Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Fufu38 válasza Hunter2 (#196) üzenetére


Fufu38
csendes tag

...nézd meg,ez csak a dvd-ém volt..anno...
... a Q50-hez... :K
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=1002

(#202) DarkFater válasza Levegos (#55) üzenetére


DarkFater
tag

Levegős kollégának üzenem, hogy a jelek szerint a rendszere "levegős".

Most voltam haveroméknál filmet nézni és kérdeztem, hogy hogy áll másolási sebességben a kütyü.

Megnéztük és stabilan 5 felett volt és elérte a 7MB/s-et is.
Mindezt Ext3 mellett. Azt mondja, hogy neki is volt NTFS esetében mért annyit, mint te.

Amúgy kipróbáltuk N-es wifivel is. Hát szaggatás az nem volt, igaz mind az adapter, mind a router N-es volt nála.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#203) gyiku


gyiku
nagyúr

ez mikor jon? :U

hüllő

(#204) TayRol válasza gyiku (#203) üzenetére


TayRol
veterán

elvileg holnap, a cebit elso napjan.

(#205) gyiku válasza TayRol (#204) üzenetére


gyiku
nagyúr

na, ez jo hir. kivancsi vagyok. :U

hüllő

(#206) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Nálam a számítógép a multimédia lejátszó összekötve a TV-vel HDMI-vel.

(#207) bnss válasza gyiku (#203) üzenetére


bnss
veterán

Playon! HD Mini kiegészítve egy DVB-T tunerrel nagyon jó lenne, hasonló áron. Tudom, ébredjek fel...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#208) gyiku válasza bnss (#207) üzenetére


gyiku
nagyúr

ahogy mondod, de nekem a nagyobb kiell, hdd-vel.

Gazsi00: haloszobaban igy is van, de kellene vmi a nappaliba is.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#209) rayoliviero válasza gyiku (#208) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem a nappaliban van a gépem. :)

[ Szerkesztve ]

(#210) gyiku válasza rayoliviero (#209) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor nem is vagy igazi kocka :DDD

hüllő

(#211) gyiku válasza TayRol (#204) üzenetére


gyiku
nagyúr

mar itt is van :) 229eur.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#212) gyiku válasza gyiku (#211) üzenetére


gyiku
nagyúr

mar abu is irja a cikket :))

hüllő

(#213) TayRol válasza gyiku (#211) üzenetére


TayRol
veterán

nemrossz, latom, ebbol is ket verzio van. de miertnem dvb-c-s...?:)

(#214) gyiku válasza TayRol (#213) üzenetére


gyiku
nagyúr

melyik szolgaltato nyomja kabelen a dvb-t? :U
nekem az analog+dvb-t boven megfelelne, es a 63k nem is lenne rossz, foleg vinyoval. telleg, az van benne?

hüllő

(#215) TayRol válasza gyiku (#214) üzenetére


TayRol
veterán

kicsit dragabb verziokban mar benne van. amugy nemtudom, ki ad dvbt-t.:)

(#216) Alex91


Alex91
félisten

Hmm, tetszetos darab.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#217) Alex91 válasza Alex91 (#216) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk az itthoni 90k-s ara mar nem annyira...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#218) gyiku válasza TayRol (#215) üzenetére


gyiku
nagyúr

dvb-t az jon a levegoben, a dvb-c meg a kabelen, nem?

hüllő

(#219) TayRol válasza gyiku (#218) üzenetére


TayRol
veterán

jaja, az a foldfelszini, tenyleg.:)

(#220) TayRol válasza Alex91 (#217) üzenetére


TayRol
veterán

(#221) yamshee válasza gyiku (#211) üzenetére


yamshee
tag

Jó ezzel rögtön csak két gond van.
Ha jobban megnézed az árakat most 299-ről van leárazva 229-re, importőröknél ezt az árengedményt nem érvényesítették!
A másik dolog , hogy azért a szállítás még egy darabnál is 5-6E Ft. Nem is beszélve az áfáról.

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#222) Alex91 válasza yamshee (#221) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, a 300-as arral oke az itthoni ar.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#223) gyiku válasza yamshee (#221) üzenetére


gyiku
nagyúr

hat 90k-t nem er, meg vinyoval sem.

hüllő

(#224) gyga


gyga
senior tag

valaki nem tudja hogy milyen usb-s wifi vevőt szeret a gép?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#225) TayRol válasza gyga (#224) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem csak a sajatjat.

