Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

hdd-knel mi az, hot sawp?

hüllő

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

115L :Y

beépített italhűtő, sörcsap, kávéfőző beleférne még 1db pc mellé.

(#3) boeing


boeing
senior tag

Hát nem semmi a kicsike,lesznek akik ki is használják majd.

(#4) IgnisFatuus válasza gyiku (#1) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Nem kell leállítani a gépet a cseréhez. Forrón cserélhetsz.:)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#5) hash99


hash99
senior tag

Kissé túlárazott...

Tudom Lian li meg 8pack meg alumínium. De hasonló tudású (vagy akár jobb) házakat szintén prémium anyagfelhasználással már kapni a 40-60e Ft árkategóriában.

(#6) #56573440


#56573440
törölt tag

Az az előlap nagyon nem jött át... :(

(#7) Departed válasza hash99 (#5) üzenetére


Departed
őstag

200ezer egy házért...pedig még csak nem is iChassis a neve így meg főleg nem értem :P

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

azért kattintottam a cikkre, mert kíváncsi voltam, hogy mennyibe kerül egy ház, ami a Lian Li árszintjéhez képest piszkosul drága :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) kikikirly


kikikirly
senior tag

Corsair Obisidan 900D.Jelenleg 113K.Nekem is ilyen van,csak én nem tudtam ennyit perkálni érte, volt fent aprón 3db 55K-s áron,és elvittem az egyiket.Nem mintha szükségem lenne rá,de értitek ez egy 900D.Lényeg:Vízhűtésre bőven van benne hely,csak alul a 2 oldalára elfér 2db 480mm radiátor,mindkét oldalon ventilátorokkal megpakolva is. Szépnek nem szép,de ezt a Lian li-t se nevezném annak,kicsit az a benyomásom hogy nem is próbálták meg szépre csinálni,fogtak egy nagy dobozt, megfelezték,szálcsiszolták és az egyik oldalára tettek egy kisebb plexit azt csókolom.Tudásban se hiszem hogy felülmúlná a Corsairt,nem látom ebben hol férne el annyi radiátor.Drágább,de ezen a szinten már lehet hogy ez nem szempont. :B

[ Szerkesztve ]

(#10) hszilard666


hszilard666
veterán

Szép. De mi a faCCnak ekkora ház? Ha víz akkor egy MORA 3 lehűt akár 4 GPU-t és 2 procit is, és azt fel lehet fogatni a legszarabb ház oldalára is. Minek ez a monstrum? :U

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#11) #72042496 válasza hszilard666 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Volt már több elődje is, azokat is vették azért, főleg moddingra, gondolom. Nekem egyébként sosem tetszettek, mostanra pedig már tényleg olyan lett ez a háztípus, mint valami dinoszaurusz. Idejét múlt, viszont bazi nagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Daywalker válasza bambano (#8) üzenetére


Daywalker
addikt

És meglepődtél? :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) bambano válasza Daywalker (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

meg :) kicsit keveslem ahhoz képest, hogy szerintetek piszkosul drága :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Daywalker válasza bambano (#13) üzenetére


Daywalker
addikt

Jó, hát mindig van lejjebb, avagy feljebb, de szerintem ez az értelmetlen kategória ennyiért, tehát ez erősen drágító tényező.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

:DD Oké, értem hogy Lian-Li meg minden, de izéhozé, remélem olyan sörcsap van rajta, amiből soha nem fogy ki a jéghideg nedű.

(#16) #10691584


#10691584
törölt tag

203124 Ft-ért tolják ezt a házat? (gondolom vat/áfa nélkül) Szép gyerekek vagytok vazze :DDD

(#17) ViZion


ViZion
félisten

:Y ... nem szerény ár ez érte sztem. Vagy valami elkerülte a figyelmem? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) iguana


iguana
őstag

HA nem sajnálnék (értsd anyagilag megtehetném) ennyit kiadni egy házért, akkor szerintem a [caselabs]messze jobb választás, aki dupla kamrást keres, vagy extra magas, extra mély, testre szabható lakókocsit.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#19) ViZion válasza iguana (#18) üzenetére


