Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Finom. Ennyi.

"nincs rá lezsóidő"

(#2) yolan


yolan
őstag

ízlés. több marad nekunk :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bor, egyéb? Vagy semmi kedvencebb alkohol?

Mondjuk a mértéktelen ivászatot én se tudom megérteni. Én inkább a hatékonyság híve vagyok. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Lauda


Lauda
félisten

A masik ember izleset ne is probald megerteni, a tiedet se erti senki (amellett, hogy nem is erdekli). Izlesek es pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#5) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

"A legnagyobb öröm, a következő söröm!" -mondá a korsóm.

Régebben minden szart megittam (házibulikban), persze nem töménytelen mennyiségben. Sör, (alma)bor, vodka, whiskey... Mindent amiben alkohol volt. A legjobb a szénsavas narancsos vörösbor volt és a buli végén a 'mindent egy üvegbe'. :DDD
Ma már nem nagyon bírok meginni 2 üveg sörnél többet, de nem is nagyon kívánom.

Embere válogatja. Én meg a tejet nem iszom sűrűn, mert az nem tej.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#6) kemotox


kemotox
addikt

Apropó. Reklám ;]

(#7) Pitterix válasza petipetya (#1) üzenetére


Pitterix
őstag

Egészségedre! De mi a finom egy keserű italban?

(#3) lezso6: a rosé bort mondjuk úgy, hogy kedvelem. De havi egy-max két üveg 2 személyre.

(#4) Lauda: érdekes engem felettébb érdekel más ember mit-mikor-miért csinál. Mindig odafigyelek a másikra, és nem értem sok ember miért nem képes erre, pláne vásárlásnál. Gondolok itt arra, hogy egyik lenyomja a másikat kocsival, hiába szólsz neki....

(#5) flyminekem még az sem ment. Bár katona koromban ment diszkóban a konyakkóla.

(#6) kemotox: :N

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#8) petipetya válasza Pitterix (#7) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi.

"nincs rá lezsóidő"

(#9) Hieronymus válasza Pitterix (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

(I)"De mi a finom egy keserű italban?"(/I)

Nem minden sör keserű.
A sörfajták többségének nincs keserű íze.
Magyarországra nagy hatással volt a cseh sörgyártás, ami keserűbb íz felé terelte az ízlést.
A bajorok másik irányba vitték a sörgyártást. A kolostorokban gyártott sörök kedvelt fajtája a Kloster-Gold. Az egyik, talán a legízletesebb, változatát Kloster Scheyern-ben főzik. 1119 óta finomítják a receptet. :K
A búzasörök többsége sem keserű. Sötét változatok még édesebbek.
Érdekes még a Berliner Weiße sör, ami savanykás, ezért málna vagy szagos müge (Waldmeister) szörppel szolgálják fel. A málnás változatot kóstoltam meg. Számomra nagyon édes.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) #54715584


#54715584
törölt tag

Nem vagy egyedül, én sem iszom sört. Bár régebben ittam, még kedvenc márkáim is voltak, de valahogy nem csúszik az utóbbi pár évben.
Ha nem sörözök, akkor kiröhögnek, de ha visszakérdezek, hogy egy kis töményet/pálinkát/whiskeyt? Akkor a válasz: Neeem, ők nem isznak...
Fene sem érti az embereket. :)

Azért Brüsszelben nem maradtam szomjas annak ellenére, hogy nem vagyok sörös. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) CaNNa3IS válasza Pitterix (#7) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Mi a finom egy édes italban ? :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#12) #72042496 válasza Pitterix (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Próbáld ki a Kasteel Rouge nevű sört. A "normál" sörök nekem se jönnek be, de ezt kifejezetten szeretem. (Ami belga sört kóstoltam, azok közül a legtöbb ízlett, de ez a meggyes messze a favorit.)

[ Szerkesztve ]

(#13) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

De gustibus non est disputandum

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#14) Chaser


Chaser
titán

Régen nem szerettem, sőt. Pár éve ráálltam, nem divat miatt. Amit én iszok majdnem mindig Heineken, sokak szerint nem is sör. Lesz@rom:) Több vitamin van benne mint a kakajóban':) de "csak úgy" nem szoktam inni, ha úgy rám jön 2-3 üveg valahol valakivel, néha több:)

szerk: Nemrég FAXE nevű csodával kínáltak meg, barna sör, azt hittem keserű azt nem bírom, de kifejezetten jó volt.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) BoB válasza Chaser (#14) üzenetére


BoB
veterán

Utálom a sört, a cider-t viszont szeretem. Na nem a német meg spanyol-t, hanem az angol-t :K

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16) kovsol válasza Pitterix (#7) üzenetére


kovsol
titán

Látszik, hogy úgy ítélsz el valamit, hogy nem is ismered. Egyébként meg szerintem az embereket pont hidegen hagyja, hogy te mit gondolsz a sörről.

