Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Na kik szívnak megint a kalózok miatt? :U

(#2) wwenigma válasza D1Rect (#1) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A béna programozók kalózok? Bár szerintem most legalább nem fix számon állt a véletlenszámgenerátor...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3) Criton


Criton
veterán

A Sony most nagy sz*rban van :((( Ez az egész most nagyon nem vicces, meg most, hogy akár hetekig állhat az egész.

Erre már komolyan nem tudok mit mondani, hogy ˘°˛˘°˛`$;>;#@$Łł .
Szerintem a SONY most vesztette el a felhasználóit, na meg a hírnevét is.

Kalózok ide vagy oda, a SONY ugyan úgy hibás, nem kell őket védeni, mert most teljesen úgy jön le minden, hogy szegény SONY, de mi van velünk felhasználókkal? Arról soha semmi sincs... :U

[ Szerkesztve ]

(#4) D1Rect válasza wwenigma (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Alapvetően nem kéne randomgenerátor, ha nem akarnák feltörni. :U

De igen bazze, hősök akik használhatatlanná tették a PSN-t. Gratula.
Kibasztak több millió emberrel, a céggel aki szórakoztatná őket, azért, hogy személyes előnyt kovácsoljanak belőle.

Hősök. Forradalmárok.....

(#5) Youri


Youri
veterán

Semmi baj nincs, majd a Sony fizeti a károsultak új kártyáinak kibocsájtási költségeit

RTX ON

(#6) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Pedig szerintem is nagyobb hibája van a sony-nak ez ügyben is mint a hackereknek. Mostanában csak úgy ontja a hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#7) wwenigma válasza D1Rect (#4) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Aha, ennyire elvetülten véded őket, nem tán részvényes vagy? Ha jol emlexem a törés is azért volt alapvetően, hogy ismét lehessen pl. linuxot futtatni rajta (amivel reklamoztak es beleivodott a törénelembe...) illetve most is csak egy kamu hirrel probalnak (vélhetőleg) takarózni, amig a szutykukból kivakarják a hibás sorokat meg reszelnek kicsit az egészen.

Az lenne a gerincesség, ha bevallanák, elcseszték. De a Sony nem arrol hires, hogy gerinces állat lenne...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8) Youri


Youri
veterán

Akkor a legnagyobb bukás ez a dolog a sony részéről, ha az az igazság, ami le van írva a cikk második felében.

RTX ON

(#9) Def26


Def26
félisten

Valamit nagoyn elbasztak sonyék, ha ez igaz. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10) cskamacska válasza D1Rect (#4) üzenetére


cskamacska
addikt

Mm szóval random netcigányok megtörték a Sony rendszerét, az tehetetlenségében az Anonymusra mutogat, te pedig kapásból szemétmocskosanarchistázol? :) Ennyi erővel a konkurencia is lehetett, nem muszály mindenhol a linuxoshippi ellenséget keresni. :U

De éppen a cikk szerint még csak rendesen meg sem törték, csak a Sony félti a kepejkáit letöltések kicselezése miatt, és a kár is nem túl sok script kiddie lelkületű emberke PS3 gépére korlátozódik.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#11) D1Rect válasza wwenigma (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Semmi közöm a sonyhoz.
Korlátozott szarokat gyártanak ami csak a saját szarjaikkal működnek.
1 fényképezőm van tőlük.

"Aha, ennyire elvetülten véded őket, nem tán részvényes vagy?"
Aha, ennyire elvetülten véded őket, nem tán te törted fel?

Kurvára semmi köze senkinek a sony hálózatához, az övék azt csinálnak vele amit akarnak.
Nincs hozzá köze. Semmi. Pont.

Nem törünk fel dolgokat amihez semmi közünk sincs.

(#10) cskamacska: Azaz a mondandód lényege az, hogy?
Miis? :U

[ Szerkesztve ]

(#12) ollie


ollie
MODERÁTOR

Itt van a hivatalos Sony bejelentés.

Amúgy biztos, hogy az a változat igaz, amit a Sony mond, mivel ez okoz nekik nagyobb presztízsveszteséget.