ViZion
félisten

Sőt! Még sokkal jobbat tudok: [link] :K
Árban kb. egy szint. Két kamrás, hűtés benne van +külön telepíthető az aggregát (kussol). Inox az szebb, mint az alu, már benne a világítás is, és mini ITX-nek ideális, akkor sok hely jut a sörnek ;] :D
Jöhetnek a lájkok... :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) proci985 válasza hszilard666 (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ahogy nézem ebbe elfér három-négy triplaradi (felül nem biztos befér a tripla ha elöl is van radi), plusz egy quad. videokártyára 420mmet ír, tehát egy 60as pushpullal elöl még mindig van 32 centi hely, egy GPUs kártyánál jellemzően 26-31 centi körül mozog a csúcskategória. ez ugye remek, csak éppen ez telibetolja a baloldali kamrát meleg levegővel, és egy ekkora radiátorból terhelés alatt szó szerint dőlni fog a meleg.

jelenleg kb a GPU alrendszer az, aminek hűtés kell. az, hogy hány GPU éri meg jellemzően jó kérdés, 2 még általában skálázódik (van kivétel), fölötte egyre kevésbé. fogyasztás szempontjából a saját 855Won peakelő rendszerem halkan elvan egy 280x30 + 360x45ös radival, ehhez képest mondjuk 1600W körüli konnektoros fogyasztás 4 GPUval (mondjuk négy 390X OC / 980 Ti OC) halkan, annak ebben a házban mennie kéne. főleg, hogy radiátorfelületre ez már nagyobb potenciálisan, mint a Mora3 (adott esetben másfélszer akkora a felület). Plusz nem kell neki extra állvány / fúrás, meg egy dobozban marad minden.

Így nézve egyébként az ára rendszerszinten annyira nem lesz vészes (négy gpuval, egy procival és az alaplapi fettel számolva kb csak a blokkok még egyszer ennyibe fognak kerülni).

Fő kérdés, hogy ennyi pénzért nem vesz-e inkább a delikvens caselabs / mountain mods házat. Kisebb budgettel meg ott a Thermaltake X9 50kért, ami vízre van majdnem ennyire jó.

Két GPUra overkill, oda elég két 360as / 280as, arra meg már van 30ezerért is ház (Define S), de ha kell optika / 3.5ös hely akkor is vannak megoldások 50-100 között, alumíniumból is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) csatahajós válasza proci985 (#20) üzenetére


csatahajós
senior tag

Fő kérdés, hogy ennyi pénzért nem vesz-e inkább a delikvens caselabs / mountain mods házat. Kisebb budgettel meg ott a Thermaltake X9 50kért, ami vízre van majdnem ennyire jó.

Én Caselabs SMT8-asra ácsingózom, de ez a házikó most nagyon elgondolkodtatott. Sajnos a CaseLabs kb. 300-330k HUF-ból van itt :(. (És mielőtt valaki megkérdezi h minek ekkora ház kérem nézze meg a konfigot az adataimnál - nem nagyzolásnak szánom, csak jelzés, h van erre is igény.)

Azért a negatív kommentelőknek jelezném, hogy elsősorban ez nem a magyar piacra ill. nem léghűtéshez van szánva, soknak hangzik a 200k, de egy full custom vízhűtéses gépnél ez sajna kb. az egyik legkisebb tétel a hardver és a hűtés után. CaseLabs házakat is viszik mint a cukrot, nem tudnak annyit gyártani amennyit eladnának, pedig az még egy árkategóriával feljebb van.

Szóval lehet h a gagyi desktop piac halott de a high-end konfigok éppen másodvirágzásukat élik külföldön aminek a VR adhat még egy löketet...

(#22) proci985 válasza csatahajós (#21) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Ja, Caselabs Európában irdatlanul drága meg nehézkes.

Apropó, Thermaltake X71 vagy W200 / WP200? Thermaltake nagyon összeszedte magát utóbbi években, a WP200 meg eléggé erőteljesen CaseLabs inspirált. Vízre mindkét szériának tökéletesnek kéne lennie.

Ok, ez a LianLi alumínium, de egy 40+kilós rendszernél lehet fontosabb a masszív acélváz, mint az a kb 5 kiló amit meg lehet spórolni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) csatahajós válasza proci985 (#22) üzenetére


csatahajós
senior tag

ThermalTake-t nem láttam mostanában élőben, de régről rossz emlékeim vannak, no meg fotón láttam a CaseLabs koppintásukat (nem tudom a típust), az nem volt túl meggyőző (csak kinézetben hasonlított, modularitásban nem).

