Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Nagyon jó cucc, most még csak átfutottam ,de később alaposan átolvasom.
Nekem van egy A.C. Ryan merevlemez házam és csak ajánlani tudom mindenkinek a márkát.

(#2) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A Mini is egész aranyos. Bár nekem nincs TV-m még az ilyen kütyükhöz, de tök szimpatikusnak tűnik...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3) errorcode06


errorcode06
őstag

Nem rossz multimedia box-ok. Most elgondolkodtam, és lehet hogy a közeljövőben beszerzek 1 hasonló kütyüt.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#4) Pista0001


Pista0001
addikt

"koaxiális az optikai hangkimenete." ?? :F Az látszik a képen hogy van koax digitális kimenete is...

(#5) DLDKox válasza Pista0001 (#4) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Félreolvastad jól van írva: nagy Playon! HD-nek koaxiális hankimenete van kicsinek pedig Toshlink.

(#6) aerosmith


aerosmith
őstag

"koaxiális az optikai hangkimenete" jaj ez fájt. Az optikai kimenet az optikai és kész. A koax az nem optikai. :U
Gondolom azt akarta a tesztelő írni hogy "a nagy Playon HD-nak kétféle DIGITÁLIS kimenete van, koax ÉS optikai."

(#7) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem meg az kavar(hatta) meg, hogy a dobozon is úgy van, hogy Coax/Optical. De amúgy igen, nem 1 a kettő...

Szal lényegében a Minin csak Optika van, a nagyon meg van Coax meg Optika is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8) Pubszon


Pubszon
veterán

Tetszetős és nem is vészesen drága a MINI.
A közeljövőbe tervezem egy ilyen megvételét, nem kizárt hogy ez lesz. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#9) aerosmith


aerosmith
őstag

Még egy dolog ami szúrja a szememet: tesztelt hangformátumok PCM, AC3, AAC, WMA3?
Mi van a DTS-sel Dolby Digitallal és ezeknek HD verzióival? A legtöbb MKVban legalább egy van ezek közül és a nevesebb torrentoldalakon pedig már legalább egy DTS HD vagy DD HD hangfolyam megtalálható a filmekben.
Ha teszteltétek volna akkor rájöttetek volna hogy a Playon!HD-k a nevükkel ellentétben nem képesek a DTS HD és DD HD streamek lejátszására, a chip hardveres problémája miatt. :U

[ Szerkesztve ]

(#10) T4ch1k0ma


T4ch1k0ma
csendes tag

http://lejatszo.hu/?oldal=hirek&id=121

(#11) Alex91 válasza T4ch1k0ma (#10) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom csappant a forgalmuk :). Minek vegyel draga lejatszot, amikor az olcsobb is megteszi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) Zanik


Zanik
addikt

Na, végre egy lejátszó, ami normálisan jeleníti meg az ékezetes betűket?! :C
A tuneres verzió meg gondolom DVB-T tunert rejt majd?! :U

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13) stevve válasza aerosmith (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

DD = AC3, a DTS "magja" meg LPCM. Jól van az írva, legalábbis kitalálható, mire gondolt rudi.

"A legtöbb MKVban legalább egy van ezek közül és a nevesebb torrentoldalakon pedig már legalább egy DTS HD vagy DD HD hangfolyam megtalálható a filmekben."

Be lehet tenni a tesztállmányok közé 5.1 DD vagy DTS hangsávút, de a fentiekből látszik, hogy igazából nem fog változtatni az eredményeken.

"Ha teszteltétek volna akkor rájöttetek volna hogy a Playon!HD-k a nevükkel ellentétben nem képesek a DTS HD és DD HD streamek lejátszására, a chip hardveres problémája miatt."

