Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) zdanee


zdanee
őstag

Kisrackent engem is erdekelt egyszer a "hol a hiba az aramkorben" problemakor. Fogtam is a villam miatt elszallt tapomat, es multimeterrel nekialltam mericskelni... egeszen addig, ameddig a bazinagy kondi tetejeig nem ertem. kb 5 centis ivet huzott, es a multimeter tuskeje odaolvadt a kondi tetejere, en meg meglepetesemben 3 szobanyit futottam rukvercben. Aham, ott meg volt aram :D

Masik, volt egy 120cm magas 4 procit fogado 486-os szerverem. Cartmannek hivtuk, mivel elegge husi volt, es debian linuxot futtatott, 2db 33MHz-s 486SX-en. Mivel csak csutkara ugyanolyan procikkal tudott menni, nagyon megorultem, amikor egy bontoban parszazert 2 ugyanolyan 486DX2-hoz jutottam, taskaba be a konyvek koze, azt uccu haza berakni. Noss, igy sem szallitok tobbet procit, miutan beepitettem a kincseket, es raadtam a feszultseget a memoriateszt utan a kovetkezo felhivas fogadott: "Error in CPU slot1: broken CPU? Press [F1] to continue!". Meg is nyomtam az F1-et, el is indult a rendszer, noha nem lett erzekelheton gyorasabb. Kesobb jottem csak ra: a masodik slotban levo procit kisse megviselte a szallitas, az eggyik sarka, es rajta kb 5-6 lab lerepedt, csak a huto tartotta a helyen. De ami a lenyeg, Cartmant mindez nem zavarta, futott par napig egy torott procival a masodik slotban :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.