Az alumínium nem a könnyebbség miatt kell hanem mert tartós a ház nagyon így ill. ugye nem rozsdásodik ami a víznél nem rossz dolog. Persze nem azt mondom h nem lehet acélházzal élni de nem szívesen váltanék vissza. Amúgy a CaseLabsnek a váza ha jól tudom az acél (legalábbis a nagyoknál, a LiLinél nem, ez való igaz és hajlanak is a lemezek minimális nyomásra is ha nincs rajta az oldala :)).

Nem mellesleg szerintem a szálcsiszolt, anodizált alu baromi szép, de persze ez már szubjektív :).

Szerk: megnéztem a W200-ast, hmm végül is nem tűnik rossznak, viszont a súlya 39 kg, szóval azért nem 5-öt spórol meg az aluval az ember :D

[ Szerkesztve ]

(#24) proci985 válasza csatahajós (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

TTk eléggé szórnak minőségben ártól függően, de van tapasztalatuk csúcskategóriával (pl az eredeti level 10).

Rozsdával nekem nem volt bajom még, viszont olyan 8+ éve a LianLikban pár szerelést bírtak a csavarok furatai (ahogy tudom azóta a furatok körül már acél az anyag mint pl a szintén alu CM Cosmos Sben volt). Vázra mondjuk nekem az etalon még mindig a Chieftec és pl a Cosmos RC1000 váza, lecsupaszítva mindentől is betonstabil volt. Acél masszívabb, ami azért ennyi vinyónál mint amit ebbe is bele lehetne tolni azért számíthat.

szálcsiszolás tényleg jó dolog, LianLik pedig mindig is gyönyörűek voltak. Viszont nekem fontosabb volt a halk működés 800W mellett, úgy meg annyira nem maradt túl sok alternatíva. InWin 909re csorgattam a nyálam, de abba kb cipőskanállal kellett volna beműteni a rendszerem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25) csatahajós válasza proci985 (#24) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ide is beírom még a fentit:

Szerk: megnéztem a W200-ast, hmm végül is nem tűnik rossznak, viszont a súlya 39 kg, szóval azért nem 5-öt spórol meg az aluval az ember :D

Hát igen sok vinyónál számít a váz az tény, úgyhogy aki abban gondolkodik annak nem tuti h ajánlanám (bár azért ha össze van rakva a ház nem vészes érzésre sem (most egy Lian-Li 2110-em van, volt csúcs időben full víz mellett még 7 HDD beszuszakolva, kiskanállal...)

InWin nagyon tetszik nekem is de a legnagyobb is túl pici, ahogy mondod. EZért várom most a Computexet, hátha kirukkolnak még valamivel (vagy a Lian Li), meg a Phantek Projekt 916 vagy mi a tökömben van még bizadalmam, amit mutogattak a CES-en h majd Computex-re lesz végleges termék. Utána jön a nehéz döntés :D.

[ Szerkesztve ]

(#26) proci985 válasza csatahajós (#25) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

39 :Y, mondjuk SECC, tippre 1.5-2mm. szóval kb létrának használható kategória. viszont vízzel együtt az lesz vagy 70, az már egyedül (nincs rajta fogás) elég nehezen mozgatható.

Phanteksben van potenciál az EVOLV atx és a Primo alapján. mondjuk árra azt is 120-150ezer huf környékére várnám.

LianLinak mostanában kezdtek el megint érdekes házai lenni, (V2xx0 széria nagyon jól sikerült, de aztán évekig maradt a designjük és nem nagyon fejlesztették a belteret). Silverstonenál a TJ11 szintén 5 éves (és pár szempontból elavult), a CM Cosmos2je szintén megérett egy ráncfelvarrásra.

enyém ilyen, full víz, 5 vinyóval (3 SDD hátlap mögött). az NZXT meglepően jól elnyeli, mondjuk pont ezért vettem anno.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) csatahajós válasza proci985 (#26) üzenetére


csatahajós
senior tag

Igen, bár pontosítanom kell mert az a WP200, a sima W az "csak 28.9kg :D...még szerencse hogy gyárilag van görgő.