Ha a TrueHD és DTS-HD MA-ra gondolsz, akkor nincs szó chip hardveres problémájáról. Itt a védelem az, amit vagy implementálnak vagy nem, de ezeknél a hálózati cuccoknál kevés értelme lenne a körülményes kialakításnak. Ezt szerintem sehol nem tesztelik vagy ha igen, akkor max. annyit látnak, hogy kimegy rendesen a lebutított hangsáv a HD-kből. Max. arra jó egy TrueHD teszt, hogy mennyire gyorsan képes kicsomagolni ezeket a kütyü.

(#14) Tomix24 válasza aerosmith (#9) üzenetére


Tomix24
addikt

DTSHD-t tudja, és ebből a DTS-t is ki tudja nyerni, + 2.0-ra HDMI-n tv-re ki tudja lökni továbbá.
True HD-t nem tudja, és nem is fogja tudni, mert a chip így lett legyártva.

(#15) Malachi válasza Tomix24 (#14) üzenetére


Malachi
addikt

na akkor kinek van igaza? :F
ha van egy 5.1-es rendszerem egy 1080p-s TV-vel, nem leszek dühös, ha megveszem ezt a cuccot? mondjuk a kisebbet.
ez a nagy kérdés.

(#16) Zanik válasza Malachi (#15) üzenetére


Zanik
addikt

Dühös max. az "asszony" lesz, hogy már megint mire szórtad el a pénzt! :DD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#17) sbazsi


sbazsi
veterán

Jónak tűnik,az ára is elmegy. Kérdés, hogy mi a jobb? Ez + blu-ray lejátszó, vagy ionos pc,kb hasonló áron (100-120)

(#18) TayRol válasza Malachi (#15) üzenetére


TayRol
veterán

5.1-es rendszerem van (kulon erositovel), fullhd tv-vel, a mini playert nyuzom mar egy ideje, es nem vagyok duhos.
eszmeletlen jo cucc. a kicsire is lesz - elvileg - nemsokara torrent kliens es akkor mar majdnem ugyan azt tudja, mint a nagyobb testver (kartyaolvaso, na az nincs benne). en ajanlom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#19) stevve válasza Malachi (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

5.1 DD-t valószínűleg ki tud adni, de a védett hangsávokat nem, így azokat le fogja butítani a szabályok miatt.

TayRol már meg is válaszolta :R

[ Szerkesztve ]

(#20) Mozso26


Mozso26
senior tag

Csak átfutottm ,de akkor ha jol értem ezek közül egyik sem tud adást rögziteni. Nem tudja valaki az a verzio mikor érkezik és mennyivel dobja meg az árát egy tuner és a képesség hogy adást rögzit?

(#21) Malachi válasza TayRol (#18) üzenetére


Malachi
addikt

köszi, remek!

(#22) luw2win


luw2win
őstag

VC-1_1080p@8Mbps.wmv - videónál 404

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#23) TayRol válasza Malachi (#21) üzenetére


TayRol
veterán

ha kerdes van, csak batran.:)

(#24) shark300


shark300
tag

A "killa sample" L5.1, szerintem ezért nem játszotta le normálisan.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#25) engusz


engusz
veterán

Szeretettel várjuk a tuneres verziót! :K Amúgy lehet tudni, hogy mennyit fogyasztanak ezek a kütyük? Elsősorban nem a specifikációban rögzítettre gondolok...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) TayRol válasza shark300 (#24) üzenetére


TayRol
veterán

az az erdekes, hogy amelyik filmbol ez a kis reszlet szarmazik, azt tokeletesen lejatsza a player. ez valami hiperkodolt mutans reszlet.:)

(#27) stevve válasza TayRol (#26) üzenetére


stevve
nagyúr

ez a sample azért is killa, mert a DXVA minden létező szabályát megszegi. Számdékosan teszt célzattal készült/került be a csomagba.

