Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #45185024


#45185024
törölt tag

Én mennék ... ha nem angolul lenne :)
Unity 5 régóta érdekel...

(#2) Habugi


Habugi
addikt

Akkor ez már GPU Days :D

"A négy legfontosabb eladást.."

Kimaradt egy ő betű.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3) jedis válasza Habugi (#2) üzenetére


jedis
senior tag

Nem maradt ki !!! A cégeknek el kell adniuk magukat !!! :DD :DD :DD

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#4) HussarF

A KFKI-ban lesz. Kár, hogy pont Prágában leszek :S

(#5) Meteorhead válasza jedis (#3) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

A cégeknek ell kell adniuk magukat, de ezek a konferenciák jó esetben nem PR események. Azt a szervezők sem szeretik, ha a cégek egyszerű termékbemutatót tartanak nulla technikai vagy tudományos tartalommal. Azokat az embereket/cégeket nem látják szívesen legközelebb. Borzasztó kínos amikor összeül egy teremre való akadémikus, és az előadó bedob egy kérdést, hogy tudják-e vajon hány sora lehet egy excel táblának.

Az hogy ötödjére van ez a konferencia, nagyban segít kiküszöbölni az ilyeneket. Egyedül az Nvidiának van a játékiparnak megfelelő "The way it's meant to be played"/"Gamin Evolved"/"Most volt róla hír Intenél hogy hívják" programja, de ott is az információ áramlás hatékonysága nem a legjobb. Ezeken az eseményeken az egyetemek/kutató intézetek is informálódhatnak a cégek akutális nézeteiről ami érinti őket, mert ezeket nagyon ritkán propagálják kifelé.

(#6) Fiery


Fiery
veterán

En arra lennek kivancsi, az ultramobil SoC gyartok kozul miert csak az nVIDIA kepviselteti magat egy ilyen rendezvenyen. Hol van az Imagination, MediaTek, Qualcomm, Samsung? Az Intelrol nem is beszelve :)

(#7) Abu85 válasza Fiery (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ahogy nézem ez a rendezvény inkább a performance kategóriára fókuszál, mintsem az ultramobilra. Innen bőven érhető, hogy csak az AMD és az NV lesz jelen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Meteorhead válasza Fiery (#6) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

A válasz nagyon egyszerű: ha az Intelt akármilyen módon el lehetne érni, akkor jelen lenne. Ha lenne telefon/mail/posta/akármi amin keresztül fel lehetne venni akár a magyar, akár a külföldi képviselettel a kapcsolatot... mégsem fórumon kellene az ilyet intézni.

A tavalyi (vagy tavaly előtti) konferencián volt is Intel képviselet (Gacsál József személyében). Az ő előadása is egy kicsit kevésbbé volt technikai, mint reméltük. Idén is kerestük, csak nem tudtuk utólérni.

Ami a mobil SoC-okat illeti, mi is gondolkozunk rajta, és ha minimális tapasztalatot szerzünk ilyen fronton, akkor mi is értékesebb partnerek lehetünk számukra egy ilyen eseményen. Tegrával már van tapasztalatunk (meglhetősen jó), de szeretnénk szélesíteni a spektrummot a többi gyártó vonalán is. Egy CompuLab Fitlet modellel az AMD részéről, Qualcomm fronton C++AMP képes mobiltelefont és OS-t várunk (még mindig nincs piacon Snapdragon/Adreno ami tudná, és semmi infó Win10 telós verziójáról ilyen téren), mert egészen biztos nem fogunk szimulációkat DX 9-es pixel shaderben írni. Samsung részéről, mivel (tudtommal) csak Droidos készülékekben van jelen, ha HPC-ben kiejteném a számon azt, hogy Android, rögtön kinevetnének, még ha nem is olyan égbekiáltó szamárság.

Mi is tisztában vagyunk vele, hogy az ultramobil szekció HPC fronton is versenyezhetne (csak a processzorok számát kell felskálázni, GFLOP/Watt messze jobbak a nagy GPU-knál, és persze kicsit ront a mutatón a felskálázott infrastruktúra), mitöbb egészen vad gondolataink is támadtak már ezen a fronton. Azonban minket elsősorban a masszív párhuzamosság érdekel, és az ultramobil SoC-ok feature szintje épphogy kezdi közelíteni azt, ahol a desktop mainstream tart.

Ahány akadémiai HPC konferencián voltam, egyiken sem ejtette ki senki sem a száján a SoC-okat. Egyszerűen nincs benne a köztudatban. Mi gondolkozunk ilyen irányokban is, de az emberi erőforrások "csak" ennyi szakértelemnek engednek teret.

(#9) halaszlo válasza #45185024 (#1) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Az engem is érdekelne, de én nem látom, hogy Unity5-ről lenne szó.

(#10) Fiery válasza Meteorhead (#8) üzenetére


Fiery
veterán

Koszi a valaszt, es Abunak is.

Az Intel kapcsan nehezen tudom elkepzelni, hogy egy Knights Landing temaban utazo arcot nem lehetett volna utolerni egy webes elerhetoseg kapcsan. Pl. az alabbi arcot egy KNL prezentacioban talaltam --> [link] Persze mas kerdes, hogy valojaban mennyire tunik profinak az a megkozelites, ha vadaszni kell a ceg utan, es kvazi nyaggatni, hogy kuldjon valakit a konferenciara :( De talan jovore eleve guglival lesz erdemes inditani a megkeresest.

Az meg kulon vicces lesz, hogy a HSA temaban mar megint az AMD jelenik meg es ad elo :) Nem ugy tunik, hogy a gyakorlat cafolja az elmeletemet/gyanumat az AMD vs. HSA kapcsan.....

[ Szerkesztve ]

(#11) Oliverda válasza Meteorhead (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Valószínűleg ezért nem tudtátok utolérni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) Meteorhead válasza Oliverda (#11) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Igen, én is úgy tudtam, hogy már nincs az Intelnél. De akkor most már azt is tudom, hogy hol kell keresni. :)

(#13) namaste válasza Meteorhead (#8) üzenetére


namaste
tag

Ismered a Mont-Blanc projectet? ARM SoC-okból építenek HPC gépeket.

(#14) dezz


dezz
nagyúr

Lesz fényképes beszámoló, vagy ezt inkább csak azoknak szánják, akik elmennek és élőben meghallgatják?

(#10) Fiery: Mi lenne ez az elmélet/gyanú?

[ Szerkesztve ]

(#15) Lord Dion


Lord Dion
csendes tag

Abu te itt vagy GPU day-en? (vagy voltál) :)

(#16) Oliverda válasza Lord Dion (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolod érdekli annyira a téma, hogy elmenjen? :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Lord Dion válasza Oliverda (#16) üzenetére


Lord Dion
csendes tag

Azt gondolom. :) Próbáltuk kideríteni vajon ott voltatok-e. (talán sikerült volna autogramot szereznünk)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.