Szép a konfigod nagyon, elég a tripla+dupla radi full loadban is? Tápkábel harisnyázást te csináltad vagy vetted a kábeleket?

Hát igen a klasszikus nagy nevek idáig a múltbéli érdemeikből élet, szóval itt az idő, hogy újat mutassanak végre szerintem is.

Láttam TJ12-es koncepció házakról képet (7 VGA slottal workstationnek), az még érdekes.

Igazából túl sok a szempontom, ezért nehéz eset vagyok ilyen szempontból :D.

(#28) proci985 válasza csatahajós (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

29 is pont elég.

Köszi, mint ahogy a Tied is:). Radik elegek, viszont automata szabályozás van vízhőfok alapján (Lamptron CW611, utólag lehet Aquaero kellett volna), plusz load alatt 50-52 fokig is felengedem a vizet. Tápkábel gyári, a fehér toldókábelek NZXTk és kaptam őket a házhoz (bundle volt). Mindenesetre több radi lehet jobb lenne, de így is oké.

TJ12ből ha megnézed két variáció is van, egy hosszabbított RV05 és egy gigantikus méretű FT03 variáns aminek az aljába befér egy Mora3 ahogy nézem. Utóbbi méretre kb ehhez a LianLihoz hasonlít.

Ja igaz, onnantól, hogy kell workstation lap, pár vinyó (3.5ös is), 5.25, extrahosszú táp, hely egy épített víznek, extrahosszú VGA, legalább két dupla-tripla radi, onnantól eléggé beszűkülnek a lehetőségek. Ha meg még full alu megoldás is kell, akkor kb marad ez a LianLi, határeset szinten a Cosmos 2, 900D (nem teljesen alu és az áráért van pár hibája), a TJ11 (nincs normális kábelvezetőlyuk hátul), phanteks primo (csak faceplate alu de a beltere nem duplaház kategóriának szvsz ennek a legjobb), meg a speckó gyártók USAból, méregdrágán. Namost full aluként jelenleg ez a LianLi tűnik a legjobbnak az árért.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) Ijk válasza hash99 (#5) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mutasd azokat a házakat 40-60k-ért.

Corsair 900D-t is emlegette valaki. Attól függetlenül hogy az egy jó ház, nem sok köze van egy felsőkategóriás Lian-Li-hoz. Kb. az egy Ford Focus, a Lian-Li meg egy Jaguár.
Ha azt kérdezi valaki akkor nem éri meg egyetlen Lian-Li sem az árát. Prémuim kategória, olyan minőségű kialakítással amit egy 40k-s ház meg sem közelít.
Igazából már a képekről átjön hogy sokkal kifinomultabb egy kommersz háznál, élőben pedig tovább fokozódik a különbség.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) csatahajós válasza proci985 (#28) üzenetére


csatahajós
senior tag

Hát ezaz, jól összegezted a dolgot :).

Még remélem h a Phantek megment :D, bár az se lesz olcsó (különben vagy ez a LiLi 888 v. valahonnan szerválnom, lopnom, rabolnom, fosztogatnom kell egy SMA8-ast :D

Igazából azóta h ezt a konfigot megláttam szerelem van (linken sok-sok kép). Amúgy létezik kívül fehér, belül fekete ha gondolod :D :R .

Megnézegettem most ezt a TT-t, nem is vészes, de azon a ponton, hogy ez (W100) is 130k+ a Merlinnél innentől nem nagyon rúg labdába a Lian Li mellett nekem.

[ Szerkesztve ]

(#31) kromatika


kromatika
veterán

Értelmetlen kategória számomra is.Hiába felső kategória stb....bla,bla,bla. Sznoboknak esetleg meg lehet magyarázni,és el is hiszik talán.De 200 egy házért,bármilyen minőség is.akkor is értelmetlen túlzás.

(#34) zetor2000


zetor2000
senior tag

Gyárekek!