(#226) gyga válasza TayRol (#225) üzenetére


gyga
senior tag

cry

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#227) Pulsar válasza gyga (#224) üzenetére


Pulsar
veterán

ja, ezt akartam énis kérdezni..
tehát akkor nem lehet bármilyet rádugni?!
meg hol lehet kapni a wifit, mert én még nem láttam sehol?!

(remélem hétfőtől nekem is lesz ilyenem :B )

(#228) TayRol válasza Pulsar (#227) üzenetére


TayRol
veterán

ahol kapni nalunk AC Ryan termeket, ott van wifi is.:) pl.

[ Szerkesztve ]

(#229) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Ez megéri megvenni ebből egy újat, vagy inkább egy 10 hónapos popcorn 110-est?
Nagy különbség van a mai medialejátszók között?

Üdv!

(#230) Alex91 válasza holinorby (#229) üzenetére


Alex91
félisten

Regi popit en mar nem vennek...

Nagy kulonbseg igazan nincs koztuk, alapvetoen Sigma vagy Realtek chipre epulnek. Az azonos chipuek kb. ugyanazt nyujtjak. Itt inkabb a termektamogatas ami lenyeges, es a firmware-k kozotti kulonbsegek.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#231) holinorby válasza Alex91 (#230) üzenetére


holinorby
tag

És melyik javára?
Most néztem egy a Popcorn C-200-ast kecses darab, de majd 70ezer az ára, azért ennek a Playon-nak kicsit finomabb az ára, mi lehet ez az árkülönbség?

(#232) Alex91 válasza holinorby (#231) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak az a C200-as tud fogadni Blu-Ray meghajtot is :).

A Sigma regebben van a piacon, de az A110-ben levo mar egy regebbi chip. A Realtek ujabb resztvevo, eleg sok eszkozbe rakjak mostanaban. A Sigmanak is van ujabb, erosebb CPU-ja (mondjuk a c200-ba, vagy a WD TV-be tett).

Alapveto dolgokra barmelyik megteszi, de erdemes utana nezni, hogy mondjuk felirat kezeles, hang stb. melyik mire kepes. ezek tobbsege ugyanaz, hisz HW ugyanaz, de a FW is sokat szamit, hogy mit hogyan hasznalnak ki! Esetleg mire van meg az embernek szuksege az alapveto funkciokon kivul. Most mar sok minden van a piacon, azert erdemes egy nalunk jobban elterjedt, tobb helyen forgalmazott, esetleg ismertebb gyarto keszulekeit nezni. Arban nincs igazan jelentos kulonbseg koztuk...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#233) holinorby válasza Alex91 (#232) üzenetére


holinorby
tag

Akkor konkrétan rákérdezek, te melyiket ajánlanád?
1080p-s mkv általában srt feliratos filmekhez, állandó torrent futtatáshoz?

(#234) Alex91 válasza holinorby (#233) üzenetére


Alex91
félisten

WD TV Live, Asus O!Play, AC Ryan-t neznem meg elso korben. Teszteket olvasgatnek, osszehasonlitanam oket, forumokat bujnek. Azert hozzateszem, hogy egy FW frissitessel esetleg jelentosen modosulhat egy lejatszo tudasa! (Tehat lehet, hogy a tesztkor meg nem tudott valamit, vagy rosszul csinalt, de egy uj FW-rel mar jobb lesz.)

Mondjuk nem tudom alapban melyik tud torrentet, vagy melyikre van normalis hack-elt FW. (Azert hozzatennem, hogy pl. a WD-ben kicsit tobb a fedelzeti memoria, mint mondjuk a Ryan 128 MB-ja...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#235) Core2duo6600 válasza holinorby (#231) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ennyi pénzért odatehetsz egy pc ét is, és akkor garantáltan mindent lejátszol.
+ Egy jobb vga val a tv én játszani is tudsz, ami azért nem utolsó szempont.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#236) DarkFater válasza Alex91 (#232) üzenetére


DarkFater
tag

Most hallottam, hogy AC Ryanre is fejlesztik a Blue Rya támogatást és hamarosan benne lesz valamelyik fw frissítésben.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#237) rdd


rdd
csendes tag

Sziasztok!

Nálam remekül megy az A.C.Ryan MINI!!!! Mindenkinek ajánlom, aki gondolkozik valami media lejátszón.