Ezek azok az adatok, melyeket biztosan megszereztek: name, address (city, state/province, zip or postal code), country, email address, birthdate, PlayStation Network/Qriocity passwords and login, handle/PSN online ID

Ezeket meg lehetséges (még ők sem tudják): profile data, purchase history, billing address (city, state, zip), PlayStation Network/Qriocity password security answers

És még ezt sem zárják ki, bár erre semmi bizonyíték nincs: credit card data

[ Szerkesztve ]

***

(#13) Morden24 válasza cskamacska (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mi köze a linuxoshippiknek az egészhez? :)

Sectumsempra - For Enemies

(#14) DeFranco válasza cskamacska (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

D1Rectnek abban marhára igaza van, hogy elég sakál dolog, ha:

- nem érdekel a cég filozófiája
- nem érdekel a hekker/pontyer közösség filozófiája
- nem érdekel a linux@PS3 balhé

de

- fizettél a konzolért
- fizettél a szolgáltatásokért
- fizettél a játékokért

és NEM tudod igénybe venni a szolgáltatásokat amikért FIZETTÉL miközben téged az egész balhé annyira hidegen hagy, mint a csigák szerelmi élete, és a forintokért amiért keményen megdolgoztál azt kapod, hogy az adataid sincsenek többé biztonságban.

Mész az utcán, nyalod a fagyit amit megvettél, erre váratlanul a semmiből jön egy punk és lerúgja a vesédet. Hát az anyjukat.

Mindemellett a Sonyt egy percig sem sajnálom, mert kevés mocskosabb cég van náluk, és a termékeiket sem igazán szeretem, de nem csinálok ebből érzelmi kérdést, mint egyesek. Ez egy cég, amit hála istennek lehet ignorálni, vagy vásárolni tőle, mindegy, de amiért esetleg fizettem, abba más ne sz*rjon bele, mert fölrúgom.

[ Szerkesztve ]

(#15) anulu


anulu
félisten

jót röhögtem ezen az indokláson :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ismét nagy köszönet a kalózoknak.
KÖSZÖNJÜK! :(((

Remélem hamar megtalálja a Sony( pontosabban az itt említett "2) Engaged an outside, recognized security firm to conduct a full and complete investigation into what happened; and" cég, a betörést elkövetőt, és a törvény maximális szigorával ítélteti el!
Jaj, az meg megint nem fog tetszeni anonimus-éknak, és megint indul a hiszti...

Egyébként az nem jutott eszébe senkinek, hogy pont az anonimus-támadáson felbuzdulva kezdtek támadásba lelkes "utánzók" ?!

Gratula mégegyszer is a támadóknak! :W

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#17) Morden24 válasza DeFranco (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

abba más ne sz*rjon bele, mert fölrúgom

Ami még növeli a frusztrációját a pórul járt embereknek, hogy ezeket még fel sem lehet rúgni.

Amúgy tök durva, hogy megy a műbalhé ellenpólusokról, a nagy cégek megregulázásáról meg payback-ről (nem, nem úgy értem, hogy az Anon a felelős, még mielőtt valaki nekem esik), de a valóság az, hogy a júzert így nem elég, hogy egy nagy, érinthetetlen és érzelemmentes multi szopatja, de most már pár nagy, érinthetetlen és franc tudja milyen indokok által vezérelt brigád is.

Tehát jó, mert ami eddig szopatás volt, most már gangbang.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#18) h-yle


h-yle
addikt

Szabad megkérdeznem kik azok a cikkben emlegetett kalózok? Esetleg Szomáliaiak? Talán Fekete Szakáll? Ne adj isten Jack Sparrow?

#17: Ahogy a BP olajfoltos South Park epizódban mondták, mikor a BP megváltoztatta a nevét:
"DP. We no longer fuck the Earth – we DP it."

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#19) Criton válasza h-yle (#18) üzenetére


Criton
veterán

Nem veszítek észre, hogy a SONY csak mutogat, mert nem merik bevallani, hogy ők is elqrtak valamit, inkább másokra mutogatnak, de arról megint nincs szó, hogy a felhasználók ezután kapnak-e valamit. Csak a szegény SONY :C

Én megvettem valamit, amit nem tudok használni, arról semmi nincs, hogy engem "kárpótol-e" a SONY.

És ha a bankkártyás történet is igaz, akkor az én időmbe és pénzembe fog kerülni, hogy új kártyát csináltassak...

