Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem rossz, de nekem az X4 GT sokkal jobban tetszik. Itt a kamera nagyon műanyag világot hoz ezekkel a túltolt színekkel. Amúgy más baja nem lenne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) novinyul válasza janeszgol (#1) üzenetére


novinyul
veterán

Szerintem most a Realme GT2 vagy Pro sokkal jobb vétel. Na meg hogy még mindig a közelség érzékelő nincs rendesen megoldva :((( Nagyon el van kényelmesedve a Xiaomi :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3) Hallosz válasza novinyul (#2) üzenetére


Hallosz
senior tag

Pedig valamelyik Xiamival kapcsolatos eszmefuttatásban azt fejtegették, hogy a közelségérzékelő probléma régen volt, azt már kinőte a cég. . . :U
Mondjuk a hívás indításra nem panaszkodtak.
Szívesen olvasom a teszteket, (köszi ezt is) de tartózkodom a márkától.

Mert lakni, muszáj.

(#4) viragdani01 válasza Hallosz (#3) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Idén nálam ezzel a telefonnal együtt három Xiaomi gyártotta mobil volt, ebből kettőnél problémás volt a közelség- és fényérzékelő. Tippem szerint szoftveres a dolog, mert amin jól működött, az régebbi, Android 11-es MIUI-t használt még, a másik kettő pedig frissebbet.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Engem a közelségérzékelő, illetve a fényérzékelő nem aggaszt, mivel nem használom őket. Jó ez nem teljesen igaz, de mondom is.
Sosem használok automata fényérzékelést. Mindig manuálisan állítom. (Sajnos bizonyos rendszerek ennek ellenére változtatja.)
Közelségérzékelő: csak a nagyon rövid hívásoknál nem kapcsolom ki manuálisan a kijelzőt. Ha már pár percet beszélni fogok, akkor megnyomom híváskor a bekapcsológombot.

Igen a Realmek most jobb vásárok, mint a Xiaomik. Bár mondom 100k alatt most a favoritom a Poco X4 GT. Ősszel szeretnék egyet, meglátom belefér-e. Remélem a kamerához nem nyúl hozzá a cég. Ahogy most van (naturális színek, jó minőség), az pont úgy jó.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) Donki Hóte válasza janeszgol (#5) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hol/hogyan lehet 100 eFt alatt hozzájutni egy X4 GT telefonhoz :F

Legendd jó áron szokta adni a letesztelt telefonokat, de nála is 125 eFt a 8/128-as verzió :(

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7) Fall-N válasza viragdani01 (#4) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem tudom mi lehet. Nekem Poco X3 Pro van. Amikor megvettem még MIUI 12.5 és Android 11 volt rajta. Később jött ki az Android 13 és a MIUI 13 rá. Se előtte, sem most nincs gond a közelség érzékelővel. Lehet driver probléma lehet egy új beszállító miatt?

(#8) Luck Dragon válasza viragdani01 (#4) üzenetére

Furcsa és egyben örök klasszikus , mert anno Xiaomi Note3 & 4 & A1 ugyan ezzel a hibával küzdöttek . :U

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) szkaroly válasza Fall-N (#7) üzenetére


szkaroly
senior tag

Szintén zenész. Emiatt aggódtam legjobban amikor megvettem. Nem mindegy egyébként hogy a készüléknek van-e fizikai közelségérzékelője vagy csak virtuális. Mostanában inkább az utóbbinál a több gond.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#10) janeszgol válasza Donki Hóte (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

200k alatt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) janeszgol válasza szkaroly (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Az MS csinált eddig tök jól működő virtuális közelségérzékelőt (Lumia 630/635).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) szkaroly


szkaroly
senior tag

F4 GT Gsmarena teszt első oldal: "virtual proximity sensing". Itt a gubanc. Már a Poco F3 is kínlódott ezzel. A nemrég tesztelt 12 Pro szintén. A GSMArena listája azokról a modellekről amelyekben nincs fizikai szenzor, csak virtuális:

[link]

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#13) tomboy0013 válasza szkaroly (#12) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nekem F2 Pro van de ennek is egy sz*r hiába fizikai.

