Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dave™


Dave™
nagyúr

Biztosítsanak SAJÁT mérőoldalt, és nem kell parázni. A speedtest-nél egyébként nem mindig a legközelebbi a legjobb, néha egy távolabbi szerverrel jön ki a valós érték, a közelinél valami miatt kevesebb.

(#2) Stiky


Stiky
senior tag

Ejnye bejnye meg satöbbi, de mondjuk egy menő sorozat HD -s epizódjával hamar kideríthető ;]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#3) WonderCSabo válasza Stiky (#2) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát egy mérőszervert egy átlagos (torrent?) letöltéshez hasonlítani nem igazán jó ötlet. Bár kétségkívül idönként az első ad pontosabb eredményt. De ez eléggé ritka, mivel az torrentnél folyamatos feltöltés is van, ami lassítja a letöltést, meg magas lehet a ping stb.

Egyébként az én 10Mb/s-os UPC netemet általában pontosan mérik az oldalak, de az 50Mb/s-osnál megértem, hogy nem érik el a max. sebességet.

(#4) Khan13 válasza WonderCSabo (#3) üzenetére


Khan13
senior tag

Legjobb tudomásom szerint a feltöltés nem lassítja a letöltést, legalábbis ADSL-nél. Amúgy ha torrent nem is, de mondjuk egy rendes szerverről való letöltés már mérvadó lehet. pl szoftverbázis (én nem szeretem, de sokan igen), vagy szedj le egy Linux CD-t ftp-ről (csak hogy legális tartalomról legyen szó ;) )

(#5) Franklin válasza Khan13 (#4) üzenetére


Franklin
addikt

Próbáltál már adsl-lel akár csak böngészni is full feltöltés mellett? Mert akkor nem írnál ilyet... :-)

(#6) Dave™ válasza Franklin (#5) üzenetére


Dave™
nagyúr

A kettő nem zárja ki egymást. Böngészésnél van kimenő forgalom is, ezért lassulhat be full feltöltésnél. De a full feltöltés (pl. torrent) NEM lassítja a letöltési oldalt, akár szinkronban mehet maxon mind a kettő (leszámítva a minimális klienskommunikációt a tracker felé, de ezt meg sem érezni a sokmegabites kapcsolatoknál).

(#7) Quentin Ruby


Quentin Ruby
senior tag

Asszinkron kapcsolatnál a feltöltés full kihasználása, a letöltést teljesen gajra vágja.Benne is van a nevében, hogy asszinkron kapcsolat, ami az általad leírtakat kiveti magából.

stefan

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#8) Dave™ válasza Quentin Ruby (#7) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szinkront értsd: szimultán. Ha nálad ez a helyzet, a hiba a Te készülékedben van. Aszinkron csak annyit jelent, hogy nem egyforma az adatátviteli sebesség a két irányba. Ennyi, és semmi több.

(#9) azbest


azbest
félisten

Letöltéskor is van feltöltés: a csomagok megérkezését nyugtázza a küldő felé.
(és most nem konkrétan a torrent kommunikációról van szó, hanem az ip protokol működéséről)

A kis feltöltési sebesség (adsl) miatt, ha felfele is töltessz, akkor nem biztos hogy elég sávszélesség jut a csomagok megérkezésének nyugtázására... így a küldő szerver is lassabbra veszi a tempót, mert azt érzékeli, hogy lassú a nyugtázásod - ebből követeti, hogy kevés a sávszélességed

cfos/cfopsspeed leírás

Az egy dolog, ha valaminek nem ismerjük a működését, de legalább nézzünk utánna mielőtt téves feltételezéseket tényként tálalunk. :U

[ Szerkesztve ]

(#10) flash-


flash-
veterán

lenne egy kérdésem:
melyik progival tudnék nagyon pontos mérést az aktuális letöltés sebességéről?

most pl utorrentet használom töltésre és az nem azt a letöltési sebesség értéket adja mint amit a cfos.
van esetleg vmi megbízható mérőprogi erre?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11) flash-


flash-
veterán

Próbáltam több tucat oldalt,és mind fals adatot adott,kivéve egy,ezért hát közzé teszem-reklámozom,hogy tudjátok,hogy van egy ami működik:

http://myspeed.visualware.com/

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12) bambano válasza Khan13 (#4) üzenetére


bambano
titán

természetesen a feltöltés lassítja a letöltést, szélsőséges esetben akár totál le is verheti.

#7: akinek nem analóg telefonos modemje van, annak nem aszinkron a netje.

#8: a szinkron az nem szimultánt jelent, hanem azt, hogy a modulátor órája össze van szinkronizálva a demodulátor órájával. A szó, amit keresel a szimultán helyett: duplex. vagy full duplex.

#9: az ip protokoll konkrétan nem nyugtáz semmit. max. a tcp. A küldő szerver nem veszi lassabbra a tempót, egyyszerűen megvárja a nyugtát.

A cikkhez: persze, hogy pontatlanok, nem ekkora sebességre lettek kitalálva a mérők.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Dany007


Dany007
veterán

Hmm szerintem ez teljesen megfelelő 2500 forintért havonta...
Bár tény, hogy az 50Mbittől még messze van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.