Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

Támogattam én is :) Remélem az összes "Stretch goal" összejön.

Meg jó lenne, ha az eljövendő 30 napban mutatnának pár screenshot-ot is.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#2) golya87


golya87
őstag

Szerintem egy ilyen nagy presztizzsel rendelkező cégnek, mint az Obsidian, gáz, hogy a Kickstarteren kell pénzt összeszednie. Nem hiszem el, hogy nincs olyan menedzsmentjük, akik ennyi tőkét ne tudnának összehozni.
Bár olyan szempontból jó ötlet a Kickstarter, hogy a pénzéhes kiadó, így nem fogja b.sztatni a fejlesztőt és nem lesz félkész termék kiadva (KotOR2).

(#3) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Nagyon király ez a kickstarter-es megoldás. Ennek segítségével tényleg minőségi játékok fejlesztésére nyílik lehetőség. A PC-sek végre valódi PC-s játékokat kaphatnak, nem csak gyenge konzol átiratokat.

(#4) ldave válasza golya87 (#2) üzenetére


ldave
félisten

Pedig láthatod, hogy ez van, egy ilyen stílusú játékra úgy látszik egyetlen kiadó se akar pénzt adni. Így legalább megvalósul a játék, függetlenül a pénzéhes menedzserektől.

A Slime draws near! Command?

(#5) Kraptor


Kraptor
őstag

Nagyon jó ötlet, ha már fele olyan jó lesz mint Baldur's Gate akkor már megérte a próbálkozás!

(#6) Arena87


Arena87
aktív tag

Azért picit durvának tartom, hogy csak akkor lesz Linux port, ha elérte a 2,2 M dollárt. :N
De attól függetlenűl küldtem egy kis zsozsót nekik. Hajrá. :C

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#7) Ilsyde válasza Arena87 (#6) üzenetére


Ilsyde
őstag

Meglesz az hamar, ne aggódj.
Ez a nyolcadik kickstarteres játék amit támogatok... csak ha ketto példát mondok ebbol a nyolcból:

Shadowrun Returns = 1,8 millió dollárt szedtek ossze (400ezret akartak)
Wasteland 2 = 2,9 millió dollárt szedtek ossze (900ezret akartak)

De a legjobban most a Castle Story alfát várom :D

Dobtam rá én is 20 dolcsit még tegnap :)

(#8) ricshard444 válasza TaS1kaaa (#3) üzenetére


ricshard444
veterán

Valóban,nem a bevétel az elsődleges szempont számukra hanem,hogy tényleg minőségi játékot hozzanak össze.Így még lesz új a nap alatt,nem pedig a gagyi doboz átiratok meg a szokásos hulladék Cod-ok...

Vannak dolgok...

(#9) Kokuszkocka


Kokuszkocka
csendes tag

Tényleg jó dolog ez a kickstarter, a jövőben szerintem egyre nagyobb népszerűségnek fog örvendeni ez a dolog, mind a játékosok, mind pedig a fejlesztők között. Azért furán nézz ki a célok között hogy 200 ezer dollár plusz kell ahhoz hogy legyen a karakternek saját háza:D

(#10) saelin


saelin
veterán

Így kell ezt csinálni! +1

Ha tényleg sikerül a linuxra is, én biztos megveszem. Lehetőleg már linuxos steamről!!!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11) Shing


Shing
őstag

Nem semmi, nektek még időtök sem volt kírni... :DDD Persze még lehet küldeni...

(#12) Wolverine válasza Kokuszkocka (#9) üzenetére


Wolverine
félisten

A plusz fejlesztési költséget szeretnék így behozni, amit egy plusz feature jelent.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13) Rebourne válasza golya87 (#2) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Dehogyis gáz, a Kickstarter pontosan erre lett kitalálva, és a menedzsment jól ráérezett az alkalomra. A nagy kiadók üzleti modelljébe nem fér bele egy ilyen rétegjáték, viszont ez a projekt már túl nagy ahhoz, hogy pár ember összedobjon rá. A Kickstarter megteremti a lehetőséget az ilyen projekteknek is - amik a múltban nagy valószínűséggel el sem indultak volna.

(#14) Zigur


Zigur
senior tag

Jó dolognak tartom a Kickstarter meglétét, így olyan nagyobb költségvetésű játékok is készülnek, amik nem egy nagy kiadó által megkövetelt "tipikus" menetet kell követni, hanem lehet kisérletezni.
Mérgezésem kezd lenni a sok unalmas szartól, amik ugyanazok mint 20 éve, csak csillogó grafikával meg fizikával készülnek, de semmi új nincs bennük.