Ez nem az átlagnak van, akiknek drága még a CM akármelyik kuckója is. Ez egy réteg igényt elégít ki.
Aki ilyet keres, az megtalálta.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#35) hszilard666 válasza proci985 (#20) üzenetére


hszilard666
veterán

Hááát. Nem tudom, szerintem annyi radit brutálnehéz lehet becsövezni, összevíssza fújnák a meleget, én még mindig azt mondom hogy MORA, vagy phobya 1080, ha kevés akár kettő. :B

Csatahajós:
Micsoda konfig! :Y Ha nekem Dual xeonom lenne vízhűtve a következőket csinálnám:
Házból egy corsair air 540, abba bele a hatalmas lapot, szemmértékre befér, de nem lesz hely a kábeleknek, talán még ventinel sem.

No problemo! A ház másik chamberjébe bele lehet tenni a pumpát, tartályt, tárolókat is ha csinál hozzá az ember saját HDD rackket, egy hatalmas phobya 1080 at meg fel leget fogatbi a ház nem plexos oldalára.
A csövezést a pcie nyílásokon ki lehet vinni, viszont hogy a másik chamberbe bemenjenek a csöek a méhsejt rácsot kell egy picit kivágni. Ha egyszer olyan brutál konfigom lesz mint neked én ezt fogom csinálni. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#36) ViZion válasza hszilard666 (#35) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Én is szívattam magam 2×360 radival, sőt volt 3 radi is, ehh... Phobya Nova1080 röhögve kibír "mindent", teszt jelleggel volt csak bekapcsolva az összes venti, tök feleslegesen vettem rá ennyit. BF3 passzívan 1,5 órát lehetett nyáron játszani. Most leszabályozva 1-3 venti üzemel rajta, légtelenítés semmi idő (3 radinál döntögetni, rázogatni negyed órát az fain...). Nálam külön van, csappal leválasztható (volt kuplung is, de nem jött be), könnyebb pakolászni a gépet.
Ár megint érdekes dolog, a Phobya/Mo-ra gyk olcsóbb, mint 2 normális kis radi...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) #54657280 válasza kromatika (#31) üzenetére


#54657280
törölt tag

Szeretném megkérdezni, hogy 11 ventilátornak mennyi a zaja, még a legalacsonyabb fordulatszámon is?
Illetve ha szerelgetni kell a házban a hardvereket (pl. memóriacsere), a folyadék mennyiben nehezíti meg a műveletet?

Nekem sok-sok-sok évvel ezelőtt volt egy akkor menőnek számító Zalman GS-1000 házam, kellően erős i7-es belsőséggel, komoly videokarival, csilliárd terrabájt vinyóval, meg vagy 12GB RAM-mal. Aztán olyan hőt termelt, amit a sok-sok 12 centis ventilátor alig bírt elvezetni, és a villanyszámlám havi 3-5 rugóval több lett a sok géphasználat miatt (kb napi 3-8 óra). Plusz olyan hangos volt a sok kúler, hogy még a Zalman ventilátor-kontrollerrel csitítva is szépen zizegett az egész doboz.

Szerencsémre egy haver beleszerelmesedett az egészbe és úgy, ahogy volt vitte az egészet. Nem sokat gondolkoztam, ha jól emlékszem olyan 4-6 másodpercet.

Most van egy mini-ITX készülékem, full néma, nincs benne mozgó alkatrész, olyan 30W körül zabál. Sőt, csilliárd terrabájtom is maradt, egy kellő körültekintéssel megvásárolt NAS+sok+sok vinyó képében. Ezek segítségével PONTOSAN UGYANAZOKAT A DOLGOKAT TUDOM MEGCSINÁLNI, mint a korábbi energiazabáló és őrülten zajos monstrummal. És a "munkateljesítmény" nem változott, csak a fogyasztás :)

Egy idő után majd "kinövődik" ez a monstrumépítő mánia... ez az élet rendje. Utána pedig "sajnálva lesz", hogy a sok kidobott kilowattóra árát értelmesebb dolgokra is lehetett volna költeni.

[ Szerkesztve ]

(#38) #72042496 válasza #54657280 (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is hasonló cipőben járok mint te, de azért az nem olyan biztos, hogy mindenki maga mögött hagyja a "monstrumépítést". Simán megmaradhat ez egy hobbinak.