[ Szerkesztve ]

(#20) KKaresz45 válasza h-yle (#18) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Ez a kérdés valószínűleg elég sok emberben megfogalmazódott mostanában.

(#21) ollie válasza Criton (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érdekes hozzáállás. Ha ellopják a kocsidat, te vagy a hülye, mert miért parkoltál ott, ahol?

Amúgy meg nem olvastam sehol, hogy a Sony sajnáltatná magát, viszont megbízott egy biztonsági céget, hogy sürgősen vizsgálja ki az ügyet.

[ Szerkesztve ]

***

(#22) D1Rect válasza Criton (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

"Nem veszítek észre, hogy a SONY csak mutogat, mert nem merik bevallani, hogy ők is elqrtak valamit"

Bevallották, hogy lenyúlhatták a felhasználók adatait, lehet a bankkártyaadatokat is.
Ez nem elég? Ez mekkora blama? Mekkora presztízsveszteség?

Mit kúrtak el? Nem építették elég magasra a falat? Ez igaz.

A felhasználók nem túl boldogok, van pár ismerősöm PS3-mmal.
Ámokfutnak egy ideje FB-on.

(#23) h-yle válasza KKaresz45 (#20) üzenetére


h-yle
addikt

Igazából az eredeti források sehol nem említenek kalózokat, de még az ominózus hacker/cracker szó sem hangzik el. Aszonnyák "an unauthorized person". Végülis lehet kalóz is, vagy Kratos a harc istene...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#24) djculture


djculture
félisten

Gondolom a pletyka igaz a kalózos hülyeség meg csak porhintés.Sony-tól kitelik.

(#25) Criton válasza ollie (#21) üzenetére


Criton
veterán

Ha a SONYnál van a kocsim (hitelkártyainfó) és a SONY leparkolja és ellopják, akkor mégis én aggódhatom.

Ez a SONY felelőssége. :R

(#26) ollie válasza djculture (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, a Sonytól kitelik, hogy kitalálják a lehetséges hitelkártyaadat lopást, mellyel rengeteg ügyfelet veszíthetnek, csak hogy fedezzenek valami jelentéktelen firmware hibát, melyen legfeljebb röhögnének az emberek. Ja, biztos.

***

(#27) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ennyit a biztonságos játszhatóságról! Meg az egész védelemről!
Szégyen a fejükre ,hogy ez megtörtént!!! Nem tudnak egy rendes védelmet kialakítani!
Először ebbe kéne beléölni a pénzt aztán a játék fejlesztésébe!!! :K :K :K
Na ezért nem vásárolok játékot!!!! Inkább nem játszok!!!!

D1rect: Inkább úgy fogalmaznék ,hogy Kik szívnak a sok hülye ember végett!!!!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28) Morden24


Morden24
nagyúr

Amúgy tudom, hogy Vistaboy megint meg fog rám sértődni, de azon kívül, hogy perceken belül kardinális flémwár lesz ebből a topikból, mi a halálért kellett KALÓZT írni a címbe? Ki a tököm beszélt a Sonyéknál KALÓZRÓL.

A PS blog hivatalos szösszenete: Although we are still investigating the details of this incident, we believe that an unauthorized person has obtained the following information that you provided: name, address (city, state, zip), country, email address, birthdate, PlayStation Network/Qriocity password and login, and handle/PSN online ID.

Szóval lehet, hogy ezt valami külföldi cikkből szedted, Vistaboy (bár nem láttam "pirate"-et, de ettől persze lehet valahol), viszont én a helyedben ezt gyorsan javíanám, mert felesleges anyázás lesz dezinformáció okán.

Sectumsempra - For Enemies

(#29) Zigur


Zigur
senior tag

Egy cég amelyik nyilvánosan elérhető hálózatot üzemeltet, fel kell készüljön a betörésre. A Sony nem tett meg mindent, közel sem, amit kellett volna.
Srácok . ellopták a jelszavakat ! Mi a büdös lóf*szt képzelt a Sony ? Sima text file-ban tárolták a jelszavakat vagy mi ? Ilyen a világon sincs máshol !
Másrészt ellopták a bankkártya adatokat is, amiket hét lakat alatt kellene őrizniük. Ez akkor blamázs, mint fent már páran említették hogy hihetetlen.
Lehet mutogatni a hackerekre meg ilyesmi, de evidens hogy valakik mindig próbálnak betörni egy rendszerbe. Ezen az alapon az össze MMO szerver állandóan le lenne állítva, és mégis, valahogy ez nem történik meg.
A god of war miatt lett ps3-am, xbox-ra ami exkluziv csak fps ami kívül esik az érdeklődési körömön de következő alkalommal a ps4 nem valószínű választás.