(#28) TayRol válasza engusz (#25) üzenetére


TayRol
veterán

idezek a masik forumbol:

Fogyasztás 1080p lejátszásnál (Home 2009) 5.4-5.5 W, készenlétben 0.0W-ot mutatott a voltcraf mérőm. Ez jobb mint a WD live, főleg standby-ban.

stevve: akkor mar ertheto. de egyebkent nem volt olyan video, amit (ezen kivul) ne jatszott volna le. leginkabb 1080p-s filmeket es 720p-s sorozatokat nezek. sd-t sosem.

[ Szerkesztve ]

(#29) engusz válasza TayRol (#28) üzenetére


engusz
veterán

10W alatt k.rva jó, szerintem. :R

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) Immy válasza TayRol (#28) üzenetére


Immy
őstag

Ez a 10W a merev lemez nélküli változaté?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#31) TayRol válasza Immy (#30) üzenetére


TayRol
veterán

igen, a minie. nagyrol nem tudok sajna infot adni.

[ Szerkesztve ]

(#32) atike


atike
nagyúr

Nocsak, nocsak. Határozottan tetszik... Lehet be kellene fektetnem egy ilyenbe... Ennyi pénzért már határozottan érdemes rajta elgondolkodni!

(#33) rudi


rudi
nagyúr

A hirtelen vásárlás előtt szólok, hogy ezek a Realtek chipe cuccok szinte teljesen egyformák tudásban, szóval érdemes szétnézni a piacon. Most éppen két viszonylag ismeretlen cucc dobozka van nálam, és ezek is nagyon közel vannak az AC Ryanekhez.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) he7edik.


he7edik.
addikt

A TV tuneres változaton én is elgondolkodnék csak a 3,5" vinyó hangjától félek egy kicsit.

Égő szöveg a flém vázon

(#35) LackoMester


LackoMester
addikt

AC mini tetszik, bár én a WD Tv Live mellett döntöttem ( az is,visz mindent ). :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#36) Champipi válasza aerosmith (#6) üzenetére


Champipi
senior tag

Az optikait is lehet coaxnak hívni.

Co=közös
Ax= tengely

Vagyis a belül futó üvegszál tengelye azonos a külső burkolat tengelyével. Attól, hogy nem réz a vezető, még közös a tengelyük tehát coax ;)

(#37) yamshee válasza aerosmith (#9) üzenetére


yamshee
tag

Azért ez nem teljesen igaz. Már megint ezzel a teljesen rossz szándékból elkövetett cikkel kell itthon is találkoznom. A hivatkozási alapod egy olyan cikken alapul amit a még senki nem erősített meg , hogy ténylegesen ez lenne a szituáció. A cikkről meg annyit egészen véletlen 1 nap jelent meg a popi a200-as tesztjével , és ugyan attól a cikk írótól!!! Ez már picit furcsa!!! :C

[ Szerkesztve ]

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#38) yamshee válasza T4ch1k0ma (#10) üzenetére


yamshee
tag

Nekünk is jól jönne ha külföldi cikkekre mutogatva tudnánk verni a tam-tam-ot, még akkor is ha nem 100%-ig megalapozott.

A killa-sample eredetije amiből ki lett vágva - a teljes film tökéletesen fut és ezeket a hibákat nem produkálja. :DD

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#39) Kov1024


Kov1024
tag

Itt van róla egy másik hazai teszt a nagyobb, merevlemezes verzióról:
[link]
Az értékelés itt is hasonlóan pozitív, szal tényleg nem rossz kütyük :K :C

(#40) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Azt jól látom, hogy a tesztvideók között nincs level 5.1 kódolású? Szerintem nem ártana az sem.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#41) yamshee válasza M@trixfan (#40) üzenetére


yamshee
tag

Mutass egyet és tesztelik!

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#42) rudi válasza M@trixfan (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Beteszünk majd egy a killanál reálisabb 5.1-es kódolású anyagot is a csomagba. Annyit megjegyeznék, nem valószíű, hogy gondja lesz vele a Realtek chipnek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) Zanik válasza LackoMester (#35) üzenetére


Zanik
addikt

Az ékezetes betűket is? :U

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#44) max-pain válasza M@trixfan (#40) üzenetére


max-pain
senior tag

Mondjuk az is idiota aki abba kodol(t)...