May the Force be with you!

(#17) Peterson_ válasza Chaser (#14) üzenetére


Peterson_
addikt

Höh, nekem a Kőbányai a kedvencem, amit sokan még emberi fogyasztásra sem tartanak alkalmasnak.:DDD

Szó se róla, voltam néhány sörfesztiválon, kóstoltam már mindenféle sört, azokat is szeretem, de ha úgy van, akkor általában Kőbányai marad...kivéve amikor az sem, mert úgy vagyok vele, hogy ha rámjön, társaságban legurítok néhányat, de van, hogy fél évig semmilyen alkohol, mert egyszerűen nem kívánom.
Kicsit sem vetem meg a piát, de a "kötelező" ivástól hülyét kapok, magamban meg tényleg nagyon ritka, hogy iszom valamit.

Általában akkor fordul elő, ha baromi elegem van, elfáradtam a munkában, stb, és amolyan gőzleeresztő jutalomfalat gyanánt(de ez tenyleg néhányhavonta).

Illetve egy időben sörösnek vallottam magam, de vannak helyzetek amikor képtelen lennék sört inni, például kaja mellé nem szívesen fogyasztok, ebéd előtt nem nagyon vinne rá a lélek, hogy igyak, és nagy melegben sem mindig esik jól.

Akkor már inkább egy jóféle száraz fehér hosszúlépés, ha már alkohol.

Töményben is inkább házi pálinka módjával, buliban meg kb laza longdrinkek a jellemzőek.

Ha meg alkoholmentesen közelítjük a dolgot, kevés üdítő, tea, és sok víz.

bob.zxr:
-Én meg azzal vagyok úgy, hogy szopogassák csak a lányok, meg akinek bírja a gyomra.:DDD

Ciderrel sikerült abszolválnom a részegség nélküli másnaposságot, azóta kb rá sem nézek.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#18) XtremLor


XtremLor
őstag

Nem vagyok nagy soros en se, de nyaron a 40fokba egy korso jo hideg sor eszmeletlen jol tud esni....
Izlesek es pofonok, nem vagyunk egyformak, de szerintem van olyan karakteru/izvilagu sor amit te is szeretnel, csak meg nem kostoltal.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#19) Lauda válasza Pitterix (#7) üzenetére


Lauda
félisten

An az izlesrol beszeltem, nem arrol hogy nekitolom a kocsit az elottem allonak. Nyilvan utobbit nem teszem soha es ha nekem toljak raszolok a userre. Hogy a masik miert szereti a kocsonyat vagy a tejbegrizt, engem abszolute nem erdekel. Neki izlik, egye/igya. Erre irtam, hogy ezt ne is probald megerteni, mert nem fog menni. Emiatt nem ertem azt sem, mikor nekirontanak a masiknak, mert neki nem tetszett egy film, vagy nem tetszik egy auto formaja stb stb. Illetve ertem, ez a butasag egyik jelzoje, de legalabb ne hangoztatna.

En mondjuk nem szeretem a bort. Kerdezhetnem, hogy te mit szeretsz abban a gusztustalan lottyben? Nem teszem, ahany ember annyi izles. Ilyen egyszeru. :K

[ Szerkesztve ]

(#20) Pitterix válasza Hieronymus (#9) üzenetére


Pitterix
őstag

Hm, sörszakértő. Valamilyen édes házi sört kóstoltam már, asszem meggyeset, meg még párat, de nekem azok sem jönnek be.

(#10) monstre: na egy pálinkára (van itthon) a vendégem vagy! Házi alma.

(#11) CaNNa3IS: jó kérdés! De már üdítőt sem igazán iszok. Mióta másként étkezem és többet sportolok, az üdítő sem igazán csúszik le. Csak nagyon ritkán.

(#12) Balika911: ha találkozok vele megkóstolom. talán még apósomat is meglepem egyel.

(#13) JoeCockBill: nem is akarok! :N

(#16) kovsol: nem ítélek el semmit! Csak szerettem volna megérteni ezt a sör mizériát.

(#17) Peterson_: na az öreg azt szokott néha kapni és ő is szeresse biza.