(#30) DeFranco válasza Morden24 (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak halkan kérdezem meg: hogy hívjuk azt az ismeretlen személyt, aki ilyen-olyan módon feltöri a rendszert, majd onnan bizalmas-titkos adatokat szerez meg? Szerintem kalóznak. Hívhatjuk tőlem pittyegő tejcsárdahalzsiráfnak is, de a kalóz találóbb, nem?

@Zigur: három féle on-line cég van. Ahonnan loptak már adatot, ahonnan fognak lopni adatot, és ahonnan soha semmilyen adat nem kerül ki sem most sem később. Ebből a háromból egy csak a mesében létezik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) h-yle válasza D1Rect (#22) üzenetére


h-yle
addikt

Igazából mivel nem tudjuk mit szúrtak el felesleges találgatni.
Lehet, hogy felment egy 13 éves csóka a www.sony.com/allpsnaccountdetails.html-re és ottvolt minden ami kell.
Aztán az is lehet, hogy világszínvonalú napi szinten fejlesztett és karbantartott biztonsági rendszert sikerült megkerülni egy szervezett és tapasztalt csoportnak.

Mint tudjuk nincs feltörhetetlen rendszer, csak hozzáértés, idő, meg egy kis szerencse kérdése minden.

De mint tudjuk kis hazánk 10 millió webfejlesztő/politikus/hacker/biztonságtechnikus/stb hazája, szóval itt ezt mindenki tudta előre. :)

(#28) Morden: #23 :U

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#32) Criton


Criton
veterán

A SONY már eladta egyébként a PSNt a másik cégnek? Ha igen, akkor szerintem a SONY mossa a kezeit. :U

A hitelkártyás dolog viszont nem tetszik, nagyon de nem.

Nem kell valakinek egy PS3? :DDD

(#33) djculture válasza ollie (#26) üzenetére


djculture
félisten

Persze meg bejelentik hogy egy biztonsági céggel kivizsgáltatják az ügyet.A személyazonosság-lopás szerintem már rendörségi ügy nem valami nyavaja biztonsági cégé.Hazugság ez az egész,beetetés az igazi okok mások az 100%.

(#34) Morden24 válasza DeFranco (#30) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem kalóznak.

Nem, azt a mai médiában warezviszonylatban használják, és te is tudod: ha kalóz van egy cikk címében, akkor wareztéma van.

Tőlem hívhatjuk őket akárhogy, mert én a kalóz kifejezéstől is elhányom magamat, de ettől még ezt NEM ERRE használják, és félreérthető.

(#31) h-yle: Ja, bocsi, neked előbb feltűnt. Én akkor éppen a cikkeket olvastam, mert azt hittem, hogy esetleg valamelyik külföldi portál vétett ekkora hibát, vagy nem is tudom :B

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#35) Male válasza ollie (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Ha még a kulcsot is benthagyod, akkor igen. (persze ez nem mentesíti azt, aki ellopta, épp olyan büntetést érdemel érte, mintha nem hagytad volna ott a kulcsot, de bizony a tulaj volt a hülye)

Ha ezeket az adatokat megérte ellopni (érték > feltörés költsége), akkor a Sony nem védte eléggé, tehát az előfizetőik joggal szidhatják őket, és bizony a Sony keményen felelős is érte.

(#36) Vistaboy válasza Morden24 (#28) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem sértődöm meg, nyugodtan hívja őket tejcsárdahalzsiráfnak az, akit ez zavar. :DDD
Kijavítottam azért. :)
MOD: Egyébként kijött egy hivatalos F.A.Q. is a leállással kapcsolatban:

PlayStation Network failure/fraud Q&A.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#37) DeFranco válasza Morden24 (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Végül is, igaz, én írtam hülyeséget. :R Akkor ezek mik? Besurranók? Nem hiszem. Csak van erre valami szó.... teljesen lényegtelen egyébként, csak érdekel most már... vagy marad a magyarul nem kevésbé hülye hekker, amiről nekem mindig a balatonparton a büfé előtt izzadó ötvenes apuka jut eszembe a három maszatos pulyával.