Viszont lenne egy problémám:
Vettem egy WD 1tb 3,5-ös külső vinyót, és USB-n kötöttem az A.C.Ryan-hez. Azt szeretném elérni PC-ről (a lejátszó fent van a hálózaton). Ezt hogy tudom elérni? NAS? Ha igen, ezt hogy tudom beállítani (amikor a lejátszó felismeri a külső tárolót, akkor kiírja, hogy "NAS ON")? A lejátszó látja a számítógépet, tudok onnan másolni fájlokat, viszont fordítva is lehet?
Köszi

(#238) TayRol válasza rdd (#237) üzenetére


TayRol
veterán

nezd meg a mini menujeben, hogy milyen ip-t kapott (altalaban automatikusan kapja, ha pl. routerre van radugva) es utana egyszeruen a sajatgepben van commanderben mappeld fel. nekem \\192.168.1.102\usb1\ a cime. utana mar latni fogod, mint egy meghajto.
de szvsz commanderben a halozati helyeknel automatikusan latni kellene.

(#239) rdd válasza TayRol (#238) üzenetére


rdd
csendes tag

nekem 192.168.2.130 de se erre, se másra nem jön be semmi, valamint a commander hálózati helyek sem látja. viszont a minin a PPPoE beállítása mit takar? nem lehet hogy ott kell beállítani valamit, hogy hozzáférjek? a mini látja a gépet ,de ez fordítva nem sikerül :/

(#240) TayRol válasza rdd (#239) üzenetére


TayRol
veterán

es ugy sem, ha utanairod, hogy \usb1?

pppoe akkor kell, ha direktbe rakotod internetre, es ott kell megadni a jelszot es a usernevet. egyebkent routerre van rakotve?

(#241) rdd válasza TayRol (#240) üzenetére


rdd
csendes tag

\usb1 et is próbáltam, nem megy. igen routerre van kötve. esetleg routeren valami beállítás?

(#242) TayRol válasza rdd (#241) üzenetére


TayRol
veterán

itt kerdezd meg, ez a hivatalos forum.

(#243) bnss


bnss
veterán

Beléptem a "klubba" egy Mini-vel, leírnám az első tapasztalataim. Mindjárt az első használatkor frissítettem a firmware-t az elérhető legfrissebb, nem béta állapotúra. Ez meglehetősen egyszerűen és gyorsan megtörtént.

Ezután jöhetett a próba, egy 720p-s HD film, AC3-as magyar hanggal. Nagyon meggyőző a minőség és a lejátszó sebessége, minden parancsra azonnal reagál. Lassan ismerkedem a többi lehetőséggel, .flac lejátszás is zökkenőmentes és meglehetősen szépen szól.

A délután folyamán kipróbálom, hogy mire képes a hálózaton, az olvasottak alapján ott sem fog csalódást okozni. Végszóként csak annyit, hogy ilyen rövid ismerkedés után is egyértelműen megérte az árát!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#244) Thom!


Thom!
veterán

feliratkezelés milyen?
akadásmentes folyamatos lejátszás?
24p?
beletekerés, gyorsan lehet hangsávot váltani film közben?

(#245) TayRol válasza bnss (#243) üzenetére


TayRol
veterán

szia!

en az elerheto legfrissebb, beta fw-vel hasznalom, rengeteget nyuzom, es tokeletesen mukodik. szoval batran hasznald azt is.:)

(#246) TayRol válasza Thom! (#244) üzenetére


TayRol
veterán

feliratkezeles: van meret/szin/100ms-onkent csusztatas/pozicio allitasi lehetoseg, akar film kozben is
akadasmentes: ugyebar van a killa sample, ami kockasodott. azon kivul (nekem) mindent tokeletesen lejatsz.
24p: van es akar automata, ezt menuben be tudod allitani
beletkeres: 32x-es sebesseggel lehet, vagy pedig poziciohoz ugrani egy timeline segitsegevel, hangsav valtasa egy gombnyomas.

(#247) bnss válasza TayRol (#245) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

Changelog elérhető valahol az új firmware-hez? Kíváncsi vagyok, hogy milyen javításokat eszközöltek, illetve van-e valami újdonság. :)

Thom!: a tesztben leírta rudi, hogy milyen "film" fogott ki a lejátszóval. Hangsávot könnyedén lehet váltani, egy-két gombnyomás - a hangsávok számától függően.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#248) TayRol válasza bnss (#247) üzenetére


TayRol
veterán

nem talaltam changelogot, de itt nezz korul, hatra ralelsz.:) a 73200-as a mini, ugyebar.

(#249) bnss válasza TayRol (#248) üzenetére


bnss
veterán

Ismerem azt a fórumot, de sajnos nincs changelog. Ettől függetlenül este kipróbálom a legújabb bétát.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#250) TayRol válasza rdd (#241) üzenetére


TayRol
veterán

gondolkoztam.:) es ha azt irod be, hogy \\Playonhd\usb1 ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.