(#19) Lauda: :R
A rosé jót tesz a pocimnak. Néhány kajához, sajthoz, salátához kifejezetten jó. Na, meg megteremt egy romantikus hangulatot gyertyafénnyel, asszonypajtival. :B

Lényeg a lényeg, ez a sör dolog, olyan, mint a női lélek, van-lesz, de megérthetetlen.
Egészségére mindenkinek, aki a vasárnapi ebéd után legurít egy pohárral!

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#21) #54715584 válasza Pitterix (#20) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi. :) Egynél nem állok meg, az a baj. :D

Szerintem az a része nem ment át a többieknek, hogy ha nem iszol sört, akkor nem vagy férfi. Ez engem is érdekelne miért van így? Ez egy macsó bullshit prekoncepció? :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Chaser válasza Peterson_ (#17) üzenetére


Chaser
titán

Kinizsi Pált kóstoltad? Lehet már nem forgalmazzák:D Valamikor tizenéve megkóstoltatták velem, egyébként se szerettem a sört, de az meg rohadt keserű is volt...akkorát köptem sztem kilyukadt a padló is:D
Kaja közben nem tudnék inni, úgy viszont jó enni ha előtte ittam pár üveggel. B6 vitamin ugye:) De nem napi szinten csinálom, hetinek se mondható. Másnapos még nem voltam pályafutásom alatt semmitől. Ha valamit túlzásba viszek az kijön, kialszom magam, másnap semmi bajom max veszettül szomjas vagyok és dupla vizet iszok mint szoktam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Pitterix válasza #54715584 (#21) üzenetére


Pitterix
őstag

Van egy egész üveggel és idén is lesz utánpótlás, ha terem alma megint dögivel.

Valószínű átsiklottak felette. De tényleg furcsán néznek, ha nem akarok sört inni.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#24) 426os


426os
őstag

Szerintem a sörimádat részben a szokás miatt alakul ki az emberekben, mint valami társadalmi elvárás. Kisgyerekként mindenki utálja, aztán ahogy látja, hogy a felnőtt/idősebb emberek azt isszák, akkor ő is elkezdi és a többség végül megszokja/megszereti. Én is szeretem a sört, nyáron főleg, baromi jól esik néha elszürcsölgetni egyet és közben lazítani, de pl ilyenkor télen simán eltelhetnek akár hetek is 2 sör között. Amit én nem értek, hogy a többség miért űz szinte versenyt abból, hogy milyen gyorsan issza? Társaságban sokszor van az, hogy beszélgetünk én közben kortyolgatom a söröm a többiek pedig nagy húzásokkal 2-3x olyan gyorsan isszák. Most már nem érdekel, inkább iszom lassan és kiélvezem, max kevesebbet iszom meg egy este alatt és inkább jobbat, kulturált helyen (egyébként sem bírok sokat meginni, mert helye az ugyan lenne, de mégis, engem nagyon telít a sör). Amitől meg igazán herótom van az az egyetemi sörváltók.

.

(#25) BoB válasza #54715584 (#21) üzenetére


BoB
veterán

Ez nem csak a sörrel van így, hanem alapvetően az alkohollal. Én éventa vagy 2 alkalommal iszok alkoholt összesen. Minden bulinak az alapja az alkohol (akár családi összejövetel, akár egy nagy party), nélküle az emberek nem tudnak létezni. :U

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#26) bpx


bpx
őstag

Vagyunk így páran. Én sem szeretem az ízét, de elviselem, megiszom a többiekkel. Néha kollégákkal elmegyünk sörözni munka után mindenféle kézműves sörözőkbe, ahol ugye még drágább is, ők mondják hogy hát ez ilyen, az meg olyan. Megy a nagy szakértés, hogy IPA, lager meg búzasör meg még nem tudom mi, én minimális különbséget érzek köztük, és ugyanúgy rossz mind. Szokott lenni sok helyen pl. meggyes ízű, az még elmegy, de az sem az igazi. Persze arra jönnek a beszólások, hogy hát az női sör. Ha meg az íz úgysem jó, csak egy bizonyos alaphangulat elérése a cél, arra meg vannak hatékonyabb italok is.

[ Szerkesztve ]

(#27) 426os válasza BoB (#25) üzenetére


426os
őstag

Az meg a másik, tényleg, hogy ha éppen valamiért nem kívánja az ember az alkoholt, akár csak egy családi ebédnél, rögtön mintha más bolygóról származnék....

.