[ Szerkesztve ]

(#38) mrlujoak válasza Zigur (#29) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem a Sony a "mi a lófaszt képzel"ő...

Mindig van jobb, okosabb kódtörő. Ha ez szándékos károkozással is párosul - mint most - akkor ez a következmény.

Ennyi erővel egyik bank bankkártyáját, egyik gyártó autóját, és egyik biztonsági cég ajtaját sem fogsz venni a jövőben, mert bizony mindenhová törtek már be, mindenhonnan loptak már ki ezt-azt...
Ráadásul ha van vírusirtód, irtó jó, de bekapsz egy vírust - amit egy jobb programozó írt - akkor milyen vírusirtót veszel?!

Egyébként:

"We have discovered that between April 17 and April 19, 2011, certain PlayStation Network and Qriocity service user account information was compromised in connection with an illegal and unauthorized intrusion into our network. In response to this intrusion, we have:"

Innen egyértelmű, hogy nem egy jóakaró, hanem bizony kalóz/betörő/törvényt nem tisztelő(...) tette tiszteletét.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#39) KAMELOT válasza Morden24 (#34) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem ha nem lennének ilyen kreatív emberek akkor nem sok embernek lenne Windows-a és windowsos progija. :D
Ugye te sem szeretnéd megvenni az Adobe Photoshopot és a kiegészítőket 400 000ft-ért?!?!?
Sokan akkor Linux-ot (ugye ami ingyenes) :K vagy más OR-t használnának!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40) D1Rect válasza h-yle (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezért is nem akartam belemenni. Nem húztak elég magas falat.
Ennyi.

(#33) djculture: Te mint PSN felhasználó melyik nyilatkozattal lennél boldogabb:
a. "Bocs srácok, elb*sztuk, elkezdtek ingyenesen játszani páran, de mindjárt sínre tesszük, lehet tovább tolni a COD-ot"
b. "Bocs srácok elb*sztuk, minden adatotokat lenyúlták, lehet a bankkártyátokat is, lehet tovább tolni a COD-ot"

Nem mondom, hogy nem hazudnak, de akkor az egyik lehető legroszabb hazugságot választották ami ki lehetne találni kb.

(#39) KAMELOT: Örülök, hogy rávilágítottál arra, hogy a warez az ingyenes megoldásokat is kiszorítja.

[ Szerkesztve ]

(#41) h-yle válasza djculture (#33) üzenetére


h-yle
addikt

Mert a rendőrség jobban ért ám hozzá, mint egy biztonsági cég, ez egyértelmű. :W
Egyébként biztos meg fogják tenni a feljelentést ismeretlen tettes ellen, de előbb megvizsgálják hogy a rákban jutott be az az ismeretlen tettes.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#42) dabadab válasza h-yle (#41) üzenetére


dabadab
titán

"Mert a rendőrség jobban ért ám hozzá, mint egy biztonsági cég, ez egyértelmű."

Mondjuk a letartoztatashoz mindenkeppen.

DRM is theft

(#43) KKaresz45 válasza DeFranco (#37) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Szerintem a legpontosabb (a legjobban ide illő) kifejezés a cracker lett volna. De egyébként szvsz a kalóz is megállja a helyét. Azért gondolom, mert amikor warez viszonylatban említünk kalózokat, akkor sem első sorban a kalóz példány felhasználóira gondolunk, hanem konkrétan azokra az emberekre, akik a töréseket (a crackeket) készítik (és persze fel is teszik a megfelelő helyekre). Tehát tulajdonképpen a kalózok is crackerek.

Szerk.: Ja, és még véletlenül sem hacker, hanem cracker a kettő között óriási különbség van. A hacker nem használja a tudását illegális célra.

[ Szerkesztve ]

(#44) Morden24 válasza KAMELOT (#39) üzenetére


Morden24
nagyúr

És engem az hol érdekel, hogy ki használna akkor Linuxot?
Tőlem nyugodtan mehet az összes warezos balfácán sírni az Ubuntu topikba, hogy miért nem megy a nídforszpíd. Bár azért sajnálnám őket. Mármint a linuxosokat :P

Sectumsempra - For Enemies

(#45) dabadab válasza ollie (#21) üzenetére


dabadab
titán

"Ha ellopják a kocsidat, te vagy a hülye, mert miért parkoltál ott, ahol?"