(#15) Ilsyde válasza Zigur (#14) üzenetére


Ilsyde
őstag

Akkor a Kickstarter pont neked való! Sok érdekesség van fent. Castle Story tokéletes példa.

Néha érdemes felnézni hogy mik az újdonságok. Tobb értelme van ezeket a projecteket támogatni, és a legtobbnél kapsz alfa/béta elérést is azon felul hogy olcsóbban hozzájutsz a játékhoz.

(#16) marcell991


marcell991
tag

A Kickstarter miatt a fejlesztők szabad kezet kapnak és a játékosokkal való kommunikáció is jobb. Így nincs olyan, hogy "ezt a fícsört még igazán belerakhatták volna". Ha van valami, amit az emberek hiányolnak, azt belerakják.

[ Szerkesztve ]

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#17) Televan74


Televan74
nagyúr

Remélem az ügyeskedők nem harapnak rá erre a nemes kezdeményezésre. Távol tartják a mocskos kezüket a Kickstarter -től.
Érdekes kezdeményezések ezek a dolgok. De én még mindig annak a híve vagyok,hogy fejlesz kiadó a saját pénzeden ,és ha majd kész lesz, fizetek.Tudom egy kicsit maradi vagyok.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) Thodeus válasza ldave (#4) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Legalább így nem ugatnak bele olyan befektetők akiknek lövése sincs a játékiparról és a hülye "ötleteikkel" csak elgányolnák.

(#19) Ilsyde válasza Televan74 (#17) üzenetére


Ilsyde
őstag

Olvasd el Rebourne hozzászólását. Ez arról szól hogy a fejlesztok alkotni akarnak valami maradandót, de a kiadó és a részvényesek nem akarnak rá pénzt szánni mert kicsi az agyuk.

(#20) aram01


aram01
nagyúr

hamar összejött,tök jó :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) GeryFlash


GeryFlash
veterán

És akkor ez hogy lesz? Steamről ingyen letölthető lesz? A támogatók kapnak vmi kis extrát (pl dobozos verzió vagy hasonló)? Ti mennyivel támogattátok, 5-10 dollár? Remélem jó játék lesz, lehet támogatom én is őket

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#22) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Pont a héten támogattam a Planetary Annihilation-t. Azt hiszem, egy időre most kiköltekeztem magam...

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#23) anulu


anulu
félisten

zsákbamacska. amikor megjelent egy játék és volt demo, akármi, akkor döntöm el, hogy adok-e érte pénzt. előre? na neeee!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) GeryFlash


GeryFlash
veterán

65 dolcsi a dobozs verzió???? az azért picit gusztustalan....

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) Jander válasza GeryFlash (#24) üzenetére


Jander
senior tag

65 dodóért kettő játékot kapsz -> egyet steam-en letölthető változatban, egyet pedig postán dobozban. Tehát 2 külön személy is játszhat így értve? 32.5 dolcsi / fő csak valaki egy dobozzal lesz gazdagabb. A digitális változat már 25 dolcsiért is "kapható".

Amúgy az Obsidian nekem az utóbbi időben diplomatikusan szólva is kétes játékokat készített (kivétel a New Vegas, bár ott is csak a felét csinálták ugye). De az Alpha Protocol, DS3 és ez a bugyuta South Park játék... számomra minősíthetetlenek. De remélem kiadó nélkül könnyebb lesz jó játékot készíteni.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#26) GeryFlash válasza Jander (#25) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja mondjuk így korrektebb, de nincs sima box version? Mind1 akkor max eladom külön

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27) Ilsyde válasza GeryFlash (#21) üzenetére


Ilsyde
őstag

20 dollárt dobtam rá. 15-25 dolcsi kozott szokott lenni a teljes verzió meg esetleg az alfa/béta elérés. Kíváncsi vagyok mit raknak ossze az elkovetkezendo 30 napban azok után hogy elég nagy nevekkel hozakodtak elo (Planescape Torment, Fallout, Icewind Dale stb.). Ha semmivel akkor lemondom és kész.

Eddig kicsivel tobb mint 120 dolcsim ment el Kickstarterre, pedig eléggé megválogatom hogy kit támogatok. Legdrágább az új Carmageddon volt, két példányt kértem béta eléréssel egyutt (30 dollár).

(#28) b4kancs


b4kancs
csendes tag

Az utolsó bekezdésben:
"Az egyelőre Project Infinity címet.." ;)

Tiszteletem!