(#28) Chaser válasza 426os (#27) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudnék kajához inni csak vizet vagy üdítőt:)
Eszembe jutott még a csoda görög sör, Mythos. Az is elég jó, búza sör. Főleg tengerparton esik jól:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) bozont válasza BoB (#25) üzenetére


bozont
veterán

Na igen, aztán amikor már nekem kellemetlen a folyamatos tukmálás. :U Na de van erre egy jó megoldás, a "Köszönöm, de vezetek!" kijelentés után nem zaklatnak többet. :D
Mondjuk azt sem értettem soha, hogy mi a jó a lerészegedésben, még fiatalon sem. Főleg mikor abból is versenyt űztek. Én gyorsan megtanultam, hogy nem szabad keverni a piákat, legalább is részemről max 1-2 féle. És akkor is inkább valami minőségi. Az ilyen Coop-os pálinkától már az első kör után forgott a gyomrom. :U
Mostanában talán a whisky amit jobban iszogatok, azt is ritkán. De abból is még csak az olcsóbb fajtákat próbáltam (Black Velvet, Johnnie Walker, Ballentine's, stb) ami a környező boltokban kapható.

Én sem szeretem amúgy a sört, az ízét sem, de úgy általában a szénsavas italokat sem. Egyedül némely barna sört iszom meg, aminek kicsit édeskésebb az íze, de az sem mindig esik jól és csak kortyolgatva.

[ Szerkesztve ]

(#30) Chaser válasza bozont (#29) üzenetére


Chaser
titán

Jack Danilest próbáld ki:) Kár elrontani kólával, magában az igazi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) somogyib válasza bpx (#26) üzenetére


somogyib
őstag

Én mondhatni rendszeresen iszok sört és nem csak egyfélét, de én is csak minimális különbséget érzek köztük. Csak egy alkalom ugrik be, amikor tényleg nagyon másféle ízűt ittam, valami csapolt búzasör volt, ha jól emlékszem.

(#32) Pitterix válasza BoB (#25) üzenetére


Pitterix
őstag

Erről az jut eszembe, mikor egy-két embertől megkérdeztem, hogy mit csináltál 7végén, mire ő: buliztam, vagy berúgtunk a haverokkal. Aztán, ha kéne venni valami fontosat, legyen éppen tüzelő, vagy bármi a házhoz, vagy éppen kaja (már ilyent is tapasztaltam) mit kapok válaszul: nincs pénzem. de a 7végén mit csinálsz kérdésre mi a következő válasz: megyek berúgni---ez ugye nem kerül pénzbe....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#34) BoB válasza Pitterix (#32) üzenetére


BoB
veterán

Vagy, a másik amikor már reggel isznak (meg persze délben és este is), és nem vezetnek autót ez miatt. Így számíts valakire ha valami esetleg történne és autózni kellene...

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36) Chaser válasza #32839680 (#35) üzenetére


Chaser
titán

Jó, hát náluk a pick téli szalámi is alsó polcos, azért adják majdnem fele áron náluk mint itt ahol gyártják...lol:D

szerk: bob.zxr Az a rosszabb amikor vezetnek is. Konkrétan ismerek olyat, aki józanon nem vezet. Valószínűleg ő már az a kategória, hogy józanon lenne veszélyes...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) somogyib válasza #32839680 (#35) üzenetére


somogyib
őstag

Na a whisky az az ital amiből még nem sikerült olyat innom ami ízlett volna (ehhez hozzátartozik, hogy nem sok alkalommal ittam whisky-t :) ) Pedig az egyik kollágám whisky "szakértőnek" számít és néha hozott komoly márkákat is.

[ Szerkesztve ]

(#38) Hieronymus válasza BoB (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Vagy, a másik amikor már reggel isznak.."

Sima ügy.
Egy tipikus bajor reggeli: Weißwurst, Brezn und Bier (fehér kolbász, perec és sör)

A képen világos sör látható, de gyakran búzasörrel fogyasztják..
A Weißwurst egy borjúhúsból készült kolbász, amit citromos fűszeres ízesítéssel készítenek. Tálalás előtt forró vízben melegítik, de nem forralják mert gyorsan reped. Valódi bélbe töltik és a hagyományok szerint egyszerűen kiszívják a beletöltött masszát a burkolatából.
Tavaly Barack Obama is megkóstolta ezt a reggelit. Természetesen alkoholmentes búzasörrel.

A világos sörös változatnak fogyasztása után azonnal lehet vezetni a németeknél. A búzasör esetében érdemes egy kicsit várni az indulással, mert határeset lehet a véralkoholszínt. (úrvezetők esetében, mert hivatásos vezetők esetében nincs megengedett alkoholszint.
A perec eredetileg kolostori/szerzetes "találmány". Az eredeti felállásban kívül roppan, belül puha. A szenthármasság szimbolizálása.