Ha ellopjak a kocsimat az orzott parkolobol, akkor szerintem nem teljesen alaptalan a felvetes, hogy a parkolo orei a hulyek.
Akik ilyen komoly mennyisegu es ennyire erzekeny adatot tarolnak, mint jelen esetben a Sony, azoknak igenis hatalmas felelossege van abban, hogy arra jol vigyazzanak.

DRM is theft

(#46) Zigur válasza mrlujoak (#38) üzenetére


Zigur
senior tag

Nekem az a bajom, hogy úgy látom a Sony nem tett meg mindent az ilyen esetek ellen. Nem tartom megfelelőnek, ha valaki betör a kis rendszerükbe és azonnal vihet mindent, az összes adatot. Itt valami hibádzik.
Az érzékeny adatokat ezért szokás kódolgatni (hogy csökkentsék a károkat ha betörnek), meg eleve jobban védeni, itt meglátásom szerint teljesen letolt gatyával várták a betörést.

[ Szerkesztve ]

(#47) anulu válasza Zigur (#29) üzenetére


anulu
félisten

"Sima text file-ban tárolták a jelszavakat vagy mi ?"

igen. konkrétan a belső rendszerben így volt. mellette minden egyéb azonosítóval. a géptől a PSN-ig meg HTTPS-be csomagolt text-ben ment az adat

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#48) zsigus


zsigus
őstag

A hivatalos közlemény, ha valaki nem tudna angolul (saját fordítás, az esetleges hibákért elnézést kérek):

"Köszönjük az eddigi türelmét, folyamatosan dolgozunk, hogy újraindulhassanak az online szolgáltatásaink, de konkrét időponttal még mindig nem szolgálhatunk.
Megpróbáljuk elérni, hogy a következő üzenet minden regisztrált számlatulajdonoshoz eljusson E-Mail-ben, mert rosszindulatú támadás érte a szervereinket, és személyes adatok kerülhettek ki.
Kérjük vegyék figyelembe azt, hogy agresszív lépéseket fogunk tenni annak érdekében, hogy megtaláljuk a felelősöket!

Üzenet:

Kedves PlayStation Network / Qriocity ügyfél

Felfedeztük, hogy Április 17. és Április 19. között a PlayStation Network és Qriocity szolgáltatásokat használó ügyfeleink személyes adatai veszélybe kerültek egy illegális behatolás következtében.
Erre válaszoltunk:

1, Ideiglenesen leállítottuk a szolgáltatásokat

2, Egy külső, komoly biztonsági cég teljes körű vizsgálatot folytat az ügyben, hogy mi történhetett.

3, Gyorsan lépéseket teszünk az ügyben, hogy fokozzuk a hálózat biztonságát és infrastruktúráját. Újjáépítjük a rendszert, hogy az önök számára nagyobb védelmet nyújtson, és védve legyenek a személyes adatok.

Nagyra értékeljük a türelmét és megértését, kerül amibe kerül mindent megteszünk a kérdések megoldása érdekében.

Bár még mindig vizsgáljuk az ügyet, úgy véljük, hogy a következő adatok szivárogtak ki: Név, Cím, Ország, E-Mail cím, Születésnap, PSN & Qriocity jelszó és azonosító.
Az is lehetséges, hogy a profil adatok (beleértve a vásárlási előzményeket) , számlázási cím, és a jelszó emlékeztető kérdések is kiszivároghattak.
Bár nincs bizonyíték arra, hogy a bankkártya vagy hitelkártya adatok is kiszivárogtak volna, de jelenleg nem zárhatjuk ki ezt sem.
Ha önnek van regisztrálva bank- vagy hitelkártyája a PSN /Qriocity hálózaton, a kártya számát és a lejárati időt érhették el, a biztonsági kódot nem.
Az ön biztonsága érdekében javasoljuk, hogyha E-mail-ben kérnek öntől személyes adatokat semmiféleképpen NE adja meg. A Sony nem fog kérni öntől semmilyen személyes adatot, ha ilyennel találkozik biztos lehet benne, hogy nem a Sony kéri ezeket az adatokat.
Amikor a PlayStation Netwror és Qriocity szolgáltatások újraindulnak javasoljuk, hogy változtassa meg a jelszavát.
Továbbá ha használja a PlayStation Network vagy Qriocity szolgáltatáshoz kapcsolódó szolgáltatásokat, vagy számlákat, azt javasoljuk, hogy változtassa meg azokat is.