(#14) klaya86 válasza tomboy0013 (#13) üzenetére


klaya86
senior tag

Nekem is poco F2 prom volt másfél évig, előtte mi9 lite 1 évig. Ismerősnek mi note 10,majd szintén poco F2 pro. Egyikünknek sem volt baja a közelség érzékelővel. Nem tudom mi befolyásolja, hogy egyik normálisan működik, másnál meg nem.

(#15) szkaroly válasza tomboy0013 (#13) üzenetére


szkaroly
senior tag

"az utóbbinál a több gond"-ot írtam. Egyébként a Samsungosoknál is vannak ezzel gondok.

Poco X3 Pro

(#16) tomboy0013 válasza klaya86 (#14) üzenetére


tomboy0013
veterán

Biztos nem a szoftver mert custom ROMmal is ugyanolyan tré mint MIUI-val. Régebben olvastam, hogy 2 beszállítója van közelség érzékelő szenzorral kapcsolatban a Xiaominak, valoszinűleg az egyik gyengébb minőséget ad mint a másik. Egyébként az előd F1-nél nekem sem volt gondom, de az F2-vel sajnos belenyúltam.

(#17) Katona Ági válasza klaya86 (#14) üzenetére


Katona Ági
újonc

Azelőtt a Redmi Note 9 Pro, most a 10 5G közelségérzékelője "szórakozik" velem. (Főleg, mikor anyámmal beszélek, rendre ráhúzok emiatt még 10-15 percet :Y .) Szeretnék másik telefont a közeljövőben, bevallom, ez lenne az egyik jelöltem. (Köszi a tesztet Dani.) Most viszont erősen gondolkodóba estem. Úgy tervezem, hogy nem veszek kb 4 évig másikat, ezért nézelődöm a mostaninál feljebb. Na de ha ezt sem, akkor mit?

(#18) klaya86 válasza Katona Ági (#17) üzenetére


klaya86
senior tag

Az újabb xiaomik sajna csalódás mind. Poco F2 pro után kerestem valami utódot xiaomi fronton. Az egy dolog, hogy lényegesen drágábbak már. De több készülék fórumát olvasva inkább lemondtam a xiaomi vonalról. Nálam a redmi széria kilőve. A 12es széria nem lett okés. A pro drága, a másik kettő kicsi + ívelt kijelző. (6.4 - 6.5 colos, sík kijelzős 12x-et azonnal vettem volna) A mi11t és pro szintén nem az igaziak. Vártam a poco f4-et. De full műanyag házzal, ratyi kamerákkal kilőve. Nekem ez a gt sem adja. Egy időre elengedtem most a xiaomit úgy érzem. Közel 10 év után rápróbáltam egy samsungra.

(#19) Katona Ági válasza klaya86 (#18) üzenetére


Katona Ági
újonc

Már-már én is ott tartok. Sőt! Viszont eddig még Samuból sem találtam meg következő éveim "párját" . Szeretem a nagy kijelzőket, na!

(#20) klaya86 válasza Katona Ági (#19) üzenetére


klaya86
senior tag

Én pont, hogy picit kisebbre vágytam a 6.67 col után. Így lett egy s21 fe 8/256. 6.4 col. Nagyon kényelmes méret.

(#21) Katona Ági


Katona Ági
újonc

Nem győzött meg egyenlőre a teszt, hogy megvegyem. Bogaras vagyok, "mitévő legyek" laknak a fejemben :F . Futom a köreimet tovább.....

(#22) nicu71


nicu71
addikt

Mik azok a "fizikai ravaszok" ?🤔

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#23) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Botrányos hogy ennyire throttlingol :(

(#24) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A megjelenéskor vettem meg nagyon jó árban.

Azóta használom, egy F3-ast váltott.