(#29) dabadab válasza anulu (#23) üzenetére


dabadab
titán

Akkor nem adsz, ez ilyen egyszeru.

DRM is theft

(#30) anulu válasza dabadab (#29) üzenetére


anulu
félisten

jópár, később megbánt előrendelés után csak vakarom a fejem, mikor bárki előre fizet egy olyan programért, amiről még nettó semmit sem tudni a készítőn és a címén keresztül. örülök, hogy ennyi embernek ennyi felesleges pénze van :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) Vistaboy válasza b4kancs (#28) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, javítva. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#32) zone


zone
őstag

1 nap alatt összejön 1,1 millió egy játékra. Nyáron Athene 80 nap alatt tudott csak összeszedni 1 milliót az afrikai éhező gyerekeknek (aminek a felét a DC Comics adta). Érdekes világban élünk.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#33) Kraptor válasza zone (#32) üzenetére


Kraptor
őstag

Már 1,4 milla:)

(#34) Sanya válasza zone (#32) üzenetére


Sanya
nagyúr

kérdés az, hogy az 1.000.000 usd-ből mennyi megy ételre az éhező afrikaiaknak, ki osztja szét, honnan veszik a zabát?

Ez mind-mind nagyon-nagyon fontos kérdés, mert ha az összegyüjtött 1.000.000 usd-nek csak kb a 10%-a lesz étel, a többi pedig a szállítás, a szervezők sportkocsijainak megvásárlása, a helyi hadurak anyagi, vagy egyéb támogatására megy el, akkor jelentősen megcsappan az adakozási kedv.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) b4kancs válasza zone (#32) üzenetére


b4kancs
csendes tag

Miért nem kerestek az adománygyűjtéshez megfelelő platformot? A Kickstarter, mint a mellékelt ábra mutatja, milliókhoz jut el, az említett adománygyűjtésről viszont pl én sem hallottam.
1m USD meg tényleg nem az az óriási pénz, amiből hű de sok kaját lehetne venni. Az ilyesmit nem a kisemberek pénzéből kellene kivenni, mert mindaddig csak reklámnak tartom az ilyesmit..

Tiszteletem!

(#36) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Ez szep es jo, de mi lesz azoknak a penzevel, akik olyan projektekre adtak penzt, amibol vegul nem lett semmi, mert:

-szandekossag: nyilvan nem a millio dollaros projektekrol van szo, de par ezer 10 ezer dollaros projekteket szerintem siman meg lehet uszni, nem kell hozza mas csak egy jol megcsinalt video, es fake adatokat megadni. (Pl. hajlektallanal csinaltatott utlevel es bankszamla adatok, stb)

-keves a penz: Itt van ez a jatek, de ott van ezernyi par szazezer vagy millio dollaros projekt. Fizetesekkel, infrastrukturaval, berlessel, marketinggel, gyartassal (es meg ezer olyan dolog amirol lovesem sincs) szamolva szerintem ezek a penzek nevetsegesen alulbecsult szamok.

-hatarido: Az van-e? Ha van, mi van ha csuszik? Ha csuszik, lasd elozo pont mibol lesz penz ra? A jatekfejlesztok hiresek arrol, hogy nem keszulnek el idore. (pedig oket meg csapkodjak a kiadok is) Ha nincs hatarido, nincs kiado, akkor meg mi garantalja, hogy nem a Duke Nukem projekt lesz az adott projekt, vagy esetleg sosem jelenik meg es elfelejtodik, mikozben eltunt a sok penz?

-leallitas. Egy csomo jatekot allitanak le, mert ugy erzik nem lesz eleg sikeres (plusz az elozo 2 pont). A kickstarteres projektekben mi tortenik ez esetben?

Naponta sok szaz projekt indul a Kickstarteren, azt senki sem gondolhatja hogy ezek egytol-egyig megvalosulnak. Viszont nem hiszem hogy van kapacitas arra, hogy mindent figyelemmel kovessenek, pereljenek adott esetben. Nincs veletlenul a szerzodesben ott egy pont mikor fizetni kell, hogy a Kickstarter nem vallal felelosseget a penzekert?

Igazabol tetszik a Kickstarter de a fejlesztok nem ertenek a becsleshez, penzhez, hataridokhoz, ok szerelmesek az otletukbe, es csak a fejleszteshez ertenek tobbnyire, igy penzt es hataridot rajuk bizni azert valahol nem a legjobb otlet. :) Ezert vannak a kiadok, lehet utalni oket, de ok azok akik a muveszlelkeket megprobaljak valahogy rendszabalyozni, hogy azert valami kezzelfoghato termek is szulessen vegul. :)

(#37) Kraptor válasza kulfoldi (#36) üzenetére


Kraptor
őstag

Benne van a FAQ-ban (szerződésben) vannak kikötések azért nem is kevés.