(#39) hash99 válasza Ijk (#29) üzenetére


hash99
senior tag

Nézd nekem például egy TT X5 vagy egy TT X9 ugyanezt tudja nem aluból. De legalább van belőlle fehér és neon zöld is és 1/5-e az ára ehhez a házhoz képest. Bocs de annyit azért nem ér az alu. :) És ahogy mások is mondták ha teleaggatom radikkal és vinyókkal még hajlik is.

De ha már ennyire Lian li akkor ott a Lian Li PC-343B Cube ami még nagyobb is és 110k nem 200k. ;)

(#40) Ijk válasza hash99 (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha szerinted a TT X5 ugyan ez a minőség mint ez a ház akkor felesleges is vitatkozni rajta.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) proci985 válasza csatahajós (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

muszaj volt, tavaly amikor vegleg kinottem a Cosmost (600W meg oke volt benne, 800+ mar nem), akkor valami melto utodot kerestem, szoval elegge korbejartam a temat.

egyebkent az a kepen levo rendszer overkill a 480x60 + 560x45(?)os radimennyisegevel meg a ket korevel, bar teny, hogy gyonyoru.

W100 gyakorlatilag egy szerverhaz ahogy nezem, ha 2mmes acelvaza van az siman indokolja az arat (foleg, ha az oldala szalcsiszolt alu, bar ebben nem vagyok biztos). kb elpusztithatatlannak kene lennie, de en eloszor megneznem eloben, hogy az is tudja azt a WOW effektust, mint a LianLik. Nem biztos, de volt mar olyan hazuk, igaz az 1000USD msrp korul mozgott.

iszilard: ket radit koronkent azert annyira nem problemas lelegteleniteni egy full fordulaton meno D5el (nekem volt harom is, az mar macerasabb volt a DCP2.2vel tetejeben a Cosmosban kellett par konyokidom is), kettonel tobbet en meg egy korre 300Wos videokartyabol nem raknek, az mar azert tol rendesen vizhofokon, hogy megerje szetvalasztani. plusz konnyebb lesz mozgatni.

igazabol ahol ennek letjogosultsaga van az az 1000W+ kategoria, ott meg csendben mindenkeppen valami kompromisszum kelleni fog.

novamaxx: eyefinity/surround/4K ala meg minimum ket felsokategorias kartya kell (talan a GTX1080 valtoztat ezen), oda kell hutes. pl android fejlesztoi kornyezetnek szinten izom kell. egyebkent enyem is csendben van, hiaba neztek mar a merete miatt klimakompresszornak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43) csatahajós válasza hszilard666 (#35) üzenetére


csatahajós
senior tag

Hali!

Igen ezen az opción is gondolkodtam, de két baj van vele. Az egyik hogy nem tuti h az 540 tud SSI-EEB (tehát workstation 2 CPU-s) lapot fogadni, a másik meg hogy az oldalra fogatott phobya, MORA nagyon problémás, kedves barátomnak hasonló konfiggal volt ilyen egy CM Stacker 830 oldalán és sokat szívott vele (mellesleg nem mutatott túl esztétikusan). Akkor már inkább a gyors-záras csővel egy álló Aquaplex radihoz (gigant vagy mi a neve) vinném a vizet ha már házon kívül van a hőleadó felület.

Egyébként nem olyan drága ez a konfig mint látszik, igazából anno egy jó X79-es konfig árában volt (e-bay-ről vannak az unlockos ES Xeonok, a lapot meg barteroltam régi cuccokért - de ahogy néztem boltban sem volt annyira drága, még csak top 3-ban sem volt az X79es/C6xx-es lapok között). Szóval megéri rászánni kis energiát és össze lehet hozni egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#44) hash99 válasza Ijk (#40) üzenetére


hash99
senior tag

Csak csendben megjegyezném:

LD Cooling Big-Tower

Phobya WaCoolT Cube 1 Medium

MM Ascension

Ezek mind olcsóbbak és full alu ;)

Mountain Mods házak között érdemes tovább kutatni ha valaki ilyesmit akar.