Nekem nagyon tetszik, picit vaskosabb mondjuk, szoftveresen nincs rá panaszom sem. Igaz én a miui tarcsazo miatt EU rommal használom.

Átlagos felhasználás, nem játszok. Ja tehetném kikapcsolnám az X2-es magot.

Ha akkor nem jön ez a jó vétel, akkor viszont Realme-t vettem volna. ( Most egy Realme 9 Pro+ 5G-t nyúzok)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) viragdani01 válasza nicu71 (#22) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

A házból kiemelkedő két játékvezérlő gomb. A kontrollerek esetén is ravasznak hívják ezeket (a képen 11 és 14), a fizikai jelző azért került elé, mert telefonnál általában csak egy nyomásérzékeny érintőfelület van ravaszként, nem pedig lenyomható, valódi gomb.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#26) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Jó kis márka ez a Xiaomi, ár-érték arányban. Samsungról váltottam és simán hozza tízezrekkel olcsóbban azt a szintet.

(#27) D@niel


D@niel
addikt

CPU throttling egyszerűen kritikán aluli, csúcs hw ide/oda. Ekkora ingadozás mellett egyszerűen nem lehet normálisan cod mobile-t játszani, innentől kezdve adott a kérdés: mitől gamer egy telefon? Azt nem tudja, amire született.
Ugyanez nálam x3 pro-n pixel experience 12.1 rommal:

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#28) janeszgol válasza klaya86 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Az jó. Volt szerencsém megnézni az S21 FE-t. Te hallod annak bitang jó minőségű kijelzője van. Öröm ránézni. Sokat fejlődött a technológia. Az S8/S9/S10 elbújhat kijelző minőségben mellette (és itt nem a 120 Hz-et értem, az engem nem érdekel.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) janeszgol válasza janeszgol (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja meg a többi amoledest/oledest is ütötte az én szememben minőségre. A33, A53, Xiaomi 12. Mondom teljesen ledöbbentem a minőségétől.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) GoodSpeed válasza D@niel (#27) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ez melyik applikáció?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#31) D@niel válasza GoodSpeed (#30) üzenetére


D@niel
addikt

[link]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#32) joey04 válasza Hallosz (#3) üzenetére


joey04
titán

dehogy nőtte...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) GoodSpeed válasza D@niel (#31) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Köszi :R

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#34) bostone


bostone
addikt

Van itt olyan tulaj, aki huzamosabb időt tölt játékokkal?

(#35) bollokcs80 válasza novinyul (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De odarakhatunk mellé egy S21FE-t, 230 körül van az is. Igaz csak 888-al, viszont normál-ultra-zoom kamerával és vezetéknélküli töltéssel.

B.Cs.

(#36) bostone válasza Darth_Revan (#23) üzenetére


bostone
addikt

A legutóbbi MA videóban Bog éppen azt fejti ki, hogy a gyártók részéről mekkora mértékű “trehányság” tapasztalható trend szerűen. Ez jelentkezik hardveres és szoftveres oldalon is.

(#37) nicu71 válasza viragdani01 (#25) üzenetére


nicu71
addikt

Minden vili :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#38) klaya86 válasza bollokcs80 (#35) üzenetére


klaya86
senior tag

Csak 888 😃 én akkor lennék legboldogabb, ha még ettől is "szarabb" 865 vagy 870 lenne benne.

[ Szerkesztve ]

(#39) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nekem nincs vele bajom, igaz nem is hajtom szét játékokkal.

B.Cs.

(#40) Fall-N válasza bollokcs80 (#39) üzenetére


Fall-N
veterán

Úgy még nem vészes a helyzet. Viszont kicsit lassíthatna a QC a fejlesztésekkel, mert ennek így nem sok értelme van. Ezért is elég nekem a 860 bőven. Hiába erősebbek ezek ha a throttling közbeszól. Csinálhatnák azt, hogy kihagynák az új generációt és a jelenlegit reszelnék, így két évente jönne egy átgondoltabb SoC.

