Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

De miért is kellett volna tudnia Billnek :D szerintem ő csak a Basic interpretereket programozta, bár mintha a FAT is az ő gyermeke lenne.
Amúgy tényleg, miért?
Volt egy film, nem tudom, mennyire pontos. Abban volt, hogy nem is Bill vette meg a cuccot, hanem Paul Allen, ja és az IBM-nek előbb ajánlották fel, mielőtt megvették volna a DOS-t :D
Meg hajszálnyival megelőzték a Machintost a Windows-al, igaz abban a formában sokra nem volt jó :)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) Povi_ válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Povi_
csendes tag

Mondjuk én úgy gondolom, ha nem megvették volna a DOS-t. hanem nulláról írtak volna egy új oprendszert, akkor is lehet, hogy meghagyták volna a hasonlóságot a CP/M-mel (ugyanazok a függvényhívások), hogy a régi szoftvereket könnyen át lehessen vinni az új oprendszerre.
Most nézem csak, hogy iwiw-en is meg lehet osztani a cuccokat?! :D

*** Speicherplatz zu klein

(#3) Syl válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

hajszálnyival megelőzték a Machintost a Windows-al

Vagy nem. A Mac-et 1984 januárjában mutatták be, a Windows 1.0-át meg 85 novemberében.

Az említett film pedig a Számító emberek (1999) "Pirates of Silicon Valley" és nagyon pontos.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) E.Kaufmann válasza Syl (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pedig abban a filmben volt, hogy a Mac reklámvideó (1984 téma) előzetes bemutatóján bontogatták már a Windows-t tartalmazó NEC gépeket az Apple-s fiúkák kissé bosszúsan a színpad mögött. Persze, lehet nem volt az végleges kereskedelmi termék, csak valami mintapéldány.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5) Syl válasza E.Kaufmann (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Hogy melyiket mikor kezdték el fejleszteni, azon lehet agyalni, de a több forrásból megerősített események a következő szerint mentek:
- Jobs meglátogatta a Xerox Parc labort ahol beleszerelmesedett a GUI-ba
- Elkezdték fejleszteni a Lisa-t
- Felkérték az MS-t hogy írjon szoftvert a Lisara
- Billék elmentek a Parc-ba
- A Lisa egy totális anyagi csőd lett, ezért kitalálták a Macintosh-t (ez eredetileg nem Jobs ötlete volt, csak kisajátította)
- Billék elkezdtek dolgozni a Mac szoftvereken és közben beindult a win fejlesztése is.
(Vagyis totális baromság az a duma, hogy az MS az Apple-től lopta a grafikus felhasználói felületet)
Amit demózhattak, az csak a "Presentation Manager" vagyis a grafikus felület picike darabja volt, nem a teljes OS. Egyébként is, a Windows csak egy MS DOS extender volt, míg a Mac System teljes értékű grafikus OS.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Povi_ válasza Syl (#3) üzenetére


Povi_
csendes tag

Na, erről a filmről még nem hallottam, de most már kíváncsi vagyok rá! :-)

*** Speicherplatz zu klein

(#7) Syl válasza Povi_ (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha igazán jó dokumentumfilmet akarsz látni a témában, akkor a youtube-n keress rá a "Triumph Of The Nerds" sorozatra (3 epizód). Nem mai gyerek (95-96-os film), de pontosan bemutatja a "hőskort". :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.