(#38) dabadab válasza kulfoldi (#36) üzenetére


dabadab
titán

A Kickstarter, akárhogy is, elsősorban bizalomra épül, vagyis a tömör válasz az, ha bebuktad, akkor bebuktad. Pont ezért az igazan sikeres projektek azok, ahol a készítőkről lehet tudni, hogy már csináltak ilyet és jó lett. Andrew Plotkin, Tim Schaefer, Al Lowe (izé, látszik, hogy a kalandjátékok érdekelnek? :) ) vagy most a Black Obisidian esetén nem kérdés az, hogy van-e megfelelő szakértelmük meg tapasztalatuk és az is elég valószínűtlen, hogy lelépnének a pénzzel, hogy a továbbiakban Hawaiion lógassák a lábukat.

DRM is theft

(#39) Ilsyde válasza zone (#32) üzenetére


Ilsyde
őstag

Ha megnézed, a legtobb ember csupán 20-30 dollárt szánt a játékra. Az átlag 40-re jonne ki 1400000/35000 de ez csalóka, mert néhány burzsuj 5-10ezer dollárral nyomta meg a végosszeget.

(#40) kulfoldi válasza dabadab (#38) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

+ Kraptor

Vegigolvasgattam par dolgot a FAQ-ban, es en is erre jutottam, a nagy nevekben talan meg lehet bizni. A kis par ezres projektek, hamis adatokkal, es vagy folyamatos tajekoztatas (akar kamu) melletti allando csuszas, penztelenseg miatt elfelejtodnek. A nagyoknal meg az veszely van, hogy 1-2 millio semmire nem eleg. Vegigneztem a PE videojat, es a vegen van egy stabfoto, legalabb 50-en vannak rajta, gondolom mind elismert szakemberek, kaphatnak evi 25-30k dollart egy evben, azaz csak a fizetesuk csak 1 evre 1.3-1.5 millio. Legalabb 2 ev fejlesztes + az elobb felsorolt dolgok (infrastruktura, bla-bla) ez egy kb. 5-10 millio dollaros projekt.

Szerintem meg tul uj dolog a Kickstarter, most meg nincsenek kifuto projektek, meg mindenki bizakodik, de a kovetkezo 2 evben mar lesznek bajok, az alatt talan jobban kiforr a rendszer, es megbizhatobba valik.

(#41) zone válasza b4kancs (#35) üzenetére


zone
őstag

Külön weboldal + Fundrazr + több ismert YT csatorna megfelelő platformot biztosított szerintem.

(#34) Sanya
A Save the children alapítvány osztja el.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#42) Kraptor válasza kulfoldi (#40) üzenetére


Kraptor
őstag

"kaphatnak evi 25-30k dollart egy evben"

Annál JÓVAL többet keresnek.

Szerintem pénzt x%-ban kapnak majd az eladott mennyiség után. Ez olyan hobby project, mint a modderek szoktak csinálni. Azok se kapnak pénzt és néha elképesztő dolgokat csinálnak.

(#43) Rebourne válasza kulfoldi (#40) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Az Obsidiannak nem a Project Eternity az egyetlen futó projektje, a szerződéses munkáikat tovább csinálják. A játékstúdióknál ez így megy, szinte csak a dizájnerek azok, akik végig egy projekten maradnak. A grafikusok munkája egyszeri, az enginet szintén egyszer kell leprogramozni, a támogatáson/bugfixeken már kisebb csapat is dolgozhat.

Persze a Project Eternity alfától omegáig, terjesztéssel, marketinggel jóval több lehet, mint 1,1 millió dollár, de az Obsidiannak is vannak tartalékai ill. forrásai amit a célra szánnak. Ez inkább olyan véleményfelmérés volt. A Kickstartert nem minden cég használja pénzgyűjtésre, volt már eddig is rá példa, csak azért indítottak Kickstartert, hogy közvetlenül kapcsolatba léphessenek a felhasználóikkal, közönségükkel.

(#44) ldave válasza Rebourne (#43) üzenetére


ldave
félisten

Jaja, fő projektjük most a South Park játék, meg besegítenek Fargo-éknak a Wasteland 2 fejlesztésében is.

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.