(#41) Graphics válasza joey04 (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kétnaponta hol így, hol úgy vagy a Xiaomival, most mi az álláspontod?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) bollokcs80 válasza Fall-N (#40) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ez kb. mindenre igaz, túlerőltetett ez az éves tempó. Pad5-ben 860 van, az is bőven elég mindenre.

B.Cs.

(#43) freeknight


freeknight
őstag

Ismét egy 8 Gen 1 kályha. De ha az ember nem bírja kifizetni a rezsicsökkentést, legalább majd télen besegít a fűtésbe ;]

Boldog vagyok, hogy tavasszal megvettem az F3-at kb fele ennyiért, két évre bőven elég lesz, addigra talán mérséklődik az infláció és lesz újra értelmes chipset is a piacon beépített fűtőtest nélkül is.

(#44) Szita


Szita
csendes tag

Sziasztok, pár hete vettem egy ilyen Pocot, jó kis telcsi lenne ha random nem indulgatna újra... Valaki akinek van, és szembesült ezzel, van ötlet 💡 hogy lehetne ezzel bármit kezdeni? Van még pár baromsága a telfonnak: widgetek nem működnek normálisan, random névjegy ikonok jelennek meg a főképernyőn, kikapcs gomb nyomáspontja irtó fos... De ezeket már el engedtem.. Viszont az újra indulgatástól agyf@szt kapok, van hogy hívás közben... :W Esetleg valami stok droidot fel tolni rá? Ha vissza viszem szervizbe, mert még garis, 2 hétig ott dekkol újra húzzák max majd vissza adják hogy kész... Addig meg telo nélkül vagyok szóval ezt inkább passzolom. Valakinek bármi 5let?

Smartphone superuser,nem várok el sokat csak azt tudja amire kitalálták..........

(#45) D@niel válasza Szita (#44) üzenetére


D@niel
addikt

Szia,

rom csere.
2020 áprilistól használok poco x3 pro-t, ez év májusban dobtam rá a pixel experience rom-ot, azóta egy teljesen új gépem van: sokkal jobban szerethető, teljesen folyamatosan működik, egyformák az animációk, megbízható, kiszámítható - még a közelség érzékelős probléma is megoldódott egy pillanat alatt.
Kapott egy új aksit, így még bőven 1 évig marad nálam a gép.
Más rom-ot nem próbáltam, de olvastam, hogy játékra a crdroid a legjobb. Egyébként, bármelyiket is választod, fényévekkel jobb, mint a miui.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#46) D@niel válasza D@niel (#45) üzenetére


D@niel
addikt

*2021

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#47) Szita válasza D@niel (#45) üzenetére


Szita
csendes tag

Na azt meg csinálnám, de utoljára xperia sp-n szorakoztam inyennel, ahol valami mindig szarabb lett mont volt. Ill ott még volt lehetőség sdre fel másolni a romot, majd recovey - ből el indítani a telepítést, ezeknél már nem vágom hogy megy. Esetleg tudsz ebben segíteni? Amúgy a pixel experience az a pixel telok romja?

Smartphone superuser,nem várok el sokat csak azt tudja amire kitalálták..........

(#48) D@niel válasza Szita (#47) üzenetére


D@niel
addikt

[link] itt van a hivatalos telegram csoport. Újabb modellekre később érkezik, de manuálisan biztos rá tudod tenni, ebben viszont sajnos nem tudok segíteni.
Egyébként pedig, igen, ezek a pixel telefonok romjai.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#49) Szita válasza D@niel (#48) üzenetére


Szita
csendes tag

Köszi a segítséget majd el mokolok vele :R

Smartphone superuser,nem várok el sokat csak azt tudja amire kitalálták..........

(#50) Casillero


Casillero
tag

Sziasztok!
Ha TW romra váltok, akkor lesz Xiaomi tárcsázó és hívásrögzítés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.