, ez a jövő. nem tudom, 9950es kolléga 5-6éve, az SD DVD korszakban gondolta volna, hogy neki kell a 420p-nél nagyobb felbontás?

Amúgy tényleg poén volt az egész 3DHD-s linkelés, MOST még nincs hozzá semmi, a fociVB lesz az első komolyabb dolog.

én a mostani projektorgenerációt kihagyom, legalább nem kell majd eladni, ha a boltban (és a "virágboltban") csupa 3DHD filmek lesznek.

9950: jól értem, építettél egy házi 3D rendszert 2 projiból? ez ügyes, hogy sikerült szinkronizálni őket? milyen vassal/OS-el hajtod?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Eddie141 válasza 9950es (#26) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hasonló rendszert használunk mi is a cégnél (Kognitiv Hungary) de az egy kicsit professzionálisabb :) Bár én is próbálkoztam már ezzel :) Nem semmi meló, az biztos :)
GRT hozzá! Nem osztasz meg velünk néhány képet? :R

(#33) 9950es válasza Eddie141 (#32) üzenetére


9950es
aktív tag

Mártonéknak van , itt is szokott fórumozni, most vettek hozzá 3méter 60as Harkness Hall (drága) vásznat . Szóval akit érdekel őt keresse meg, szerintem ki lehet próbálni. Lehet pécét is vinni kéne mert ők nem játszanak rajta.

Nekem 120hz H5360-am van shutterrel de már nem sokáig, játszom, jó, de a kontrasztal és fényerővel nagyon elégedetlen vagyok. 120hz-hez monitorhoz képest persze így is ég és föld, de én rá kellett jöjjek hogy fényerő b*zi vagyok, nekem csak polarizer jó.

Amúgy nem lehet már kapni 565-ért optomát , mire lejött a hír már rég elfogytak amazonról. Érdemesebb 2000 lumen felé nézelődni hogy az olcsó vászonból ne legyen gond. 6000es kontrasztot semmilyen kommersz polarizer film nem tud.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.