Azt esetleges személyazonosság lopás elkerülése érdekében javasoljuk, hogy folyamatosan kövesse nyomon a hitel- vagy számla információkat, számlakivonatokat.

Köszönjük türelmét, és nagyon sajnáljuk a kellemetlenségeket, a PSN és Qriocity szolgáltatások a lehető leghamarabb helyre fognak állni, ezen dolgozunk éjjel-nappal.
A Sony az információk védelmét nagyon komolyan gondolja, és minden tőlünk telhetőt megteszünk azért, hogy további intézkedéseket tegyünk az információk védelme érdekében.
A legfőbb célunk, hogy minőségi, és biztonságos szolgáltatásokat biztosítsunk a kedves látogatóinknak.

Ha kérdése van látogassa meg EZT az oldalt.

Üdvözlettel
Sony Network Entertainment és a Sony Computer Entertainment csapat"

Idézet egy másik fórumról a biztonsági kérdések miatt (hwsw, írta Yv@an):

"Hmm...

Emlékeim szerint megkülönböztethető ún. kettő-, illetve háromszereplős banki fizetési mód.

A háromszereplősnél van banki modul, amikor a user és a bót közé beékelődik a banki biszbasz, és a bolthoz egy tranzakció azonosító jut csak el, illetve, hogy a fizetés sikeres, sikertelen illetve az ügyfél elált a vásárlástól. Ilyenkor a bolt felé még a kártyaszám sem jut el.

Kétszereplős fizetésnél az üf megadja az adatait a boltnak, és vásárlás esetén az csak automatán vonja az összeget.
Ahol megadod a bankkártya számot + egyéb adatokat és az oldal megjegyzi azt, ott jellemzően kétszereplős fizetés van, és az adott szolgáltató rendelkezik minden adatoddal. Blizzard, Valve féle Steam, PSN...stb minden nagyobb szolgáltató ilyen...ilyenkor a bankok komoly minősítést követelnek meg az online infrastruktúrához, félévente megújítva, meg minden csoda."

Biztos vagyok benne, hogy a "kényes" információkat mint pl. a bankkártya adatokat azért jobban védik, de ahogy már előttem mondták, nincs feltörhetetlen rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#49) mephi666


mephi666
nagyúr

na, "lan-szűz" még mindig a ps2, amin játszogatok és az esetleges ps3 (ami az éves tervben van) is szűz fog maradni, ez ziher... mert:
- világéletemben főleg a single játékok vonzottak
- az időhiány is egyre jobban bejátszik és nem is szívesen fizetek egy szolgáltatásért, amit nem használok ki igazán)
- lásd cikk :K

szerencsére ezek miatt engem nem izgat különösebben a dolog, viszont ha megsz*patott felhasználó lennék, akkor ugyanúgy szidnám a sony-nál is mindenkinek az anyját, mint azokét a férgekét, akik feltörték a rendszert :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) KAMELOT válasza D1Rect (#40) üzenetére


KAMELOT
titán

Sokan mások (több millióan) is élnek ezekkel a lehetőségekkel!
Én mind a kettőt használom WIN + Ubuntu. :K :K
Mért neked minden progi originál a gépedben??? akkor elég drága PC-d van! :DDD :DDD :DDD

Az a gond ,hogy vannak sokkalta okosabb és kreatívabb emberek!
Azokat az embereket meg dutyiba raknám akik több ezer ember személyes adatait csak így hagyák úszni!
Most képzeljétek el!
Én vagyok a Pistike aki megszerzi az adatokat! Megvan az összes jelszó meg minden.
Elkezdek sorba belépegetni, megváltoztatom csak a jelszavakat amiket aztán csak én fogok tudni. Attól kezdve senki nem lép be a saját accountjába.
És elveszett midene az illetőnek! vakarhatja a fejét!!

mephi666: azzal ,hogy szidni fogod őket nem kapod még vissza azt amit elvesztettél. ;)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.