PS:
A bajorok esetében a sör alapvető élelmiszer. A tej luxus cikk. (Bár megfizethető az ára.)
A bajor nők nem isznak alkoholt, beérik a sör fogyasztásával. A nagymama korosztályban ez teljesen természetes hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40) Hieronymus válasza #32839680 (#39) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A sörfogyasztásnak kultúrája van.
Megfelelő hagyományok és önkontroll mellett, növeli a teljesítményt. BMW, Oktoberfest, Unterschleißheim.
Az utóbbi München elővárosa. Európa legdinamikusabban fejlődő települése.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#41) Chaser válasza Hieronymus (#38) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen reggeli után éhes maradnék:D Perecet azért megenném:) Sör tényleg valahol élelmiszer kategória is...aki túlzásba viszi nem csak a gyomra nő hanem hízik is. B6 meg egyébként is étvágyat csinál. Nem véletlen hívják folyékony kenyérnek:)

szerk: Pitterix Tonic az amit soha nem tudnék meginni...gyerekként is hányingerem lett tőle, most is:D A keserű ízekre valahogy túlérzékeny vagyok. Unicomot se tudom meginni, lehúznék egy felest még le se érne és kinn lenne:D Bort se bírom nagyon elviselni...van valami kesernyés íze mindnek. Egyedül a hét puttonyos tokaji aszú volt amit gond nélkül megittam, olyan volt mint a méz. Kár hogy csak egyszer volt rá alkalom:) Most is van itthon mazsolabor, nem pancsolt, kinn vettük. Megkóstoltam, édeskés minden de broááááááánemkelll:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Pitterix válasza #32839680 (#33) üzenetére


Pitterix
őstag

Ott a pont! A tonicot szeretem, ár már legalább másfél éve nem ittam. Mikor gyerekkoromban először ittam véletlenül, azon nyomban ki is köptem. Aztán teltek-múltak az évek és megszerettem. Talán így leszek a sörrel is, bár elég kicsi a valószínűsége.

(#34) bob.zxr: volt ilyen ismerősöm. Egészen addig vedelt, míg az orvosok azt nem mondták neki, hogy pia vagy élet. Érdekes azóta tök normális ember lett. Sőt előttem utasította vissza a sört. Mikor hallottam, azt hittem rosszul leszek, hogy ő piára nemet mond. :N

(#35) morgyi: pedig ezek sem olcsó piák, vagy rosszul tudom? Én mondjuk csak azért kóstoltam meg annak idején a whiskyt, mert kedvenc írom állandóan azt nyakal a könyveiben. :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44) lemmy9


lemmy9
őstag

Számomra nincs olyan alkoholos ital, aminek az íze jó lenne. Sör keserű, a bor savanyú, a tömény kellemetlen.... Ja, talán a tojáslikőr, csokipohárból....áh az sem.

Szerintem!

(#45) Chaser válasza lemmy9 (#44) üzenetére


Chaser
titán

Vilmos mézes sztem kifejezetten finom..nem is igazi pálinka az, 20% körüli csak. Béjlisz' is elég korrekt, mondjuk tipikus csajos pia. De mondjuk ha heineken nem lenne sört én se innék sztem:) Nagyon kevés ami nem keserű.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) Pitterix válasza #32839680 (#43) üzenetére


Pitterix
őstag

Ezt tudtam a légiós könyvekből. :B

(#44) lemmy9: a feleségem csinált karácsonyra házi tojáslikőrt, de az valami isteni lett. Még most is összefut a nyál a számban, ha eszembe jut. Az ízlett volna neked is.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#49) lemmy9 válasza Chaser (#45) üzenetére


lemmy9
őstag

Az csak szintetikus aroma nem? (Mint az összes mézes szar) Amúgy a tonic nagy kedvenc de ez itt off :)

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#50) Chaser válasza #32839680 (#47) üzenetére


Chaser
titán

FAXE-t amit múltkor ittam meglepett. Majd egyszer kipróbálom ezeket is talán :R Mézes almát nem hallottam de izgalmasan hangzik:) A körténél sem nagyon van alkoholos mellékíz, legalábbis nagyon minimális lehet mert nem rémlik. De azért az is oda tud csapni rendesen..pont ezért mert itatja magát de mégse 5% körüli söröcske az ha nem is igazi pálinka.

szerk: lemmy9 Nem tudom/nem hiszem de jó. Csináltam nemrég egy kis próbamézest én is. Hát légúti megbetegedésre legjobb gyógyszer az biztos:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.