(#45) Ijk válasza hash99 (#44) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ezek már minőségben ott vannak a képek alapján, bár szerintem nem szépek.
De legalább olcsóbbak, viszont akkor sem a 40-60k kategória.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46) csatahajós válasza #54657280 (#37) üzenetére


csatahajós
senior tag

Bocs, de ezen jót mosolyogtam :):

"Ezek segítségével PONTOSAN UGYANAZOKAT A DOLGOKAT TUDOM MEGCSINÁLNI, mint a korábbi energiazabáló és őrülten zajos monstrummal. És a "munkateljesítmény" nem változott, csak a fogyasztás :)"

Nem tudom milyen munkára gondolsz, az aknakereső meg a passziánsz biztos nem fut lassabban a mini-ITXeden. Azért azt megnézném, hogy egy 200k poly-s 3D modelt hogyan és mennyi idő alatt nyitsz meg és forgatsz körben benne mondjuk Maya 3D-ben egy IGP-n meg 4GB RAM-on....vagy említhetnék video renderelést vagy mondjuk, hogy birkózik meg 2-3 virtuális géppel.

Készséggel elhiszem, hogy neked nem volt szükséged többre, de hidd el nem mindenki ebben a cipőben jár, monstrum építgetés ide vagy oda. Mellesleg elnézve a fullos mini-ITX lap árakat nem vagyok benne biztos, hogy olyan sokkal olcsóbb maga a hardware.

Amúgy a villanyszámlád nem tudom hogy lett 3-5 rugóval több (legalábbis ha Mo-on élsz), a konfig amit leírtál egy gyors fejszámolással kb 450-500-ot ehet full loadban ha tuningolod az i7-et (viszonyítás képen fogyasztásmérővel nézve az aláírásomban lévő konfig a húzott Xeonokkal eszik 660W körül full max loadon). Ez nekem ~50Ft-os kWh árral számolva kb. egy hónapra vetítve ha minden egyes nap ment a géped 8 órát full loadban akkor talán belekarcolsz az 5k HUF-ba...összesen, nem többletként :).

(#47) csatahajós válasza hash99 (#44) üzenetére


csatahajós
senior tag

Persze ízlések és pofonok, de szerintem mindegyik kategóriákkal a Lian Li/Case Labs designja alatt van.

Kicsit mind olyan amatőr próbálkozásnak tűnik, hogy akartak valami robosztust alkotni aztán így sikerült. Főleg az MM házon ezek a kiálló thumbscrew-k nagyon illúzió rombolók nekem :S :U

Az LD-n ami kifejezetten vicces, hogy csak azért megnövelték a ház magasságát ~10centivel, hogy a táp beférjen vízszintesen az alsó radi fölé és amúgy marad egy jókora kihasználhatatlan tér...jah és az alsó radi helyére röhögve beférne egy 560-as is, de csak 360/480nak van keret meg kivágás... :Y :W ..seriously...

[ Szerkesztve ]

(#48) Bird


Bird
addikt

Minden guruló forintot megér! :R :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#49) hash99 válasza csatahajós (#47) üzenetére


hash99
senior tag

Az MM házak ilyenek. Mivel teljesen változtatható az összes lapjuk kívánság szerint. Ez a modularitás többet ér nekem.

Ha ekkora házra lenne szükségem egy MM UFO -t vennék. De nekem ezek túl nagyok. A Lian li is. Maradok a kis méretnél. Esetleg egy TT P5 falra szerelve még szóba jöhet. De az megint más kategória.

Mind1 nem fikázni akartam tény hogy nagyon jók a Lian li -k. Prémium. És ezt a házat is el tudják majd adni. Nekem nem ér ennyit. 100-120 körül lenne reális az ára az én véleményem szerint. Ettől még jó és másnak megérhet ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#50) csatahajós válasza hash99 (#49) üzenetére


csatahajós
senior tag

Hát a CaseLabs is moduláris annyira amennyire csak lehet, gyak. csak a váz adott meg az alaplapi tálca, de náluk mégsincs ilyen süni kinézet - de persze ez már tényleg ízlések és pofonok, biztos van akinek meg ez jön be.

Lian Li. Tény hogy drága, de mivel ez már tényleg egy nagyon szűk rétegnek készül ezért nincs olyan mennyiségben gyártvam int egy átlag Corsair vagy CM házikó és annak a pár elvakult fannak kell kicsengetni a tervezési/gyártási költségek fix részét is. Egyébként a D600-as Lian-Li ami ennek a picit kisebb verziója már pont ebben a 100-120-as árkategóriában mozog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.