(#45) Levegos


Levegos
csendes tag

Egy pár dolgot hiányolok a cikkből :

Fogyasztási adatok:
- Standby, Bekapcsolva
- Lejátszás hálóról, vinyóról, sd-ről HD filmet
- Nas funkció közben (usb vinyó, pendrive)

Ha már Nas-t támogatja, nem tudom miért nem lehet hálózati sebességeket megadni.

Playon mini - usb vinyó - > Számítógépre írási és olvasási sebesség (NTFS, Ext 2, Ext 3)
Playon mini - usb vinyó < - Számítógépre írási és olvasási sebesség (NTFS, Ext 2, Ext 3)

Esetleg lejátszás közben lehet-e rá másolni/olvasni (és mennyivel), beszaggat-e a videó közben, stb.

Nem tudom, hogy miért fórumokból kell az ilyeneket kibogarászni, hogy a Playon mini NTFS usb vinyóval kiakad, ha másolni akatsz rá, ... vagy hogy baromi lassan lehet a ráakasztott vinyót írni (pont amire jó volna). :((

[ Szerkesztve ]

(#46) stevve válasza M@trixfan (#40) üzenetére


stevve
nagyúr

És mi értelme lenne annak? Maga a Level5.1 csupán egy string a header-ben, már nincs sok jelentősége - főleg úgy nincs, hogy a szabványban foglaltak szerint kódolni ma, az 1080p-nél felesleges, nem hoz annyit. Egyébként meg odahánynak egy Level5.1-et és a paramétereket meg ad hoc állítják be sokszor...

Az L5.1 kapcsán itt már futtattam az eszmét egyszer. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) aerosmith válasza Levegos (#45) üzenetére


aerosmith
őstag

Nem nagyon van mit tesztelni rajta, csak 100as a hálókártya benne, a külön rendelhető Wifi lassú, legjobb ha az EXT3ra formázott vinyót kiveszed belőle és direktbe a PCbe téve másolod rá a filmeket. Networkös lejátszás élvezhető ha nem nagyon akarsz tekergetni.

(#48) P00By


P00By
nagyúr

Na, ez már jó irány.
Köszi a tesztet! :R

(#49) M@trixfan válasza rudi (#42) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az jó hír! Csak azért gondoltam mert elég sok level 5 profillal készült anyag létzik. Amúgy a killa sample tökéletes egy friss mplayer-t használva, 150% a maximum CPU terhelés szoftveres audió dekódolással együtt. Elvileg egy Core 2 Duo elég. Az okozhat problémát szoftveresen ha a 150% nem osztható szét egyenlő arányú részfolyamatokra és megakad az egyik mag miatt a lejátszás. Egyre jobbak ezek a lejátszók, de még mindig úgy érzem jobb a tisztán szoftveres lejátszás. Csodálkozva olvasom mennyit bajlódnak egyesek a DXVA-val is.
stevve :

Kösz a cikket, alaposan elolvasom ha hazajöttem. Annyi a baj, hogy itt az ember a másik végéről, mint tartalom fogyasztó közelít. Ha egyszer rengeteg l5.1 kódolású film van akkor tudni kell azt is lejátszani, ez van.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#50) stevve válasza M@trixfan (#49) üzenetére


stevve
nagyúr

"használva, 150% a maximum CPU terhelés szoftveres audió dekódolással együtt."

ez hogy jött ki? Összeadtad a két magot?

Miért lenne jobb a szoftveres dekódolás, mint a hardveres? A DXVA-val nincs mi szenvedni, kb. 3 kattintás és megy, csak okosan kell használni a szoftvereket. :K

L5.1: Szerencsére nincsenek többségben az L5.1-esek, de ha mégis L5.1 valami, de nem lépi át a DXVA vagy az L4.1 határait, akkor mindegy is. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.